Fenerbahçe'nin Başı Yine Şikeyle Dertte! Konu Avrupa Basının Merkezinde!

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
200220161139064439807.jpg

Fenerbahçe'nin olaylı 2010-2011 sezonuyla ilgili yeni şok bir gelişme yayınlandı. İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Guardian ve Fransız Le Monde gazetesinde bugün çıkan haber futbol gündemine oturdu.

Guardian yaptığı haberde bazı resmi evrakları okuyucularına sundu. Gazete şimdiki FIFA Başkanı İnfantino'yu "Fenerbahçe'ye verilecek ceza konusunda gerekli yaptırımları uygulamadığı ve süreç boyunca ihmalkar davrandığı" gerekçesiyle suçladı.

Haberde Eski UEFA Genel sekreteri Infantino'nun cezayla iglili "Bu, öncelikle Türkiye Futbol Federasyonu'nun inisiyatifinde olan bir konudur. UEFA adına şunu söyleyebilirim ki teklifiniz; uygun, makul ve ölçülü görünüyor." dediği yer aldı.

Haberin yankıları büyüyünce eski UEFA başkanı Platini konuyla ilgili söz konusu belgelerden haberi olmadığını ve bu konuda tam yetkili kişinin Infantino olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili Trabzonspor avukatı Erdem Egemen The Guardian'a konuştu. 3 Temmuz süreciyle ilgili UEFA ve Fenerbahçe'den yeni bir açıklama ise henüz gelmedi.

Fenerbahçe 2011 yazında şike yapmakla suçlanmış ve UEFA'dan 2-1 yıllık Avrupa kupalarından men cezası almıştı.

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Bunlar bizim bildiğimiz şeylerdi zaten. Avrupa geçte olsa uyandı artık. Bunun sonunda gerekenler inşallah verilecek.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,389
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Öyle bir şey demiştin sankı :A
Rize 1-5Fenerbahçe o zamanki teknik direktör ismail kartal otobüsün şöförünü vurdular eğer frene basılmasa süper lig iptaldı galatasarayın şampiyon olduğu yıl fenerbahçeli futbolcuların hepsi ölmüştü ingilizler aynı olayın peşinde bu şike kumpasını tekrardan devreye sokup zaten bunu galatasaray yaptı galatasarayı fener 6-0 yendi galatasaray bilerek maç kaybedip size kendini şikeden kurtardı fenerbahçe 6.oldu ozaman

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bir Galatasaray taraftarı olarak Trabzonspor'u haklı buluyorum ve destekliyorum. Fenerbahçe'nin şike yaptığı zamanında belgelendi, üstüne Aziz Yıldırım "Şike yaptıysam, Fenerbahçe için yaptım." ifadesini kullandı. Gerçekler ortada.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Türk futbolunu dünyaya rezil etmeyi kendine bir misyon edinmiş Trabzonspor derhal, acilen kapatılmalıdır.

• FIFA, CAS ve UEFA'da şike yaptığı tescillenmiş olan kulüp biz değiliz.
  • Şike yüzünden Avrupa'dan men edilen biz değiliz.
  • Başkanı ve yöneticileri içerde yatan biz değiliz.
Ama yine de biz rezil ettik Türk futbolunu he. Adamlar belgeleri ortaya dökmüş halida suçlu biziz. Madem siz masumdunuz o zaman neden Infantino'ya para verildi? Bu haberi yapan da ülkedeki satılık medya değil ha. Koskoca Guardian, L'Equipe, della Sport, AS gibi saygın gazeteler yani öyle satın alınmaz bunlar. Mart ayında görüşürüz arkadaşım. FIFA son kararı verince fellik fellik dönersiniz etrafta adalet diye.

Bir Galatasaray taraftarı olarak Trabzonspor'u haklı buluyorum ve destekliyorum. Fenerbahçe'nin şike yaptığı zamanında belgelendi, üstüne Aziz Yıldırım "Şike yaptıysam, Fenerbahçe için yaptım." ifadesini kullandı. Gerçekler ortada.
Yok canım öyle bir şey der mi o. Kandırılmıştır o.

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,389
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
unuttunuz her halde yenmeseydik küme düşecektiniz siz bence maşa olarak kullandınız bizi ardından soruşturma açtısınız o yıl 15.ciydiniz fenerbahçe 17 de 16 yapmasa ve hep sizin rakiplerle oynadık küme düşme potasındaki takımlarla @Sherlock

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Yav adamlar kendileri zaten söylüyor şike yaptıklarını aziz yıldırım demedi mi yaptıysam fenerbahçe için yaptım :D

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,389
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
  • FIFA, CAS ve UEFA'da şike yaptığı tescillenmiş olan kulüp biz değiliz.
  • Şike yüzünden Avrupa'dan men edilen biz değiliz.
  • Başkanı ve yöneticileri içerde yatan biz değiliz.
Ama yine de biz rezil ettik Türk futbolunu he. Adamlar belgeleri ortaya dökmüş halida suçlu biziz. Madem siz masumdunuz o zaman neden Infantino'ya para verildi? Bu haberi yapan da ülkedeki satılık medya değil ha. Koskoca Guardian, L'Equipe, della Sport, AS gibi saygın gazeteler yani öyle satın alınmaz bunlar. Mart ayında görüşürüz arkadaşım. FIFA son kararı verince fellik fellik dönersiniz etrafta adalet diye.

Yok canım öyle bir şey der mi o. Kandırılmıştır o.

galatasaray o yıl kaçıncıydı 15.ciydi fenerbahçeyi galatasaray maşa olarak kullandı işleri bittimi maşayı infaz etmeye çalışır @Çiğdem- @mesmeso61 @S.G.A.T.

Son düzenleme:

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Fanatik olmayan fenerbahce'liler de zaten Aziz Yildirim'in sike yaptigini kabul ediyor.
Zaten bir takimin ilk 17 haftada 15 puan kaybedip 4 kez yenildikten sonra sonraki 17 haftada ayni kadronun 17 macin 16sini kazanip sadece 1inde berabere kalmasi buyuk bir mucize veya sike. Oynanan oyunlara da bakarsaniz oyle mükemmel futbol oynamadigini da gorursunuz takimin.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,389
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Fanatik olmayan fenerbahce'liler de zaten Aziz Yildirim'in sike yaptigini kabul ediyor.
Zaten bir takimin ilk 17 haftada 15 puan kaybedip 4 kez yenildikten sonra sonraki 17 haftada ayni kadronun 17 macin 16sini kazanip sadece 1inde berabere kalmasi buyuk bir mucize veya sike. Oynanan oyunlara da bakarsaniz oyle mükemmel futbol oynamadigini da gorursunuz takimin.
oynadığımız sizin rakiplerdi o yıl küme düşme potasındaki takımlar oyıl sizde vardınız küme düşme potasında @S.G.A.T. Onları yenmeselerdi 17.ci olarak küme düşmüştünüz