Game of Thrones'un 5. Devam Dizisi İçin Hazırlıklar Başladı

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
mesmeso61 yeni bir haber konusu açtı

Game of Thrones'un 5. Devam Dizisi İçin Hazırlıklar Başladı

1570744.jpg

HBO'nun reyting rekorları kıran dizisi Game of Thrones'un daha önce 4 adet spin-off dizisi geleceği açıklanmıştı. Hepsini farklı isimlerin yazacağı diziler farklı zamanlarda geçecek ancak aynı evrende yer alacaktı.​

Kanaldan gelen son haberlere göre 5. dizi için hazırlıklar yapılıyor. Hollywood Reporter'ın haberine göre, GoT'un yazarlarından Bryan Cogman ve George R.R. Martin yeni dizinin detaylarını konuşmak için bir araya geldi. İlk duyumlara göre dizinin Yedi Krallık'ta geçmesi ve şimdiki zamanda yaşananlardan öncesinin anlatması bekleniyor.​

Game of Thrones'un final sezonunun ne zaman geleceği belli değilken devam dizilerinin en erken 2019'da ekranlara gelmesi bekleniyor.​
Orijinal formatta oku

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Martin bu dizilere pek yardım etmez. Got'un son 3 sezonundan çok rahatsız. İmzaladığı anlaşma gereği pek sert açıklamalar yapmaktan kaçındı. Ama forumda yaptığı yorumlardan ve tv, dergi röportajlarından belli oluyor.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Martin bu dizilere pek yardım etmez. Got'un son 3 sezonundan çok rahatsız. İmzaladığı anlaşma gereği pek sert açıklamalar yapmaktan kaçındı. Ama forumda yaptığı yorumlardan ve tv, dergi röportajlarından belli oluyor.

Martin yardım etmezse senaryo anlamında GoT evrenine yakışmayan berbat diziler izleyebiliriz. Mantık hatarıyla dolu olur diziler. Umarım yardımlarını esirgemez ama dediğin olma ihtimali daha yüksek gibi.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
GoT'la aynı anda yayında olması kötü olur bittikten sonra ya da 2018'de başlasaydılar keşke. Spin offları da her türlü izlerim ama ben asıl Çılgın Kral dönemini ve ondan da öncesini merak ediyorum. Gerçi önlerinde onlarca yıllık malzeme var, taa ilk insanlar dedikleri çağlara kadar farklı farklı spin offlar ya da filmler görebiliriz. Şu mağarada yaşayan ak gezenlerle mücadele eden yaratıkların geçmişini, Ak gezenlerin geçmişini vb senaryo bol nasılsa. Hatta bu izlediğimiz hikayenin sonu bile bir son olmayacaktır, mesela 8.sezon final bölümünde yaşananlardan 50 yıl sonrası veya 100 yıl sonrası gibi çeşitli senaryolar da görebiliriz.

GoT gerek kurgu gerek senaryo gerek edebi yönden LOTR'un çok altında kaliteye sahip ama bu dönemde bu teknolojide ortaya çıkması onu çok daha şanslı yapıyor LOTR'dan. Mesel Tom Bombadil gibi bir karakteri izlemek mümkün değil Peter sağolsun mahvetti güzelim yapıtı, umarım aynısı tıpkı Hobbit örneğinde olduğu gibi GoT'un da başına gelmez.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
5 dizide başlayacak diye bir şey yok tahminen HBO içlerinden hangileri (senaryo/bütçe) uygunsa ona onay verir.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Fatih Aegon dönemini çok merak ediyorum. Umarım o dönemi kapsayan bir dizi gelir.

Dizi bitmeden çekileceğini düşünmüyorum. Bence 2019 sonları 2020 başları gibi gelir. Bu arada vay bee yazarken aklıma geldi. 2020 lan. 2 sene kaldı nerdeyse. Milenyuma daha dün girdik. Ne çabuk geçti zaman.