Fotoğraf Sergimden Kalanlar

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Normal ama fazla fazla amatör resimler bence. Özür dilerim de objektif yorum yaparsam cidden öyle. :D
@Harunnn60 bilir ben bu tarz resimleri 8MP telefon kameramla çeker sadece İnstagram story'me koyarım. Hatta bazıları bi muhteşem. Büyük kısmı silindi maalesef telefonumda yer kapaldığı için, diğerlerinden bulursam bi konu açarım.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Normal ama fazla fazla amatör resimler bence. Özür dilerim de objektif yorum yaparsam cidden öyle. :D
@Harunnn60 bilir ben bu tarz resimleri 8MP telefon kameramla çeker sadece İnstagram story'me koyarım. Hatta bazıları bi muhteşem. Büyük kısmı silindi maalesef telefonumda yer kapaldığı için, diğerlerinden bulursam bi konu açarım.
Evet senin çektiğin resimler baya iyi duruyor. :A Profesyonel kamera ile çekiyorsun gibi böyle. :D

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Sağol abla teşekkür ederim :blush: Belki sen beni ne kadar uzun süredir tanımana rağmen bilmiyorsundur kesin bu tarafımı :D

Teşekkür ederim :D hangileri daha çok hoşuna gitti

Yani Allah'a şükür maddi açıdan ihtiyacım yok yine , her istediğimi alabiliyorum istediğimi yiyebiliyorum , yani çalışmasam da aç değilim açıkta değilim :bhr:

Dediğin gibi öncelik ihtiyacı olan insanlar yada barınaklar (hayvanlar) bunlara yardım etmekte beni öyle mutlu ediyor ki anlatamam :love1:
2,5 ve 9 yani İstanbul'daki ve Uludağdaki fotoğraflar :A

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,167
Puanı
1,061
Bende fotoğraf çekmeyi severim hatta hobi olarak uyguluyorum. Lakin alanım farklı.

9 ve 10uncu fotoğraflar güzelmiş, emeğine sağlık. Bol kazançlar dilerim. :D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Eline emeğine sağlık @gözlemci fikir amaç ve yapılan şeyler çok anlamlı.
Benim beğendiğim
Senin kalbinin güzelliği ve yaptığın yardım :bhr: Allah kalbine göre versin ;)

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Görüşüne saygı duyarım sen beğenmemiş olabilirsin ki sadece görün diye attım kar amacı gütmedim burada zaten :D Ayrıca adamlar da fotoğraftan anlıyor olacak ki alıyorlar sonuç itibariyle kimseye dayatma yapmıyoruz al al diye :D
Bu arada fotoğraf makinem 5200 TL ye almıştım zamanında ,anlayacağın 8MP ile değil 32 MP kullanıyorum lenslere göre de değişiyor diyafram açıklığı ve enstante özelliklerini de kendim ayarlıyorum yani otomatik mod ile çekim yapmıyorum :DAyrıca sen ilk fotoğraftaki kuşu telefonunla zor çekersin söylemiş olayım :D

Bende fotoğraf çekmeyi severim hatta hobi olarak uyguluyorum. Lakin alanım farklı.

9 ve 10uncu fotoğraflar güzelmiş, emeğine sağlık. Bol kazançlar dilerim. :D
Çok Teşekkür ederim. Bende bu alana girerken aklımdan hiç geçmedi zaten parasal anlamda da zaten çok şükür ailemin durumu çok çok iyi , bende bu sebeple kazancımın çoğunu vakıflara gönderiyorum, tabi burada bunları söylemem hoş olmadı , yardımımı gözünüze sokarmışım gibi ama bu konuyu belirtmeseydim eminim çoğu kişi çektiğim fotoğraflardaki parayı cebime attığımı düşünürdü, birde açıkcası yardım edildiğini bildikleri için ücretler 2-3 bin civarlarında, ilk satışlarım normal olmuştu ve alan kişiler vakıflara gönderdiğimizi bilmiyordu o zamanlar her fotoğraf 800 TL ye anca satılmıştı gerçi 1200 TL lik vardı yine en yüksek ama 2-3 bin civarlarında değildi :D

Eline emeğine sağlık @gözlemci fikir amaç ve yapılan şeyler çok anlamlı.
Benim beğendiğim
Senin kalbinin güzelliği ve yaptığın yardım :bhr: Allah kalbine göre versin ;)
Yaaa bu ne güzel bir mesaj :bhr::love1: Aminn çok sağol inşallah :praying::praying:

Son düzenleme:

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,167
Puanı
1,061
Görüşüne saygı duyarım sen beğenmemiş olabilirsin ki sadece görün diye attım kar amacı gütmedim burada zaten :D Ayrıca adamlar da fotoğraftan anlıyor olacak ki alıyorlar sonuç itibariyle kimseye dayatma yapmıyoruz al al diye :D
Bu arada fotoğraf makinem 5200 TL ye almıştım zamanında ,anlayacağın 8MP ile değil 32 MP kullanıyorum lenslere göre de değişiyor diyafram açıklığı ve enstante özelliklerini de kendim ayarlıyorum yani otomatik mod ile çekim yapmıyorum :DAyrıca sen ilk fotoğraftaki kuşu telefonunla zor çekersin söylemiş olayım :D

Çok Teşekkür ederim. Bende bu alana girerken aklımdan hiç geçmedi zaten parasal anlamda da zaten çok şükür ailemin durumu çok çok iyi , bende bu sebeple kazancımın çoğunu vakıflara gönderiyorum, tabi burada bunları söylemem hoş olmadı , yardımımı gözünüze sokarmışım gibi ama bu konuyu belirtmeseydim eminim çoğu kişi çektiğim fotoğraflardaki parayı cebime attığımı düşünürdü, birde açıkcası yardım edildiğini bildikleri için ücretler 2-3 bin civarlarında, ilk satışlarım normal olmuştu ve alan kişiler vakıflara gönderdiğimizi bilmiyordu o zamanlar her fotoğraf 800 TL ye anca satılmıştı gerçi 1200 TL lik vardı yine en yüksek ama 2-3 bin civarlarında değildi :D

Yaaa bu ne güzel bir mesaj :bhr::love1: Aminn çok sağol inşallah :praying::praying:

Alanlar daha çok finansal yönden güçlü olan kişiler gibi zira normal bir vatandaş bağış için de olsa cebinde o kadar parası yoktur. :D

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Alanlar daha çok finansal yönden güçlü olan kişiler gibi zira normal bir vatandaş bağış için de olsa cebinde o kadar parası yoktur. :D
Benim okuduğum üniversite'nin sahibinin tanıdığı iş adamları var normal vatandaşta sergiye katılabilmekte, geziyorlar ama alan görmedim dediğin gibi :D , Ama zaten satışlarımız açık arttırmalı müzayede formatında satılıyor, bir iki defa denk geldim satışa normal vatandaşta teklif veriyor ama bütçesi kadar tabi :) Bu arada tek fotoğrafımı da kendim satın aldım kimseye bırakmadım :F Kendi çektiğim fotoğrafa 1.500 TL verdiğimi hatırlıyorum :D Anısı olsun diye o da , yoksa ben olsam bir tabloya 200 TL bile veremem :D

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060

Canım seni severim kötü amaçla demedim zaten ama her makineni ele alanda yapamıyor maalesef. Hele şimdi duydum 32MP ise o zaman daha da kötü. :D Neyse uzatmıyacam, resim çekerken kendi gözübüb look'unun iyi olması önemli. :bhr:

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Canım seni severim kötü amaçla demedim zaten ama her makineni ele alanda yapamıyor maalesef. Hele şimdi duydum 32MP ise o zaman daha da kötü. :D Neyse uzatmıyacam, resim çekerken kendi gözübüb look'unun iyi olması önemli. :bhr:
Bende seni sevdiğim için kırıcı konuşmadım :D
Zaten makineyle harikalar yaratamazsın , ancak karşında harika bir yer vardır sen en fazla sabırla bekler çekersin, sen belki otomatik modla çekiyorsundur , fotoğraf makinesinde enstante diyafram aralığını ayarlamak zor , zaten prof makinelerde otomatik mod yoktur , çeken estetiği elbette önemli ama çekilecek nesne de önemli, sen ilk çektiğim kuşu elindeki telefonla yakalayamazsın, bende fazla uzatmayayım zevk ve tercih meselesi, çok şükür ki ben çektiklerimi beğeniyorum daha da üstünde çok şükür beğenilip alınıyor :D

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Hepsi de çok güzel resimler olmuş emeğine sağlık. :bhr: @gözlemci
Çok teşekkür ederim sağ olasın :bhr::blush:

Bu fotoğraflarda ; Benim beraber çekime gittiğim arkadaşımın fotoğraflarından bazıları bakmak isteyen buyursun ;

Fotoğrafların kalitesi düşük olabilir whatsapp yoluyla aldım
XPEqvk.jpg

1JGDrj.jpg

gO9VyO.jpg

bBLMYZ.jpg

dO7ZZD.jpg

YgOWr2.jpg

Z9OQ73.jpg

Son düzenleme:

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı