Fav10 Oscar Takımı 2016 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aslında anlatmak istediğim beğenip/beğenmemekten çok izlemeyi isteyip/istememe. Ama çok yanlış ifade etmişim kendimi. :D Mesela x filmi Oscar'da çok iddialı ya da sadece iddialı ama ben izlemek istemiyorum.-konu, yönetmen, oyunculuklar ya da daha çok izlemeyi istediğim bir başka film vs. sebeplerden- İddialı olduğu için izlemek bana gereksiz gelmeye başladı. Yoksa La La Land'ı elbette izleyeceğim. :D Ama Fences, kalabilir.
İyi bir sinema izleyicisi olmak o yılın iddialı filmlerini izlemeyi gerektirir bence. Zaten iddialı Oscar filmleri dediğimiz 10-15 filmden ibaret genellikle. Bunlardan en fazla 3-4 tanesi hiç izlemek istemeyeceğin türden olur ama o kadar kişi beğenmişse bir bildikleri vardır diyerek şans vermek gerek? Bazen hiç ummadık filmler çok iyi çıkabiliyor. Belki Fences çok hoşuna gidecek 8.5 puanla yılın en sevdiğin 4. filmi olacak? :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İyi bir sinema izleyicisi olmak o yılın iddialı filmlerini izlemeyi gerektirir bence. Zaten iddialı Oscar filmleri dediğimiz 10-15 filmden ibaret genellikle. Bunlardan en fazla 3-4 tanesi hiç izlemek istemeyeceğin türden olur ama o kadar kişi beğenmişse bir bildikleri vardır diyerek şans vermek gerek? Bazen hiç ummadık filmler çok iyi çıkabiliyor. Belki Fences çok hoşuna gidecek 8.5 puanla yılın en sevdiğin 4. filmi olacak? :)

O kadar iyi bir sinema izleyicisi değilsem demek ki. :D Fences hakkında düşüncelerim değişebilir tabi. Ama 10-15 filmlik kotayı doldurmayı pek düşünmüyorum şimdilik ki 10 film de iyi skor sonuçta. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
O kadar iyi bir sinema izleyicisi değilsem demek ki. :D Fences hakkında düşüncelerim değişebilir tabi. Ama 10-15 filmlik kotayı doldurmayı pek düşünmüyorum şimdilik ki 10 film de iyi skor sonuçta. :D
9 film en iyi film adayları + 3 film ucu ucuna kaçıranlar + 3 film oyunculuk kategorisinde iddialılar 15 ideal gözüküyor bence. :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
İzlemek istediğim 2 film kaldı, Inferno ve The Light Between Oceans.

Yalnız altyazıları yok. :(

Bu sene filmler geçen yıla oranla çok zayıf. La La Land, Nocturnal Animals, Silence, Manchester by the Sea, Lion, Jackie, Passengers çıksa da izlesek. @OzaN

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İzlemek istediğim 2 film kaldı, Inferno ve The Light Between Oceans.

Yalnız altyazıları yok. :(

Bu sene filmler geçen yıla oranla çok zayıf. La La Land, Nocturnal Animals, Silence, Manchester by the Sea, Lion, Jackie, Passengers çıksa da izlesek. @OzaN
Daha ağır toplar sahneye çıkmadı. Bu yıl 7 ve üstü puan verdiğim 16 film var şu ana kadar. Geçen yıl aynı dönemde 11-12 civarıymış bu sayı. Tabii 8 üstüne çıkanı gelmedi henüz, bekliyoruz bakalım. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Selamlar herkese. Uzun bir aradan sonra güncellemeleri getirdim.

Tabloyu ilk mesaja koydum. Üşenenler için resmin linki: https://fav10.net/forum/attachments/oscar2017-png.52768/

1-2 haftaya üşenmezsem tabloda kategorilendirme yapıp güçsüz adayları ve filmleri B grubuna alacağım.

Bu yılın önceki yıllara göre düşük bir film yılı olduğuna dair söylentiler vardı ama üst üste çıkan iyi filmlerden sonra ben aksine tam tersini düşünmeye başladım. Özellikle geçen yılı geçeceği şimdiden kesin gibi.

Geçen yıl benden 8.0 ve üstü puan alan 12 tane film varmış. Bu yıl ise şimdiden 8 film oldu. Daha izlemek istediğim 42 tane film var. Şöyle bir listeme baktım da

La La Land
Nocturnal Animals
The Salesman
Manchester by the Sea
Graduation
Lion
Silence
Rogue One: A Star Wars Story
Hidden Figures
Fences
Live by Night
Dangal
Passengers

13 tane filmin 8 puanı geçme şansı epey yüksek gözüküyor. Bunlara Moonlight, Toni Erdmann, Jackie, The Founder, American Honey, The Edge of Seventeen, I Daniel Blake gibi filmler de eklenebilir. Yani geçen yıl 12 filmin geçtiği 8 barajını bu yıl 20 filmin geçmesi gayet olası. :)

Neyse çok konuştum özetle film izleme sezonuna girdik. Ocak ayında filmler yağmur gibi yağmaya başlamadan Aralık'ta şimdiye kadar çıkan iyi filmleri izleyin derim. :)

@sürgünüm @HeisenBerg @Danger UA! @MEnes @Forumdash @Titanium @Maskeli Fedai @Aserat @MasacRE- @Arslan Bey @Yiğitt @Ahmad @orxan200e @GreatOttoman @sokak sanati @Tolstoyevski @BesaleT @berkann @gundix123 @cevaa @Cenation @xdragxx @Çiğdem- @destere diğer herkes. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Tabloyu ilk mesaja koydum. Üşenenler için resmin linki: https://fav10.net/forum/attachments/oscar2017-png.52768/

1-2 haftaya üşenmezsem tabloda kategorilendirme yapıp güçsüz adayları ve filmleri B grubuna alacağım.

Bu yılın önceki yıllara göre düşük bir film yılı olduğuna dair söylentiler vardı ama üst üste çıkan iyi filmlerden sonra ben aksine tam tersini düşünmeye başladım. Özellikle geçen yılı geçeceği şimdiden kesin gibi.

Geçen yıl benden 8.0 ve üstü puan alan 12 tane film varmış. Bu yıl ise şimdiden 8 film oldu. Daha izlemek istediğim 42 tane film var. Şöyle bir listeme baktım da

La La Land
Nocturnal Animals
The Salesman
Manchester by the Sea
Graduation
Lion
Silence
Hidden Figures
Fences
Live by Night
Dangal
Passengers

13 tane filmin 8 puanı geçme şansı epey yüksek gözüküyor. Bunlara Moonlight, Toni Erdmann, Jackie, The Founder, American Honey, The Edge of Seventeen, I Daniel Blake gibi filmler de eklenebilir. Yani geçen yıl 12 filmin geçtiği 8 barajını bu yıl 20 filmin geçmesi gayet olası. :)

Neyse çok konuştum özetle film izleme sezonuna girdik. Ocak ayında filmler yağmur gibi yağmaya başlamadan Aralık'ta şimdiye kadar çıkan iyi filmleri izleyin derim. :)

@sürgünüm @HeisenBerg @Danger UA! @MEnes @Forumdash @Titanium @Maskeli Fedai @Aserat @MasacRE- @Arslan Bey @Yiğitt @Ahmad @orxan200e @GreatOttoman @sokak sanati @Tolstoyevski @BesaleT @berkann @gundix123 @cevaa @Cenation @xdragxx @Çiğdem- @destere diğer herkes. :)
Bun katılmamısım benim katıldığım hangisiydi @OzaN :F @destere yokken bir film etklinğinde sonuna kadar izlemiştim sanırım hangilerine katılmıstım ben :F

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

La La Land
Nocturnal Animals
The Salesman
Manchester by the Sea
Graduation
Lion
Silence
Hidden Figures
Fences
Live by Night
Dangal
Passengers

Aynen ben çok boşladım bu yılı. Şimdiye kadar Kasım Aralık dönemlerinde en az film izlediğim yıllardan birindeyim son 5 6 yılda. Geçen baktım 54 film indirmişim 10'unu falan izlemişim. :A Baya açık kapatmam gerekecek Oscar filmleri gelmeden. Aralık ayı bunun için şans gibi duruyor. Umarım izleyebildiğim kadar film izlerim. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bun katılmamısım benim katıldığım hangisiydi @OzaN :F @destere yokken bir film etklinğinde sonuna kadar izlemiştim sanırım hangilerine katılmıstım ben :F
Başyapıt etkinliği 1. sezona ve Film Kulübü 6. sezona katılmıştın galiba. :D Buna daha yeni başlıyoruz, katılmak için doğru zaman. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Başyapıt etkinliği 1. sezona ve Film Kulübü 6. sezona katılmıştın galiba. :D Buna daha yeni başlıyoruz, katılmak için doğru zaman. :D
aaa 2 ayrı etkinliğe yanı iyi katılmısım vlla şimdi yabancı diziler basladı ama bunada katılmaya çalısırım :F :F :F

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061

La La Land
Nocturnal Animals
The Salesman
Manchester by the Sea
Graduation
Lion
Silence
Hidden Figures
Fences
Live by Night
Dangal
Passengers

31 Aralık'ta La La Land'i sinemada izleyeceğim, yarıştaki diğer iddialı filmleri de Ocak ortası gibi tüketmeye başlarım. Oscar adayları da bu sefer 24 Ocak'ta açıklanacakmış, buna göre birkaç eleme yapabilirim aday olamayanlardan. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
jackie - konusu sıkıcı natalie portman hatrına katlanacağım filme :)

sully - konusu benlik değil oyuncularıda benden uzak olsun yönetmeni clint eastwood yine bir mağdur kahraman hikayesi anlatmış hiçbir tarafı ilgimi çekmedi

la la land - yine caz? cazlı olmasa daha iyiydi? ama whiplash dan dolayı iyi çıkma ihtimali yüksek bir film , whiplash ın konusunuda sevmemiştim ama keyifle izlemek mümkün olmuştu umarım öyle bişeydir :)

moonlight -- yeni bir boyhood vakası çıkmaz umarım :) tek farkı sanırım burda bir zenci oğlan hikayesi anlatılmış :)

arrival - yine bir uzaylı film @OzaN the martians tarzı olacağını düşünüyormuş.. öyle olursa tam bir fiyasko olur film benim açımdan :))

loving - zenciyle beyazın evlilik hikayesi şu an olsa sorun olmazda 50 yıl önceki hikaye olduğu için ırklar arası çatışma falan filan derken konu ilgimi çekti umarım güzeldir film :)

nocturnal animals - konu ilginç duruyor ammy adams dahada ilginç duruyor benim için :) hikaye akıcı anlatılırsa izlenir ama geçmişin karanlıklarından günümüze habire git gel yaparsa yarıda bırakılır film :)

manchester by the sea -- dikkat çeken bir konusu var.. bakalım nasıl bişey çıkacak :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Uzun bir aradan sonra ilk mesajdaki puan durumu güncellendi.

A grubu ve B grubu olarak filmler ikiye ayrıldı. Asıl iddialı filmler hala nete düşmedi ama izlenebilecek pek çok iyi ve iddialı film var.

En az üç film izleyenler tabloya alındı. O muhteşem insanlar @sürgünüm @MEnes @HeisenBerg @Danger UA! @Tolstoyevski @destere @Forumdash @Sherlock @berkann @Aserat

1-2 filmle yetinmiş tembeller: @Titanium @Maskeli Fedai @MasacRE- @mrt-06 @cevaa @FaJi @Yakamoz-Asi @-potterhead- @BesaleT @Arslan Bey @orxan200e @Ahmad

Not: @Aserat'ı tabloya iki kez eklemişim bu yüzden baştan 3 filmi geçememiş gördüm, sonradan fark ettim hatamı. Bir dahaki sefere telafi ederiz. :(

A Sınıfı Filmler

(Oscar'da ana kategorilerde şansı olan veya forumda 7.5 üstü ortalamaya sahip filmler)
oscar-a-png.53393

B Sınıfı Filmler
oscar-b-png.53394

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

A grubu ve B grubu olarak filmler ikiye ayrıldı. Asıl iddialı filmler hala nete düşmedi ama izlenebilecek pek çok iyi ve iddialı film var.

En az üç film izleyenler tabloya alındı. O muhteşem insanlar @sürgünüm @MEnes @HeisenBerg @Danger UA! @Tolstoyevski @destere @Forumdash @Sherlock @berkann @Aserat

1-2 filmle yetinmiş tembeller: @Titanium @Maskeli Fedai @MasacRE- @mrt-06 @cevaa @FaJi @Yakamoz-Asi @-potterhead- @BesaleT @Arslan Bey @orxan200e @Ahmad

Not: @Aserat'ı tabloya iki kez eklemişim bu yüzden baştan 3 filmi geçememiş gördüm, sonradan fark ettim hatamı. Bir dahaki sefere telafi ederiz. :(

A Sınıfı Filmler

(Oscar'da ana kategorilerde şansı olan veya forumda 7.5 üstü ortalamaya sahip filmler)
oscar-a-png.53393

B Sınıfı Filmler
oscar-b-png.53394
Hmmm bugun durum guncellemede de yakıniyordum. İsabet olmuş:X B grubundan habersizce 2 film izlemişim. 3.film eğer inerse bu gece izlicem. İnferno'yu kitabı elimde oldugu halde okumayı yarıda kesmek zorunda kalmiştim. İçeriği yüzünden (sanat tarihi okumak gerek şifreleri anlamak için :T:)

Adaylar belli oldu mu? Adayları izleyeyim hazır sezon arası varken

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

A Sınıfı Filmler

oscar-a-png.53393

B Sınıfı Filmler
oscar-b-png.53394
Şimdiden 27 film izlemişim fakat 6'sı listeye girmemiş? :X