Klasik Friends - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yani orada yaşayana elbet güzel de şu an onlarda olmayan bazı filmlerin, dizilerin de bizde olması muhtemel. :D

Lost cidden keşke bizde de gelse kaliteli bir platforma, artık yeniden başlama zamanı geldi. :Z
Lost izleyeli 8-9 sene oldu ve gerçekten geldi de geçiyor ama şu Digiturk'ten dolayı sanırım, bir türlü bırakmadılar... Friends de öyle, şu ikisini dünya gözüyle tv'de rahatça izleyebilmek mümkün olacak mı acaba...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bugün BluTV açık açık Friends teaser'ı olan bir foto paylaştı "How You Doin'" yazarak. Fakat sonradan silmişler. Geliyor galiba gelmekte olan. :Z

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Arada bölüm seçip izliyorum :A

Himym'in erkek karakterleri daha iyi Friends'in kadın. Ayrıca Seinfeld'dan da alıntılar yok değil :A Joey'in çanta bölümü, Jerry'nin çanta bölümünden alıntıydı. Çantanın kadın çantasına benzemesi ve birçok espri daha :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 1x2

BluTV'ye gelişi şerefine yıllar sonra ikinci tura başladım. Yıllardır görmediğim arkadaşlarımı görmüş gibi oldum. :Z

Daha ilk iki bölümden dizinin temelleri çok iyi atılmış. Pek çok yerde kahkaha attım. Çook özlemişim. :Z

9/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3 1x4

3. bölüm Chandler'ın sigara tiryakisi olduğu bölümdü. Özellikle çekmeceli sahne efsane. :A Ayrıca bu bölümde HIMYM'nin meşhur arkadaşların kusurlarını görme bölümünün temellerini de görüyoruz. :A Coupling'de de vardı sanki benzeri. :D

4. bölüm ilk 4'lünün en zayıfıydı. Rachel'ın maaşıyla ilgili sahne güzeldi. :D Ross'un Carol ile fiziksel ilişkiyi mükemmelleştirme yıl dönümü duygusaldı. :A

9/10 8/10

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
1x3 1x4

3. bölüm Chandler'ın sigara tiryakisi olduğu bölümdü. Özellikle çekmeceli sahne efsane. :A Ayrıca bu bölümde HIMYM'nin meşhur arkadaşların kusurlarını görme bölümünün temellerini de görüyoruz. :A Coupling'de de vardı sanki benzeri. :D

4. bölüm ilk 4'lünün en zayıfıydı. Rachel'ın maaşıyla ilgili sahne güzeldi. :D Ross'un Carol ile fiziksel ilişkiyi mükemmelleştirme yıl dönümü duygusaldı. :A

9/10 8/10
Benim pek beğenmeme sebebim bölümleri karışık izlemem olabilir mi? :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5 1x6

Yine harika bölümlerdi. Özellikle 5. :A

5. bölüm Janet ile ilk kez tanıştığımız bölüm oldu. Bu kadar erken çıktığını hatırlamıyordum. :A Joey - Monica date'i güzeldi. :A Fakat Ross & Rachel çamaşırhane macerası bölümün en iyi yanıydı kesinlikle. :A

6. bölüm de güzeldi 1-2 yerde kahkaha attım. Al Pacino & Joey macerası iyiydi. :A Chandler'ın dilinin tutulduğu İtalyan kadın gerçekten çok güzeldi. :A

Buçuklu puan veriyor olsam ikinci 8.5 olurdu...

9/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7 1x8

7. bölüm elektrik kesintili bölümdü. Ross & Rachel & kedi sahnesi efsane. :A Chandler'ın halleri de komikti. :A

8. bölüm Chandler'ın eşcinsel sanıldığı bölümdü, onunla ilgili kısımlar sesli güldürdü. :A

9/10 9/10

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İlk 5 bölümü izledim. Diziye puanım 10 üzerinden 7.5 şu ana kadar tabii ki ilerleyen bölümlerde puanı artabilir :A
Şu ana kadar Joey hariç sevdiğim karakter Brad Pitt reis kotasından Rachel :A Chandler fena değil ama en ufak şeyde bir laf sokma çabasına girmesi bazen itici olabiliyor :D Diğerleri de ortalama.

• Güldürdün
  • Harika
Reactions: bazinga and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
İlk 5 bölümü izledim. Diziye puanım 10 üzerinden 7.5 şu ana kadar tabii ki ilerleyen bölümlerde puanı artabilir :A
Şu ana kadar Joey hariç sevdiğim karakter Brad Pitt reis kotasından Rachel :A Chandler fena değil ama en ufak şeyde bir laf sokma çabasına girmesi bazen itici olabiliyor :D Diğerleri de ortalama.
Bu dizi sonradan güzelleşiyor :Z
Joey en sevdiğim karakter :bhr:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bu dizi sonradan güzelleşiyor :Z
Joey en sevdiğim karakter :bhr:
Sonraki sezonlardan da bir 10-15 bölüm izledim IMDB'ye bakıp yüksek puanlı bölümleri seçtim :A

Bilemiyorum yaklaşık 20-25 bölüm izledim benim için bir Seinfeld olması imkansız :A HİMYM tadına gelir mi bilmiyorum sanki Barney Stinson faktörüyle HİMYM 1 tık daha önde gibi :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Sonraki sezonlardan da bir 10-15 bölüm izledim IMDB'ye bakıp yüksek puanlı bölümleri seçtim :A

Bilemiyorum yaklaşık 20-25 bölüm izledim benim için bir Seinfeld olması imkansız :A HİMYM tadına gelir mi bilmiyorum sanki Barney Stinson faktörüyle HİMYM 1 tık daha önde gibi :A
HİMYM, Friends'in yanından geçemez :A
Sen önyargı ile başlamışsın, oyüzden zaten beğenmezsin. Baştan sona izlemek yerine arada öyle izlemek ile zaten baştan hata yapmışsın :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
HİMYM, Friends'in yanından geçemez :A
Sen önyargı ile başlamışsın, oyüzden zaten beğenmezsin. Baştan sona izlemek yerine arada öyle izlemek ile zaten baştan hata yapmışsın :A
Yok ya ilk başta öyle IMDB puanına bakarak başladım da şimdi 1.sezondan sırayla gidiyorum :A

Ön yargı yok yaklaşık 20-25 bölüm izledikten sonra yorum yapacak kadar fikrimin olması lazım :A HİMYM'in erkek karakterleri bana 1 tık daha iyi geldi Friends'in de kadın.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Seinfeld'in da 2 bölümünü izleyip devamını getirmedin hocam :A Sitcomla aran pek yok gibi :A
Seinfeld'i 2, Friends'i 20 bölüm izleyip bırakmış. Demek ki Friends'i 10 kat daha çok sevmiş @Tolstoyevski :A
Şimdiye dek başından finaline dek bitirdiğim tek sit-com HIYMM oldu, onu bile başladıktan 4-5 sene sonra bitirebilmiştim. :A

Friends, Seinfeild ve The Office uzun vadeli bitireceklerim arasında, belki 2021 olur belki 2025 ya da 2030 bilemem ama bir gün kesin bitecekler. :A Friends'in özel yeni bölümü geleceği için ve HIYMM'a daha konsept olarak yakın olduğu için ve daha önceden başlamış olduğum için önceliğim ondan yana ama ilk 20 bölüm itibariyle HIYMM'ın gerisinde şimdilik benim için, ki HIYMM'ın finaline 1 vermiştim sinirden. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x9 1x10

9. bölüm Thanksgiving, 10. bölüm yılbaşı bölümleriydi.

İkisi de dizinin müthiş ortalamasının birazcık altındaydı. 10. bölümde Marcel ile tanışmamız en akılda kalıcı noktaydı. Ross'un oda arkadaşı yorumu sesli güldürdü. :A

8/10 8/10

Son düzenleme: