FF Senaryo & Program Etkinlikleri Bölümü Genel Kuralları

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060

'FF Senaryo&Program Etkinlikleri' Bölümü Genel Kuralları!

FavoriForumum.net'in "Senaryo ve Program Etkinlikleri" bölümünde dizi, yarışma, program vb etkinlik yapan üyelerin dikkat etmesi gereken önemli kurallar şunlardır;

1) Üyeler 1 ya da 2 dizi yazabilecekler. 3. bir diziyi yazma işi yasaktır. 2 dizi dışında başka bir diziye başlamak istiyorsanız diğer dizilerinizin bitmesi gerek ve aradan 15 günün geçmesi gerekli.

2) Her dizinin her hafta maksimum 2 bölümü yayınlanabilir. Bir dizinin hafta da 3 ya da daha fazla bölüm yayınlanması yasaktır.

3) Dizilerde kesinlikle gerçek dizi isimlerini kullanmak yasaktır.

4) Geçen yıl forumda başlayan TV kanalı sistemi yeni düzenlenme ile kaldırılmıştı, herkes kendi projesinden sorumlu olacak.

5) Herhangi bir program veya dizi için özel mesajla, profilden veya chat yoluyla üyelerin konuya müdahil olmasını istemek yasaktır. Bu yönde tek bir şikayet gelirse ilgili konu kapatılır.

6) Dizilerin fragmanlarını ya da özetini açmak yasaktır. Direk yeni bölüm şeklinde yayınlanmalıdır. Sadece dizi sezon finali ya da bitme kararı aldığında konusu açılabilir.

7) Dizileri yazarken mümkün olduğunca anlaşılmaya, imla ve yazım kurallarına dikkat edilmelidir. Başlıklarda yayınlanan bölüm ve dizi ismi yazılmalıdır, abartılı başlıklar yasakdır.

8) Yapılan etkinliklerde ilk bölüm istediğiniz kadar kişiyi etiketleyebilirsiniz ancak 2. bölüm itibariyle etkinlikle ilgisi olmayan kişileri etiketlemek kesinlikle yasaktır. Programla ilgilenen ve yorum yapan üyeler 2. bölüm itibariyle etiketlenebilir. Ve bu etiketler spoi içerisinde yapılır.

9) İlk etiketlemeden sonra 2. etiketlemeyi yapmak yasaktır sadece 1 kez etiketleme konu içinde yapılabilir.

** Bölüm ile ilgili isteklerinizi, sorularınızı bölüm moderatörlerine sorabilirsiniz.

kvp-medya

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,227
Puanı
700
Program işleri nasıl olacak ?

Bir de hafta içi her gün dizilerimiz vardı sadece 2 bölüm mü yayınlayabileceğiz ?

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Kesinlikle çok yanlış kararlar olduğunu düşünüyorum.
Herkes istediği gibi senaryosunu yazıp yayınlıyordu ve bir düzen hakimdi bizce.
Kanal işleri bir derleme ve toplama konusunda çok iyiydi. Bodrum ve Lonca Tv gayet iyiydi.
Özet yapılmıyordu fakat fragman yapılıyordu. En azından fragman yayınlanıyordu. Dizinin olacağından haberimiz oluyordu. Çok yanlış bir karar daha olmuş.
Herkes istediği dizi takma özgürlüğüne sahip olmalıydı . Bu kararıda çok yanlış buluyorum.
@pompy , @kvp-medya , @Çiğdem- diziler ve programlar çok iyi ilerliyordu.
Bu kararların çok yanlış olduğunu düşünüyorum , ESKİ SİSTEMİ İSTİYORUM !

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Neye göre bu kararlar verildi ?
Senaryo yazanlar için çok kötü bir uygulama oldu !!
Senaryo yazanların hiç fikirleri sorulmadan bunların yapılması çok yanlış , sonuçta yazmayanın aldığı bu kararla kimse bilemez bunu.
Şahsen bu kararların çok yanlış olduğunu tekrar söylüyorum ve bu kararlar için yeniden düşünmeye davet ediyorum ! Kimse bu kararları sevmedi ve beğenmedi !
Eski Sistemi Geri İstiyoruz !! :bağır:

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Kurallar gayet güzel oldu. Artık daha düzen içinde, daha kaliteli ve düşünülmüş işler ortaya çıkacak.

Yeni kurallar hayırlı olsun.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Kurallar gayet güzel oldu. Artık daha düzen içinde, daha kaliteli ve düşünülmüş işler ortaya çıkacak.

Yeni kurallar hayırlı olsun.
Kurallar dıştan bakınca güzel duruyor olabilir fakat içerden yazanlara sorulması daha mantıklı olacaktır öyle değil mi ?
Sizin yaptığınız bir işe kısıtlama gelse bence güzel olur fakat sizce çok kötü olur..
Eski Sistemi Geri İstiyoruz !!

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Neye göre bu kararlar verildi ?
Senaryo yazanlar için çok kötü bir uygulama oldu !!
Senaryo yazanların hiç fikirleri sorulmadan bunların yapılması çok yanlış , sonuçta yazmayanın aldığı bu kararla kimse bilemez bunu.
Şahsen bu kararların çok yanlış olduğunu tekrar söylüyorum ve bu kararlar için yeniden düşünmeye davet ediyorum ! Kimse bu kararları sevmedi ve beğenmedi !
Eski Sistemi Geri İstiyoruz !! :bağır:
Düşünülmeden değil bu konu haftalardır konuşuluyor yönetimde.

Bu bölümün kuralları zaten vardı geçen yıl, biraz bakarsan bölüme görebilirsin yani eski sistem geri geldi yeni bir şey yok.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Kurallar dıştan bakınca güzel duruyor olabilir fakat içerden yazanlara sorulması daha mantıklı olacaktır öyle değil mi ?
Sizin yaptığınız bir işe kısıtlama gelse bence güzel olur fakat sizce çok kötü olur..
Eski Sistemi Geri İstiyoruz !!
Size içerik olarak kısıtlama getirmedik. Sadece belirli bir düzen içinde belirli kurallara uyacaksınız. :)
Aramızda birçok senaryo yazan oldu. Yeterince bilgi sahibiyiz. ;)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Düşünülmeden değil bu konu haftalardır konuşuluyor yönetimde.

Bu bölümün kuralları zaten vardı geçen yıl, biraz bakarsan bölüme görebilirsin yani eski sistem geri geldi yeni bir şey yok.
Senaryo yazanların fikirleri sorulmalı öyle değilmi?
Senaryo yazmayanlar bilemez bunu. Kanallar gayet iyi oluyordu bir düzenleme vardı gayet iyiydi. Şimdi birisi senin görevini kısıtlarsa nolur ? Sen çok bozulursun ve üzülürsün fakat o kurallar benim için çok iyi olmuştur.

Size içerik olarak kısıtlama getirmedik. Sadece belirli bir düzen içinde belirli kurallara uyacaksınız. :)
Aramızda birçok senaryo yazan oldu. Yeterince bilgi sahibiyiz. ;)
Ama insanları düşünmeden yapılan bir durumdur.
Ben bu işe yeni başlıycam bir dizim iyiki.
Sezon finali olmuş insanların kaç tane uyguladıkları dizileri var. Onlar nolucak ?
Yönetim bence bunları düşünmemiş..
İnsanların bir umudu ile yazdıkları dizileri vardı bunlar sezon finaline girdi nolucak peki ??
Sonuçta sizinde bir işinize kısıtlama gelse bozulursunuz , üzülürsünüz , sinirlenirsiniz bizide düşünmeniz lazımdı.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Senaryo yazanların fikirleri sorulmalı öyle değilmi?
Senaryo yazmayanlar bilemez bunu. Kanallar gayet iyi oluyordu bir düzenleme vardı gayet iyiydi. Şimdi birisi senin görevini kısıtlarsa nolur ? Sen çok bozulursun ve üzülürsün fakat o kurallar benim için çok iyi olmuştur.

Ama insanları düşünmeden yapılan bir durumdur.
Ben bu işe yeni başlıycam bir dizim iyiki.
Sezon finali olmuş insanların kaç tane uyguladıkları dizileri var. Onlar nolucak ?
Yönetim bence bunları düşünmemiş..
İnsanların bir umudu ile yazdıkları dizileri vardı bunlar sezon finaline girdi nolucak peki ??
Sonuçta sizinde bir işinize kısıtlama gelse bozulursunuz , üzülürsünüz , sinirlenirsiniz bizide düşünmeniz lazımdı.

Çok dizi/program yapıp kalitesi ortalama olup sadece belirli kişilerin okuduğu bir bölüm oldu. Bu sağlıklı bir sistem değil. Bu kurallar ile 2 dizi veya program yapacaksınız ve onlara konsantre olacaksınız. Kaliteyi yükselteceksiniz.
Sezon finali yapanlar 2 yapımı üzerinde karar alarak geri dönecek.
Forum adına sağlıklı olan bu.

Bu arada düzen kuralına başlıklar da dahil, vurgu yapalım. Yani sadece dizi ismi ve bölüm sayısı olmalı ve dizi isminin ilk hari büyük yazılmalıdır.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çok dizi/program yapıp kalitesi ortalama olup sadece belirli kişilerin okuduğu bir bölüm oldu. Bu sağlıklı bir sistem değil. Bu kurallar ile 2 dizi veya program yapacaksınız ve onlara konsantre olacaksınız. Kaliteyi yükselteceksiniz.
Sezon finali yapanlar 2 yapımı üzerinde karar alarak geri dönecek.
Forum adına sağlıklı olan bu.

Bu arada düzen kuralına başlıklar da dahil, vurgu yapalım. Yani sadece dizi ismi ve bölüm sayısı olmalı ve dizi isminin ilk hari büyük yazılmalıdır.
Okuyan zaten her alanda okuyordu.
Peki 2 dizisi var birde program yapacak olabiliyor mu ?

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
zaten ben okuldan dolayı ikiye indirmiştim diğerleri sezon finaliyle final yapan dizi ünvanlarını aldılar ucu açık final diyelim buna @Yakamoz-Asi

kvp-medya

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,227
Puanı
700
@Yakamoz-Asi şimdi ben 2 tane programımı yayından kaldırdım konusunu açabilir miyim orda da bir kısıtlama yok değil mi ?