Gezinti Günlüğü

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Ben de Gezi Parkı ile ilgili bir şey sanmıştım konuya girmeden. :A

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Gezinti 1: Kadıköy

kadikoy_4969.jpg

Hayatımda Üsküdar hariç Anadolu yakasına ayak bile basmamış biri olarak havanın da gri ve soğuk olmasını fırsat bilip tramvayla Eminönü'ne, oradan da vapurla Kadıköy' e geçtim. Kadıköy'e dahil en büyük hayal kırıklığım, havası oldu. Tertemiz bir hava bekliyordum, oldukça kirli bir havayla karşılaştım. Alan genişliğinden ve denizden dolayı neyseki ferah.

Hiç bilmediğim bir yer olduğu için kısıtlı alanı görme imkanım oldu. Önce Boğa heykeli, sonra onun yanındaki Starbuck (hayatımda ilk defa gitmiş oldum böylece), ardından balıkçılar sokağı ve pek de beklediğim gibi olmayan Akmar pasajı. Özellikle balıkçılar sokağıyla bağlantılı o dar sokaklar bildiğiniz mini İstiklal Caddesi izlenimi bıraktı. Sanırım Barlar Sokağı deniyor oraya. Moda caddesine gitmeyi unutmuşum. Sonuç olarak Beyoğlu ve özellikle Beşiktaş'ı Kadıköy'e tercih ederim. Kadıköy'den Beşiktaş'a geçtiğimde sahildeki manzara müthişti, solda boğaz köprüsü sağda kız kulesi ve apaçık geniş gökyüzü. Hava da gri olduğu için çok daha güzeldi keşke telefonun şarjı bitmeseydi..

• Beğendim
Reactions: bazinga

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Gazi Mahallesi ve yıldızlara büründürdüğün yere olduk.a yakın bir yerde oturuyorum oranında adı var ve belirli günler orada olmaman gerek :D Evet bazen karışıyor ama normal bir zamanda tıpkı taksim :A

Bu arada İStanbul'da yaşıyorum benimde böyle tutkularım var listenin tamamını anca inceledim , ve %90 ını tamamlamışımdır artık tekrara düştüm :F Şehir dışı yani uzun vadede Çanakkale'yi de görmeni isterim muazzam şehir ayrıca Bursa vs de öyledir :D

Çağırırsan sana seve seve eşlik eder hatta gezmene yardımcı olurum tabi anlaşabildiğimiz takdirde :A :D

Umarım gerçekleştirirsin hepsini :D

Bu arada en son yazdığın tarikat vs nerede katılacaksın :D merak ettim

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gazi Mahallesi ve yıldızlara büründürdüğün yere olduk.a yakın bir yerde oturuyorum oranında adı var ve belirli günler orada olmaman gerek :D Evet bazen karışıyor ama normal bir zamanda tıpkı taksim :A

Bu arada İStanbul'da yaşıyorum benimde böyle tutkularım var listenin tamamını anca inceledim , ve %90 ını tamamlamışımdır artık tekrara düştüm :F Şehir dışı yani uzun vadede Çanakkale'yi de görmeni isterim muazzam şehir ayrıca Bursa vs de öyledir :D

Çağırırsan sana seve seve eşlik eder hatta gezmene yardımcı olurum tabi anlaşabildiğimiz takdirde :A :D

Umarım gerçekleştirirsin hepsini :D

Bu arada en son yazdığın tarikat vs nerede katılacaksın :D merak ettim

Teşekkür ederim, yüzde 90 nedir resmen aşmışsın peki en sevdiklerin ya da aklında kalanlar hangi yerlerdi bu listede? :D

Eşlik için teşekkür ederim ama sanırım hepsini yalnız yol olacağım, fakat ileride bir kız arkadaşla birlikte gezmeye de hayır demezdim ama olacağını sanmıyorum neyse. :D

Tarikat konusunda tam emin değilim ama Kadiri ve Nakşibendi tarikat toplantılarını düşünüyorum. Öyle üye olmaktan ziyade sadece günü birlik, o ortamı ve zikir ayin olayını canlı canlı görebilmek için. Yer konusunda birisi büyük ihtimalle Fatih Çarşamba olur, ötekiler de o civarda olur sonuçta tekkelerin ana yurdu o bölge. :A

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Teşekkür ederim, yüzde 90 nedir resmen aşmışsın peki en sevdiklerin ya da aklında kalanlar hangi yerlerdi bu listede? :D

Eşlik için teşekkür ederim ama sanırım hepsini yalnız yol olacağım, fakat ileride bir kız arkadaşla birlikte gezmeye de hayır demezdim ama olacağını sanmıyorum neyse. :D

Tarikat konusunda tam emin değilim ama Kadiri ve Nakşibendi tarikat toplantılarını düşünüyorum. Öyle üye olmaktan ziyade sadece günü birlik, o ortamı ve zikir ayin olayını canlı canlı görebilmek için. Yer konusunda birisi büyük ihtimalle Fatih Çarşamba olur, ötekiler de o civarda olur sonuçta tekkelerin ana yurdu o bölge. :A
Bence bir Bahçeköy turu kesinlikle yap ama erken saatlerde git , orada Atatürk Arboretumu var görmen gereken en müthiş yer yalnız hafta içi gidersen daha iyi kalabalık olmaz fazla hemde hafta sonu gelin-damat çekimleri oluyor :D sonrasında bir Belgrad ormanı turu yapmalısın orada bisiklet kiralama işleri de var, kiralarsın bisikleti delilercesine dolaşırsın :D

Bir Beykoz turu muhteşem olur , kavacıkta otağtepe var mükemmel ve ölmeden önce herkesin görmesi gereken bir yer :D Sonra Boğazın diğer incisi Mihrabat korusu efsane olur , Sonra Kanlıca da yoğurt yer Hidiv Kasr'ına çıkarsın efsane şelalesi var :D
Sonrasında tek güne sığmaz belki ama sabahın ilk ışıklarında gidersen yetiştirebilirsin :D Hz.Yuşa tepesi var manzara enfes , ayrıca Anadolu Kavağı,Yoros Kalesi ve 3.Köprü manzarası efsane , PoyrazKöy mükemmel doğal biryer tek sıkıntısı köpek fazla dikkat et derim :D Anadolu Feneri'nde Fener var mükemmel görünüyor manzarası da yine 3.köprüye çıkıyor :)

Karaburun efsanedir gidebilirsen öneririm hatta resimleri de atayım sana ama telefonumda olduğu için spora gideceğim döndüğümde paylaşırım :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bence bir Bahçeköy turu kesinlikle yap ama erken saatlerde git , orada Atatürk Arboretumu var görmen gereken en müthiş yer yalnız hafta içi gidersen daha iyi kalabalık olmaz fazla hemde hafta sonu gelin-damat çekimleri oluyor :D sonrasında bir Belgrad ormanı turu yapmalısın orada bisiklet kiralama işleri de var, kiralarsın bisikleti delilercesine dolaşırsın :D

Bir Beykoz turu muhteşem olur , kavacıkta otağtepe var mükemmel ve ölmeden önce herkesin görmesi gereken bir yer :D Sonra Boğazın diğer incisi Mihrabat korusu efsane olur , Sonra Kanlıca da yoğurt yer Hidiv Kasr'ına çıkarsın efsane şelalesi var :D
Sonrasında tek güne sığmaz belki ama sabahın ilk ışıklarında gidersen yetiştirebilirsin :D Hz.Yuşa tepesi var manzara enfes , ayrıca Anadolu Kavağı,Yoros Kalesi ve 3.Köprü manzarası efsane , PoyrazKöy mükemmel doğal biryer tek sıkıntısı köpek fazla dikkat et derim :D Anadolu Feneri'nde Fener var mükemmel görünüyor manzarası da yine 3.köprüye çıkıyor :)

Karaburun efsanedir gidebilirsen öneririm hatta resimleri de atayım sana ama telefonumda olduğu için spora gideceğim döndüğümde paylaşırım :)

Atatürk Arboretumu uzun zamandır dikkatimi çekiyordu benim de, ilk fırsatta oraya gitmeye çalışacağım fakat havalar soğuk. :D Belgrad da kışın yağmurda çamurda değil de güzel bir ilkbahar cumartesi sabahın 6'sında gitmeyi düşündüğüm yer. Yorumun için tekrar teşekkür ediyorum. :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gezinti 2: Galata Kulesi

mJWYLP.jpg

Yürüme mesafesinde olmasına rağmen en büyük ayıplarımdan biriydi bu kuleye hiç çıkmamış olmak, sonunda buraya çıkma fırsatım oldu. Yukarısı gerçekten bambaşka bir şey, İstanbul'un yarısı resmen ayaklarınızın altında oluyor. Ancak manzarada Galata kulesinin kendisinin eksikliği hissediliyor tabi. Yine de güneşin batışına denk gelmek o eksikliği kapattı.
Yukarısı oldukça soğuktu, hastalık yakındır. Birkaç kötü fotoğraf çekme imkanım oldu fakat gerçekten de oldukça kötü çözünürlükteki fotoğraflar. Gerçeğin tadını vermiyor. Yılların emektar s4 ile anca bu kadar tabi.

NORP4k.jpg

zJ7PpY.jpg
zJ7XL4.jpg

Son düzenleme:

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
Gezinti 2: Galata Kulesi

mJWYLP.jpg

Yürüme mesafesinde olmasına rağmen en büyük ayıplarımdan biriydi bu kuleye hiç çıkmamış olmak, sonunda buraya çıkma fırsatım oldu. Yukarısı gerçekten bambaşka bir şey, İstanbul'un yarısı resmen ayaklarınızın altında oluyor. Ancak manzarada Galata kulesinin kendisinin eksikliği hissediliyor tabi. Yine de güneşin batışına denk gelmek o eksikliği kapattı.
Yukarısı oldukça soğuktu, hastalık yakındır. Birkaç kötü fotoğraf çekme imkanım oldu fakat gerçekten de oldukça kötü çözünürlükteki fotoğraflar. Gerçeğin tadını vermiyor. Yılların emektar s4 ile anca bu kadar tabi.

NORP4k.jpg

zJ7XL4.jpg

Çok güzell ya resimler kartpostal gibiler ne şanslısın tadını çıkar :D

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
İstanbul'da böyle yerler olduğuna inanası gelmiyor insanın ama sahiden var. Muhakkak ziyaret edeceğim ileride, özellikle tay çok şirinmiş. :)
Genel olarak çoğu hayvan var ve gerçekten cennet köşe birazdan sana Karaburun limanı'nı da atacağım

1a7a594b-dae6-48f0-a2c9-ad493e2d0317.jpg
24176805_10212591670161043_469421842932208776_n.jpg
24232904_10212591670601054_8722354508230983466_n.jpg
24176890_10212591670401049_1976868937480470680_n.jpg
203c3187-6c99-4eec-a957-6734aa04715c.jpg
412b2636-6067-4048-bea9-e00abfad04a2.jpg
b30ac02f-55d3-4c92-902f-eb1a91140f46.jpg
Bunlarda Karaburun Limanı'ndan , biraz konunu resime boğdum ama :D @Tolstoyevski

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
@gözlemci harika resimler üstteki hayvanlı olan resimleri biliyorum göstermiştinte alttaki resimleri görmemiştim çok güzelmiş valla:D

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
@gözlemci harika resimler üstteki hayvanlı olan resimleri biliyorum göstermiştinte alttaki resimleri görmemiştim çok güzelmiş valla:D
Bunları faceye attım abla, sende girmeyince göremedin doğal olarak :(

Benim için fotoğraf çekmek bir tutku, gezmekte öyle :D

Bu arada gerçekten istediğin bir yer varsa arşivimden atarım buraya @Tolstoyevski

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060

Bu arada gerçekten istediğin bir yer varsa arşivimden atarım buraya @Tolstoyevski

:(maalesef yok biliyosun tekrar açmayıda biraz daha erteleniyorum işte arkadaş almaya uğraşıyor bakalım
ama instagramdada paylaşsan olur aslında :D

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Ben de uzun zamandır bir hobi arıyordum, fotoğraf çekme hobisi gayet güzel gözüküyor. Hem de anı ölümsüzleştirip fotoğraf koleksiyonuna yüzlerce kareyi katmış olur insan, onlarca yıl sonra bu fotoğraflara baktığında geçmişi özlemle yad eder. Seninki telefon çekimi mi tam bilmiyorum ama benim telefonla olacak iş değil, şöyle doğa fotoğraflarını HD netlikte çeken güzel bir foto makinesine ihtiyacım var belki ikinci el de olabilir ama 400-500 lira bütçeyi pek geçemez, gelecek ay eğer fırsat bulabilirsem bu eksiği kapatmaya çalışacağım. :D