Fav10 Sorgu Odası - Hafta 61 - Sorgudaki İsim: berkann

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ülkenin durumu hakkında ne düşünüyorsun?

İçsavaş çıkarsa ne yapacaksın? Planın var mı?

@berkann

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ya çünkü keskin sınırlarım yok. Her fikirde veya bir tartışmada iki tarafa da katılmadığım/katıldığım bir şeyler olabiliyor. Ve evet kararsız da biriyim. Foruma yaşadığım ikilemleri bu kadar yansıtmış olduğumun farkında değildim açıkçası. Neyi görüp de sordun ya, unuttum herhalde. :D

Risk almaktan korkarım ama bu, hayatı yaşamaktan korkmak mı oluyor? Sanmıyorum. O yüzden, değilim.

Yok işte o aynı his değil. Nefes alamama gibi bir şey benimki, korkmak, susmak. Ama dediğim gibi daha yaşımın kaç olduğunu bile hatırlamıyorum. O yüzden o soruya ergenliğimle cevabını veriyorum.

Bilmiyorum, regl oldum herhalde. :D

Düşünürsek buluruz ya. Benim de öyle cafcaflı bir yaşantım/anılarım yok ama önemli olan senin hissettiklerin. Mesela geçmişteki çok basit şeylere bile özlem duyuyorum ara sıra. Ama o anı yaşarken, ilerde bu kadar özlemle anacağımın farkında bile değilim.

İyi bir gözlemciyimdir sen kendin oldun ben izledim.:p

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Ya çünkü keskin sınırlarım yok. Her fikirde veya bir tartışmada iki tarafa da katılmadığım/katıldığım bir şeyler olabiliyor. Ve evet kararsız da biriyim. Foruma yaşadığım ikilemleri bu kadar yansıtmış olduğumun farkında değildim açıkçası. Neyi görüp de sordun ya, unuttum herhalde. :D

Risk almaktan korkarım ama bu, hayatı yaşamaktan korkmak mı oluyor? Sanmıyorum. O yüzden, değilim.

Yok işte o aynı his değil. Nefes alamama gibi bir şey benimki, korkmak, susmak. Ama dediğim gibi daha yaşımın kaç olduğunu bile hatırlamıyorum. O yüzden o soruya ergenliğimle cevabını veriyorum.

Bilmiyorum, regl oldum herhalde. :D

Düşünürsek buluruz ya. Benim de öyle cafcaflı bir yaşantım/anılarım yok ama önemli olan senin hissettiklerin. Mesela geçmişteki çok basit şeylere bile özlem duyuyorum ara sıra. Ama o anı yaşarken, ilerde bu kadar özlemle anacağımın farkında bile değilim.
Öyle, özlem duyduğum anı çok. Özellikle zamanında sıradan olan birçok şeyi şu anda yapmam imkansız onlar çok koyuyor.

Liseni sever miydin? Eğitim kalitesi, arkadaşların, öğretmenlerin nasıldı?

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Saydırıyorum o zaman? Hadi bismillah. :D

Sevmiyorum seni ya pek. Nefret de etmiyorum. Sonuçta hayat senin hayatın, senin fikirlerin, sen de böylesin. Kabullendim seni artık. :D Ama anlattığına göre özgürlükçü, daha az tutucu bir aile yapısından gelip de bu kadar tutucu olman çok şaşırtıcı. Muhtemelen biri tarafından etkilendin ya da kendin çabalayıp kendi yolunu buldun. Eğer 2.si ise baya baya azınlıktasındır demek. Genelde tutucu ailenin özgürlükçü çocukları olur çünkü senin gibisine ilk kez rastlıyorum. :D

Fazla fazla homofobik insanların gizli gay/biseksüel vs. olduğu söylenir. Aslında bu hipoteze katılıyorum. Ancak sende böyle bir şey hissetmiyorum. -ya da iyi saklıyorsun- Bildiğin dini inancınla ters düştüğü için homofobiksin. Ne diyebilirim ki? :(

Üniversiteye gitmediğini biliyorum. Baba parası var herhalde? :smirk: Kendi seçimin bu yine, sen düşünmüşsündür artısını, eksisini.

Genel olarak görüşlerimle, neredeyse hiç uyuşmayan görüşlere sahipsin. İlerde bir değişim yaşayacağını da -dini, siyasi görüş- düşünmüyorum. O kadar ki kapalısın. :D Ama doğru zamanda doğmuşsun işte. :(

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir insan homofobik olarak doğmaz. Bu tıpkı ırkçılık gibidir. Kişilere yargıları biz ekleriz büyüdükçe. Ben çocuğuma insan sevgisini aşılardım. Bu yüzden böyle bir sorunla karşılacağımı düşünmüyorum. Ha olur da gençlik döneminde homofobik düşüncelere kapılırsa da oturur, konuşurum. Neden böyle düşündüğünü vs sorarım. Bunun kötü bir şey olduğuna, senin dilinin, dininin, ırkının, cinsiyetinin ve cinsel yöneliminin/kimliğinin diğer insanlardan üstün olmana sebep olamayacağına ikna etmeye çalışırdım.

Ya mesela aynada falan maşallah çok yakışıklıyım diyorum ama sonra telefondan fotoğraf çekince töbesst diyorum. Çok ilginç bir şey. :D Muhtemelen ikincisi doğru. Ama yine de kendini beğenmemek çok büyük bir söz olur. Depresyon zamanlarımda, kendi kendimi incitmek istediğim zamanlar dışında çirkin olmamı sorun etmiyorum pek. Çirkin de değilim ya kilo versem uuu. :D

Sol yüzümde çok fazla ben var. Yüzümde sonradan oluşan benler var. :/ Doktor güneştendir demişti de dışarı da çıkmam öyle çok. Bunun dışında burnumun yandan profili re za let. Kemerli, büyük değil de işte ucu kalkık değil. :(

Yani öyle bir şey var gibi ama bence bu şehir efsanesi birazcık. Genelde kendine bakan insanlar oluyorlar. Bir de yakışıklı olanlara "oha gay miymiş :O" tepkisi verildiğinden daha fazla akılda kalıyorlar.
Samimi cevapların için teşekkürler :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ülkenin durumu hakkında ne düşünüyorsun?

İçsavaş çıkarsa ne yapacaksın? Planın var mı?

@berkann
Ülkenin durumu kötü. Düşünce özgürlüğü bitiyor. Geleceği kestirmek de güç, bence ülkenin en kötü tarafı bu. Tamamen oo çok iyiyiz, 10 yıl sonra harika bir ülke olacağız da diyemiyoruz; 10 yıl sonra batacağız da. Bu yüzden burada kalıp savaşmak mı, yoksa yurtdışına gidip kaçmak mı? Bunun kararını vermek zor. Gerçi bu bir kaçma mı olur onu da bilmiyorum. Eğer bu ülke benim yaşamama, fikirlerime, özgürlüğüme saygı duymuyorsa neden hayatımı burada harcayayım? Bu yüzden şimdilik planım yok. Öyle bir durumla karşılaşırsak eğer o güne göre hareket ederim.

.
Öyle, özlem duyduğum anı çok. Özellikle zamanında sıradan olan birçok şeyi şu anda yapmam imkansız onlar çok koyuyor.

Liseni sever miydin? Eğitim kalitesi, arkadaşların, öğretmenlerin nasıldı?
Lisemi severdim ya. Güzel, eğlenceli bir dönem orası. Eğitim kalitesi, öğretmen öğretmene değişiyordu. 9.sınıf matematik hocam çok kötüydü mesela. -sonradan fetöden açığa alındı. :O- Ama fen dersleri hocalarım çok iyiydi. Edebiyat hocam vardı mesela, bir keresinde kopya çekerken yakalanmıştım ona, üstelik onun dersinin yazılısıydı. :D Mesela o, bu durumun altından çok iyi kalkmıştı.

Arkadaşlarım da iyiydi. Sıcak bir ortam vardı bizim grubumuzda ya. Özlüyorum onları, o zamanları, ama bence hayat boyu kopmayacağız bazılarıyla.

Beni övmek istesen nasıl översin.:A @Çiğdem- @mrt-06 @Harunnn60

Var mı bi sıkıntın?

Şu puanlar geleydi bi ne yazacağımı falan düşünürdüm. Şimdi de düşünüyorum ama puansız konuşmak zor. :/ Bir de en az 10 kilo vermem gerek. :( Bunlar dışında şimdilik yok.

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ülkenin durumu kötü. Düşünce özgürlüğü bitiyor. Geleceği kestirmek de güç, bence ülkenin en kötü tarafı bu. Tamamen oo çok iyiyiz, 10 yıl sonra harika bir ülke olacağız da diyemiyoruz; 10 yıl sonra batacağız da. Bu yüzden burada kalıp savaşmak mı, yoksa yurtdışına gidip kaçmak mı? Bunun kararını vermek zor. Gerçi bu bir kaçma mı olur onu da bilmiyorum. Eğer bu ülke benim yaşamama, fikirlerime, özgürlüğüme saygı duymuyorsa neden hayatımı burada harcayayım? Bu yüzden şimdilik planım yok. Öyle bir durumla karşılaşırsak eğer o güne göre hareket ederim.

.
Lisemi severdim ya. Güzel, eğlenceli bir dönem orası. Eğitim kalitesi, öğretmen öğretmene değişiyordu. 9.sınıf matematik hocam çok kötüydü mesela. -sonradan fetöden açığa alındı. :O- Ama fen dersleri hocalarım çok iyiydi. Edebiyat hocam vardı mesela, bir keresinde kopya çekerken yakalanmıştım ona, üstelik onun dersinin yazılısıydı. :D Mesela o, bu durumun altından çok iyi kalkmıştı.

Arkadaşlarım da iyiydi. Sıcak bir ortam vardı bizim grubumuzda ya. Özlüyorum onları, o zamanları, ama bence hayat boyu kopmayacağız bazılarıyla.

Şu puanlar geleydi bi ne yazacağımı falan düşünürdüm. Şimdi de düşünüyorum ama puansız konuşmak zor. :/ Bir de en az 10 kilo vermem gerek. :( Bunlar dışında şimdilik yok.

Aynen kiloluydun sen dimi.:F

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Üniversitede bölümünü İngilizce okumayı düşünüyor musun? İleride ciddi olarak yurt dışına çıkmayı planlarsan yardımcı olur.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Üniversitede bölümünü İngilizce okumayı düşünüyor musun? İleride ciddi olarak yurt dışına çıkmayı planlarsan yardımcı olur.
Tıp dışı bir bölüm yazacaksam evet İngilizce okumak istiyorum. Tıp okursam zaten yurtdışına çıkma imkanım çok az olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...