'Fav10 Senaryo&Program Etkinlikleri' Bölümü Genel Kuralları (2016)

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Forumumuzun en çok ilgi gören bölümlerinden senaryo ve etkinlik bölümü için Eylül 2016 ile birlikte yeni bir düzenleme gelmiştir. Bölümümüzde yeniden eski düzeni sağlamak amacıyla altta yazılan maddelerin uygulanması ve devamlılığı kontrol edilecektir.

Bölüm Kuralları
- Yeni bir yarışma, etkinlik yapmak istediğinizde önce @OzaN adminden özel mesajla izin almanız gerekmektedir.
- Yazdığınız dizilerde sınır ikidir, var olan iki dizinizden birini final ya da sezon finali yaptırdıktan 1 hafta sonra yeni bir diziye başlayabilirsiniz.
- Dizi tanıtımları tek bir tanıtım konusuyla sınırlıdır, yayınladığınız dizi ya da programınız için daha sonra şu gün yayınlanacak, finali ertelendi vs. konular yasaktır, bu duyurular konudan yapılabilir.
- Yayınladığınız dizilerde haftalık kota ikidir, bir haftada en fazla 2 bölüm yayınlayabilirsiniz. Yarışma, etkinliklerde ise bu kota dörttür.
- Dizilerinizde gerçek dizi isimlerini kullanmak yasaktır.
- Dizi ya da yarışma etkinliklerinde ilk bölüm dışında herkesi etiketlemek yasaktır, sadece ilgili olan kişileri etiketlemeniz önemle rica olunur. Tekrar tekrar etiket yapmayınız.
- Alakasız konularda, chat ya da özel mesajla, üyelerin profilinde dizi ya da yarışmalarınızın reklamını yapmak yasaktır. Tespit edildiği durumda ilk olarak uyarı daha sonrasında ilgili etkinliğiniz 2 hafta süreyle yayınlanması yasaklanacaktır.
- Yaptığınız yarışma ya da dizilerde rahatsız edici, ortamı kışkırtan mesaj yazanları, etkinliğinizi sabote ettiğini düşündüğünüz kişileri bana bildirebilirsiniz, gerekli olduğunda ilkinde uyarı ikincisinde ise etkinliğinizden banlanacaktır.
- Son zamanlarda bölümün içeriğiyle ilgisi olmayan konuların açıldığını tespit edildi bu konuları açmaya devam edenlere uyarı verilecektir. Bölümümüz anket ya da reyting bölümü değildir.
- Yayınladığınız etkinliğin başlığını forumumuzun bütün bölümlerinde olduğu gibi tümünü büyük harflerle yazmak yasaktır. Örnek başlık; "Aaaa Bbbb" şeklinde.
- Forumda yayınlanan dizilerde aşırı cinsellik, uygunsuz fotoğraflar içeren senaryoların tespiti halinde yayından kaldırma ve konunun kilitlenmesi söz konusudur.
- Yayınladığınız etkinliklerde mümkün oldukça imla ve yazı düzeninize dikkat etmeniz rica olunur.
- Bölümle ilgili aklınıza takılan, sormak istediklerinizi, rahatsız olduğunuz durumları kısacası istek ve şikayetlerinizi bana özelden bildirebilirsiniz.

FAV10 SENARYO&PROGRAM ETKİNLİKLERİ BÖLÜMÜ
Genel Kurallar

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Kuralların gelmesi çok iyi olmuş kanaldaş ancak tamda bugün @Tzira ya duvarına okur musun diye mesaj atmıştım :X Sileyim mi, kalsın mı artık? :D @mrt-06

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Sildim gitti ama hazır kuralların yanında kanal sisteminide getirtseydik bir süre. :A Yani reyting sistemi benim isteğim üzerine geri geldi ve herhangi bir sorun yaşanmadı bence bunuda deneme süresine alabiliriz kanaldaşcım :A
Kanal sistemi neydi kardeşim. :A

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Kanal sistemi neydi kardeşim. :A

İşte üyeler kendi kanallarını kuruyorlarmış eskiden benim çok dikkatimi çekti güzel proje mesela kanal sahipleri versin dizilerin bitirip bitirmeme kararlarını, birde bunu düzgün sisteme geçirmek lazım her kafasına esen kanal açmamalı sana önceden başvuru yapmalı sen kabul edeceksin öyle açılsın :A Hem Show gibi efsane kanal niye forumda olmasın ki? :F

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,376
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
İşte üyeler kendi kanallarını kuruyorlarmış eskiden benim çok dikkatimi çekti güzel proje mesela kanal sahipleri versin dizilerin bitirip bitirmeme kararlarını, birde bunu düzgün sisteme geçirmek lazım her kafasına esen kanal açmamalı sana önceden başvuru yapmalı sen kabul edeceksin öyle açılsın :A Hem Show gibi efsane kanal niye forumda olmasın ki? :F
Sırı ben yayından kaldırıldım diye kıyamet koptu

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Kanal sistemi varken şimdi bölümde yayınlanan etkinliklerin neredeyse 3 katı etkinlik vardı, işin eğlencesi de ordaydı zaten. Şimdi etkinlik az ve kanal adı altında toplamak saçma ayrıca gerçek kanal ismi kullanmak zaten yasaktı. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@pompy benim profilime dizime bakarmısın diyebilsin ben rahatsız olmuyorum @mrt-06 kibarca sorması hoşuma bile gidiyor zten konusundan etikette bana gelmiyor :A

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,376
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Ben riske girmem zaten ben kendi kanalımı kurarım onuda zaten oyüzden kurmuştum ozaman çünkü forum total sevmiyor dizimedyanın dizileri benim kanaldaydı banlanmasa neyse halederdim işi dizimedya iki dizisini bende yayınlar emre gözlemci 2 dizisini yayınladımı tamamdır
Zaten sihirli annem Takipte diye dizi yok @mrt-06 gerekirse Betüş Takipte yazarım Halkın polisi neyin uyarlaması olduğunu unuttular onu hatırlattım

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Kural kuraldır Çiko. :A

Genel olarak yenilenen kurallarımız hakkında ne düşünüyorsun? :A
beni etikeleyen birşey yok ben zaten sadece yarışmama oy veren yarışmacı ve jurileri etiket yapıyorum oylama konusu açılırken ve sonuç konusu açılırken konuda gereksiz etikette yapmıyorum zaten ben oyları özelden topluyorum :A haftada 4 gün olmasıda yarışmalar için iyi olmuşnormalde haftada 2 kez oluyor zaten duruma göre 3 ede çıkaibliyoır 4 gün serisini bozmamak açısından gayet iyi çünkü yarışmacılar seri şekilde gidilmesini istiyor kurallar uygun bencede :A

ama pompy bana söyleyebilsin ben 3 yıldır hiç profilimden mesaj silmedim yine silmem :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Ben günlük dizi yapmak istesem yapamayacak mıyım yani şimdi.:A
3 yıldır geçerli olan kurallara göre yapamayacaksın. Bölümün düzeni için günlük dizi ya da yarışmalar kaldırılmıştı ve yeni kurallarda da bu devam ediyor. :) Ama amacını biliyorum senin mikserlik yapma. :A
beni etikeleyen birşey yok ben zaten sadece yarışmama oy veren yarışmacı ve jurileri etiket yapıyorum oylama konusu açılırken ve sonuç konusu açılırken konuda gereksiz etikette yapmıyorum zaten ben oyları özelden topluyorum :A haftada 4 gün olmasıda yarışmalar için iyi olmuşnormalde haftada 2 kez oluyor zaten duruma göre 3 ede çıkaibliyoır 4 gün serisini bozmamak açısından gayet iyi çünkü yarışmacılar seri şekilde gidilmesini istiyor kurallar uygun bencede :A

ama pompy bana söyleyebilsin ben 3 yıldır hiç profilimden mesaj silmedim yine silmem :A
Ben aynen böyle düşündüm. :D Çok elem keder doluyum şuan için uzatmıyorum bu konuyu. :A