Gezi Parkı Direnişi'nin 4.Yıldönümü Kutlu Olsun!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2013 Mayıs'ının 28'inde başlayıp, Haziran'ının ikinci haftasına kadar sürmüş ve ülkenin yarısının her türlü desteğini almış olan Gezi Direnişinin dördüncü yılı kutlu olsun. Başlangıçta Gezi Parkı ağaçlarının katledilmesine bir tepki olarak başlayan direniş, zaman içinde dönemin hükümetinin baskıcı ve totaliter polikasına bir başkaldırı niteliğine dönüşmüştü. Direniş sonucunda ise hükümet geri adım atmak zorunda kalmıştı. Özgürlüğün sembolü haline gelen Gezi Parkı, şu an tüm ferahlığı ile yerli yerinde. Direniş ise mazide ve kalplerde.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ey güzel insanlar. Mekanınız cennet olsun...

gezi-parki-sehitleri_604565.jpg

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bu şey değil miydi ya şu kadar saat daha direnirsek hükümet düşecek. :A

Gezi Parkı zamanında ilk kez tvlerin gerçekleri göstermediğine tanık olmuştum. Keşke içinde terörist eylemleri hiç barındırmasaydı. -halk için demiyorum ama yakıp yıkma falan hatırlıyorum hayal meyal-

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,622
Puanı
1,061
O yıllarda aynı dizide oynayan iki oyuncu. Dublajlı sesiyle bilinen birisi "Sanırım bize nazar değdi." diyor, ötekisi de direnişçiler için un çuvalı taşıyor. Farklılıklarımız bizi birleştiriyor, kutlu olsun :)

55ea4efaf018fbb8f87764c1

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Kutlu olsun derken? FETÖcülerin yapmış olduğu darbe girişimine nasıl kutlu olsun diyebiliyorsunuz ya? FETÖnün kandırdığı onca insan sokaklara çıkıp onlarca polisimizi şehit etti, yaraladı. Ülkeye ekonomik olarak çok zarar verdi. Polisler sen daha fazla ağaç yıkma daha fazla ülkeye zarar verme diye şehit oldu. Yazık.. Bence bugünü yas olarak ilan etmemiz lazım.

Mekanın cennet olsun güzel abim.. İşte Gezicilerin şehit ettiği canımız

komiser-mustafa-sari--5-36673_b.jpg

YIL 2014
yalova_8144.jpg

agac1.jpg

23 GÜN ÖNCE......

u_5594.jpg

Son düzenleme:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Kutlu olsun derken? FETÖcülerin yapmış olduğu darbe girişimine nasıl kutlu olsun diyebiliyorsunuz ya? FETÖnün kandırdığı onca insan sokaklara çıkıp onlarca polisimizi şehit etti, yaraladı. Ülkeye ekonomik olarak çok zarar verdi. Polisler sen daha fazla ağaç yıkma daha fazla ülkeye zarar verme diye şehit oldu. Yazık.. Bence bugünü yas olarak ilan etmemiz lazım.

YIL 2014
yalova_8144.jpg

agac1.jpg

23 GÜN ÖNCE......

u_5594.jpg
İmamın üstüne laf söylenmez @Tolstoyevski sil konuyu :A

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Direniş? Evet direniş... Zamanında eli silahlı teröristleri savcı öldürdü diye şimdi kahraman yapıyorsak, yarın geziye direniş, fetöye devrimci, Öcalan'a artık halk kahramanımızı deriz hiç sıkıntı yok. Hatta elimiz değmişken doğuyu da Kürtlere verelim çünkü PKK da sonuçta özgür bir halk hareketi ve savaşanları mücahit...................

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,622
Puanı
1,061
Aha penguenciler de ortaya çıktı :A Neyse konu siyasete kaymasın hakikatleri başka yerde konuşuruz :D

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Mekanın cennet olsun güzel abim.. İşte Gezicilerin şehit ettiği canımız

komiser-mustafa-sari--5-36673_b.jpg

YIL 2014
yalova_8144.jpg

agac1.jpg

23 GÜN ÖNCE......

u_5594.jpg

Keep
Calm
And...
Lüdfen:bhr:

5gnglz.png

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Direnişi Sırbistanlı OTPOR Örgütledi

Gezi Parkı Olaylarının Ekonomik Perde Arkası

Gezi Parkı Olaylarında Bilmedikleriniz

VE MELİH GÖKÇEK HERŞEYİ AÇIKLIYOR

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
2013 bir yandan dün gibi bir yandan sanki çok çok eskide kaldı. Baksanıza oyuncular, şarkıcılar çıkıp açıkça bu halk eylemine destek verebilmiş ve hatta eylemciler adına bir heyet halinde başbakanla görüşmüş. Aynı sanatçılar bugün de var aynı halk bugün de var aynı yöneticiler bugün de var ama artık korkma mı, sinme mi dersiniz başka bir şey mi dersiniz bilmem ama 4 yıl sonra bugün bu tarz bir eyleme açıkça destek verecek bir ünlü kitlesi olur mu, olsa da hükümet yetkilileri bu kişileri muhatap alıp konuşur mu bilemiyorum. Bugün herhangi bir şekilde sokağa çıkmak demek direkt olarak FETÖ'cü/PKK'lı olarak yaftalanmak demek ve daha tehlikelisi sokağa çıkanlara karşı olarak diğer halk kesiminin de sokağa çıkma ihtimali. Gezi benim için kutlanacak değil anılacak bir şeydir: Ali İsmail Korkmaz'dır mesela, Allah rahmet eylesin. Basit bir çevreci eylem, orantısız güçle büyük bir kitlesel direnişe ve daha sonra işin içine fırsatçı "marjinal" grupların da girdiği bir ortama dönüştürüldü. Keşke herkes bundan ders alsaydı ama görüyoruz ki aynı tas aynı hamam. Fazla uzatmayayım, inşallah bir daha aynı şeyler yaşanmaz.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,424
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
2013 bir yandan dün gibi bir yandan sanki çok çok eskide kaldı. Baksanıza oyuncular, şarkıcılar çıkıp açıkça bu halk eylemine destek verebilmiş ve hatta eylemciler adına bir heyet halinde başbakanla görüşmüş. Aynı sanatçılar bugün de var aynı halk bugün de var aynı yöneticiler bugün de var ama artık korkma mı, sinme mi dersiniz başka bir şey mi dersiniz bilmem ama 4 yıl sonra bugün bu tarz bir eyleme açıkça destek verecek bir ünlü kitlesi olur mu, olsa da hükümet yetkilileri bu kişileri muhatap alıp konuşur mu bilemiyorum. Bugün herhangi bir şekilde sokağa çıkmak demek direkt olarak FETÖ'cü/PKK'lı olarak yaftalanmak demek ve daha tehlikelisi sokağa çıkanlara karşı olarak diğer halk kesiminin de sokağa çıkma ihtimali. Gezi benim için kutlanacak değil anılacak bir şeydir: Ali İsmail Korkmaz'dır mesela, Allah rahmet eylesin. Basit bir çevreci eylem, orantısız güçle büyük bir kitlesel direnişe ve daha sonra işin içine fırsatçı "marjinal" grupların da girdiği bir ortama dönüştürüldü. Keşke herkes bundan ders alsaydı ama görüyoruz ki aynı tas aynı hamam. Fazla uzatmayayım, inşallah bir daha aynı şeyler yaşanmaz.
Yani ben eve zor gitmiştim o zaman 3 saatte bide kabus gördük üstüne 31 mayısta olmuştu o yani ben şimdi geziyle ilgili bişey yazsam olmaz yine boykot yerim sihirli annemde olduğu gibi Sihirli annem için ozaman başka bişey aklıma gelmedi Hem stara gönderme yapasım geldi Sihirli annem 2011 79.bölüm @Tolstoyevski @yatutarsa

@Çiğdem- Gezi olayından senaryoma boykot yaptılar muhalefeti çok yaptım diye ama Sihirli annem geziyle alakası yoktu o sinema filmini yapmam o zaman periler doğru yolu göstersin diye ama olmadı @Çiğdem- Perilere darbeciler dedi periler devleti korumaya çalışıyor pakizenin ordusundan @Çiğdem-

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Vay be ne günlerdi, vakit çabuk geçti. Her gece sokaklardaydık, Kızılay meydanı neydi öyle. Kuğulu Park'ın orada 1 hafta falan kalmıştık gece herhalde. :) Erdal Beşikçioğlu ile de orada tanışma fırsatım olmuştu, adamın dibi.

Ölen gençlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, katillerinin de burnundan fitil fitil gelmesini diliyorum. 1-2 yıl hapis cezasıyla kurtardıkları isimler için diyorum.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Sayın AKP Genel Başkanı, Gezi'ye katılan gençler vatanını sevmiyor demeye getirmiş lafı, sağlık olsun.