Klasik Friends - Dizi Yorumları

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
kanka-ciddi-misin-capsi.jpeg
Bunu ciddi ciddi aradığını söyleme :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
6.sezon 23.bölüm

Güzel bölümdü. Chandler ve Phoebe'nin yüzük alışverişi oldukça komikti. Nihayet evlilik korkusunu yendi Chandler ve Monica'ya evlilik teklifi yapacak. Joey ve Ross cephesi de ayrı komiklerdi zaten. Rachel'da maşallah her bölüm sevişiyor. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
6.sezon 24.bölüm

Yine komik bir bölümdü. Başlangıçta yüzüğü ağızda saklama ve Phoebe'nin pratikte de olsa öpüştük deyip dilini yalaması komikti. :D Chandler bir türlü evlilik teklif edemedi çünkü Rİchard geldi. Sahne sonunda da Richard, Monica'ya yeniden aşkını ilan etti şimdi sırada 6.sezon finali...

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
6.sezon 25.bölüm (Sezon Finali)

Çok tatlı bir bölümdü. Richard'ın söylediklerinden sonra Monica'nın kafası karıştı tabi ama yine Chandler'dan uzaklaştıramadı kendini. Evlilik sahnesi güzel hazırlanmış ancak bence Chandler'ın sürprizi karşısında Monica sahnesi izlemeliydik daha etkileyici olabilirdi ya da Monica gerçekten giderken Chandler peşinden yakalayıp teklif etseydi. Ama son sahne hem duygulu hem de eğlenceliydi :D 7.sezona da bu gece başlarım.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
7.sezon 2.bölüm

Eğlenceli bölümdü. Joey'in Rachel'ın yatağına uzanıp orada erotik hikayeyi bulması ve Rachel'a karşı kullanması sahneleri güzeldi. En sonunda da Rachel'ın intikamı güzeldi. Phoebe'nin 3 erkeğe de ara ara sırnaşması oldukça komik oluyor hele o ağız hareketleri falan çok güldürüyor. Monica ve Chandler bu gidişle 7.sezon finalinde evlenecek gibiler. bakalım :D Ross'un kıza masaj yaparım sanıp yaşlı adama masaj yapmak zorunda kalması ve üstelik dokunamadığı için kaşıkla ovması komikti. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
8.sezon 1-2 ve 3.bölüm

Daha önümde 2 sezon var ama karakterlere o kadar çok bağlı hale geldim ki bittiğinde oldukça üzüleceğimi düşünüyorum. 6 karakter de bence seçilebilecek en iyi yüzler. Favorilerim her daim değişse de Phoebe hayranlığım günden güne artıyor. Gelelim bölüme. Chendler ve Monica nihayet evlendiler, düğünleri de güzel oldu eğlenceli sahneler karşımdaydı. Özellikle Chendler'ın babasıyla annesi aynı anda içeri girince bir gülmedim değil. :F Rachel hamile kaldı hamile kaldığı kişi Tag sanırken fena ters köşe olduk ve Ross çıktı iyi de oldu kavuşmaları açısından. Joey'nin en başta Phoebe'yi hamile sanıp ona evlenme teklif etmesi çok komikti. Ross, Rachel'ın prezervatiflerin % 97 koruduğunu söylediğinde tepkisi çok komikti tabi Joey'nin de :F Bölümler güzel gidiyor ve yavaştan hızlandırmaya başlıyorum askere gitmeden bitirmeyi umuyorum. :D

@mrt-06

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
8.sezon finali yorumlar...

Şahane bir bölümdü. Rachel zor da olsa nihayetinde doğum yaptı ve Emma doğdu. Janice'in içeriye girip oh my got dediği sahnede yine her zaman ki gibi krize girdim. :F Son sahnede ortalık karıştı Joey yüzüğü buldu daha teklif etmeden evet cevabı geldi ve Ross da elinde çiçekle geliyordu ve bitti. 9.sezonda muhtemelen Chandler ve Monica'nın da bebeğini görebileceğiz gibi hastanede işi pişirdiler. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
10.sezon 15.bölüm..

Son 3 bölüm kaldı artık ve yavaştan bende bir duygusallık boyutu da olmadı desem yalan olur. Her karakteri ayrı ayrı seviyorum çünkü ama Phoebe ile Joey bir tık daha öndeler diğerlerine göre. Bu bölüm bayağı güldüm hatta kahkaha attım diyebilirim. Özellikle Phoebe'nin Estelle'i taklit ederek Joey ile konuşmasında koptum resmen :F

Monica ve Chandler yeni evlerine yerleştiler ama talihsiz misafir Janice yine o meşhur kahkahasıyla olaya giriş yaptı. :D Son anda Chandler'ın onu kaçırmak İçin yaptığı hamle güzeldi ama yine de öpücükten kurtulamadı :A

Rachel sanırım Paris'e gidiyor artık Ross ne kadar istemese de onun mutlu olacağını bildiği için kabul etti. Ross saf ama bir o kadar da eğlenceli bir karakter.

Yani en detaylı yorumu finalde yapacağım. Son 3 bölüm :( @mrt-06

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
10.sezon 16.bölüm..

Son 2 bölüme düştük artık ve duygusal komedinin de dibine vurmaya başladık artık çok gülüyorum ama çok da üzülüyorum izlerken. Rachel ve Monica vedalaşması en iyisiydi kesinlikle gülmekten öldüm :F

Phoebe'nin o Fransız kaltaklara dönüşme dediği yerde koptum :F

Chandler zavallım kimse sevmiyor :A

Joey çok tatlı :D

Ross'un what deyişi her seferinde güldürüyor zaten çok komik konuşmaları var :D

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Friends - FİNAL

Aslında söylenecek çok şey var. 25 Şubat 2017'de başladığım Friends serüvenini öncelikle öneren @mrt-06 ya buradan sevgilerimi yolluyorum. Evet çok uzun bir sürece yayarak izledim ama böylesi iyi ki böyle olmuş dedirtti. İlk bölüme bakarken hiç ısınamadım demiştim oysa ki şimdi bakıldığı zaman koskoca 10 sezon ve 236 bölümü bugün yani 29 Eylül Cuma günü bitirmiş oldum. Her zaman söyledim en favori karakterim her zaman Phoebe oldu son bölümlerde de gördüm ki bu düşüncelerim gerçekten doğruymuş. O çığlıkları, trolleyen halleri falan unutulacak cinsten değil. :D Ben açıkçası üzüldüm bu hikayenin sona ermesine. Evet başladığı yerde bitti ama ne bileyim sanki ailemden ayrı düşmüş kadar içerledim. Mesela diğer iki yabancı dizi Breaking Bad ve Lost gittiğinde bu kadar üzülmemiştim :) Sözün özü doya doya keyifle seyrettiğim ve hiçbir karakteri unutmayacağım şahane bir diziydi. Vakti olan varsa başlasın çünkü pişman olmayacağınız kadar güzel her şey.

Emeğe geçen herkese çok teşekkürler. Hoşça kal Phoebe Buffay - Chandler Bing - Monica Geller - Ross Geller - Joey Tribianni ve Rachel Green.

Janice karakterini de unutmam elbette :D

@mrt-06 @Dosi @S.G.A.T. @OzaN

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Friends - FİNAL

Aslında söylenecek çok şey var. 25 Şubat 2017'de başladığım Friends serüvenini öncelikle öneren @mrt-06 ya buradan sevgilerimi yolluyorum. Evet çok uzun bir sürece yayarak izledim ama böylesi iyi ki böyle olmuş dedirtti. İlk bölüme bakarken hiç ısınamadım demiştim oysa ki şimdi bakıldığı zaman koskoca 10 sezon ve 236 bölümü bugün yani 29 Eylül Cuma günü bitirmiş oldum. Her zaman söyledim en favori karakterim her zaman Phoebe oldu son bölümlerde de gördüm ki bu düşüncelerim gerçekten doğruymuş. O çığlıkları, trolleyen halleri falan unutulacak cinsten değil. :D Ben açıkçası üzüldüm bu hikayenin sona ermesine. Evet başladığı yerde bitti ama ne bileyim sanki ailemden ayrı düşmüş kadar içerledim. Mesela diğer iki yabancı dizi Breaking Bad ve Lost gittiğinde bu kadar üzülmemiştim :) Sözün özü doya doya keyifle seyrettiğim ve hiçbir karakteri unutmayacağım şahane bir diziydi. Vakti olan varsa başlasın çünkü pişman olmayacağınız kadar güzel her şey.

Emeğe geçen herkese çok teşekkürler. Hoşça kal Phoebe Buffay - Chandler Bing - Monica Geller - Ross Geller - Joey Tribianni ve Rachel Green.

Bende daha yazacaktım finali izleyeceğin zaman söylede bende bakayım diye ama etkinlikte final diye yazdığını gördüm.
Şimdi okuyacağım ve eminim her sahneyi hatırlarım okurken.
En sevdiğim yabancı dizi :love1:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Bende daha yazacaktım finali izleyeceğin zaman söylede bende bakayım diye ama etkinlikte final diye yazdığını gördüm.
Şimdi okuyacağım ve eminim her sahneyi hatırlarım okurken.
En sevdiğim yabancı dizi :love1:
Keşke bir iki sezon daha sürseydi ama sanırım anlaşmazlıklar olduğu İçin bitmiş diye okudum :(

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Friends - FİNAL

Friends hayattır. Güzeldir. Kulübe hogeldin. :D Yakın zamanda ben de gireceğim. :D
Çok özlersen Joey var. Karaktere dizi yaptılar sonradan. 2 sezon sürdü. Bi bak. :D

Keşke bir iki sezon daha sürseydi ama sanırım anlaşmazlıklar olduğu İçin bitmiş diye okudum :(
David Schimmer yani Ross bölüm başı her oyuncu için 1 milyon dolar istedi. Hatta final bölümlerinde sahne başına 1 milyon dolar aldılar galiba. 10 sezon sürdükten sonra bitirme kararı aldılar. Aslında Matt BLanc dışında şu anda boş hepsi. Jeniffer Aniston dışında hiç biri de yıldız olamadı. Başlatsalar yine dört gözle izleriz. :):)

David Schimmer yani Ross bölüm başı her oyuncu için 1 milyon dolar istedi. Hatta final bölümlerinde sahne başına 1 milyon dolar aldılar galiba. 10 sezon sürdükten sonra bitirme kararı aldılar. Aslında Matt BLanc dışında şu anda boş hepsi. Jeniffer Aniston dışında hiç biri de yıldız olamadı. Başlatsalar yine dört gözle izleriz. :):)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Friends - FİNAL

Ne mutlu bana o zaman. :bhr: Ben de son 5 bölümü 1 yılda falan izlemiştim bitmesin diye ama bitiyor işte. :F

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Friends hayattır. Güzeldir. Kulübe hogeldin. :D Yakın zamanda ben de gireceğim. :D
Çok özlersen Joey var. Karaktere dizi yaptılar sonradan. 2 sezon sürdü. Bi bak. :D

Hayret Phoebe star olamamış mı çok ilginç en sevimsizi en popüler olmuş :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x1

Ne zamandır başlayayım diyordum, sonunda kısmet oldu. Çok samimi bir iş, ilk bölümden ısındım diyebilirim. Kahkaha efektleri ilk dakikalar çok rahatsız etti, sonradan fazla göze batmadı. Ross'u ilk bölümden tuttum diyebilirim, Monica da iyiydi. Rachel de ilk bölümden güldürdü.
Rachel ve Ross aşkını merakla bekliyorum. :bhr:

8/10