Fav10 Oscar Takımı 2017 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Oscar boş organizasyon da bu yılki filmleri takip edeceğiz tabii ki. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Neleri izledim?

Dunkirk, 3 Bilboards, Shape of Water, Call Me by Your Name, Lady Bird, Get Out, The Invisible Guest, Heartstone, 120 Bpm, The Square, The Killing of Sacred Deer, Good Time, Wind River, Happy End, mother!, Beach Rats,

Neleri izleyeceğim? (şimdilik)

Loveless, Coco, I-Tonya, The Florida Project, The Big Sick, In the Fade, Loving-Vincent, The Post, Darkest Hour, Stronger, Foxtrot, The Lego: Batman Movie (çok oldu ya sanki izleyemem bu kadar. :Dd)

Kısaca tahminlerimi de yazayım.

Film:
1- 3 Bilboards: Bence favori.
2- Lady Bird: Neden bu kadar favori bilmiyorum ama kadınlar 2017'ye damgasını vurdu.
3- Get Out: Burada olmayı hak etmiyor ama işte burası Oscar. :/
4- Shape of Water: :(
5- Call Me by Your Name: Keşke Moonlight geçen sene almasaydı. <3
6- Dunkirk: Bu yılın savaş filmi temasını taşıyor. Beğenmesem de aday olmayı hak ediyor.
7- The Post: Kadro çok iyi ama bence film o kadar iyi çıkmayacak ve kadro avantajından aday olacak.
8- The Big Sick: Son iki filmden emin değilim. The Greatest Showman de sanki girebilirmiş gibi geliyor buraya nedense.
9- The Florida Project:

Yönetmen dalında Nolan, del Toro, McDonagh, Guadagnino aday olur. Kalan yeri de bence Gerwig dolduracak. Ödüle ise kim yakın bilemiyorum açıkçası. Get Out'un yönetmenini unutmuşum. Nolan ya da Guadagnino dışarı itilebilir gibi sanki.

Erkek oyuncu: Chalamet, Oldman, Hanks, Franco, Kaluyuya diyorum. Ama DDL aday olursa Hanks'in yerini eder. Burada Chalamet'i destekleyeceğim gözüm kapalı bir şekilde.

Kadın Oyuncu: McDormand, Hawkins, Ronan, Streep, Robbie. Ödülü McDormand'ın kaptıracağını sanmıyorum.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Neleri izledim?

Dunkirk, 3 Bilboards, Shape of Water, Call Me by Your Name, Lady Bird, Get Out, The Invisible Guest, Heartstone, 120 Bpm, The Square, The Killing of Sacred Deer, Good Time, Wind River, Happy End, mother!, Beach Rats,

Neleri izleyeceğim? (şimdilik)

Loveless, Coco, I-Tonya, The Florida Project, The Big Sick, In the Fade, Loving-Vincent, The Post, Darkest Hour, Stronger, Foxtrot, The Lego: Batman Movie (çok oldu ya sanki izleyemem bu kadar. :Dd)

Kısaca tahminlerimi de yazayım.

Film:
1- 3 Bilboards: Bence favori.
2- Lady Bird: Neden bu kadar favori bilmiyorum ama kadınlar 2017'ye damgasını vurdu.
3- Get Out: Burada olmayı hak etmiyor ama işte burası Oscar. :/
4- Shape of Water: :(
5- Call Me by Your Name: Keşke Moonlight geçen sene almasaydı. <3
6- Dunkirk: Bu yılın savaş filmi temasını taşıyor. Beğenmesem de aday olmayı hak ediyor.
7- The Post: Kadro çok iyi ama bence film o kadar iyi çıkmayacak ve kadro avantajından aday olacak.
8- The Big Sick: Son iki filmden emin değilim. The Greatest Showman de sanki girebilirmiş gibi geliyor buraya nedense.
9- The Florida Project:

Yönetmen dalında Nolan, del Toro, McDonagh, Guadagnino aday olur. Kalan yeri de bence Gerwig dolduracak. Ödüle ise kim yakın bilemiyorum açıkçası. Get Out'un yönetmenini unutmuşum. Nolan ya da Guadagnino dışarı itilebilir gibi sanki.

Erkek oyuncu: Chalamet, Oldman, Hanks, Franco, Kaluyuya diyorum. Ama DDL aday olursa Hanks'in yerini eder. Burada Chalamet'i destekleyeceğim gözüm kapalı bir şekilde.

Kadın Oyuncu: McDormand, Hawkins, Ronan, Streep, Robbie. Ödülü McDormand'ın kaptıracağını sanmıyorum.
I, Tonya iyi atak yaptı. Güncel tahminlerimde 8. sıraya alacağım. İlk 7 seninle aynı zaten sıralaması hariç. Onlardan birinin adaylık kaçırması büyük sürpriz olur.

Greatest Showman keşke aday olsa, olabilir cidden ama PGA adaylığını kaçırması hoş olmadı. Extremely Loud, Incredible Close gibi son dakika sürprizi çok iyi olurdu. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
I, Tonya iyi atak yaptı. Güncel tahminlerimde 8. sıraya alacağım. İlk 7 seninle aynı zaten sıralaması hariç. Onlardan birinin adaylık kaçırması büyük sürpriz olur.

Greatest Showman keşke aday olsa, olabilir cidden ama PGA adaylığını kaçırması hoş olmadı. Extremely Loud, Incredible Close gibi son dakika sürprizi çok iyi olurdu. :)
Son sıraya ne yazarsın? Ben The Big Sick'in adaylık alacağını düşünüyorum ya. İzlemedim ama hissediyorum. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
10 aday çıkacak kadar yoğun muydu ki sezon? Şu film adaylıklarına neden net bir sınır koymuyorlar ki? :D
Net 10 film yapmalılar bence şu anki sistem saçma baya. :D

Ödüller bir sürü filme dağıldı. Güçler dengeli baya ama çıkarım yapmak zor. Mesela Foxcatcher, Carol 8 filmlik sezonlarda dışarıda kaldılar. Normalde ilk 5’lere girebilen çok film varsa 10 aday çıkabilir.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Net 10 film yapmalılar bence şu anki sistem saçma baya. :D

Ödüller bir sürü filme dağıldı. Güçler dengeli baya ama çıkarım yapmak zor. Mesela Foxcatcher, Carol 8 filmlik sezonlarda dışarıda kaldılar. Normalde ilk 5’lere girebilen çok film varsa 10 aday çıkabilir.
Katılıyorum. Bu sanki biraz kalitesizlikmiş gibi geliyor ama kaç filmin aday olacağını da merak ettiriyorlar sonuçta. :D

Haklısın aslında. Yarışın hala net bir favorisi yok bu sene. O yüzden çok aday çıkabilir. Ama normalde 10 aday çıkıyor muydu ki ya? Hep 8-9 arası değişmiyor mu, 5 adaydan vazgeçildiğinden beri. (b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Katılıyorum. Bu sanki biraz kalitesizlikmiş gibi geliyor ama kaç filmin aday olacağını da merak ettiriyorlar sonuçta. :D

Haklısın aslında. Yarışın hala net bir favorisi yok bu sene. O yüzden çok aday çıkabilir. Ama normalde 10 aday çıkıyor muydu ki ya? Hep 8-9 arası değişmiyor mu, 5 adaydan vazgeçildiğinden beri. (b)
2010’da ve 2011’de çıkmış. O zamandan beri yok. Bu yıl oylar çok bölünecek ama bakalım sonuç ne olacak. Belki de öndeki 7 film büyük yüzdeyi alacak ve ilk kez 7 aday çıkacak. Bu da olası. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yok görmemişim:X İyi bari yarın için bir film seç birlikte izleriz. Senin hogatıyı da cağir iki de bir fantezi olarak ortaya attiği afiş gerçek olsun:F
@Çiğdem- i etiketlememişse @OzaN ı şiddetle telin ederiz :)
oscar filmlerini her yıl hogathayla birlikte kurcalıyoruz :)

harbiden etikelememiş :) @OzaN hanı @Çiğdem- nerde :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
süpergirl yine iyidir bende bir ara bakmıştım ama @OzaN huysuz virgin izliyordu pardon huysuz değildide ismi cw deki dizi hangi virgindi ? :)
Huysuz Virgin de izliyor :A Bizim dizilerin hepsi güzel Virgin kız hariç. Neyse ben çayın suyu kaynadı dizi de doldu. 1 saate sonra görüşürüz. @Çiğdem- aranızdan bir saatlik çekildim:A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060