FF Sorgu Odası-Hafta 65-Sorgudaki İsim: Menes

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Herhangi bir şekilde beğenme ihtimalim yoktu. :A Haftada 5 gün hatta finale doğru 7 gün yayınlanan ve günün 3 3.5 saatini senden çalan bir işi asla ve kat a beğenmem mümkün değildir. :A

Bilmiyorum konulara pek vakıf olmadığım için bir şey diyemem. :A Benim fikirlerim tamamıyla bilinçli bir şekilde karışık. Yani aslında net ama şuan yer alan herhangi bir kesimden olamıyorum. Beni çekmiyor hiç biri. Forumda da o yüzden hiç birini savunmadığım için umursamıyorum tartışmalarla işim olmuyor. :A

Valla ben bir şey yapmadım gördün. :A Konuyu gören damladı ve sordu, sonrası da goy goy uzadı gitti. :A Kıskanman için ise çok da mühim değil beee. Sayfanın ne önemi var keyfine bak takıl kafana göre. :A

Hoşbulduk, senin hakkında değişik fikirlerim var. :A Aslında bu cümleden sonra goygoyuna bir şeyler diyecektim ama neyse karar değiştirdim. Burası ciddi bir müessese. :A Buraya gelme amacına çok uyan şekilde devam ediyorsun. Çok fazla aktif değilim hangi konuda bu kadar yazıyorsun bilmiyorum ama haftalık 1000 mesaj falan yazıyorsun, yani çenen baya açılmış durumda. :A Yine de eğlenmesini bilen, saygıda kusur etmeyen, ama sinemayı pek bilmeyen, güzel kız düşmanı bir arkadaşımızsın. :A Goygoylarını severim dahil olmaya çalışırım genelde, o yüzden pek kötü düşüncem yok sana karşı. :A

Eski halimi özlüyorum, özlemiyorum desem yalan olur. :A Son zamanlarda bolca kullandım bu cümleyi, 1 gündeki 24 saat bana yetmiyor. Çok yoğun yapacaklar listem var ama bir çoğuna sıra gelmiyor. :A Foruma da her gün girmeye çalışıyorum ama kısıtlı zaman yüzünden saatlerce kalıp goy goy yapamıyorum. :A Öğrenci olduğum zamanları özlemedim desem yalan olur. :A
Yeni bir soru soracam sana ama aklıma gelmiyor sence neden gelmiyor :A bu da böyle bir soru olsun :A :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
O üyeler önce şikayet edip sonra da moderatörlüğüyle ceza almam için elinden geleni yapıyor kısmını kavrayamadığın için cümlelerimden alıntılayıp laf ebeliği yapman, tükürüğünü yaladığın gerçeğini değiştirmiyor. :)

Neyin ne olduğunu bilen biliyor zaten. Bazlarının sevinci kursağında kalmış ya ondandır bu kuyruk acısı. :)

Yine saçmalamaya başladığın için yazdıklarına cevap vermeyeceğim. Dediklerine katılmıyorum, yukarıda yazdığın cümleler ortada zaten. Konuyu uzatmanın anlamı yok.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,620
Puanı
1,060
Yine saçmalamaya başladığın için yazdıklarına cevap vermeyeceğim. Dediklerine katılmıyorum, yukarıda yazdığın cümleler ortada zaten. Konuyu uzatmanın anlamı yok.
Sen ona verecek cevabım olmadığı için köşeye sıkıştım desene. Benimle uğraşmayın canısı. :)

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Seni boş bırakmaya gelmiyor. Yakında bu davranışların rütbenin elinden alınıp bana verilmesine sebep olacak.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Hoşgeldin öncelikle klasik soruyu sormazsak olmaz. Bu sıvacı yoldaşın hakkında ne düşünüyorsun? :A

Diğer sorularımı da seninle ortak alanlarımızdan biraz düşündürecek tarzda sorayım :D Felsefi, derin konulara girmeyeyim, onlarla @Tolstoyevski ilgilensin :A

-Kendi izlediğin dönemden bizdeki performanslarını baz alarak bir Gs 11'i çıkar bakalım :D

-NBA'de GSW'yi devirecek bir takım oluştur. Ama mantıklı şekilde olacak bu kadro gidip de tüm starları doldurmak yok :A Şu an en yüksek maaşlı takım 137 milyonmuş. Ona göre ayarlarsın. 5 as 5 yedek yazsan yeter gerisi minimum maaşlı oynamayacak tipler olur zaten genelde :D Şuradan bakarsın bu sezonki maaşlarına, aklına gelen oyuncuları aratarak bulursun.
https://www.basketball-reference.com/contracts/players.html

-Bir tane de sinemadan olsun. Senarist ve yapımcısın diyelim. Şöyle genel hatlarıyla bir film yaz. Konusu, hikayesi, tarzı ne olacak ve kim yönetecek, başrollerde kimler oynayacak onları söyle :D

Güzel sorular üstadım saygıyla selamlıyorum seni. :D

1)Olmazsa olmazım öncelikle ailem, sonra arkadaşlarımdır. Burda manevi konulara pek girmek istemem ama aileye ve yakın sağlam arkadaşlara bir çok yerde öncelik veririm. Bunu da bilirler zaten onlar. :D Tabi bunların hepsinden önce de biliyorsundur zaten dini yaşantım gelir. Buna ters düşen ailem veya yakın arkadaşlarım da olsa tanımam gerekeni söylerim, uyarımı yaparım. Kendi hatalarım da elbette vardır bunları örtmek için çabalarım. Bazen yapamadığım da olur tabi. :D Bir de gerçekten kimseden onay almaya ihtiyaç olmadan kendim olmak. Genelde de öyle olur zaten, başkası ne demiş pek bakmadan kendim olurum. Tabi dinlemeyi asla bırakmam. Diyalog her zaman esastır. En son da bilgisayarım diyebilirim ve tabi onunla bağlı olarak internet. :D 15 yıldan fazladır bilgisayarım var bozulduğu zamanlar oldu, çok can sıkıcı zamanlardı. :D

2)Benim için zor olan bir şeyi kolaya çevirmeye çalışırım. Gerçekten acı çektiğim ve çok zorlandığım, uğruna büyük emekler verip başardığım çook önemli şeyler olmadı. Çünkü genelde o zor olan şeyi tabi yine kendi emeğimle kolaya çevirdim ve başardım çok şükür. Doğru konuşmak lazım biraz rahat bir yaşantım oldu. Çok dert tasam olmadı, bunda ailemin payı büyüktür. Buna da şükrederim her zaman.

3)Dünyada rolüm vardır. Herkesin bir rolü vardır. Kimse boşuna gönderilmemiştir. O rolü nasıl oynayacağın veya senaryonu nasıl şekillendireceğin senin elindedir. Ben öyle dünyayı değiştirecek veya büyük şeyler başaracak ideallere sahip biri değilim. Çünkü bu dünya can sıkıcı bir yer. Yaşananlar can sıkıcı. İyi şeyler olduğu kadar kötü şeyler de var. Ha bu biraz bencillik diyebilirsin, neden potansiyelin varsa bunu insanların yararına kullanmıyorsun diyebilirsin. Uğraşacak ve o düzeyde çalışacak bir hırsım yok. Kendi yağımda kavrulmayı ve daha sakin bir hayat yaşamayı isterim. Ama şunu biliyorum, mesleğim gerçekten önemli bir meslek ve mesleğimde insanlara yarar sağlamak için elimden geleni yapacağıma eminim. Bu neler yaptından ziyade neler yapacağımın cevabı oldu ama durum bu, yapacak bir şey yok. :D

FMA Brotherhood ve Death Note izledim zaten. D.Gray Man'i ise duymadım aradan kaçırmış olabilirim. Ben ilk başta efsaneleri izleyerek başlamıştım anime izlemeye. Bir çok epik animeyi bitirdim. Genelde de kısa olanları bitirmiştim önce. 25 bölüm veya en fazla 50 bölüm falan. School Days'i de duymadım, duymam gerekecek kalitede bir anime olsaydı duyardım heralde. Ya da araştırmalarımda karşıma çıkmamıştır bilemiyorum. :A

Güzel ve uğraştırıcı sorular yığını olmuş. Sevdim sayın yoldaşım. :D

Şimdi önce senin hakkında şunu söyliyim. Sağlam ve kafadar bir arkadaşsın. Gerçek hayatta sana benzer arkadaşlarım var. Siyasi veya ne biliyim başka konularda aynı düşünmesek bile arkadaş kaldığım insanlar. Sen de öyle olurdun yüksek ihtimal. Goy goy kültürüne sahip dostları severiz, iyi de muhabbetlerimiz oldu şimdiye kadar. Az geceler etmedik birlikte. :D Tabi sen forumu tamamıyla real kısımdan sıyırmışsın gibi görüyorum ve buna saygı duyuyorum elbette. :A

-İzlediğim dönem için son 11 12 yılı diyebilirim. 2006 2007'den beri güncel takip ediyorum. Onun öncesinde yarım yamalak lig Avrupa maçları falan izlerdim. Lig Tv falan da yoktu. Ama son 11 12 yıldır Lig Tv var ve Avrupa liglerini de güncel takip ediyorum. Galatasaray için şu 11'i oluştururdum.

Muslera
Mariano Maicon Ujfalusi Riera
Selçuk Fernando
Keita Sneijder Bruma
Drogba(Gomis)

-3 süperstarın yeteceği bir kadro oluşturayım o zaman. Sizde 4 süper star var malum. :A

-Demar Derozan
-Eric Gordon
-Lebron James (Sonuna kadar!!)
-Karl Anthony Towns
-Blake Griffin

-Terry Rozier
-Bogdan Bogdanovic
-Aaron Gordon
-Ersan İlyasova
-Clint Capela

132 milyon yaptı. :A Genelde de sevdiğim oyuncular ve güzel bir rotasyonu var. Bu kadro çok can yakar ve GSW'yi yok ederdi Lebron önderliğinde. 3'lükte de sıkıntı yaşamazdı, pota altı savunmada da, dışarı savunmasında da. Belki Eric Gordon biraz düşük kalabilirdi savunmada. Ama genel olarak dengeli ve sağlam hücum - savunma kadrosu. :A

-Senarist ve yapımcıysam yönetmen olarak Tarantino üstatla çalışırdım. O şansa erişmek büyük bir ayrıcalık olurdu. Ve üstadın kafasına uygun senaryo yazabiliyorsam o da kendi yazmadığı bir senaryoyu yönetiyorsa o senaryo gerçekten büyük senaryodur yani.

Gelelim yazacağım senaryoya. Benim sinemada tür takıntım yoktur. Şu türü daha çok seviyorum diye bir önceliğim yoktur. Her türün kaliteli olanını izlemeye çalışırım. Ama illa bir türde yazacak olsaydım hayal gücünün sınırlarını zorlayacak fantastik bir dünya oluştururdum. Orta Dünya gibi, Harry Potter dünyası gibi. Veya Japon kültüründeki fantastik yapımlarda oluşturulan dünyalar gibi. Tür fantastik, dram ve gerilim içerikli olurdu. Genel hatlarıyla senaryo için ise bir şey söylemek pat diye zor. Şuan kafam o kadar çalışmıyor, bugün sabahtan beri başım çok ağrıyor. Bunu daha sonra bolca düşünüp yazarım bir şeyler. :A

Oyuncularda ise Leo Dicaprio başvuracağım ilk adres olacaktır. Onu fantastik bir filmde oynamaya ikna etmek çok zor, bu yüzden sağlam ve dramatik altyapısı olan bir senaryo olmalı. Diğer ana oyuncu Ryan Gosling olabilir. Bir de Christian Bale yapıştırırdım yanına değmesin keyfimize. Kadın oyuncuda Amy Adams'a bir Oscar heykelciği lazım onu alırdım. Bir de Emma Stone'u alsam yeter zaten. Bu 5'li efsane bir kadro lakin onları bir araya getirecek senaryo üzerinde büyük düşünülmesi gereken bir senaryo olmalı. Çünkü fantastik bir dünyada, hafif gizem olacak, dramatik bir altyapı olacak ve gerilim de olacak. Baya zor ve uçuk bir düşünce. :A Ama yapsaydım üzerine yıllarca düşünür, kurgular ve böyle bir senaryo yazıp böyle bir ekip kurardım. :D

Güzel cevaplar vermişsin, teşekkürler :D Benim okul hayatım henüz bitmediği için vaktim bol oluyor. O yüzden foruma çok takıldığım doğrudur :A İş hayatına girdik mi senin gibi azalır artık vaktim :D

Gs kadron epey başarılı. Ben de üç aşağı beş yukarı böyle düşünüyorum. Belki Fernando yerine Melo, Bruma veya Keita'nın yerine de Kewell'i koyardım. Bir de Mariano yerine Eboue olabilir.

NBA kadrosunda da hala çaylak kontratında bulunan KAT'ı alman çok akıllıca olmuş :D Ama Lebron'un yanına koyduğun diğer iki süperstarı tercih etmezdim ben. Griffin yerine Davis'i koyarım net şekilde. DeRozan'ın yerine de Wall veya Irving'i alırdım. Yedekler de güzel, dengeli oluşmuş. Başarılı olur bu kadro :D

Film konusunda da, fantastik bir dünyada Tarantino'nun yönettiği bir iş. Off baya çılgın görünüyor, harika :A
Menes içeriğini okumadım, beklediğin sorular gelmişmi? Yazıların uzunluğu korkuttu beni :F Ben en iyisi vazgeçeyim okumaktan :F ama @denizz19 a vereceğin cevabını merak ediyorum :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sağol dostum :A Pek konuşmadık seninle ama sevdiğim üyelerdensin :A Film veya dizi yorumlarını büyük bir zevkle okurum genelde :A Ahaha o aralar herkes öyle diyordu :D Söyleye söyleye nazar değdi :A

Umarım daha sık karşılaşırız :A Sorularımla burda olacağım bir süre daha :D
Cümlelerine katılmamak elde değil. Ben de film veya dizi yorumlarımı seviyorum. :A Seninle de daha çok rastlaşmayı isterim dediğin gibi hayırlısı artık. :A

İkisi de üstat seviyesinde ama NET şekilde LEO. :A

D.Gray-man'ı ölmeden önce izlemelisin. :A Ben zamanında Animez kanalında denk gelip izlemeye başlamıştım. Gerçekten kaliteli ve güzel bir animeydi. Kısa animeleri bende tercih ediyorum genelde, çerezlik tadında oluyor.

Anime üzerinden sorularıma devam edeyim, en çok hangi animenin etkisinde kaldın? :D
Anladım o zaman ben onu da listeye ekliyorum ileride elbet bir ara izlerim. :A En etkisinde kaldığım anime net şekilde Steins Gate'dir. Ondan iyisini bir daha göremeyeceğim diye düşünüyorum. 2 kez izledim ikisinde de çok kısa sürdü ve aynı derecede etkilendim. :D

Güzel cevaplar vermişsin, teşekkürler :D Benim okul hayatım henüz bitmediği için vaktim bol oluyor. O yüzden foruma çok takıldığım doğrudur :A İş hayatına girdik mi senin gibi azalır artık vaktim :D

Gs kadron epey başarılı. Ben de üç aşağı beş yukarı böyle düşünüyorum. Belki Fernando yerine Melo, Bruma veya Keita'nın yerine de Kewell'i koyardım. Bir de Mariano yerine Eboue olabilir.

NBA kadrosunda da hala çaylak kontratında bulunan KAT'ı alman çok akıllıca olmuş :D Ama Lebron'un yanına koyduğun diğer iki süperstarı tercih etmezdim ben. Griffin yerine Davis'i koyarım net şekilde. DeRozan'ın yerine de Wall veya Irving'i alırdım. Yedekler de güzel, dengeli oluşmuş. Başarılı olur bu kadro :D

Film konusunda da, fantastik bir dünyada Tarantino'nun yönettiği bir iş. Off baya çılgın görünüyor, harika :A
Evet azalacaktır muhakkak. Bu günlerinin değerini bil, biliyorsundur da zaten, ben de bilmiştim. :A

Katılıyorum Gs kadrosu konusunda aynılarını düşünüyoruz. Belki Eboue, Melo ve Kewell eklenebilir. Öteki türlü kalite olarak bu şekilde olması kaçınılmaz. :D Lincoln Elano falan Sneijder'in yanından geçemez yani. :D

KAT baya döktürüyor ve baktım maaşı da az. Araya sıkıştırdım hemen. :A Aslında Griffin biraz geliştirdi kendini şutları da iyi. Davis daha bir pota altı gibi. Savunma bazında çok daha üstün ona şüphe yok. Hücumda da pota altında can yakıcı öldürücü bir adam ama ne biliyim Griffin daha bir sempatik geldi. :A Wall Irving DeRozan bu 3'lüden bu seneye göre biraz yaptım tercihimi. Toronto'yu da bu halde görünce tabi. :A Ama katılıyorum Irving'le zamanında devirmiştik Gsw'yi, devrilcek bir kadroda yer almasına kimse bir şey diyemez. :D

Öyle bir düşüncenin ileride gerçek olma olasılığı çok düşük ama düşüncesi bile çok iyi bee. Konu hakkında ilerleyen zamanlarda bir şeyler düşüneceğim muhakkak karalarım yani. :A

Benim hakkımda ne düşünüyorsun havalı beyaz saçlı kendini cool zanneden adam :A
Benim neremde hava var ula. Havadan eser yok bunu biliyor olman lazım. :A Geldim yanınıza gayet sevecan, sempatik, samimi davrandım size. Sanki yıllardır tanıyormuş gibi. :A Ben yabancılara cool davranırım, yani öyle olmaya çalışırım dışarda. :A Ama tanıdıklarıma yakın olurum her vakit. :A Seninle ilgili ne düşünüyorum. Hmm. Askere gitmen dolayısıyla boş yapmalarını özledim diyebilirim. :A Güzel boş yapıyorduk birlikte, hoştu. :A Az çok tanıdığım kadarıyla, bazı yönlerinin benim bakış açımdan farklı olduğunu bildiğim ama bunları önemsemediğim birisin. Çevremde benden farklı düşünen çok insan olduğu için sende de farklı bir durum olmadı. :D Neticede herkes aynı olamaz elbet farklı fikirler olacak. Uç ve aşırı ters fikirler olduğu zaman ise işler farklı ilerleyebilir. Bunu senin için demedim tabi ama dikkat et yani. :A

Yeni bir soru soracam sana ama aklıma gelmiyor sence neden gelmiyor :A bu da böyle bir soru olsun :A :A
Şimdi insan çok değişik bir varlıktır. İnsan değişik olduğu kadar beyin denen olgu da hayli ilginç çalışır. Sağ lob sol lob falan bunlar değişik kavramlar. :A Senin beynin de odağını buraya vermediği için aklına herhangi bir soru gelmemiş olabilir. Aslında bu bile bir soru olduğu için beyninin doğru çalıştığını takılmadığını bile varsayabiliriz. :A

Menes içeriğini okumadım, beklediğin sorular gelmişmi? Yazıların uzunluğu korkuttu beni :F Ben en iyisi vazgeçeyim okumaktan :F ama @denizz19 a vereceğin cevabını merak ediyorum :A
Geldi bazı sorular. Daha da gelecek gibi duruyor hissediyorum. :A Deniz'e cevabımı da verdim yukarda bulabilirsin. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Evet, yazının özeti Deniz'e "önemsemediğim birisin" dedin :A takıldım o kısma. Anladım ne demek istediğini ama sanki yanlış ifade ettin kendini :A @denizz19
Cümlelerine katılmamak elde değil. Ben de film veya dizi yorumlarımı seviyorum. :A Seninle de daha çok rastlaşmayı isterim dediğin gibi hayırlısı artık. :A

Anladım o zaman ben onu da listeye ekliyorum ileride elbet bir ara izlerim. :A En etkisinde kaldığım anime net şekilde Steins Gate'dir. Ondan iyisini bir daha göremeyeceğim diye düşünüyorum. 2 kez izledim ikisinde de çok kısa sürdü ve aynı derecede etkilendim. :D

Evet azalacaktır muhakkak. Bu günlerinin değerini bil, biliyorsundur da zaten, ben de bilmiştim. :A

Katılıyorum Gs kadrosu konusunda aynılarını düşünüyoruz. Belki Eboue, Melo ve Kewell eklenebilir. Öteki türlü kalite olarak bu şekilde olması kaçınılmaz. :D Lincoln Elano falan Sneijder'in yanından geçemez yani. :D

KAT baya döktürüyor ve baktım maaşı da az. Araya sıkıştırdım hemen. :A Aslında Griffin biraz geliştirdi kendini şutları da iyi. Davis daha bir pota altı gibi. Savunma bazında çok daha üstün ona şüphe yok. Hücumda da pota altında can yakıcı öldürücü bir adam ama ne biliyim Griffin daha bir sempatik geldi. :A Wall Irving DeRozan bu 3'lüden bu seneye göre biraz yaptım tercihimi. Toronto'yu da bu halde görünce tabi. :A Ama katılıyorum Irving'le zamanında devirmiştik Gsw'yi, devrilcek bir kadroda yer almasına kimse bir şey diyemez. :D

Öyle bir düşüncenin ileride gerçek olma olasılığı çok düşük ama düşüncesi bile çok iyi bee. Konu hakkında ilerleyen zamanlarda bir şeyler düşüneceğim muhakkak karalarım yani. :A

Benim neremde hava var ula. Havadan eser yok bunu biliyor olman lazım. :A Geldim yanınıza gayet sevecan, sempatik, samimi davrandım size. Sanki yıllardır tanıyormuş gibi. :A Ben yabancılara cool davranırım, yani öyle olmaya çalışırım dışarda. :A Ama tanıdıklarıma yakın olurum her vakit. :A Seninle ilgili ne düşünüyorum. Hmm. Askere gitmen dolayısıyla boş yapmalarını özledim diyebilirim. :A Güzel boş yapıyorduk birlikte, hoştu. :A Az çok tanıdığım kadarıyla, bazı yönlerinin benim bakış açımdan farklı olduğunu bildiğim ama bunları önemsemediğim birisin. Çevremde benden farklı düşünen çok insan olduğu için sende de farklı bir durum olmadı. :D Neticede herkes aynı olamaz elbet farklı fikirler olacak. Uç ve aşırı ters fikirler olduğu zaman ise işler farklı ilerleyebilir. Bunu senin için demedim tabi ama dikkat et yani. :A

Şimdi insan çok değişik bir varlıktır. İnsan değişik olduğu kadar beyin denen olgu da hayli ilginç çalışır. Sağ lob sol lob falan bunlar değişik kavramlar. :A Senin beynin de odağını buraya vermediği için aklına herhangi bir soru gelmemiş olabilir. Aslında bu bile bir soru olduğu için beyninin doğru çalıştığını takılmadığını bile varsayabiliriz. :A

Geldi bazı sorular. Daha da gelecek gibi duruyor hissediyorum. :A Deniz'e cevabımı da verdim yukarda bulabilirsin. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Evet, yazının özeti Deniz'e "önemsemediğim birisin" dedin :A takıldım o kısma. Anladım ne demek istediğini ama sanki yanlış ifade ettin kendini :A @denizz19
Hayır sen anlayamamışsın cümleyi. :A Orda farklı bakış açımız olan yerler de olsa bunları önemsemediğimi söyledim. Yani orda bir övgü var. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Soru sorasım geldi saygıdeğer, sıvacı adaşım. Üç beş bir şeyler yazıyorum, cevaplarsın artık. :A

1) Şuana izlediğin en iyi beş film ve kısaca neden sevdiğini açıklarsan hoş olur. (Yerli/Yabancı fark etmez)

2) Şuana kadar izlediğin en iyi yabancı dizi hangisi, neden? (Breaking Bad veya GoT demeni bekliyorum, bakalım. :A)

3) NBA’de ilerleyen senelerde LeBron, Curry ve Harden gibi süper starların seviyesine gelebileceğini düşündüğün üç basketbolcu hangileri? (Yine nedenlerini yazarsan hoş olur. :A)
1)Bu soru çok çetrefilli. En sevdiğim film sorusu ve bunu 5'e indirgeme. Buna daha sonra gireceğim şuan zamanım kısıtlı. :A

2)Breaking Bad kesinlikle. Benim için 1 numaradır. Muazzam bir finale sahip çok başka bir seviyededir. Birçok nedeni var aslında Breaking Bad olmasının ama ona da başka zaman girerim uzunca çözümleme yapmam gerekirse yaparım. :A GoT için son sezonu pek tatmin
etmedi ama finale bağlı olarak Breaking Bad'e yaklaşabilir bunu senaristler gösterecek. :A

3) 1) Antetokounmpo. Lebron'un varisi seviyesinde. Çok atletik, müthiş güçlü. Değişik bir tarzı var. Dış şutu geliştirecektir. Geliştirdiğinde başka seviyede olabilir. Ama şuan 1 numara favorim o. Hatta o seviyeye çıktı bile neredeyse.

2) Ben Simmons. O da değişik tarzda bir oyuncu. İyi bir oyun görüşü var. Fena şutör değil. Çaylak sezonunda Minnesota'yı güzel bir seviyeye çıkardı. Butler'la birlikte liderlik rolünü paylaştı. Daha gelişecektir. Geliştiğinde o seviyeye çıkması muhtemeldir.

3)Devon Booker. Kötü bir takımda olmasına rağmen iyi istatistikler yakaladı. Bu yıl 2. yılı ama yine de sağlam oynuyor. İyi şutör. İyi oyun görüşü var. O seviyeye çıkma ihtimali var ama bunun için sağlam bir yapıda olması lazım. Phoenix çok uygun değil buna. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Sen ona verecek cevabım olmadığı için köşeye sıkıştım desene. Benimle uğraşmayın canısı. :)

Kesinlikle verecek cevabım kalmadı, aynen. Bu muazzam tespit için seni tebrik ediyorum, bu tespiti yapmak için çok vakit harcadın mı?

Lb6N01.jpg

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
1)Bu soru çok çetrefilli. En sevdiğim film sorusu ve bunu 5'e indirgeme. Buna daha sonra gireceğim şuan zamanım kısıtlı. :A

2)Breaking Bad kesinlikle. Benim için 1 numaradır. Muazzam bir finale sahip çok başka bir seviyededir. Birçok nedeni var aslında Breaking Bad olmasının ama ona da başka zaman girerim uzunca çözümleme yapmam gerekirse yaparım. :A GoT için son sezonu pek tatmin
etmedi ama finale bağlı olarak Breaking Bad'e yaklaşabilir bunu senaristler gösterecek. :A

3) 1) Antetokounmpo. Lebron'un varisi seviyesinde. Çok atletik, müthiş güçlü. Değişik bir tarzı var. Dış şutu geliştirecektir. Geliştirdiğinde başka seviyede olabilir. Ama şuan 1 numara favorim o. Hatta o seviyeye çıktı bile neredeyse.

2) Ben Simmons. O da değişik tarzda bir oyuncu. İyi bir oyun görüşü var. Fena şutör değil. Çaylak sezonunda Minnesota'yı güzel bir seviyeye çıkardı. Butler'la birlikte liderlik rolünü paylaştı. Daha gelişecektir. Geliştiğinde o seviyeye çıkması muhtemeldir.

3)Devon Booker. Kötü bir takımda olmasına rağmen iyi istatistikler yakaladı. Bu yıl 2. yılı ama yine de sağlam oynuyor. İyi şutör. İyi oyun görüşü var. O seviyeye çıkma ihtimali var ama bunun için sağlam bir yapıda olması lazım. Phoenix çok uygun değil buna. :D

Birinci soruya vereceğin cevabı bekliyorum. :A İkinci soruya Breaking Bad demene sevindim, finali, karakterleri işlemesi falan bambaşka bir seviyedir. Kolay kolay o seviyeye erişebilecek bir dizi çıkması zor. :A Antetokounmpo'yu ileride Cavs'da izlemek istiyorum, Lebron'un yerinde. Dediğin gibi muazzam atletik, izlerken çok keyif alıyorum kendisini. :A @MasacRE- bey seviyordu sanırım kendisini. :A

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059

Bu kadar güzel anlatılamazdı :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Sinemayla tanışman nasıl ve ne zaman oldu? :A

Sherlock dizisi hakkında düşüncelerin neler? Sence 5.sezon gelir mi :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sinemayla tanışman nasıl ve ne zaman oldu? :A

Sherlock dizisi hakkında düşüncelerin neler? Sence 5.sezon gelir mi :A
Sinemayla tanışmam güncel yabancı filmleri izlemeden önce Tv'de kanallarda yerli filmler vasıtasıyla olmuştur yüksek ihtimal. 2003'lerde falandır. :A Ama güncel olarak yıllık yabancı filmleri izlediğim tarih 2008 2010 arası olsa gerek. İngilizcem ilk okul liseden beri iyiydi. Online oyun çok oynadığım için kendi başıma geliştirdim. Sonra yabancı filmleri izlemeye başladım altyazılı. Sonra baktım sinemada keyif var araştırıp bir çok film izlemeye başladım. 2010'da tam randımanlı senelik güncel filmleri izlemeye başladım. Shutter Island İnception falan parlak bir yıldı bilirsin. :A Ondan sonra da arşiv yapmaya indirip listelemeye başladım, ordan yürüdü gitti zaten önünü alamadım. Senede 40 50 filmden aşağı izlemez oldum. Sinemaya da gitmeye başladım, sinemada senede en az 10 film izler oldum. :A Oscar'dı bilmem neydi eski kült filmlerdi derken bugüne geldim işte. :A Ama hala çok eksiğim var eski kült filmlerden, keşke bol zamanım olsa da izleyemediğim bir çok filmi izleyebilsem. Arşivimde 1000 üzeri film vardır ama izleyemediğim de baya bir film vardır. :A

Sherlock'u 2 yıl önce 1 haftada izledim. 3 sezonu bir anda tükettim. Baya sağlam aktı gitti. Özellikle 2. sezonu hakkında çok iyi düşünürüm. 2x1 ve 2x3 muazzamdır. Mükemmeldir. Dizi de müthiş zaten benim sıralamamda efsaneler arasında yer alır, baya yukarıdadır. 5. sezon bence gelecek. Yakın gelecekte olmasa bile geleceğini düşünüyorum. 2020 veya sonrasında. İnşallah gelir. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Birinci soruya vereceğin cevabı bekliyorum. :A İkinci soruya Breaking Bad demene sevindim, finali, karakterleri işlemesi falan bambaşka bir seviyedir. Kolay kolay o seviyeye erişebilecek bir dizi çıkması zor. :A Antetokounmpo'yu ileride Cavs'da izlemek istiyorum, Lebron'un yerinde. Dediğin gibi muazzam atletik, izlerken çok keyif alıyorum kendisini. :A @MasacRE- bey seviyordu sanırım kendisini. :A
1. soruya cevap vermek baya zor bee. Ama biraz düşüneceğim bir liste hazırlarım umarım. :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Türkiye'nin eğitim sistemi hakkında ne düşünüyorsun? :A

Üniversitelerin bu kadar abartılması hakkında ne düşünüyorsun?

Yurt dışına çıktın mı veya orda yaşamayı düşünür müsün günün birinde :A

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...