Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Buralara yaz günü kar yağdı. <3 Şükür kavuşturana. Diziyi o kadar çok özlemişim ki anlatamam. Su gibi geçti 60 dk.
Evet bu bölüm pek olay yoktu ama çok abartmaya gerek yok bence ilk bölüm için kötü değildi, güzel bir açılış oldu.
Sam'in Hisar'da zor günler geçirdiğine valla ikna olduk keşke o kadar çok göstermeselerdi. :T:
C*rsei'ye gelen Greyjoy hediye derken kimi kastetti sizce? Bence Tyrion'dan bahsediyor. Kendini anlatırken iki elli olduğunu vurgulaması ve Jaime'nin tepkisi güldürdü zaten Euron genel olarak komik bir adama benziyor. :D
Jaime ve C*rsei'nin büyük harita üzerinde konuştuğu sahneye bayıldım.
Daenerys'in geldiği yerin doğası, dağlar falan da çok güzel görünüyordu. Hangi ülkede çekmişler acaba?
Sansa bu bölüm daha bir güzel görünmeye başladı gözüme.
Bahsetmesem olmaz, Jorah'ın elini çıkardığı sahne neydi öyle? :eek: Öyle konsantre olmuştum ki yerimden irkildim.
Arya'nın Frey kılığına girip herkesi zehirlediği sahneye kalp kalp. Red Wedding'în hesabı sorulmaz mı sandınız? North remembers efendiler yani su uyur, North uyumaz.
"I'm going to kill the queen"i ne tatlı söyledi öyle Arya? Başarılar yiğidim, ne diyelim?
9/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Buralara yaz günü kar yağdı. <3 Şükür kavuşturana. Diziyi o kadar çok özlemişim ki anlatamam. Su gibi geçti 60 dk.
Evet bu bölüm pek olay yoktu ama çok abartmaya gerek yok bence ilk bölüm için kötü değildi, güzel bir açılış oldu.
Sam'in Hisar'da zor günler geçirdiğine valla ikna olduk keşke o kadar çok göstermeselerdi. :T:
C*rsei'ye gelen Greyjoy hediye derken kimi kastetti sizce? Bence Tyrion'dan bahsediyor. Kendini anlatırken iki elli olduğunu vurgulaması ve Jaime'nin tepkisi güldürdü zaten Euron genel olarak komik bir adama benziyor. :D
Jaime ve C*rsei'nin büyük harita üzerinde konuştuğu sahneye bayıldım.
Daenerys'in geldiği yerin doğası, dağlar falan da çok güzel görünüyordu. Hangi ülkede çekmişler acaba?
Sansa bu bölüm daha bir güzel görünmeye başladı gözüme.
Bahsetmesem olmaz, Jorah'ın elini çıkardığı sahne neydi öyle? :eek: Öyle konsantre olmuştum ki yerimden irkildim.
Arya'nın Frey kılığına girip herkesi zehirlediği sahneye kalp kalp. Red Wedding'în hesabı sorulmaz mı sandınız? North remembers efendiler yani su uyur, North uyumaz.
"I'm going to kill the queen"i ne tatlı söyledi öyle Arya? Başarılar yiğidim, ne diyelim?
9/10
Büyük ihtimalle Ejderha Borusu'nu verecek ona. Dizinin bu çekimleri Sevilla'da yapıldı galiba. Eğer orası değilse İzlanda'da olabilir.

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Lannister ordusu bariz bir şekilde daha güçlü ve daha akıllı Lekesizlerden. Umarım Dany'e savaşı kazandıracağız mantığıyla hareket edip bu gibi önemli detayları göz ardı etmezler. Dany kazanacaksa bile mantık çerçevesinde bir senaryo ile kazanmalı savaşı.
Benimde en büyük korkum o. Umarim senin dedigin gibi mantik cercevesinde kalir dizi cünkü git gide Lord of the Rings filmerindeki Kahramanlik hikayelerine dönüyor yavas yavas. Umarim bi GoTa yakisacak sekilde Aegon Targaryenin Fethindeki gibi akil dolu savas taktikleri ve hamleleri görürüz.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
ortalama bir başlangıç olmuş
son sahnede
khaleesi ve ekibi bir şeyler konuşsa,etkiliyici sözler söylese daha iyi olabilirmiş

sansanın jon a ihanet edeceğini sanmıyoru yakında bran da katılır bu ikiliye ondan sonra artık baelish e anlı şanlı bir ölüm bekliyorum :X brienne gebertebilir

jon ne ka kral olsa da hala ezik duruyor sanki. küçük kız yine harikaydı bölümde 1 dk konuşmadı sayılır ama yine lafı gediğine oıturttu koca koca lorldları susturdu

cerseiciğimden bu sezon bitmeden olenna ve sand kızlarını gebertmesini bekliyorum son sezona daha az aileyle girilir herahlde. cersei ölürse anca jamie nin ihanetiyle ölür

ed shereenlı sahneler idare ederdi arya onu öldürüp yerine geçebilir cerseiye yaklaşmak için. ilk dsahnede kalan tüm freyleri öldürerek ablan stark bebeğim derdirtti :oley:

sam resmen ilk bölümün başrolü oldu ama konusugereği pek yadırgamadım netiecede ak gezenleri yenebilecek nihai silahı buldu

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Bu arada meraklılar için John Snow hakkında ;

Böyle birşey buldum intenrnette araştırırken. Böyle buluşmalar olacak gibi felan yazıyor. Heyecan sardı beni şimdiden :F :F

thumbnail_detail_480698.jpg

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Kapsamlı şekilde yarın akşam yorumlarım ilk bölümü. :)

Dizi ve kitap 4. sezon sonundan beri çok ayrıştığı için önemli farklılıklar olabiliyor. :D
Ya benim merak ettiğim şey şu; Yoksa spoiler sevmem ama heyecanlandım yani :X

John Snow ve Danaerys Fırtınadoğan güçlerini birleştirecek mi ?

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
7x1

Klasik Game of Thrones sezon açılışı gibi olmuş. Bölüm sayısı az da olsa hikayeye bir anda aksiyonla girmeyeceklerini tahmin etmek zor değil. Hoş dizinin aksiyon dizisi olmadığı da aşikar. Game of Thrones olsun 1 saat diyalog olsun bana mısın demem zerre sıkılmadan izlerim. Öyle de oldu. :)

Açılış sahnesi çok haz vericiydi. Arya geçen sezon Walder Frey'i öldürüp olayı bitirdi dedik ama devamını da güzel bağlamışlar. Acımasız bir şekilde yapılanların hesabını sordu ve gaza getirdi baya. Yalnız yine de Faceless olmasına anlam veremedim. Orayı hep soru işareti şekilde bırakacaklar gibi. Sonuçta Arya ile o grubun hikayesi iyi bitmemişti, kovulmuştu, öldürülmeye çalışılmıştı Arya. Ama o özelliğini koruyarak Westeros'ta intikam almaya başladı ve Kings Landing'e gidiyor. Bakalım orayı bağlayacaklar mı yoksa atlanacak mı bekliyorum doğrusu. Bu arada Queen'i öldüreceğim dediği sahne baya iyiydi. :)

Hikayenin diğer kısmında Sam'i gördük görmeye de devam edeceğiz gibi. Hisar'a gidiş amacı doğrultusunda neler çektiğini ve ne iğrençliklere katlandığını yeterince gösterdiler bize. :) Ulaştığı bilgi ise önemli bir bilgiydi. Çünkü Jon'un o bilgi doğrultusunda Dany ile karşılaşma ihtimali çok yüksek bu sezon. Zaten Dany'e asıl tehlikenin ne olduğu anlatıldığında tercih yapmak durumunda kalacağı aşikar. Ya da belki de ikisinin karşılaşması Dany Cercei savaşından sonra da olabilir bilemiyorum. Göreceğiz artık o kısımda nasıl bir ilerleyiş olacak. Çünkü ejderha camı hikayenin gidişatı için baya kritik.

Hound ve Sancaksız Kardeşlik nereye gidiyor pek anlayamadım ama Kuzey'de oldukları çok açık zaten. Onların da Hound'un öğrendiği bilgi sonunda White Walkers hikayesinde yer kaplayacaklarını varsayabiliriz. Hatta Berric Dondarrion'un hikayenin ilerisinde önemli bir yer kaplayacağını da düşünüyorum. Dediği gibi ölüp dirilmesinin bir amacı olmalı. Bu amaç bulunduğunda zamanı geldiğinde büyük savaşta yer alabilir bence. Bu sezonda ise Jon'la karşılaşmaları yüksek ihtimal gibi duruyor.

Kings Landing cephesi ve Euron sahnesi de iyiydi. Sayko Euron'un tavrı ve konuşması güzeldi. Etkileyici bir giriş ve çıkış yaptı. Teorilerde ve kitaplardan üretilen teorilerde Euron'da ejderhaları kontrol eden bir borozan olduğu söyleniyor. 14 yıldır denizlerde ve kaptanlık yaptığı düşünülürse serüvenlerinde bunu bulmuş olabilir. Eğer öyle bir borozan varsa hikayenin seyiri değişecektir. Benim de düşündüğüm oydu zaten. Dany'nin bu kadar güçlü olması ve 3 ejderhasının bulunması çok adaletsiz bir savaş olduğunu net bir şekilde gösteriyordu. Bakalım borozan mevsusu dahil olacak mı beklemedeyiz?

Bölüm sonu yine sıvama gibi olmuş biraz. Dany'i pohpohlamaya devam elbette. :A Gerçi karakterin doğduğu yere dönüşü ve Westeros'a olan özlemi falan bir nebze anlayışla karşılayabiliriz o sahneleri. Duygusunu da oyuncu iyi verdi o sahnede. Daha ilk bölümden sallamiyim Khaleesi'ye ileride düşünürüz bir şeyler. :A

8.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
7x1

Oldukça güzel bir açılış oldu.

Samwell sahnesi GoT tarihinin en unutulmaz sahnelerinden biri olarak adını çamur rengi harflerle tarihe yazdırdı. Dizi bittiğinde bile bu sahne akıllarda kalacak sahnelerin başında gelecek, efsaneydi :D
Targeryen'in girişi gereğinden fazla uzun oldu.
Arya resmen kadınlaşmış, çok güzel olmuş..

8.2/10

Böyle birşey buldum intenrnette araştırırken. Böyle buluşmalar olacak gibi felan yazıyor. Heyecan sardı beni şimdiden :F :F

Dakika bir gol bir gelecek bölümlerle alakalı spoileri yedik. Ekşiden oradan buradan kaçarken ummadığımız yerden gol yedik, tamam Spoiler kutucuğu altında ama en azından gelecek bölümlerle alakalı olduğu belirtilebilirdi? Eğer bu konuda böyle gelecek bölümlerle alakalı spoilerler havada uçuşacaksa bile buna bir düzenleme gelmeli bence.
@RüzgarGülü böylesine büyük spoiler veren babam bile olsa bozuşuruz, spoiler konusunda biraz hassaslık lütfen. :D...

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Dakika bir gol bir gelecek bölümlerle alakalı spoileri yedik. Ekşiden oradan buradan kaçarken ummadığımız yerden gol yedik, tamam Spoiler kutucuğu altında ama en azından gelecek bölümlerle alakalı olduğu belirtilebilirdi? Eğer bu konuda böyle gelecek bölümlerle alakalı spoilerler havada uçuşacaksa bile buna bir düzenleme gelmeli bence.
@RüzgarGülü böylesine büyük spoiler veren babam bile olsa bozuşuruz, spoiler konusunda biraz hassaslık lütfen. :D...
Spoiler demişim zaten ve konudaki benim diğer mesajlardaki merak ettiğim olayı görmüşsündür ama haklısın sanırım gelecek bölümler hakkında tahmin yazabilirdim. Ayrıca o şey %100 gerçek değil sadece tahmin :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Niye herkes Euron'un Borazan bulacağını yazmış.:(

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195

Kış rüzgarları kitabı daha çıkmadı. Martin 6. kitabı bu yaz çıkaracak. Yani dizi 5. sezondan sonra kitabın önüne geçti. 5. sezonda Jon bıçaklanmıştı ve ölmüştü. Son kitapta Jon şu an hala yerde ölü yatıyor. :D Yani dirileceği bile kesin değil. Kitap ve dizi o kadar önemli noktalardan ayrıldılar ki... Ancak şöyle bir şey var. Martin kitabın sonunu senaristlere söyledi. Malum Martin amcamız biraz yaşlı daha yazacak bir kitap daha var. ve 6. kitabı bile çıkarmadı kendisi. :D Dediğine gelirsek dizide kesinlikle evet.
Dany biraz başına buyruk hareket edecek. Ve ağır bir sonucu olacak bunu onu ilerleyen bölümlerde görürsün zaten.

Niye herkes Euron'un Borazan bulacağını yazmış.:(
Çünkü Euron'un elinde hayvan gibi bir ejderha borusu var :D Ve bu boru ejderhaları kontrol edebiliyor. Euron çok avantajlı durumda kitapta. 7 krallığın en korkulan adamı durumunda. Dizide pısırık bir karakter gördük. :D Ve kardeşi Vİctarion(kitap) da çok gözü pek bir savaşçı. Dany daha Westeros'a geçemedi bile kitapta. Dizide abarttılar çok.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bu arada aklıma geldi;

Jon Snow'un Targaryen olabileceğine dair bir teori vardı. Olabilitesi yüksekti bu teorinin. Bu teori doğrultusunda konuşacak olursak Jon ve Dany kardeşler. Dolayısıyla eninde sonunda bu açığa çıkacaktır ve bir araya geleceklerdir zaten.

Bu teori doğru olmasa dahi Ak Gezenler ile olan savaşta kritik bir öneme sahip olan Dragonglass'tan dolayı zaten bir araya geleceklerdir.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860

thumbnail_detail_480698.jpg

Sen sızan sahneleri hiç okumadın dimi? :A

Eğer bi ergenlik yapmazsa birleşebilirler.

Bu arada aklıma geldi;

Jon Snow'un Targaryen olabileceğine dair bir teori vardı. Olabilitesi yüksekti bu teorinin. Bu teori doğrultusunda konuşacak olursak Jon ve Dany kardeşler. Dolayısıyla eninde sonunda bu açığa çıkacaktır ve bir araya geleceklerdir zaten.

Bu teori doğru olmasa dahi Ak Gezenler ile olan savaşta kritik bir öneme sahip olan Dragonglass'tan dolayı zaten bir araya geleceklerdir.

Ee R+L=J diye bir şeyden senin haberin yok mu?

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Orayı bende karıştırıyorum ancak sezon içinde Jon ve ejderhalar arasında bir şeyler bekliyorum.

Jon ve Dany yada Jon ve ejderhalar arasında bir şeyler yaşanacağı aşikar zaten. Umarım dizinin ergen fanlarını tatmin etmek için Jon ve Dany arasında saçma sapan şeyler yapmazlar.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B01

Aliştik ortalama bir bölümdü. 3,5,9 bekliyoruz bakalım.

Arya'nın girişi harikaydı. Özette öldü yaa lan dedim sonra "eğer kurtların hepsini öldürmezsen birisi gelir sürüyü yok eder" gibi afilli bi sözüyle ortamı çoşturdu.

Cersie ve Euron sahneleri çok cilveliydi:F Jamie kıskançliğindan Cersie'yi öldürse yeridir. Sonuçta kardeşlerden biri öldürecekti :F

Ed Sheeran'ın ne işi var asgsadagsf:F M*l suratlı kalıcı olmaz umarim. Askerlerden "kızım olsa keşke" diyenin yerine geçer Arya heralde?

Sam'in sahneleri çok sıkıcıydı ve "b*ktan bi hayatı olmuş" yaaa diyip sonda yine adama önemli rol verdiler :X Jorah, Allah belanı versin ödüm b*kuma karişti.

Jon Snow, hiçbişey bilmiyorsun ve eziksin. O küçük kız "hooop orda durun ben de hem çocuk hem kadınım savaşacağım uleyn" demeseydi hala bıt bıt ötecektin...

Dany aşkım ejderhalar nasıl büyümüş öyle. Havaalanında vatana ayak basan gurbetçi gibi öpseydin k kumları :X (güzel sahneydi)

Giriş ve bitiş sahneleri için 7.5'tan 8/10

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Neden Sam sahneleri canım dostum;

Hadi hobi olarak gene koy birşey demiyorum, sahneyi aşırı uzatmışlar, amaç uzun süredir o işi yaptığı idi güzel bir denemeydi neden tadında bitirmedin ki canım yönetmenim. Neden hani. Kalmış şunun şurasında 2 kısa sezon neden bu kadar sönük bir Sam sahneleri görmek zorundayız. Kilit adamını sevmiyoruz yönetmen kardeş.

Herşeyi kısa özet geçecekleri bir bölüm olacağını biliyorduk tabi. Arya'nın büyük oynaması akılda kalıcı tek kısımdı bence. O olmasa çöp yazılarını görürdük buralarda.