Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
7x2
Efsane bölümdü bence. Son dakikalardaki savaş sahnelerinden önceki bölüm içinde efsane diyebilirim duyguları çok iyi ön plana çıkarmışlar. O gemide ki savaş kaybedildi ama önümüzde ki bölüm bizim sarışın o kaleyi Lannisterlara dar edecek. :D

7 sezondur ilk defa Sam sahnelerinden sıkılmadım, buda Mormont'un payı olsa gerek.

@berkann bence Jon diz çökmeye gideceğini bilmiyor. :D Tyrion güzel bir mesaj döşemiştir. Zaten konuşmasında bir kraliçe bir kral diyerek bilmediğini belirtti gibi hissettim ben.

@Forumdash Kurt zaten gitmedi mi. :D

@Sherlock Dany neden Jorah'ı affetmeye ihtiyac duysun ki? Zaten o git iyileş dedi.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
7x2
Efsane bölümdü bence. Son dakikalardaki savaş sahnelerinden önceki bölüm içinde efsane diyebilirim duyguları çok iyi ön plana çıkarmışlar. O gemide ki savaş kaybedildi ama önümüzde ki bölüm bizim sarışın o kaleyi Lannisterlara dar edecek. :D

7 sezondur ilk defa Sam sahnelerinden sıkılmadım, buda Mormont'un payı olsa gerek.

@berkann bence Jon diz çökmeye gideceğini bilmiyor. :D Tyrion güzel bir mesaj döşemiştir. Zaten konuşmasında bir kraliçe bir kral diyerek bilmediğini belirtti gibi hissettim ben.

@Sherlock Dany neden Jorah'ı affetmeye ihtiyac duysun ki? Zaten o git iyileş dedi.

Dany, Jorah'ı affetmemişti diye hatırlıyorum. Yalnızca gidip iyileşmeni emrediyorum demişti Jorah'a. Yani Jorah iyileşip geri dönse bile yanına almaz ve affetmez onu belki Dany.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
7x2

Kimi tutuyorsun? :D
Jon'u orada diz çöktürürler o zaman, ya seve seve ya... :A

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Kimi tutuyorsun? :D
Jon'u orada diz çöktürürler o zaman, ya seve seve ya... :A

Çok şükür Jon'cuyuz. :D Tam olarak karar veremedim aslında. Ama bizim sarışını tutasım yok şu sıralar hiç. :( Tabi şu sıralar çok akıllı davranması ayakta alkışlanası.

Eğer dediğin olurda Jon diz çökerse işler karışır. Tabi mütevazi bir karakter ama yine de sıkıntı diz çöktürtürlerse olay çıkar. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Çok şükür Jon'cuyuz. :D Tam olarak karar veremedim aslında. Ama bizim sarışını tutasım yok şu sıralar hiç. :( Tabi şu sıralar çok akıllı davranması ayakta alkışlanası.

Eğer dediğin olurda Jon diz çökerse işler karışır. Tabi mütevazi bir karakter ama yine de sıkıntı diz çöktürtürlerse olay çıkar. :D
Bizim sarışın dediğin Cersei dimi? Yoksa diğerinde akıl olduğunu sanmıyorum. :D

halası olduğunu öğrenirse bence diz çökebilir ama bilmiyor şimdilik. Yatalak çocuk nerelerde ya? :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
7x2

Aryayyla yani:X

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Bizim sarışın dediğin Cersei dimi? Yoksa diğerinde akıl olduğunu sanmıyorum. :D

halası olduğunu öğrenirse bence diz çökebilir ama bilmiyor şimdilik. Yatalak çocuk nerelerde ya? :D

Haydaa, profil resmini şimdi gördüm. :D

Cersei çok kötü sıkıştı yalnız, ama işin çılgın tarafı Cersei öyle bir kadın ki ölülerle bile ittifaka girebilir. :D

Yatalak çocuk mümkünse gelmesin sevmiyorum o sahneleri. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Haydaa, profil resmini şimdi gördüm. :D

Cersei çok kötü sıkıştı yalnız, ama işin çılgın tarafı Cersei öyle bir kadın ki ölülerle bile ittifaka girebilir. :D

Yatalak çocuk mümkünse gelmesin sevmiyorum o sahneleri. :D

Of Cersei seven yok mu şu dünyada benden başka? :( Cidden kendimi kötü bir insanmışım gibi hissediyorum. :'(

Bence bu son bölümle eşitlendi gibi. Ayrıca ölüler insan değil mi? :D Gerekirse birlik olacağız tabi. :D

Ben de sevmiyorum ama Jon için önemli. P*ç olmadığını anlarsa bence Dany'e itaat etmez. İtaat ederse zaten p*çmiş. :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Memeler estetikmiş.s.s Son bölümde böyle değildi çünkü.:A

Game-Of-Thrones-217824.jpg

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
7x2

7x1 biraz geçiş bölümü olduğu için yorumlamayacağım direk 2'ye geçiyorum.

Büyük savaşa doğru politikalar ve stratejiler hız kesmeden devam ediyor. Cercei tek bir cevap ile Danny'e sağlam bir darbe vurmuş gibi. Euron bence daha çok su kaldıracak. Son sahnede Theon ve kız kardeşini kıtır kıtır kesecekti ama Theon'un tabanlaması enteresan oldu.

Aramızda konuşurken @MEnes ''Danny çok güçlü gösteriliyor'' demişti. Sanırım bu bölümde ona hak verdim. ''Jon gelecek diz çökek'' falan filan :F Tamam 3 ejderhan var ama karşındaki adam da King in the North yani boru değil :A Jon Ejderhakayasına gelip ''Biz ancak Allahın huzurunda rükuda eğiliriz'' demeli 3. bölümde :F :A

Danny ile Varys arasındaki diyalog çok ucuzdu. Ulan 8 bin km yol geldin şimdi mi sadakat testine tâbî tutasın geldi :A Fakat Dany yavaş yavaş politikayı öğreniyor. İlk sezonlardaki toyluğunu atmış.

Clegane'in imana gelme sahnesi güldürdü. :F Onun da büyük savaşta büyük bir misyonu olacağı kanaatindeyim. Zaten parça pinçik olmuşken iyileşip hayata tutunması buna delalet. Sen seçilmiş kişisin bul beni :A

Azor Ahai teorilerine de son noktayı koymuşlar. Seksüel bir twist ile ''Prens ya da prenses olabilir çok da şaapmayın'' diyerek teoriseverlere yepyeni bir tartışma alanı açmışlar. Hoş bir detaydı.

Sam'in iltihap macerası beni az daha kusturuyodu. Yönetmenin tam yara deşiminin ardısıra yemek tabağına geçişi kendisinin validesine büyük selamlar iletmeme yol açtı. Bir kez daha anıyorum :A Geçen bölüm de aynı haltı yemişti çünkü :) Niyetin bizi kusturmaksa HowToBasic de izleriz sen kafanı yorma :A

8.5/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Yine dayanamadım büyük uğraşlar sonucu izledim ikinci bölümü. :D
7x2
Jorah'ın tedavi sahnesinde içimden bir şeyler koptu. :( Hiç dayanamam böyle sahnelere. İnşalla düzelir adam.
Olenna'nın Dany ile konuşması güzeldi.
Theon adamlıkta seviye atladı. :D İyi yaptı atlayarak. Ablasını o an kurtaramayacağı zaten belli, niye kendisini de feda etsin ki? Belki ileride bir şekilde yardım eder.
C*ersei, artık sen azınlığın kraliçesisin canım. Azgın azınlığın çoğunluk üzerinde tahakküm kurduğu zamanlar Eski Westeros'ta kaldı.
Gri Solucan Bey'in Missandei ile seviş(eme)me sahnesi de yürekleri bir miktar dağladı. Renly'nin Margaery ile sevişmeyi reddettiği sahne geldi aklıma. Yazık oluyor güzelim kadınlara. :p

Memeler estetikmiş.s.s Son bölümde böyle değildi çünkü.:A

Ekli dosyayı görüntüle 56504
Hafızana maşallah. :A Ben unutmuşum bile bu sahneyi. :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Yine dayanamadım büyük uğraşlar sonucu izledim ikinci bölümü. :D
7x2
Jorah'ın tedavi sahnesinde içimden bir şeyler koptu. :( Hiç dayanamam böyle sahnelere. İnşalla düzelir adam.
Olenna'nın Dany ile konuşması güzeldi.
Theon adamlıkta seviye atladı. :D İyi yaptı atlayarak. Ablasını o an kurtaramayacağı zaten belli, niye kendisini de feda etsin ki? Belki ileride bir şekilde yardım eder.
C*ersei, artık sen azınlığın kraliçesisin canım. Azgın azınlığın çoğunluk üzerinde tahakküm kurduğu zamanlar Eski Westeros'ta kaldı.
Gri Solucan Bey'in Missandei ile seviş(eme)me sahnesi de yürekleri bir miktar dağladı. Renly'nin Margaery ile sevişmeyi reddettiği sahne geldi aklıma. Yazık oluyor güzelim kadınlara. :p

Hafızana maşallah. :A Ben unutmuşum bile bu sahneyi. :D

Bunların su sahnesi unutulmazdı bu bölümde unutulmaz sahneler yaşattılar keşke dizi biraz erotizmi arttırsa.:A

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
Uzun zamandır beklediğim haftaya geldik Khaleesi ile Jon Snow un bir araya gelmesi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
7x3

Sonunda dizi vitesi arttırdı hikaye ilerlemeye başladı. Bölüm çok çok iyiydi.

Jon'la Dany görüşmesi son sahnelere doğru olur diyordum bir anda ilk sahnede karşıma çıkınca şaşırdım. Bölümün ilk 20 dakikası falan buradan yürüdü ve müthiş sahnelerdi. İki ana karakterin yıllar sonra bir araya gelmesi ve hem ailelerinden bahsetmesi, hem karakterlerin geçmişlerinden bahsedilmesi hem de aralarındaki güç savaşının psikolojik olarak konuşmalar üzerinden yapılması çok iyiydi. Jon'un diz çökmeyeceğini tahmin edebilirdik zaten. Karakterin yapısında öyle bir şey yok yani, buraya gelme derdi de belli sonuçta. Ejderhaları görünce verdiği tepki çok iyiydi. Hikayenin kilidi ise Tyrion'da bitti. İki karakterin arasını bir şekilde buldu ve en azından gerginliği şu aşamada biraz çözdü. Dragonglass çıkartılması muhabbeti kaç bölüm alacak bilinmez ama Jon biraz daha burada kalacak gibi. Davos'un oradaki konuşması da baya iyiydi. Ölüp dirildiğini söyleyecekti az daha Jon engel oldu. Ama sonraki sahnelerde kafalara soru işareti düştüğünü gördük. O muhabbet ilerde sanki açığa çıkacak gibi bu sezonda.

Kings Landing sahneleri müthişti. Euron klasik Euron'luğunu yaptı. Verdiği ödül Cercei'nin tam aradığı ödüldü. Borozan olmayacağı dizinin o toplara girmeyeceği çok açıktı zaten. Dizi kitapta yer alıp muazzam etkili olan bir çok şeyi kullanmamayı tercih etti. Ama Euron'un sadık olduğuna falan şu aşamada pek inanmıyorum. Tamamen amacı doğrultusunda hareket ediyor ileride güvenilmeyeceği karakterin yapısından belli. Cercei'nin Ellaria'dan aldığı intikam muazzamdı. O sahne tam anlamıyla müthişti. Oyuncular efsane oynamış tüm duyguyu içimde yaşadım. Cercei'nin nasıl psikopatlaştığı ise o intikamın içeriğinden belli oluyor gerçekten. Kızının ölümünü seyretmesi ve öldükten sonra da çürüyene kadar onu izletmesi falan tam bir canilik. Cercei'nin yaşadıkları sonucu dönüştüğü karakter korkutucu gerçekten.

Tyrion'la Jon konuşmaları hem başta hem bölüm ortasında bence bölümün en iyi kısımlarıydı. İki eski yol arkadaşı ve yarı dost sayılırlar aralarındaki diyaloglar müthiş yazılmış. Karakterler hem geçmişle hem de şimdiki durumla ilgili konuşuyorlar ama aralarında da belirli bir samimiyet var. Oyuncular bunu çok iyi aktarıyor bize. Tyrion bölüme damgasını vurdu net şekilde söyleyebilirim. Bilge bir adamın dediği gibi sözüne ve devamına kahkaha attım. :A

Bran de Winterfell'e ulaştı sonunda. Ama karakterdeki değişim inanılmaz fark edildi. O sahne duygusal bir sahneydi ama Bran'deki yüz ifadesi o duyguya yer vermeyecek kadar ciddiydi. Sansa'ya anlattıkları bizim bildiğimiz gerçekler ama Sansa bunları anlayamayacak kadar habersiz olaydan. Bran Three Eyed Raven'lık mertebesinde uzman olmak için gelişmem lazım dedi. Bu sezon Jon'la görüşebilir mi bilmiyorum ama Bran'le Night's King hikayesi üzerinden bir şeyler olacak gibi. Sezon öncesi fragmanda bunlara delalet bir şeyler göstermişlerdi. En merak ettiğim konu da bu konu zaten şuan.

Sam ve Jorah sahnesi de sonuçlanan hikaye açısından bölümde olmalıydı. Güzel bir sahneydi. Sam'in Jorah'la olan ilişkisi iyi işlendi şu iki bölümde. Baş üstatla olan sahneleri ise son kısmında güldürdü. Git kitapları parşomenleri kopyala bir de ödül mü bekliyorsun kısmı iyiydi. :A

Son 10 dakika Castelry Rock savaşına ayrılır diyordum tam tersi o kısım kısa geçmiş. Daha çok stratejik hamleler üzerinden gitmişler. Prodiksüyonu ileriki bölümlerde kullanacaklar belli. Tyrion'un planı yine çok iyiydi ama hesaba katmadığı şey karşı tarafın yapabileceği zekice hamlelerdi. Jaime orda yine iyi bir plan hazırlamış. Dizinin bu sezon bu tarz stratejik hamleleri zekice yapması hoşuma gidiyor. Lekesizler'in kaleyi almasına izin verdiler. Lekesizlerin geldiği donanmayı yok ettiler ve Tyrell'lerin orduyu yok edip Olenna'yı ele geçirdiler. Olenna Jaime sahnesi baya iyiydi. Yaşlı teyze yine döktürdü ölümü üzse de yapacak bir şey yok artık olacağı oydu yani. Euron hikayede önemli yer kaplamaya devam ediyor. Ama sonu ejderhaların ateşinden olabilir bunun emarelerini bu bölüm verdiler.

Tüm dostlarını kaybeden Dany fragmandan da anladığımız kadarıyla artık akıllı taktikler ve stratejilerin sonuç vermediğini gördü. Ejderhaları ve güçlerini devreye sokup üstünlüğü ele geçirmek isteyecek. Ki nereden başlayacak merak ettim doğrusu. Lekesizlere ve Grey Worm'e ne olacağını da merak ettim, kaleyi iki taraftan kıstırdı sanırım Lannister ordusu ve Euron. Tüm Lekesizler ölürse bir büyük daha darbe yemiş olacak Dany. 4. bölüm de yine bu ayarda çok iyi bir bölüm olacak gibi. Lannister ordusu ve Lekesizler arasında büyük bir savaş da görebiliriz. Büyük prodiksüyonlu sağlam bir bölüm olacak gibi. Aslında bundan sonraki tüm bölümler böyle olacak gibi. Hadi hayırlısı. :)

9.5/10

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
7x3

Dizi kitaptan bagimsiz bir sekilde ilerledigi artik bariz bir sekilde kendini hissettiriyor.

Hic ilk 6 sezon olan izlenimi vermiyor dizi, kitaptan oldukca kopmus olaylarin konusmalarin kalitesi azda olsa düsmüs. Fakat her ne olursa olsun GoT her zaman farklidir ve bu haliyle bile yer yüzündeki en kaliteli dizidir. Dizinin bitiminden sonra mutlaka kitaplarida bitirecegim ciktiginda.

Jon ve Danynin karsilasmasi tam bekledigim gibi gecti, birbirine karsi oldukca temkinli yaklasip daha sonra yakinlasacaklar. Danynin unvanlarini okurken Ser Davosun "This is Jon Snow" duraksayip "ehm he is the king in the north" dedigi anda nasil kahkaha attim :kiki:. Jon beklenildigi gibi diz cökmedi, Dany beklenildigi gibi onu ejderhalarina yem etmedi ve ikisi muhtemel müttefik olarak izlenim biraktilar.

Yara ve Ellaria haberinin gelmesi Danynin ilk hayal kirikligi oldu. Euron gercek anlamda efsane bir giris yapti diziye. Herkesin bi favori kötü karakteri olur ya, benimkiside Euron olacak gibi :D Dany böylece hem donanmasini hemde Güneydeki destegini kaybetmis oldu. Ikinci hamle Lekesizlerin Casterly Rocka saldirmalarida adeta facia oldu, bos bir kale alindi, gemiler batirildi ve en önemli müttefiklerden Tyreller kaybedildi.

Cercei gercekten tamda Tywin Lannisterin kizi, cok büyük oynuyor taht oyunlarini ve Danye ilk mücadelelerde cok ciddi üstünlük kurdu.

Branin Winterfelle dönüsü ve Sansaya "Dügün gününde (sana tecavüz edildiginde) beyazlar icinde cok güzeldin" demesi tam bir troll davranisi oldu :A Jonun gercek kimligini bilen tek kisi olarak Jon ayrildiktan sonra Winterfelle gelmesi sinir bozucu ve dizilerde klasiklesmis bisey.

High Gardenin alinmasi oldukca kisa ve basit bir sekilde savas sahnesi göstermeden bitti, ne kadar yüksek bütceli bir dizide olsa büyük savas öncesi önemsiz bir kale icin genis bütce ayrimalarida gerekmiyordu. Olenna Tyrell ölümünde bile Thug Life yaparak öldü ve Joffrey meselesini anlatti.

Genel anlamda begendim bölümü ve gelecek hafta olanlari merakla bekliyorum.

9,5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,600
Puanı
860
Ya Danny sen kimsin ya? Ya sende sözde Kraliçe'sin Cercei'de. Jon buna çok sabır gösterdi harbiden. Ama sanki Danny ondan hoşlandı gibi. Ama bilmiyor ki akraba olduklarını. Gerçi bu dizide akraba olmakta fark etmiyor.

Euron'a gerçekten hayran oldum. Adam çok fena bir şey oldu ya. Cercei'ye de hayranlığım her geçen bölüm artıyor. Çok güzel bir ceza verdi Ellaria Sand'e.

Mormont yanıltmadı zaten. Bakalım Danny onu kabul edecek mi?

Bran'in Kışyarı'na o kadar erken geleceğini düşünmemiştim. Mini bir Stark reunion oldu. Sırada Arya'nın gelişi de var.

Casterly Rock'un bu kadar erken düşmesi gerçekten şaşırtmıştı ama sebebi de belli oldu. Jamie gerçekten deha bir adam. Her şeyden ders alıyor.

Olenna'nın öleceğini hiç düşünmemiştim. Jamie yine normal bir ölüm verdi ona. Ama ölmeden önce Olenna aklına bir kaç fikir soktu. İnşallah bu seferde Queen Slayer olacak.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,482
Puanı
1,061
7x3

gönlümün kraliçesi Cersei
bu bölümde yaptığı hamlelerle resmen rakiplerini ezdi geçti helal olsun :oley: ben olenna ya da sand kızlarından birini yok eder diyordum sezon başlamadan tek bölümde iki aileden de kurtuldu :A olenaya yazık oldu tabi o ka bilge kadın hainler yüzümnden öldü

euron git gide yıldızlaşıyor borgen dizisinde de iyiydi bu eleman sonunda hakettiği üne kavuşacak bu diziyle :D yara ile ne yapacak merak ediyorum ensest olayı olmaz herhalde

theon kaçtı yine bakalım dizi bitmeden adam olabilecek mi

jon khaleesiden beklenildiği anlamda etkilenmedi gibi zaten halası oluyor öyle şeyler düşünmesin:A tyrion khaleesinin gözünde kredisini tüketiyor gibi cücecik buradan da sağ çıkar ama

lekesizler , casterly rock ta sıkışytı kaldı lannisterların planı sayesindeb akalım khaleesiyle buluşabilecekler mi

herkes bran ı beğenmiş ama bana sesi değişen bir ergen gibi geldi .sansa da hükmetmenin tadını alıyor umarım baelish e kulak asmaz.ss neyse artık aryayı kuzeye bekliyoruz

point: 8

çünkü
7 krallıktan 2si tarihten silindi ama sahneler çok üstün körü geçilldi bu sene 7 bölüm çektiniz bari adam gibi savaş sahnesi göstereydiniz.ss

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
7x3

İlk iki bölüme yorum yapma fırsatım olmadı. Onlar da iyiydi ama bu bölüm efsaneydi, müthişti. Replikler harika yazılmış her şeyden önce...

Jon Snow ve Daenerys Targaryen karşılaşması dizideki en çok merak ettiğim karşılaşmalardan biriydi. Beklediğimize değdi, harikaydı. Sir Davos da bölümün yıldızlarındandı. Missandei'nin uzun uzun Khaleesi unvanı sayması üzerine "this is Jon Snow" kahkaha attırdı. :A Jon Snow'u övdüğü sahnede müthişti. :)

Tyrion da Sir Davos'la birlikte bölümün bir diğer yıldızıydı. Bilge adam repliğine kahkaha attım. :A Kaleyi alma planı da iyiymiş ama işte Lannisterlar oyuna iyi hazırlanmış. :)

Sansa ve Bran karşılaşması sürpriz oldu. Acaba Arya mı geldi derken Bran geldi. Sansa'nın verdiği tepki ağlatacaktı. Starklar kavuşsun. :(

Jorah Mormont'un kurtulması iyi oldu. Kritik bir zamanda Khaleesi'nin kurtarıcısı olacak diye tahmin ediyorum.

Cersei yine dehşet verici bir kötülük planı hazırlamış.

Ninenin Jaime'ye son darbesi iyi oldu. Joffrey reyisin ölümünü hatırlamak da yüzleri güldürdü. :A

Dizi beklediğimden çok daha hızlı ilerliyor. Olayları hiç ağırdan almadan çatır çatır gidiyorlar valla, sonu nereye varacak merak ediyorum. :)

10- /10