FF Film Kulübü 5. Sezon Film Seçimi: Yeni Şans

Hangi filmleri izleyelim? (2 ile 4 arasında film seçmeniz önerilir)

• The Legend of 1900

Oy: 6 66.7%
  • True Grit

• The Last Samurai

Oy: 2 22.2%
  • The Boy in the Striped Pajamas

• The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Oy: 5 55.6%
  • This Boy's Life

Oy: 4 44.4%
  • There's Something About Mary

Oy: 5 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    9

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,793
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
FF Film Kulübü 5. sezonuyla bomba gibi geliyor. :)

5. sezonun filmleri için yine sizlerden öneriler aldık. Bu sezon da 12 veya 13 film seçilecek. Oylama üç ayrı grup şeklinde yapılacak. İlk grubumuz daha önceki sezonların oylamasında yer almış, aslında iyi de oy almış ama az farkla filmlerden oluşuyor. Bu grupta az adayımız ve muhtemelen 3 tane film seçilecek. Fakat bu sayı filmlere olan ilgiye göre 2 veya 4 de olabilir.

İzlemek istediğiniz filmlere oylarınızı kullanabilirsiniz. :)

Filmlere göz atalım...

Efsane İtalyan yönetmen Giuseppe Tornatore'den bir efsaneyi anlatan film:

Coen kardeşler usulü western, 10 dalda Oscar adayı (hiçbirini kazanamamış, çaktırmayın önemli olan aday olmak sonuçta :lol:):

Tom Cruise son samuray olursa...

Bir çocuğun gözünden 2. Dünya Savaşı:

Adını ezberlemenin bir hayli zor olduğu bir Brad Pitt filmi, iki dalda Oscar adayı:

Scorsese'nin eski favorisi Robert De Niro ve yeni favorisi Leonardo DiCaprio aynı filmde (yönetmen Scorsese değil ama sağlık olsun :lol:):

Komedi kontenjanına talip olan, iki dalda Altın Küre adayı Cameron Diaz filmi:

@berkann @Tolstoyevski @Aserat @sürgünüm @cevaa @Tzira @sokak sanati @Yiğitt @Maskeli Fedai @kaan955 @Danger UA! @destere @gundix123 @Yakamoz-Asi ve etkinliğe, kulübe yeni katılmak isteyen herkes. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,793
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu arada şimdi fark ettim baş harfi T olmayan filmleri buraya almamışım. Resmen baş harf ırkçılığı yapmışım. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,115
Puanı
1,061
  • The Legend of 1900
  • True Grit
  • The Boy in Striped Pyjamas
  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Son düzenleme:

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
Son Samuray'ı izlemeyen gençler varsa hala diyecek lafım yok, 10 puanı yapıştırırım gelince. :)

Edit: Bi ben vermişim demek ki yapıştıramayacağım. :A

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
  • This Boy's Life
  • 1900 Efsanesi
  • The Assassination...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,793
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • This Boy's Life
  • 1900 Efsanesi
  • The Assassination...
Ankete de katıldın mı sanki dün geceki sonuçlarla aynı? (Dün oyları yollayıp, mesajı gece de yollamış olabilirsin tabii.)

Bir kişi ankete katılmamış, sadece ankete bakılıyor sonuçlar için. :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
The Legend of 1900
This Boy's Life
True Grit
The Boy in the Striped

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Son Samuray'ı izlemeyen gençler varsa hala diyecek lafım yok, 10 puanı yapıştırırım gelince. :)

Edit: Bi ben vermişim demek ki yapıştıramayacağım. :A
İzlemek istiyorum hatta geçen ben önerdim ama seçmiyorlar.:D

1.The Last Samurai
2.The Legend of 1900
3.Brad Pitt'in Filmi

Bu arada adaylardan There's Something About Mary'i daha yeni izledim hiç komik değildi. Önerilmez.:)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
sadece vera farmigadan dolayı değil bu filmde güzel sade sıkmayan bir film bence bir daha düşün :))
Sıkıcı bir film olduğu fragmanından anlaşılıyor. Yönetmen Vera Fermiga'nın güzelliğini ortaya çıkaramamış. Zaten öyle bir filmde değil. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Sıkıcı bir film olduğu fragmanından anlaşılıyor. Yönetmen Vera Fermiga'nın güzelliğini ortaya çıkaramamış. Zaten öyle bir filmde değil. :)

şu çocukların tel örgüler önündeki duruşu bile bence izlemek için yeterli sen sanırım 1940 lara ait karışık filmlerle karıştırdın çok sade bir konuya sahip , birde o dönemi büyüklerin gözünden çok seyrettik az birazda çocuk gözüyle o dünyaya bir bakış atalım diyorum :) yani vera farmiga için değil ama onuda arada bir geçerken görmek hoş olurdu :) yinede sen bilirsin ? ama film elemeleri geçemezse bunu bir tarafa yazarım :))) veraya atılan dost kazığı diye tarihe not düşeriz :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
şu çocukların tel örgüler önündeki duruşu bile bence izlemek için yeterli sen sanırım 1940 lara ait karışık filmlerle karıştırdın çok sade bir konuya sahip , birde o dönemi büyüklerin gözünden çok seyrettik az birazda çocuk gözüyle o dünyaya bir bakış atalım diyorum :) yani vera farmiga için değil ama onuda arada bir geçerken görmek hoş olurdu :) yinede sen bilirsin ? ama film elemeleri geçemezse bunu bir tarafa yazarım :))) veraya atılan dost kazığı diye tarihe not düşeriz :))
Fragmanın ilk yarısı çok güzel. Sadece çocuklar olsa iyiydi ama ikinci yarısında o dönemde yaşanan olaylar giriyor devreye. Bu tür filmlerden çok izledim tarihte de neler yaşandığını çok iyi biliyorum. Yeni bir şey vaad etmiyor bana. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Yahudi kamplarını konu alan filmlerden sıkıldım. Başrolde de yer almadığını görünce listeye almadım. :)
Harbiden ya Yahudi filmlerinden gına geldi artık. Schindler's List, The Pianist gibi filmler izledikten sonra daha Yahudi filmi izlemenin anlamı var mı?