Klasik Game of Thrones 5. Sezon Yorumları

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
5x2
Uzun zamandan sonra daha bir çırpıda bitti diyebileceğim bir bölüm olmasını isterdim ama normal 1 saat gibi geldi bölüm.
Arya'nın hikayesi heyecanlandırıyor. Yüz değiştiren adam korkutuyor beni. :D
Khaleesi yapmaması gereken bir şey yaptı. :( Bir sen vardın be kızım olacak iş mi bu. :(
Dornelilerin diziye daha fazla girecekler gibi. Cersie'nin gözü korksun az. :D
8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu arada 5x9 un sonu ile ilgili şu olay kafama takıldı?

hani biz Daanerys'in 3 ejderha sayesinde krallığa oturacağını düşünüyorduk, güya ejderhalar toplu katliam filan yapacaktı. Yahu en güçlüsü olan Dragon bile birkaç amatör köylü adamın mızraklaması sonucu sendeledi, koskaca krallıkların ordularıyla nasıl mücadele etsin?' Bir gülle topluk canı var gibi.

Tek çare 3 ejderha değil, ejdarhalar ordusu!
Evet benim de kafama takıldı ama şöyle de bir şey var o mızraklardan çok da fazla etkilenmedi. Bir de daha ilk savaşı. Havadan saldırılarla daha etkili olabilir. Bu saldırıyı da çok hafife almamak lazım baya adamları vardı ve bizimkilerin durum berbatken kurtarmaya yetti. Düşmanlar panikten ne yapacaklarını şaşırdılar. :):)

Fakat katılıyorum 5-10 tane daha ejderha olsa hiç fena olmaz. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
5x9

Başları sıkıcı son kısmı çok iyiydi.

Arya'nın bu sezon ki sahneleri sıkıcıydı maalesef, 6.sezonda konu biraz daha ilerlerse ilgi çekici olabilir.

Stannis yanlış yaptı bende severdim kendisini ama bu yaptığı kötü oldu :(

Arena dövüşleri ve son sahne müthişti, Khaalesi kaçtı hemen :D
9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
5x9 spoilerı yine :D
abv stannis. bir ejder kadar olamadın
11390289_417345785112403_2614616764993208341_n.jpg

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Direnmeye çalışıyorum ama forumda kimse yok. :( Yarının yarını final var bir yaşam belirtisi gösterin gençler. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kimse dizi izlemiyor, yorum yok bişi yok.

En iyisi yol yakinken yeniden oyun/etkinlik forumuna dönelim. :J
Bir hafta oldu bölüm çıkalı, izledik yorumladık bitti yani daha ne yapalım. :D

Diziler açısından vasat bir dönemden geçiyoruz ama var yine tek tük de olsa izlediğimiz diziler. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
5x10

Allah kahretsin! Gözümden resmen yaş aktı sinirden. Böyle sezon finalleri anca Türk dizilerinde olur!

Jon Snow un bu ölümü kadar hiçbirine bu kadar üzülmemiştim. Ned Stark ya da Rob Stark ölümü bile bu kadar etkilememişti. Ulan ne diyeyim Allah kahretsin hayatımda etmediğim kadar kötü söz söylettiler adama

başta Stannis in ölümüne zaten alışamamıştım. Daeanys in tekrar en başa, bizim Türklere dönmesi, Cercei nin dinciler tarafından hor görülmesi, Jaime nin kızının ölümü. .. ulan bir tek Arya sahnesi iyiydi, en azından Ned Stark için acaba olur mu teorileri sağlamlaştı... Jon Snow öldükten sonra Batsın Demir Taht! Kardeşliğiniz Batsın! O son sahnedeki Afedersiniz şerefsiz ergen çocuk! Anladın sen!..

Bir ihtimal daha var, o da. . .

Normal şartlarda Snow'un yaşaması imkansız. Ama orada Mellisandre'nın da bulunması, acaba??? Olur mu olur inşallah hayata geri döndürür.
Ama sanmıyorum be, şuan kadar hangi büyük karakteri öldü diye gösterdiklerinden sonra öteki bölümde ölmediğini öğrenip ssevindik? Hiçbirinde. Ne Ned döndü ne Rob.

Bu arada Mellisandre'dan sonra ikinci bir ihtimal olarak Yedi Yüzlü Tanrı. Arya'nın Tanrısı işte, adı her neyse. Tam bir nihilist adam. Ama bu da olacak iş değil, niye Snow u kurtarsın ya da hayata döndürsün ki? Öldü işte! :(

Arya ciddi ciddi kör oldu. Kardeşi Bacağını kullanamıyor, bu gözünü kullanamıyor, öteki kardeşleri ölümden ölüm beğendi, anne babası katledildi... Ne biçim hayat la bu?

Sansa ile Greyjoy orada kaçıyorlar dedim ama o kadar yükseklik? Eğer ciddi ciddi gerçekten intihar etmişl ve ölmüşlerse... diziyi bırakmak için bir başka sebep.

Bolton itlerinin Turan taktiği uygulamasına da sevinmedim. Kala kala boltonlara mı kaldık?

Cercei nin malum sahnesi gereğinden fazla uzundu ve iğrençti. Yeminle Tywin Lannister ı bile özledim. Nedir bu dinci tarikatı?

Neyse bu kadar sinirlendik ettik ama sonuçta tamamen açık kapalı bitti. Bakarsınız gerçekten Jon Snow da, Stannis de ölmemiştir,
.

5x8 ve 5x9 gibi efsanevi bölümlerden sonra bu bölüm. . . Ne diyelim!

0/10

Bölüm sonrası ruh halimi en en iyi anlatan adam ,

57P4HMknLD5i8YA92bZHK77cQT66lKU5W-u_ytqduNcZnKq5frcMa1P05KofISX5AYPO1uJv_zohgPXaPdXKGGExiv2iDIDobz2QZ54uy4aATFWHnKGMYjir5XsG7Q=w442-h333-nc

Son düzenleme:

WesTxCoasT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,448
Puanı
609
5x10

İnanılmaz bir sezon finali oldu şaşkın bakışlarla izledim resmen o kadar çok olay oldu ki yani yok artık dedirtti..

Jon Snow ölmemeliydi ya her sezon şöyle müthiş karakterleri harcamak zorunda mı bu dizi. Arya adamı müthiş öldürdü ama cezası kör olmak oldu maalesef.. Cersei'nin sahnesi çok iddalıydı saçlarını kesmeseler yılın sahnesiydi harbiden çok konuşulur bu sahne..
Dine önem vermeleri iyi bence eş cinsel sahneler azaldı ensestliğinde cezası iki tarafa da verildi bir bakıma.

Stannis hakettiği şekilde öldü ama Boltonları çok iyi gibi gösterdiler tam anlamıyla savaş sahnesi çekmeden. Bir çok soru işareti bıraktı yeni sezona buraya hepsini yazamadım ama Game Of Thrones son 3 bölüm yine yaptı yapacağını gel de 1 sene bekle şimdi. :D

9.9/10