Klasik Frasier - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1993 ve 2004 yılları arasında 11 sezon süren, Dr. Frasier Crane'in yanına babasının taşınmasıyla değişen hayatının konu alındığı Frasier yayınlandığı dönemde büyük ilgi görmüştü. NBC'de yayınlanan dizi yayınlandığı dönemin en çok izlenen dizilerinden biri olmasının yanı sıra tam 37 tane Emmy ödülü kazanarak gelmiş geçmiş en çok Emmy kazanan dizi olmuştu. Ayrıca Frasier kazandığı 5 tane en iyi komedi dizisi Emmy ödülüyle bu alandaki rekoru da Modern Family ile paylaşmakta.

Diziyle ilgili bölüm yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz...

51OPLUN1K1L._SX940_.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Normalde diziye Friends ve Seinfeld'i bitirdikten sonra başlamayı düşünüyordum ama şu sıralar Türkiye'ye uyarlaması geleceğinden dolayı gündemde olacak ve ben de öne çekip başladım. :)

İlk bölüm gayet güzeldi. 90'lara dair neredeyse her şeyi seviyorum zaten. Bu diziyi de seveceğime kesin gözüyle bakıyorum. İlk bölümden pek çok yerde güldürdü. Şu an en sevdiğim karakter Eddie. :D İntiharla hikaye de enteresandı. :):)

Giriş bölümüydü zamanla daha da alışırım muhtemelen. :)

Sizler de ben başlamışken izlemek istersiniz belki. Ben sezon sezon gideceğim yani birkaç ayda bir sezon şeklinde izleyeceğim. Günlük belli bir sayım yok boşluk buldukça 1-2, hatta bazen 3-4 izleyeceğim. :) @destere @cevaa @sürgünüm @yatutarsa @mrt-06 @ozgur2113 ve diğer herkes işte söz konusu komedi olunca pek kimse bulamıyorum etiketleyecek. :D

8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Şu sıralar yeni diziye başlayacak vaktim yok, belki ileride olabilir :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1

Normalde diziye Friends ve Seinfeld'i bitirdikten sonra başlamayı düşünüyordum ama şu sıralar Türkiye'ye uyarlaması geleceğinden dolayı gündemde olacak ve ben de öne çekip başladım. :)

İlk bölüm gayet güzeldi. 90'lara dair neredeyse her şeyi seviyorum zaten. Bu diziyi de seveceğime kesin gözüyle bakıyorum. İlk bölümden pek çok yerde güldürdü. Şu an en sevdiğim karakter Eddie. :D İntiharla hikaye de enteresandı. :):)

Giriş bölümüydü zamanla daha da alışırım muhtemelen. :)

Sizler de ben başlamışken izlemek istersiniz belki. Ben sezon sezon gideceğim yani birkaç ayda bir sezon şeklinde izleyeceğim. Günlük belli bir sayım yok boşluk buldukça 1-2, hatta bazen 3-4 izleyeceğim. :) @destere @cevaa @sürgünüm @yatutarsa @mrt-06 @ozgur2113 ve diğer herkes işte söz konusu komedi olunca pek kimse bulamıyorum etiketleyecek. :D

8/10
@sokak sanati 'nı etiketleyelim bayılır o komedilere :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1. bölüm
1x2. bölüm

çok güzel bir dizi dizigold dan ilk iki bölümünü izledim başroldeki frasier olsun babası martin kardeşi niles ve babasına tuttuğu bakıcı daphne arasındaki diyaloğlar çok güzel komik ve eğlenceli bir dizi
her şeyden çok eddie isimli köpeği sevdim özellikle gazete okuma sahnesinde köpek çok sevimliydi :)

tek bir kusur var dizi için o da görüntü kalitesi ? dizigold dan izledim başka yerde yoktu ordada görüntü kalitesi berbat :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oho izleyeli çok oldu hatta sana demiştim beğenmedim diye sende devam et dizi ilerledikçe açılıyor efsane oluyor demiştin bende bakarız demiştim. :D
Seinfeld'di o. Baksana ben de yeni başladım işte diziye nereden bileyim ileride açıldığını. :D

1x1. bölüm
1x2. bölüm

çok güzel bir dizi dizigold dan ilk iki bölümünü izledim başroldeki frasier olsun babası martin kardeşi niles ve babasına tuttuğu bakıcı daphne arasındaki diyaloğlar çok güzel komik ve eğlenceli bir dizi
her şeyden çok eddie isimli köpeği sevdim özellikle gazete okuma sahnesinde köpek çok sevimliydi :)

tek bir kusur var dizi için o da görüntü kalitesi ? dizigold dan izledim başka yerde yoktu ordada görüntü kalitesi berbat :)
Yerli Frasier haberlerinden sonra eklemeye başlarlar belki. :) Yalnız dizinin HD'ye çevirilmiş versiyonu yok benim indirip izlediğim sürüm de pek kaliteli sayılmaz ama idare ediyoruz işte. :(

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Seinfeld'di o. Baksana ben de yeni başladım işte diziye nereden bileyim ileride açıldığını. :D

Yerli Frasier haberlerinden sonra eklemeye başlarlar belki. :) Yalnız dizinin HD'ye çevirilmiş versiyonu yok benim indirip izlediğim sürüm de pek kaliteli sayılmaz ama idare ediyoruz işte. :(
Kanal, yıl, isim benzerliği olunca karıştırmam normal. .ss Episodes'in 2 bölümü kaldı bitince bakmaya çalışırım o zaman. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İyi bölümdü yine çok fazla gülmedim bu bölüm ama akıcı bir şekilde ilerliyor. :)

Bölümün en iyi yeri @destere'nin dediği gazete kısmıydı. :D

8- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

İyi bölümdü 1-2 yerde sesli güldüm. :D

Niles çok bomba karakter ya. Frasier'ın köpeğe seslendiğinde üstüne alınması muhteşemdi. :D

Eddie'nin en sondaki fotoğrafa bakarkenki hali de güzeldi. :D

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x11

Yorum yapmayı es geçtim bir süre ama izlemeye devam ediyorum.

Genelde 7-8 puan arası gidiyordu bölümler ama bu bölüm baya iyiydi. Şu ana kadarki en iyi bölüm olabilir.

Niles'a bayılıyorum ya harika karakter. Çok fazla gözükmese de dizide açık ara en çok güldüren karakter. :D

Frasier'ın cenaze evinde ölüm nedeni araştırdığı kısımlar da çok güzeldi.

Bu arada Yahudilerin yas evinde ayna kapatmaları ilginçmiş ama bana mantıklı geldi. Kimsenin görünüşe önem vermemesi açısından. :)

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x12

Bölüm geneli ortalamaydı. Radyo kısımları biraz sıktı ama sondaki Frasier'ın cafedeki sahneleri muhteşemdi. :):)

Bu ara biraz Mom, The Goldbergs, Fresh Off the Boat, Community gibi bölümlerini biriktirdiğim dizilere odaklanacağım. Sezonun ikinci yarısına 1-1.5 ay gibi bir aradan sonra başlarım muhtemelen. :):)

8+ /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x13

Güncel dizileri yetiştirme işi 1-1.5 aydan da fazla sürdü ve anca şimdi devam etmeye başlayabildim diziye. :)

Bundan önce Seinfeld izleidğim için o seviyenin biraz altında kaldı ama yine de güzeldi bölüm genel olarak. :):)

7/10

--------------------

1x14

Bu bölüm bir öncekinden daha iyiydi. Frasier'ın mankenle ve kızıyla olan maceraları komikti. :D

8- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x15

Bölümün ilk yarısı baya durgundu ama ikinci yarısı güzeldi. Niles süper ya dizinin en komik adamı, sezonlar ilerledikçe rolünün daha da artacağını umuyorum. :D

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x16

İyi bölümdü genel olarak. Çok detay hatırlamıyorum. :D

7/10

-----------

1x17

Niles ile ilgili isteklerim kabul oldu. Bu bölüm tamamen ona odaklıydı. Çok da iyi bölümdü. :D

8/10

-------------

1x18

Dizilerde ödül konusu geçen bölümleri seviyorum. Bu da o bölümlerdendi ve gayet başarılıydı. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x23

Çok iyi bölümdü, şu ana kadar ki en komik bölümü bile olabilir. :D Niles harikasın :D

Yalnız Kersey Grammer yani Frasier bu bölümde harika oynamış. Zaten o yıl Emmy almış, büyük ihtimalle bu bölüm sayesinde. :)

9/10