Film Sohbetleri ve Önerileri

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Tesis hem gerilimliydi hem de katili tahmin etmesi zordu. El Cuerpo da öyle bir film bence. Ha bir de Almadovar seviyordun eğer izlemediysen The Skin I Live In'i de mutlaka izle. FFK7'nin en iyi filmlerinden biriydi.
O filmin seçildiğini görünce 2. bir Talk to Her vakası olacak diye düşünmüştüm ama benden çok sevmişsiniz. :D Bundan sonra FF film ahalisine düşündüğümün tam tersini söyleyeceğim. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Tolstoyevski Şu yazdığın Uzakdoğu filmleri Oldboy kadar var mı?

Uzakdoğu denince 1- Death Note, 2-Oldboy. Bunların üstüne batıda bile çok yapım yok, Uzakdoğuda doğal olarak hiç olamaz. Ama ikisi de sıradışı filmler, ilk linkteki hele psikopatlığın sınırını aşan filmlerden. İntikam açısından ikisi de Oldboy'a yakın tat bırakıyor ağızda.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Uzunca bir süre kafamda muhakeme yaptıktan sonra, dizi adamı olmadığıma karar verdim. En azından diziler için bol zaman şart, filmler ise günde 1 kere hayata mola verme biçimi. Üstelik üst düzey dizilerin sınırlı olmasına rağmen, üst düzey filmlerin keşfedilmeyi bekleyen sınırsız bir hazine olduğu da gerçek.

Böylelikle kendimi sadece sinemaya vereceğim. Bu yolda giriş babında oradan buradan seçmeçe olup kaliteli olduğuna inandığım 12 filmden oluşan liste oluştudum torrent sırasına, listeye bakmak yahut izlediklerinden, izlemem için ön sıraya çekmemi isteyenler varsa tavsiyesi alabilirim, eksra film önerilerine de açığım. :)

Screenshot_2016-07-19-00-52-33.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-07-19-00-52-33.png
    Screenshot_2016-07-19-00-52-33.png
    129.7 KB · Hit: 317

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Uzunca bir süre kafamda muhakeme yaptıktan sonra, dizi adamı olmadığıma karar verdim. En azından diziler için bol zaman şart, filmler ise günde 1 kere hayata mola verme biçimi. Üstelik üst düzey dizilerin sınırlı olmasına rağmen, üst düzey filmlerin keşfedilmeyi bekleyen sınırsız bir hazine olduğu da gerçek.

,
Böylelikle kendimi sadece sinemaya vereceğim. Bu yolda giriş babında oradan buradan seçmeçe olup kaliteli olduğuna inandığım 12 filmden oluşan liste oluştudum torrent sırasına, listeye bakmak yahut izlediklerinden, izlemem için ön sıraya çekmemi isteyenler varsa tavsiyesi alabilirim, eksra film önerilerine de açığım. :)

Ekli dosyayı görüntüle 51108
Ben sadece Wild Strawberries ve Synedoche, New York'u izledim. Bu filmler ağır sanat filmleri, nereden buldun? Filmlere gelince Wild Strawberries daha iyiydi bence.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben sadece Wild Strawberries ve Synedoche, New York'u izledim sadece. Bu filmler ağır sanat filmleri, nereden buldun? Filmlere gelince Wild Strawberries daha iyiydi bence.

Kimisi nice zamandır listemdeydi, kimisini de uzun uğraşlar sonucu film listelerinden seçip aldım onlarca film içinden, Turkcealtyazı.org ve Onedio gibi kaynakları kullandım.

İzlemeye değer filmler gibi gözüküyorlar. Özellikle Zahrada ve Underground'u başlıca merak ediyorum, Yaban Çilekleri, Mirror ve Solaris'in ise ağır toplar olduğuna eminim. Eğer film izleme vaktin varsa Zahrada ile başlayabiliriz listeye, forum içi paralel bir film etkinliği @OzaN'ın da hoşuna gider. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Kimisi nice zamandır listemdeydi, kimisini de uzun uğraşlar sonucu film listelerinden seçip aldım onlarca film içinden, Turkcealtyazı.org ve Onedio gibi kaynakları kullandım.

İzlemeye değer filmler gibi gözüküyorlar. Özellikle Zahrada ve Underground'u başlıca merak ediyorum, Yaban Çilekleri, Mirror ve Solaris'in ise ağır toplar olduğuna eminim. Eğer film izleme vaktin varsa Zahrada ile başlayabiliriz listeye, forum içi paralel bir film etkinliği @OzaN'ın da hoşuna gider. :)
Açıkçası benim de senin dediğin gibi bir fikir aklımdaydı. Madem Film Kulubü'nde gerekli katılım sağlanamıyor, biz de kendi aramızda yapalım diye düşünmüştüm. Açıkçası ben varım. Ama başlangıç için ben The Holy Mountain'ı gözüme kestirdim. Jodorowsky çok övülen bir yönetmen ama daha hiç izlemedim.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Solaris'i yakın bir zamanda izlemeyi düşünmüştüm ama sonra ertelemek durumunda kalmıştım. Filmlerin çoğu ağır filmler cidden. Yazın film izlemekte zorlanan birisi için özellikle. :D

Diziler hakkında aynı cümleyi ben de kurmuştum. :D Hemen bitirmen gerekmiyor sonuçta. Mutlaka izlemediğin kaliteli diziler vardır. İzliyor musun bilmiyorum ama Hannibal tam senlik mesela. Komedi izlediğini hiç görmedim, Friends'i kesinlikle öneririm.

Amerikan yapımları dışında birkaç film de ben önereyim.

Die Welle
El metodo
Ondskan
Darbareye Elly

@Tolstoyevski

Paralel etkinliği yapmıştık bir keresinde. :sunglasses: @gundix123

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Ekli dosyayı görüntüle 51108
Valla kaç yıldır şampiyonlar ligi yapalım vs diye pek çok kez ısrar ettin şimdi onu yapıyoruz ve sen diyorsun ki o devam ederken ona ben katılmayayım, başka etkinlik yapalım? :)

Listendeki filmlerden izlemek istediklerim var ben sadece @Danger UA!'nın izlediklerini izledim. Fakat bu filmleri arka arkaya izlemek intihar olur. :) Üstelik etkinlikteki filmleri izlediğimden pek film vaktim yok. İkinci bir etkinliği kaldıramam şu an. Yalnız Başyapıt Festivali bittikten sonra az katılımlı ama bu tarz ilginç filmlerin olduğu bir seçkili etkinlik düşünülebilir. (Bu kadar ağır olmaz tabii tümü)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Valla kaç yıldır şampiyonlar ligi yapalım vs diye pek çok kez ısrar ettin şimdi onu yapıyoruz ve sen diyorsun ki o devam ederken ona ben katılmayayım, başka etkinlik yapalım? :)

Listendeki filmlerden izlemek istediklerim var ben sadece @Danger UA!'nın izlediklerini izledim. Fakat bu filmleri arka arkaya izlemek intihar olur. :) Üstelik etkinlikteki filmleri izlediğimden pek film vaktim yok. İkinci bir etkinliği kaldıramam şu an. Yalnız Başyapıt Festivali bittikten sonra az katılımlı ama bu tarz ilginç filmlerin olduğu bir seçkili etkinlik düşünülebilir. (Bu kadar ağır olmaz tabii tümü)

Festivali es geçmeyeceğim, daha süre bol üstelik dizi izlememeye karar verdim ikinci bir emre kadar. Bir bakmışsın bir gece ansızın bitirmişim F.F.B.F'yi. :)

Bu filmleri üst üste izlemek nasıl olur ben de pek bilmiyorum çünkü daha önce hiç üst üste böyle filmler izleme tecrübem olmadı. Fakat değişik bir deneyim olacak, kafa yapacak şüphesiz. Bugün The Holy Mountain'e biraz göz attım, hayatımda izleyeceğim en ilginç film olacak gibi duruyor, inanılmaz değişik bir kafa gibi geldi. Yarın gözlük gelince çekirdek-kola eşliğinde izleyeceğim bakalım. :)

Festivali es geçmeyeceğim, daha süre bol üstelik dizi izlememeye karar verdim ikinci bir emre kadar. Bir bakmışsın bir gece ansızın bitirmişim F.F.B.F'yi. :)

Bu filmleri üst üste izlemek nasıl olur ben de pek bilmiyorum çünkü daha önce hiç üst üste böyle filmler izleme tecrübem olmadı. Fakat değişik bir deneyim olacak, kafa yapacak şüphesiz. Bugün The Holy Mountain'e biraz göz attım, hayatımda izleyeceğim en ilginç film olacak gibi duruyor, inanılmaz değişik bir kafa gibi geldi. Yarın gözlük gelince çekirdek-kola eşliğinde izleyeceğim bakalım. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Solaris'i yakın bir zamanda izlemeyi düşünmüştüm ama sonra ertelemek durumunda kalmıştım. Filmlerin çoğu ağır filmler cidden. Yazın film izlemekte zorlanan birisi için özellikle. :D

Diziler hakkında aynı cümleyi ben de kurmuştum. :D Hemen bitirmen gerekmiyor sonuçta. Mutlaka izlemediğin kaliteli diziler vardır. İzliyor musun bilmiyorum ama Hannibal tam senlik mesela. Komedi izlediğini hiç görmedim, Friends'i kesinlikle öneririm.

Amerikan yapımları dışında birkaç film de ben önereyim.

Die Welle
El metodo
Ondskan
Darbareye Elly

@Tolstoyevski

Paralel etkinliği yapmıştık bir keresinde. :sunglasses: @gundix123
El Cuerpo'yu izledin mi? :D

@Tolstoyevski The Holy Mountain'dan başlamana sevindim. Ben de yarın izlerim o zaman. Bu arada Jacob's Ladder'ı beğendim.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Oscar season is coming... Bu yıl geçen yıla göre baya hareketli geçecek gibi, listedekiler ve listede olmayıp Aralık-Ocak döneminde vizyona girecek filmler olmak üzere 2015 vasatlığını aşmasını umuyorum. Zaten çift yıl olduğu için pozitif olarak daha iyi olacak olması kaçınılmaz, 2010-12-14 örneklerinde olduğu gibi. :)

https://onedio.com/haber/bu-sonbaha...areketlilik-getirmesi-beklenen-23-film-729237

• Bayan Pellegrine
  • The Girl On The Train
  • Muhammad The Messenger Of God
  • The Accountant ***
  • Dr.Strange*
  • Arrival
  • Silence ***
  • Morgan **
Başlıca merak ettiğim filmler. Umarım hayal kırıklığına uğratmaz birçoğu. :)

@HeisenBerg @Danger UA! @ Berkann @OzaN @sürgünüm

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Dr. Strange'i hiç merakla beklemiyordum taa ki Sherlock izleyene dek... İple çekiyorum resmen filmi.

Benedict Cumberbatch keşke DC'de çalışsaydı. :(

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Oscar season is coming... Bu yıl geçen yıla göre baya hareketli geçecek gibi, listedekiler ve listede olmayıp Aralık-Ocak döneminde vizyona girecek filmler olmak üzere 2015 vasatlığını aşmasını umuyorum. Zaten çift yıl olduğu için pozitif olarak daha iyi olacak olması kaçınılmaz, 2010-12-14 örneklerinde olduğu gibi. :)

https://onedio.com/haber/bu-sonbaha...areketlilik-getirmesi-beklenen-23-film-729237

• Bayan Pellegrine
  • The Girl On The Train
  • Muhammad The Messenger Of God
  • The Accountant ***
  • Dr.Strange*
  • Arrival
  • Silence ***
  • Morgan **
Başlıca merak ettiğim filmler. Umarım hayal kırıklığına uğratmaz birçoğu. :)

@HeisenBerg @Danger UA! @ Berkann @OzaN @sürgünüm
Ben de hemen hemen aynı filmleri bekliyorum. Allied ve La La Land da ek olarak beklediğim bir film. Bu yazdıkların arasında Morgan da ilgi çekici duruyor ama kötü eleştiriler aldı. Bu arada şimdiye kadar hiçbir listede adını görmediğim 2 film var. Don't Breathe ve Hell Or High Water. Özellikle 2. film baya iyi eleştiriler aldı iki film de iyi duruyor. Onları da bekliyorum.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Film puanlarımı düzenlemek istiyorum. Bundan sonra 5'i orta alacağım. (Eskiden 5 verdiğim sevmediğim anlamına gelirdi.)