Foxcatcher Oscar'dan Çekildi

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Başrollerinde Channing Tatum, Steve Carell ve Mark Ruffalo gibi önemli isimlerin bulunduğu, yönetmenliğini Bennett Miller'ın üstlendiği Foxcatcher filminin 30 Aralık 2013'te vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak film 2014'e ertelendi. Haber filmin yapım şirketi Sony Pictures tarafında da doğrulandı.

Gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlanan film Olimpik güreşçi David Schulutz'un hayatından bir kesiti anlatıyor.

Öte yandan Sony Pictures'ın elinde Oscar yarışına dahil edebileceği 3 filmi kaldı. Bunlar Before Midnight, Blue Jasmine ve The Past. Bu 3 filmden birinin Oscar yarışına dahil olup olmayacak ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

foxcatcher-trailer-hd.jpg

[Filmin fragamnını izlemek için./spoiler]

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Güreşçi filmi enteresanmiş:confused:

Aslında tam olarak öyle değil. Ben spoilerı yedim, sizleri de yakmayayım diye asıl konusunu yazmadım. :D Gerçi ben bir kaç hafta önce yine aynı filmden aynı spoilerı yemiştim ama unutmuşum. Az önce yediğimi de unuturum. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Film pek çok kategoride iddialı olarak gözüküyordu. Pek çok kategoride dengeleri değiştirebilir bu değişim. Özellikle Steve Carell'in adaylık şansı yüksek gözüküyordu.

Bu arada The Wolf of Wall Street'in de yetiştirilemeyeceği ve 2014'e kalacağı söyleniyor. Eğer o da giderse adaylar epey hafifler. :)

Sony Pictures'ın elinde hala iyi filmler var. Before Midnight senaryoyu, Blue Jasmine en iyi kadın oyuncuyu zorlayabilir. The Past'i çok merak ediyorum. En iyi yabancı filmi büyük ihtimal alır ve başka sürpriz kategorilerde de adaylık çıkarabilir. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İddaa'lı bir film gibiydi. Sebep ne ki ? :(
Film henüz bitmemiş sanırım. Belki bu yıl için en iyi erkek oyuncu dalında inanılmaz bir rekabet olmasından dolayı bu rekabetten çekinmiş de olabilirler. Gelecek yıl eğer iyi bir zamanda yayınlanırsa şansı daha yüksek olabilir. Yarışın içinde olacaklarmış gelecek yıl için. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Film henüz bitmemiş sanırım. Belki bu yıl için en iyi erkek oyuncu dalında inanılmaz bir rekabet olmasından dolayı bu rekabetten çekinmiş de olabilirler. Gelecek yıl eğer iyi bir zamanda yayınlanırsa şansı daha yüksek olabilir. Yarışın içinde olacaklarmış gelecek yıl için. :)

Mantıklı. Gelecek seneye de film bırakmak lazım bu yıl cidden çok sağlam filmler olacak gibi. Merakla bekliyorum Oscar gecesini. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Mantıklı. Gelecek seneye de film bırakmak lazım bu yıl cidden çok sağlam filmler olacak gibi. Merakla bekliyorum Oscar gecesini. :D
Çok iddialı bir sürü film olması hem iyi hem kötü. Kötü yanı da bazı filmlerin arada kaynayıp unutulup gitme ihtimali olması. O yüzden arada en azından 2-3 iyi filmin azalması iyi olabilir.

Ben de merakla bekliyorum. Artık Ekim'e geldik. İddialı filmler vizyona da girmeye başladılar, çoğalarak devam edecekler. Aralık başından itibaren ise yavaş yavaş daha belirgin olmaya başlayacak bir şeyler. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Çok iddialı bir sürü film olması hem iyi hem kötü. Kötü yanı da bazı filmlerin arada kaynayıp unutulup gitme ihtimali olması. O yüzden arada en azından 2-3 iyi filmin azalması iyi olabilir.

Ben de merakla bekliyorum. Artık Ekim'e geldik. İddialı filmler vizyona da girmeye başladılar, çoğalarak devam edecekler. Aralık başından itibaren ise yavaş yavaş daha belirgin olmaya başlayacak bir şeyler. :)

Adaylar Ocak ayında açıklanıyordu sanırım. Sadece konusunu beğendiğim ve ilgimi çeken filmleri izleyebilirim bu sene. :(

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Adaylar Ocak ayında açıklanıyordu sanırım. Sadece konusunu beğendiğim ve ilgimi çeken filmleri izleyebilirim bu sene. :(
Adaylar Ocak'ta açıklanıyor ama Oscar'ın şifrelerini veren SAG, Altın Küre gibi ödüllerin adayları Aralık'ta açıklanıyor. Orada bir şeyler şekillenmeye başlar. :)