Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Dany ve Gece Kralı hakkında;
Dany bu sezon ölmeyecek. Kendisi seneye de yer alacağını açıkladı dizide.Ak gezenlere gelirsek kızıl kadın her sezon diyor vadedilmişprens ve ya prenses gelecek ve beraberinde şafağı getirecek diye. Gece kralı bence olmaz. Bran bile etkili onun üzerinde.

Finalde Danny kazanırsa, Snow'la evlenip kral ve kraliçe olurlarsa ya da Snow'la evlenmeyip tek başına hükümdar olursa bile dizi bana göre beklenildiği gibi bitmiş olur ve klişe bir mutlu son örneği çizer. Halbuki kötü sonla bitmesi lazım dizinin, benim beklentim bu. Cercei zaten şu anda zirvede, tek yapacağı savunma yapmak olacak o yüzden büyük ihtimalle bu sezon son sezonu olacak, onun bir şansı kalmadı artık. Geriye üç güç kalıyor, Danny, Jon ve Night King. Ama dördüncü bir güç kazanır olur mu bilmiyorum. Yüzsüzler, ışık Tanrısı bilmem ne derken daha çok muamma var.

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Finalde Danny kazanırsa, Snow'la evlenip kral ve kraliçe olurlarsa ya da Snow'la evlenmeyip tek başına hükümdar olursa bile dizi bana göre beklenildiği gibi bitmiş olur ve klişe bir mutlu son örneği çizer. Halbuki kötü sonla bitmesi lazım dizinin, benim beklentim bu. Cercei zaten şu anda zirvede, tek yapacağı savunma yapmak olacak o yüzden büyük ihtimalle bu sezon son sezonu olacak, onun bir şansı kalmadı artık. Geriye üç güç kalıyor, Danny, Jon ve Night King. Ama dördüncü bir güç kazanır olur mu bilmiyorum. Yüzsüzler, ışık Tanrısı bilmem ne derken daha çok muamma var.
Aslında ben Ölüler ile insanların savaşında Azor Ahainin gelmesini ve son bir kişi bile kalmadığı zaman onun da yeniden ateşin içinde kaybolmasını isterim. Dizide tek bir karakter bile kalmasın.

Ya aslında Azor Ahai iki kişi olabilir . Kehanete göre prens prenses şafağı getirecek diyor. E prens jon prenses de Dany o zaman. 1 ejder gece kralına gideceğine göre iki ejder kalacak ki o iki ejder de Dany ve Jon için.
Ya neyse izleyip görürüz. Bu arada senaryo sızmış ben okudum. :A Olaylar fena oalcak :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860

Aslında ben Ölüler ile insanların savaşında Azor Ahainin gelmesini ve son bir kişi bile kalmadığı zaman onun da yeniden ateşin içinde kaybolmasını isterim. Dizide tek bir karakter bile kalmasın.

Ya aslında Azor Ahai iki kişi olabilir . Kehanete göre prens prenses şafağı getirecek diyor. E prens jon prenses de Dany o zaman. 1 ejder gece kralına gideceğine göre iki ejder kalacak ki o iki ejder de Dany ve Jon için.
Ya neyse izleyip görürüz. Bu arada senaryo sızmış ben okudum. :A Olaylar fena oalcak :A
O tahtı her türlü Jon alacak. Eğer Danny kafasına buyruk giderse ekibi dağılır. İlk Varys ayrılır daha sonra Tyrion biraz uğraş verir ancak karşılık alamazsa Jon'un yanına geçer. İşte o zaman zaten Danny kaybetmiş olur.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
Kim ne derse desin tahta en çok Cersei yakışıyor şu an kendini geliştirirse Sansa da olabilir :A biraz genç olsa olenna da olurdu :X
babaanne tyrell ı dinleyecektin .lordlar kuzudur sen ejderha kendi bildiğini yapacaktın
umarım gelecek bölüm sırf tyrion ı cezalandırmak için jonla anlaşmamazlık yapmazsın

arya hakketen çok değişti şu ana ka iyi bişi sanıyordu ama nymeria nın terketmesi büyük koydu bakalım öğrendiklerini bırakacak mı :D dombili arkadaşını görmek iyi oldu ölmemiş hala:F acaba gendry nerede :F

kuzeyi sansaya emanet etmek iyi fikir artık akıllandığını ispat edecektir sansa bence
zaten baelish bişi yapamaz brienne kellesini uçurur anında sapık moruğun

cersei tyrell lordlarının aklını çelecek gibi zaten tyrell hanesinin varisi de kalmadı .
sam in babası satmadı olennayı ama değişebilir durum önümüzdeki jhafta

sam ne ka sevilmese de bence maceraları git gide ilginçleşiyor. dizideki çok kilit noktalarda devreye giriyor ak gezenleri yok edecek silahı buldu şimdi de jorah ı iyileştirdi büyük ihtimal. ikisi birlikte yola çıkarsa khaleesi -jon snow ittifakı kesin gibi

son sahnegerçekten iyidi theon tekrar reek oldu:A :A :A
sand kızları öldü galiba cersei bakalım kadına neler yapacak :X euron da kendini ispatladı cersei bu defa teklifi kabul edebilir

point: 9

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Bütün mesajları spoiler'e alsanız olmaz mı beyler? Kaç sezon arkadan geliyorum. :D Ölmeyenleri görmek istemiyorum. :(

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
2. Bölüm

Yer yer boş kalsada iyi bölümdü. Bazen tempoyu düşürüyorlar sıkıyor biraz.:(

Dany ve Jon buluşacak galiba. Son dönemin en büyük olayı bence dizide. Ne çıkacak bu buluşmadan merak ediyorum ama herkes memnun ayrılır gibi.:D

Jon giderken Sansa'ya bıraktı tahtı. Sansa ve serçe parmak bu ikili çok tehlikeli. Aman Allah'ım Sansa sana güveniyoruz zaten Arya ve Bran yolda az dayan anam o şeytana.:( Belli evlerinde incir ağacı var. Tanrı Starkları korusun en azından şu kalanlar bir araya gelene kadar.:F

Euron abimiz son sahnesi gömdü kafayı. Ben böyle yırtık dengesiz bi adam daha görmedim. Cercie'nin falan kesin haberi yok ama dizi yine iyi karakter harcadı. Dany Dorne'u kaybetti. Yara'ların ekip Euron'a kayar. Dany'ye iyi darbe oldu bu zaten tahtı falan bırakır gider kuzeye bence:F Bu kızdan hala umutlanamıyorum.:(

9.2/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yoruma Yorumum.
Sen o kurt sahnesini yanlış anladın galiba. Orada evet sen değilsin dediği olay farklıydı. O sahnede kendisi ile empati yaptı. kendisinin de artık eski Arya olmadığını ve kurdunun da değiştiğini anlatan bir sahneydi o. Şöyle düşünebilirsin. Eğer o kurt Nymeria olmasaydı Aryayı parçalamışlardı. Diğer kurtlar önce Aryaya yiyecek gibi bakarken sonra o kurdun gelip uzaklaşmaları bundan dolayı yani Nymeria.
Aslında dediğin şekilde ben de düşündüm ama izlerken garip bir sahneydi doğrusu. Arya'nın değiştiğini böyle işlemeleri güzel olmuş. İki yol ayrımında kalıp Kuzey'i tercih etme sahnesi de çok hoştu. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Senaryosunun sızmış olması beni endişelendiriyor, hiç okumadım ve uzak durmaya çalışıyorum, internette sadece bu konudan bağlantım var, ekşide spoilerler havada uçuşuyordur. Başlıklara bile bakamıyorum korkmadan. Umarım değiştirirler senaryoyu, sızdıranlara lanet olsun. :(

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Bütün mesajları spoiler'e alsanız olmaz mı beyler? Kaç sezon arkadan geliyorum. :D Ölmeyenleri görmek istemiyorum. :(
Madem geriden geliyon o zaman 7. sezon yorumlarında ne işin var?

Senaryosunun sızmış olması beni endişelendiriyor, hiç okumadım ve uzak durmaya çalışıyorum, internette sadece bu konudan bağlantım var, ekşide spoilerler havada uçuşuyordur. Başlıklara bile bakamıyorum korkmadan. Umarım değiştirirler senaryoyu, sızdıranlara lanet olsun. :(
Senaryo çekildikten sonra sızdı zaten. Ben zamanında okudum ama şimdi fazla hatırlamıyorum. Bazı saykolar dönüp dönüp bir daha okuyor onları. Ayrıca onu geçtim son yayınlanan Comic Con fragmanında da bol bol spoiler var.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ben de ilk bölümü izledikten sonra yorum yapamamıştım geçen hafta, şimdi 2. bölüme geçmeden kısaca bir şeyler yazıp gelince 2. bölümle ilgili daha ayrıntılı yazarım.

7x1

Klasik GoT açılışı denebilir. Sezonun sonlarında yaşanacak olaylara zemin hazırlamışlar. Git gide olaylar artacaktır.

Arya: İlk açılış sahnesi çok iyiydi. Orayı gördükten sonra daha ilk bölümden mi olaylar kopmaya başlayacak dedim ama öyle olmadı tabi :D Sonraki askerlerle karşılaştıkları sahneler boştu. Oradaki popçu Ed Sheeran mı ne onun hayranıymış galiba Maisie Williams(Arya) Onun için çekilmiş o sahneler galiba, öyle deniyor.

Cersei: Euron ile iki manyak iyi buldular birbirlerini. Güzeldi o sahneler. Bakalım ne hediye getirecek Cersei'ye :D

Sam sahneleri yine gereksiz uzundu. Bu adamı görmeye dayanamıyorum ben ya. Tamam dragonglassın yerini keşfetti o önemli white walkerlarla olan savaşta ama oraya gelene kadar çektiği çileleri uzun uzun göstermenize gerek yoktu bize be :(

Hound: O da white walkerlarla olan savaşa katılacak anlaşılan. Yalnız daha önce ateşe yaklaşamayan adamın şimdi ateşten fal bakması da ilginçti doğrusu :A

Daenerys: Shall we begin. Hadi başla be artık kadın içimizi kuruttun :A Cersei-Daenerys savaşı da gümbür gümbür geliyor yalnız :D

Ha bu arada Sansa kuzeyin kralına biraz daha saygılı ol, Littlefinger'ın dolduruşlarına gelme :D

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
7x2

Çok iyi bölümdü.
Cersei kraliçemiz, harikasın. Kendine Dany denilen akılsızın bulduğu 416688 yandaştan daha iyi bir yandaş bulmuşsun. Ama Euron'u baya bi bıçakladılar ve sanırım malum yerine de bir şey soktu Dorne or*sbularından biri. :( İnşallah bir şey olmamıştır. Ha olmuşsa da birinin eli, birinin s*ki yok. 3'lü yaparlar artık. :D Theon'un denize atlaması ise en mantıklısı. Ölüp ne yapacak? Hem de Yara gibi liderlik vasfı olmayan ablası için. Amcana itaat et işte mis gibi. :D Ayrıca şimdi Dorne da Greyjoylar da mefta oldu. Westeros'a yamyamlarla gelmek zorunda kalacak ve halkımız, gerçek kraliçenin yanında olacaktır.

Tyrion çok zeki adam. Dany'nin en büyük şansı.

Jon'un diz çökmesini beklemezdim. Dizide bir erkek o vardı. Diğer güçlülerin hepsi kadın. Beni rahatsız etmiyor bu ama yer yer zorlamaymış gibi hissediyorum.

Sansa'ya güvenmiyorum. Kuzeyi batıracaktır. Parmaklarına kuvvet Baelish. :A

Lekesizler hadım edilmiyor muydu ya? Tamam bir şey görmedik ama, ne bileyim bunu merak ettim. :D

Melisandre döne döne doğru yolu bulacaksın ha gayret. :D

Puanım torpilli, çünkü her şey istediğim gibi gitti bu bölüm. :D
9.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
7x2

Çok iyi bölümdü.
Cersei kraliçemiz, harikasın. Kendine Dany denilen akılsızın bulduğu 416688 yandaştan daha iyi bir yandaş bulmuşsun. Ama Euron'u baya bi bıçakladılar ve sanırım malum yerine de bir şey soktu Dorne or*sbularından biri. :( İnşallah bir şey olmamıştır. Ha olmuşsa da birinin eli, birinin s*ki yok. 3'lü yaparlar artık. :D Theon'un denize atlaması ise en mantıklısı. Ölüp ne yapacak? Hem de Yara gibi liderlik vasfı olmayan ablası için. Amcana itaat et işte mis gibi. :D Ayrıca şimdi Dorne da Greyjoylar da mefta oldu. Westeros'a yamyamlarla gelmek zorunda kalacak ve halkımız, gerçek kraliçenin yanında olacaktır.

Tyrion çok zeki adam. Dany'nin en büyük şansı.

Jon'un diz çökmesini beklemezdim. Dizide bir erkek o vardı. Diğer güçlülerin hepsi kadın. Beni rahatsız etmiyor bu ama yer yer zorlamaymış gibi hissediyorum.

Sansa'ya güvenmiyorum. Kuzeyi batıracaktır. Parmaklarına kuvvet Baelish. :A

Lekesizler hadım edilmiyor muydu ya? Tamam bir şey görmedik ama, ne bileyim bunu merak ettim. :D

Melisandre döne döne doğru yolu bulacaksın ha gayret. :D

Puanım torpilli, çünkü her şey istediğim gibi gitti bu bölüm. :D
9.5/10

Ben de en çok ona şaşırdım, hepsini hadımlı diye biliyordum. Melisa, Melo'yu soyup erkekliğine bakılı kalınca, Melo'nun da yüzündeki acılı ifadeden acaba Melisa hadım kısmını mı gördü diye düşündüm bir an, ama yatağa geçip pozisyon aldıklarında vay be demek ki hadım olmamış diye hayret ettim.

Ama dikkatini çekerim temas ettiklerini görmedik, hatta Melo ağız ve dil yoluyla bir şeyler yaptı? Belki de gerçekten hadımdır?

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B02

Güzel bölümdü sıkmadı.
Dany, Varys'e güzel ayar verdi de kendi döneklik yaparsa nolcak? Bu arada yaşlı kadın Dany'nin aklını çelecek. Kuzumusun sen ejderhasın veeerrrr gazıııı.....

Yüce yarabbim başımıza ateş topları yağacak. Jon snow'dan illkez 2 güzel hareket gördüm. Bir tek başına söz geçirdi adamlarına 2 kardeşini korumak için gözdağ verdi. Dany'e yaklaştıkça erkekleşiyor mu :A

Erkekleşmek demişken dizide 3 tane ç*ksüz var laa:F Theon, solucan ve son olarak Euron.
Lekesiz kızı tatmin etti kız onu nasıl tatmin edecek?:A

Euron beklenmedik süpriz yaptı. Sisler arasından görünen gemi heycan yarattı başka fantastik bir öğe daha diye :X Theon kaçmasaydı iyiydi. Ablası ona guvenıyordu:( geri döner muhtemelen de, -de işte.. Euron'un hediyesi belli oldu sanırım? Cercie çephesinde zaten ejderhalar için ok yapılmış. Borazan dediğiniz şey ortaya çıkmaz heralde?

Sam sahnelerini bitirin artık:bağır: geçen hafta b*k-yemek b*k-yemek bu hafta irin-yemek irin-yemek miğdem kalktı...

Arya sahnesi güzeldi. Kurt gitseydi keşke.

8.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Geçmiş sezonlara dair çoğu detayı unutmaya başladığımı fark ettim. O yüzden bu sezon bitince, final sezonu için diziye en baştan başlayacağım haftada 1 bölüm ya da bir çırpıda hepsini izleyip üçüncü kez başlamak haftalara yayıp. Söz konusu GoT olunca sıkmaz, nasılsa kısa sürüyor.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
7x2

Her zamanki gibi film tadında, oldukça güzel bir bölümdü.

Bölümü Dany ile açtık. Varys ile karşılıklı konuşmalarını izledik. Varys çok akıllı bir karakter, nasıl konuşması gerektiğini biliyor karşısındaki kişiyi ikna edebilmek için. Aynı özellik Littlefinger'da da var. Dany'i kendisine inandırdı ve birbirlerine karşılıklı sözler verdiler. Bence bu söze uymayan Dany olacak.

Ardından uzun zaman sonra Melisandre'yi görmüş olduk. Dany'e Jon'dan bahsetti. Jon ve Dany'nin bir araya gelebilmeleri için birisinin Dany'e Jon'dan bahsetmesi gerekiyordu zaten. Bu kişi Melisandre oldu. Ben Jon ve Dany'nin anlaşacağını düşünüyorum. Böylece Kuzey, Ak Gezenler'e karşı güçlenmiş olacak. Önümüzdeki hafta Jon ve Dany karşılaşması gerçekleşecektir muhtemelen. Dizi finale yaklaştığı için olaylar hızlı gelişiyor haliyle.

Sam'in sahneleri geçtiğimiz hafta olduğu gibi biraz süreyi doldurmaya yönelik gibi geldi bana. Jorah'ı iyileştirecek anladığım kadarıyla. Ardından Jorah Dany'nin yanına gidecektir ancak Dany, Jorah'ı affeder mi bilinmez.

Missandei ile @Tolstoyevski'nin deyişiyle Melo arasında yaşananlar ise unutulmaya yüz tutmuş GoT erotizmini yeniden gözler önüne serdi. Hatırladığım kadarıyla Lekesizler hadım, dolayısı ile Melo'da öyle. Ki bunu dizinin önceki sezonlarında görmüştük yanlış hatırlamıyorsam. Zaten aralarında ileri seviyede bir şey yaşanmadı gibi geldi bana.

Arya ise eski dostundan edindiği bilgiler doğrultusunda Kuzey'e gitmeye karar verdi. Bence doğrudan Kralın Şehri'ne gitsin. Çünkü Cercei'i öldürme potansiyeli en çok onda var bana göre. Özellikle sezonun ilk bölümünde yaptıklarından sonra... Ancak muhtemelen Kuzey'e dönecek ve Starklar yeniden bir araya gelmiş olacaklar. Açıkçası kavuşma sahneleri de görülmeye değer ve oldukça duygusal olacaktır, merakla bekliyorum.

Onun dışında Jon, Kuzey'i Sansa'ya bıraktı ve Dany'e doğru yol aldı. Sansa eskiye göre çok daha zeki, Littlefinger illaki onun aklını çelmeye çalışacaktır. Ancak ben başarılı olabileceğine pek ihtimal vermiyorum. Şayet amacına ulaşabilirse Kuzey'i ve Jon'u kötü günler bekliyor demektir. Heleki Ak Gezen tehlikesi yaklaşıyorken...

Son sahne ise muazzamdı. Euron kelimenin tam anlamıyla katliam yaptı. Böylece onunda ne denli tehlikeli ve psikopat bir karakter olduğunu görmüş olduk. Theon ve Yara'nın donanmasını yok etti gördüğümüz kadarıyla, buda Dany'e karşı ilk darbe geldi demek. Bakalım bundan sonra olaylar nasıl şekillenecek.

Cercei akıllıca hamleler yapıyor, Euron ile anlaştı ve Dany'nin donanmasını yok etti, Tarlyler ile de anlaşmaya yakın gibi. Yani Cercei'i hafife almamak lazım.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Bu Starklar bu aralar fazla mutlu. Onlara bir ölüm yaklaşıyor bence.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Madem geriden geliyon o zaman 7. sezon yorumlarında ne işin var?

Senaryo çekildikten sonra sızdı zaten. Ben zamanında okudum ama şimdi fazla hatırlamıyorum. Bazı saykolar dönüp dönüp bir daha okuyor onları. Ayrıca onu geçtim son yayınlanan Comic Con fragmanında da bol bol spoiler var.
'Neler Yeni' bölümüne geliyor mesajlar.

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@Forumdash @Tolstoyevski

Lekesizler hadım bence de ya tam görmedik sahneyi. Hadım olmasa zaten bakmamasını istemezdi yani ilk başta. :D

Euron'unki koptu mu cidden ya? :( Çok üzülürüm buna. :/ Bir de en büyük ç*ksüzü unutmuşsun: Varys. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@Forumdash @Tolstoyevski

Lekesizler hadım bence de ya tam görmedik sahneyi. Hadım olmasa zaten bakmamasını istemezdi yani ilk başta. :D

Euron'unki koptu mu cidden ya? :( Çok üzülürüm buna. :/ Bir de en büyük ç*ksüzü unutmuşsun: Varys. :D
Doğru ilk terfi alandı:F tabi bölüm başında görununce unutmuşum:X Euron bi darbe aldı ama gıkı bile çıkmadı. Çok takmıyorsa demek:X