Fav10'dan Yeni Etkinlik: Filmler Yarışıyor!

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Evet Fav10 ailesi ve film müdavimleri. Film & Sinema Haberleri Bölümü olarak sizleri sıcaktan bunaldığınız şu günlerde biraz da olsa serinletecek yepyeni bir yarışmaya davet ediyorum.

İyi de nasıl yarışacağız?

Etkinlik 8 yarışma haftası boyunca devam edecek. Her hafta belirli bir kategori şahsım tarafından yapılacak olan kura sonucu belirlenecek ve yarışmacılar o kategoriye uygun 3 filmi sıralı olarak bana özel mesajla yollayacak. Tüm yarışmacıların filmleri belli olduğunda, siz yarışmacılar artık jüri olacaksınız ve kendi seçtiğiniz film haricindeki diğer filmlere puan vereceksiniz. 8 yarışma haftası sonunda en çok puanı toplayan yarışmayı kazanacak.

Peki senle ben aynı filmi yolladık, o zaman ne olacak?

İşte burada devreye öncelik sıralaması giriyor. Her yarışmacının o hafta için önceden belirlenmiş olan bir seçilme sıralaması olacak. Her yarışmacı, 8 yarışma haftası boyunca 1'den 8'e kadar tüm öncelik sıralamalarında bulunacaktır.

Nasıl katılacağım ben bu yarışmaya?

Katılmak için yapmanız gereken tek şey bu konuya katılmak istediğinize dair bir mesaj yazmak.

Not: Katılacak arkadaşlar için; film seçimi ve film oylama ile ilgili net süre daha sonra duyurulacak. Ancak bu süreler tahmini 2 gün olacak.

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Şimdi soyut kısmını okuyunca pek anlaşılmıyor ama olay somut devreye dönünce anlarız. Yani filmler falan ortaya çıksın, o zaman anlamadığımı sorarım. :D

Kısaca örnek vererek açıklayayım.

Haftanın kategorisi: 2010 yılından sonra çıkan yapımlar
Haftanın öncelik sıralaması: (olur da aynı filmleri yazan olursa, öncelik sıralaması önce olan kişinin tercihi kabul olacak çünkü.)
1- Sen
2- Ben
3- A kişisi
...
8- B kişisi

Sen bana özel mesaj atacaksın kategoriye uygun bir filmi. Mesela The Revenant olsun. Senin yarışma filmin o olacak.
Bense 3 film seçmeliyim çünkü haftanın 1. öncelikli kişisi değilim. Bu 3 filmden hangisi gelirse. Zaten 1. sıraya The Revenant harici bir film yazarsam istediğim film gelir.

1- X filmi
2- Y filmi
3- Z filmi

Daha sonra ben seçilen filmleri açıklayacağım ve herkes bu filmleri sıralayacak.

1 puan: The Revenant
...
7 puan: X filmi

Ben kazandım. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Güzele benziyor fakat çoğu kişi doğal olarak izlemediği filmleri puanlama yapacak geçen etkinlikte olduğu gibi, dolayısıyla izlediklerin içinde hangisini daha çok seviyorsun tarzı bir etkinlik olacak ya da filmin ismine ününe bakarak seçmek gibi. O yüzden benim başım ağrır böyle bir durumda, katılmamak en iyisi :A

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Güzele benziyor fakat çoğu kişi doğal olarak izlemediği filmleri puanlama yapacak geçen etkinlikte olduğu gibi, dolayısıyla izlediklerin içinde hangisini daha çok seviyorsun tarzı bir etkinlik olacak ya da filmin ismine ününe bakarak seçmek gibi. O yüzden benim başım ağrır böyle bir durumda, katılmamak en iyisi :A

Elbette bu bir sorun olacaktır ve senin de başına gelecek izlemediğin filmi puanlamak ama zaten amaç da daha çok kişinin izlemiş olduğu, daha çok kişinin sevdiği filmi bulmak. :D

Ve bir de kategoriler genelde insanların daha çok izleyebileceği/izlediği şeyler olacak. Gidip de Alman yapımı filmler kategorisinden film bulmanız istenmeyecek tabiki.

Katılımını bekliyorum. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Elbette bu bir sorun olacaktır ve senin de başına gelecek izlemediğin filmi puanlamak ama zaten amaç da daha çok kişinin izlemiş olduğu, daha çok kişinin sevdiği filmi bulmak. :D

Ve bir de kategoriler genelde insanların daha çok izleyebileceği/izlediği şeyler olacak. Gidip de Alman yapımı filmler kategorisinden film bulmanız istenmeyecek tabiki.

Katılımını bekliyorum. :D

Yine de başım gerçek anlamda ağrır böyle bir durumda. Guguk Kuşu gibi filmleri bile kaç kişi izlemiştir ki? :D Populizm karşısındaki tutumum malum, en çok bilinen filmler daha az bilinen filmlerden daha iyidir diye bir ölçüt yok, ben de geçen etkinlikte izlemediğim filmlere oy kullanmadım izlediklerime kullandım ama nesnel açıdan doğru değildi tabi. (kim takar nesneyi özneyi :A)
İlk hafta katılırım, sonuçlara ve genel gerçekçiliğe göre karar veririm artık. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Katılacağım tabi ki ama @Tolstoyevski'nin de dediği gibi filmi izlemeyenler de oy kullanacak falan bir de Recep İvedik gibi filmler yüksek puan alırsa deliririm herhalde. :D

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Beni de yazabilirsin @berkann deneyelim bakalım nasıl bir şeymiş :D Yalnız yabancılarla yerliler bir arada olmayacak değil mi ? Çünkü bu kadar yabancı düşmanı olan forumda basit yerli filmler iyi yabancı filmleri geçer bu sefer ben de çıldırırım :D

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Beni de yazabilirsin @berkann deneyelim bakalım nasıl bir şeymiş :D Yalnız yabancılarla yerliler bir arada olmayacak değil mi ? Çünkü bu kadar yabancı düşmanı olan forumda basit yerli filmler iyi yabancı filmleri geçer bu sefer ben de çıldırırım :D

Herkes kendi filmini kendisi seçecek ve yine puanlamayı da yarışmacılar yapacak. O yüzden çıldırmamak için özellikle milletin seveceği tarzda filmleri önermek en mantıklısı bence. :D

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Herkes kendi filmini kendisi seçecek ve yine puanlamayı da yarışmacılar yapacak. O yüzden çıldırmamak için özellikle milletin seveceği tarzda filmleri önermek en mantıklısı bence. :D

Kategorileri ben belirleyeceğim dedin ya. O kategorileri bazı haftalar yerli bazı haftalar yabancı şeklinde yapalım diyorum ben. Sırf daha fazla puan almak için yerli film seçmek istemem ben açıkçası çünkü forumda çok fazla yabancı düşmanı var o yüzden yerliler avantajlı olur :D

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Kategorileri ben belirleyeceğim dedin ya. O kategorileri bazı haftalar yerli bazı haftalar yabancı şeklinde yapalım diyorum ben. Sırf daha fazla puan almak için yerli film seçmek istemem ben açıkçası çünkü forumda çok fazla yabancı düşmanı var o yüzden yerliler avantajlı olur :D

Kategorileri oluşturdum ama yerli seçimi yapılabilecek çok az kategori var. :D Herkesin kendi beğenisi bir şey söyleyemeyeceğim. :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Değişik olacak br yarışma daha. Normalde yarışmalara katılmayı istemiyordum ama sinema olunca işler değişir. :D Katılırım buna da tarihi ne zaman bilmek gerek. Ben Ağustos 15 gibi köye gidebilirim. :A