Galatasaray'da "İmparator Fatih Terim" Sesleri!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Galatasaray'ın Beşiktaş'a 3-0 kaybetmesinden sonra Galatasaray taraftarları Floryayı basarak Tudor'u istifaya davet etti!

692

Galatasaray tarihinin en korkak hocası olarak tarihe geçen "büyük maçların küçük hocası" lakaplı Hırvatistan vatandaşı Igor Tudor Galatasaray taraftarının sabrını sonunda taşırdı. Yönetimin tüm maddi manevi tavizi vermesine ve elindeki üstün kadroya rağmen sadece küçük maçlarda etki gösteren Tudor, ilk olarak bu sezon kendi evinde berabere kaldığı Fenerbahçe maçından sonra sorgulanmaya başlanmış, Trabzon hezimetinden sonra sesle yükselmeye başlanmış, Başakşehir rezaletinden sonra son uyarılar yapılmaya başlanmıştı. Fenerbahçe + Trabzon + Başakşehir maçlarının toplamını bile geride bırakacak kadar belki de Galatasaray tarihinin en utanç verici maçı olarak tarihe geçecek olan 2 Aralık 2017 Beşiktaş maçından sonra ise, taraftar artık YETER dedi ve maç sonrasında Florya'yı basarak Igor'u istifaya davet ederken "İmparator Fatih Terim!" tezahüratlarıyla isteklerini dile getirdi.

igor-tudor-fatih-terim-in-rekorunu-kirma-pesinde-3085650.Jpeg

Galatasaray tarihinin en başarılı teknik direktörü olarak Galatasaray tarihine altın harflerle geçmiş olan Fatih Terim, 2010'un başlarında Galatasaray'a gelmeden önceki sezonda Galatasaray 8.olmuş, Fatih Terim geldikten sonra ise ilk sezon elindeki kısıtlı kadroya rağmen Galatasaray'ı kadıköy'de şampiyon yapmıştı. Ardından gelen sezonda Ünal Aysal çilekleriyle birlikte Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray üst üste 2.şampiyonluğunu yaşarken Şampiyonlar Liginde de çeyrek final oynamıştı. Ardından gelen üçüncü sezonda Ünal Aysal ile olan problemleri yüzünden takımdan ayrılmak zorunda kalmıştı.

fwwfwwfwfwfwfwfwf.jpg

Taraftar, yarım kalmış hikayenin tamamlanmasını istiyor. Beşiktaş hezimetinin ardından Florya'nın yanı sıra sosyal medyada da ortalığı Fatih Terim sesleriyle inletti. Tudor'un gönderilmemesi durumunda taraftarların Akhisar maçında 90 dakika boyunca Tudor'u istifaya davet etmesi bekleniyor.

Galatasaray yönetiminin Başakşehir maçından sonra ikiye ayrıldığı, Fatih Terim'i isteyenlere karşı Tudor'a 2 maçlık müddet verildiği biliniyordu. Beşiktaş maçından sonra bu hafta içi Igor Tudor'un kovulması ve Fatih Terim'e teklif götürülmesi bekleniyor.

fatih-terim.jpg

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Olursa şahane olur. Galatasaray'ın tekrardan Galatasaray olması için bu artık bir zorunluluktur.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Olursa şahane olur. Galatasaray'ın tekrardan Galatasaray olması için bu artık bir zorunluluktur.

Takım psikolojik olarak da doğal olarak bitiyor. Ne Gomis ne Feghouli ne Muslera, böyle bir kadroya böyle bir hoca emanet edilirse elbette takım da bozulur. Ferrari arabasına, araba kullanmayı yeni yeni öğrenen genç çaylak emanet edilir mi?

Tudor'un korkaklığı takıma da sindi. Bu saatten sonra bu hezimetten sonra ya bütün takımı gönderirsiniz ya da Tudor'u, durum o derece kaçınılmaz. Futbolcular sezona harika başlamışken adam kendince sistem değişikliğiyle işleyen takımı iç etti. Futbolcuların da Tudor'u istemediği ortada.

Takımın kan yenilemeye ihtiyacı var, şoka ihtiyacı var. Bunun yolu da Tudor'un gönderilmesinden geçiyor, artık bu çok net.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Tudor'u bugüne kadar savunmuş biri olarak bu adamla gitmez diyorum. Kendi takımının özgüvenini bitirdiği yetmezmiş gibi elindeki bu kadroyla büyük maçlarda kepaze olmayı başarması da ayrı bir komedi.

Ben Terim safına geçtim bile :A İhtiyacımız olmasaydı çağırmazdık hocam :)

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Gitti şampiyonluk :(

İşte Özbek'in açıklamaları:

"Yarın rutin toplantımız var. Cumartesi günü çok üzüldük. Fatih Hoca ile görüşmedik. Kendisi de ifade etti. Taraftarımdan bize inanmalarını istiyorum. Şampiyonluktan en ufak bir sapmamız yok. Bizi yalnız bırakmasınlar. Şampiyonluk taraftarın elinde. (Ntv Spor)

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Gitti şampiyonluk :(

İşte Özbek'in açıklamaları:

"Yarın rutin toplantımız var. Cumartesi günü çok üzüldük. Fatih Hoca ile görüşmedik. Kendisi de ifade etti. Taraftarımdan bize inanmalarını istiyorum. Şampiyonluktan en ufak bir sapmamız yok. Bizi yalnız bırakmasınlar. Şampiyonluk taraftarın elinde. (Ntv Spor)
İki bilemedin üç yenilgiden sonra bu açıklamaların hükmü kalmaz. Tudor gider Fatih gelir.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
İki bilemedin üç yenilgiden sonra bu açıklamaların hükmü kalmaz. Tudor gider Fatih gelir.

Fatih Terim'in gelmesini çok isterim. Çünkü TFF'nin ve onların atadığı hakemlerin verdiği yanlış kararlar karşısında durabilen, cevap verebilen ve bütün maçlarda aynı karakteri ortaya koyabilen bir takım oluşturabilecek tek isim Fatih Terim. Ayrıca şu da var, takımdaki Türk oyunculardan maksimum verimi alabilecek bir isim Fatih Terim. Bitmiş Selçuk'u yeniden takıma kazandırabilir. Ama bence Fatih Terim, bu kulübün başkanı Dursun Özbek olduğu sürece ve sezon bitmeden Galatasaray'a geri dönmez. Dönsün çok isterim ancak şuan bu çok düşük bir ihtimal. Ancak ben Dursun Özbek yeniden başkan seçilmezse Fatih Terim'in mutlaka Galatasaray'a geri döneceğini düşünüyorum.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Fatih Terim'in gelmesini çok isterim. Çünkü TFF'nin ve onların atadığı hakemlerin verdiği yanlış kararlar karşısında durabilen, cevap verebilen ve bütün maçlarda aynı karakteri ortaya koyabilen bir takım oluşturabilecek tek isim Fatih Terim. Ayrıca şu da var, takımdaki Türk oyunculardan maksimum verimi alabilecek bir isim Fatih Terim. Bitmiş Selçuk'u yeniden takıma kazandırabilir. Ama bence Fatih Terim, bu kulübün başkanı Dursun Özbek olduğu sürece ve sezon bitmeden Galatasaray'a geri dönmez. Dönsün çok isterim ancak şuan bu çok düşük bir ihtimal. Ancak ben Dursun Özbek yeniden başkan seçilmezse Fatih Terim'in mutlaka Galatasaray'a geri döneceğini düşünüyorum.
Galatasaray için şuan Fatih Terim dışında ben bir ihtimal görmüyorum. Hem ligi biliyor hem Galatasaray'ı. Eğer Fatih gelmezse en az onun kadar tecrübeli biriyle anlaşılmalı.

Tudor ilk geldiğinde de eleştirmiştim ama ne yalan söyleyeyim tahminimden iyi götürdü. Onun yerine gelecek hoca şanslı sayılır. Çünkü şuan ikinci sıradayız ve liderle aramızda 1 puan var üstelik Fenerbahçe dışındaki bütün rakiplerimize kaybetmemize rağmen bu puandaysak yeni gelecek hoca için hiçbir kayıp göremiyorum. Üstelik sezon arasında transferde yapabilir.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Galatasaray için şuan Fatih Terim dışında ben bir ihtimal görmüyorum. Hem ligi biliyor hem Galatasaray'ı. Eğer Fatih gelmezse en az onun kadar tecrübeli biriyle anlaşılmalı.

Tudor ilk geldiğinde de eleştirmiştim ama ne yalan söyleyeyim tahminimden iyi götürdü. Onun yerine gelecek hoca şanslı sayılır. Çünkü şuan ikinci sıradayız ve liderle aramızda 1 puan var üstelik Fenerbahçe dışındaki bütün rakiplerimize kaybetmemize rağmen bu puandaysak yeni gelecek hoca için hiçbir kayıp göremiyorum. Üstelik sezon arasında transferde yapabilir.

Dediğim gibi Fatih Terim'le anlaşılmasını ve tekrar uzun vadeli olarak Galatasaray'ı çalıştırmasını çok isterim. Ancak eğer şuan Tudor gönderilse bile, Dursun Özbek ve yönetimi varken, henüz ligde devre arası gelmemişken, Fatih Hocanın geleceğini düşünmüyorum. Umarım yanılırım.

Ayrıca Fatih Terim dışında gelebilecek olan teknik direktörlerden hiçbirinin şuana kadar Tudor'un sergilediği performanstan daha başarılı bir performans sergileyebileceğini düşünmüyorum. O yüzden eğer Fatih Terim'le anlaşma sağlanamazsa Tudor'la en azından sezon sonuna kadar devam edilmesi gerekiğini düşünüyorum.

Neler olacağını, yönetimin nasıl bir yol izleyeceğini bekleyip göreceğiz.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çok şükür... Duygulanmamak elde değil, bazen gerçek oluyor rüyalar. :)

The beginnig of everything...

Ve bu konunun üzerinden 1.5 sene geçer ve İmparator emaneti olan süper ligi tekrar tekrar alarak Galatasaray’la birlikte lige ambargosunu koyar... Bu kısacık sürede 2 şampiyonluk geldi ve gelmeye de devam edecek. Ancak netice ne olursa olsun, iyi günde de kötü günde de, şampiyon da olsak küme de düşsek, kupaları da toplasak boş da geçsek seneyi; İMPARATOR, İMPARATOOOOR, İMPARATOR FATİH TERİM! İyi ki varsın Vito Fatih Corleone...

Ve bugün üst üste 2.şampiyonluğumuzun kutlandığı gecede, Fatih Terim podyuma bu 1.5 sene önce konuda paylaşmış olduğum Ezel müziği ile çıktı... ? @MEnes @Maskeli Fedai