Fav10 Oscar Takımı 2015 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fav10 forumlarında klasikleşen Oscar Takımı etkinliği bu yıl üçüncüsüyle başlıyor.

Tüm Fav10 üyelerinin bu başlığa yazarak katılabileceği Fav10 Oscar Takımı 2015'in Oscar yarışçısı, en iyi filmlerini birlikte izleyecek, yorumlayacak, puanlayacak ve kendi Oscarlarını dağıtacak...

Lafı fazla uzatmadan filmlerimizi tanımaya başlayalım. Listelenen filmleri istediğiniz zaman izleyip, yorum konularına yorumlarınızı yapabilirsiniz.

İlk 8 film Oscar'da en iyi film adayı olan filmlerdir, sonrasında Oscar sayısına göre diğer filmler ve forumda ilgi gören Oscarsız filmler var. Listeye henüz eklenmemiş birkaç film var ve izlenilebilir hale geldiklerinde eklenecekler.

Screenshot from 2016-02-28 17:51:31.png

Filmlerin öne çıkan özellikleri:

The Revenant
  • En iyi film dahil tam 12 dalda Oscar adayı
  • En iyi film ödülünü kazanmak için en büyük favorilerden
  • Geçen yıl Oscar'ı kazanan Birdman'in yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu yönetiyor ve yine Oscar adayı
  • Başrolde Leonardo DiCaprio var ve (nihayet) Oscar'ı kazanmak için en büyük favori.
  • Tom Hardy kadroda ve en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar adayı.
  • IMDb Top 250 listesine girdi.
Mad Max: Fury Road
  • En iyi film dahil tam 10 dalda Oscar adayı
  • Yönetmeni George Miller Oscar adayı
  • Eleştirmenlerin bayıldığı bir film oldu ve pek çok eleştirmen ödülünü topladı.
  • Tom Hardy başrolde, Charlize Theron kadroda.
  • Gişede önemli başarı elde etti.
  • Teknik kategorilerde Oscar'da favori.
The Martian
  • En iyi film dahil tam 7 dalda Oscar adayı
  • Matt Damon, en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adayı
  • Gladiator, Alien gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Ridley Scott yönetiyor.
  • Kadroda Jessica Chastain, Jeff Daniels, Sean Bean, Kate Mara gibi ünlü isimler var.
  • Gişede baya hasılat elde etti, seyirci çok sevdi.
Bridge of Spies
  • En iyi film dahil 6 dalda Oscar adayı
  • Mark Rylance, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar adayı
  • Dünyanın yaşayan en büyük yönetmenlerinden Steven Spielberg yönetiyor.
  • İki Oscar ödüllü Tom Hanks başrolde
  • Fargo, No Country For Old Men gibi unutulmaz filmlerde imzası olan Coen Kardeşler senarist ve Oscar adayı
Spotlight
  • En iyi film dahil 6 dalda Oscar adayı
  • En iyi film ödülünün favorilerinden
  • Yönetmeni Thomas McCarthy Oscar adayı
  • Mark Ruffalo, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar adayı
  • Rachel McAdams, en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar adayı
  • Kadrosunda Michael Keaton, Liev Schreiber gibi başka yıldızlar da var.
  • Pek çok ödül kazanarak yılın en çok ses getiren yapımlarından oldu.
  • IMDb Top 250 listesine girdi
The Big Short

• En iyi film dahil 5 dalda Oscar adayı
  • Yönetmeni Adam McKay Oscar adayı
  • Christian Bale, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar adayı
  • Kadrosunda Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt gibi yıldızlar var
Room

• En iyi film dahil 4 dalda Oscar adayı
  • Brie Larson, en iyi kadın oyuncu dalında Oscar adayı ve kazanmak için favori
  • Yönetmeni Lenny Abrahamson Oscar adayı
  • Başroldeki çocuk oyuncu Jacob Tremblay SAG dahil pek çok ödülden adaylık aldı.
Brooklyn

• En iyi film dahil 3 dalda Oscar adayı
  • Saoirse Ronan, en iyi kadın oyuncu dalında Oscar adayı
  • En iyi uyarlama senaryo dalında Oscar adayı
Carol

• 6 dalda Oscar adayı
  • Cate Blanchett, en iyi kadın oyuncu dalında Oscar adayı
  • Rooney Mara, en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar adayı
  • Onlarca ödül kazanıp, yılın en çok konuşulan filmlerinden oldu.
Star Wars: The Force Awakens
  • 5 dalda Oscar adayı
  • Efsane serinin yeniden doğuş filmi
  • Gişede rekor üstüne rekor kırdı
The Danish Girl

• 4 dalda Oscar adayı
  • Eddie Redmayne, erkek oyuncu dalında Oscar adayı
  • Alicia Vikander, yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar adayı
The Hateful Eight
  • 3 dalda Oscar adayı
  • Jennifer Jason Leigh, en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar adayı
  • Django Unchained, Pulp Fiction, Kill Bill gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino'nun sekizinci filmi.
  • Kadrosunda Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Bruce Dern gibi yıldızlar var.
Sicario
  • 3 dalda Oscar adayı
  • Prisoners, Incendies gibi ünlü filmlerin yönetmeni Denis Villenueve yönetiyor.
  • Emily Blunt, Benicio Del Toro, James Brolin gibi önemli oyuncular kadroda.
Ex Machina
  • 2 dalda Oscar adayı
  • Özgün senaryo dalında Oscar adayı
  • Görsel efekt dalında Oscar adayı
  • Bu yıl çok konuşulan ve Altın Küre adayı olan Alicia Vikander'ın yanı sıra Oscar Isaac ve Domnhall Gleeson kadroda.
Inside Out
  • 2 dalda Oscar adayı
  • En iyi animasyon dalında Oscar adayı ve favori
  • En iyi özgün senaryo dalında Oscar adayı
  • Toy Story serisi, Up gibi efsane animasyonların yapımcısı Pixar imzalı.
  • Son yılların en çok sevilen animasyon filmi oldu.
Steve Jobs

• 2 dalda Oscar adayı
  • Michael Fassbender, en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adayı
  • Kate Winslet, en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar adayı
  • Kadroda Seth Rogen, Jeff Daniels gibi diğer tanıdık isimler de var
Trumbo

• Bryan Cranston başrolde ve Oscar adayı
  • Helen Mirren kadroda ve Altın Küre dahil pek çok ödülde aday oldu
Creed
  • Efsane boks serisi Rocky'nin yepyeni haliyle yeniden dönüş filmi.
  • Sylvester Stallone yine Rocky'yi canlandırıyor ve yardımcı erkek oyuncu kategorisinde Oscar adayı ve favori.
Mustang
  • Fransa adına yardımcı dilde en iyi film kategorisinde Oscar adayı
  • Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven yönetiyor ve aslında bir Türk filmi.
  • Son of Saul ile birlikte yabancı dilde en iyi film kategorisinin en büyük favorilerinden.
Straight Outta Compton
  • En iyi özgün senaryo dalında Oscar adayı
  • Gişede iyi sonuç elde ederek yılın ses getiren yapımlarından oldu.
Beasts of No Nation
  • Dizileriyle tanıdığımız Netflix'in ilk sinema filmi.
  • Idris Elba bu filmle Altın Küre dahil pek çok yerde yardımcı erkek oyuncu dalında aday oldu.
  • True Detective'in yönetmeni olarak adını duyuran, Emmy kazanan Cary Fukunaga yönetiyor.
  • Kadrodaki çocuk oyuncu Abraham Attah pek çok yerden en iyi çıkış yapan oyuncu ödülünü aldı.
Black Mass
  • Başrolünde Johnny Depp oynuyor ve bu rolle SAG dahil pek çok adaylık aldı.
  • Kadroda Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Joel Edgerton, Corey Stoll gibi ünlü isimler var.
The Walk
  • Forrest Gump, Back to the Future, Cast Away gibi efsane filmlerin yönetmeni Robert Zemeckis yönetiyor.
  • Joseph Gordon-Levitt başrolde.
Mr. Holmes
  • Ünlü dedektif Sherlock Holmes'un yaşlılığını anlatıyor.
  • Başrol oyuncusu Ian McKellen yılın çok konuşulan performanslarından birine imza attı.
Me and Earl and the Dying Girl
  • Geçen yıl Whiplash'in kazandığı Sundance Film Festivali büyük ödülünü kazandı.
Kingsman: The Secret Service
  • Oscar ödüllü Colin Firth başrolde.
  • İzleyicinin en sevdiği filmlerden biri oldu.
Listeye filmler eklenmeye devam edecek...

Ekli dosyalar

• Screenshot from 2016-02-01 22:32:38.png
    Screenshot from 2016-02-01 22:32:38.png
    102.9 KB · Hit: 513
  • Screenshot from 2016-02-14 23:49:06.png
    Screenshot from 2016-02-14 23:49:06.png
    102.5 KB · Hit: 349
  • Screenshot from 2016-02-28 17:48:19.png
    Screenshot from 2016-02-28 17:48:19.png
    101.5 KB · Hit: 469
Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet yeni sezonumuz başlıyor. Bol katılımlı, güzel filmler izlediğimiz bir yıl olur inşallah. Hepinizi bekliyorum Oscar takımına. :):)

@Tolstoyevski @sokak sanati @Danger UA! @Aserat @Titanium sizi en az birer filme katıldığınız için direkt ekledim zaten. Devamı da gelir herhalde? :)

@destere @sürgünüm @Tzira @-potterhead- @cevaa @gundix123 @berkann @Yiğitt @Harunnn60 @mrt-06 @BesaleT @xdragxx @Arslan Bey (unuttuğum varsa kusura bakmasın ezberden saydım)

Bu arada kendi reklamımı yapıyorum gibi olacak ama bu yıl forumda konuyu açmaya vakit bulamadığım için böyle yapalım. Oscar yarışının nasıl gittiği hakkında fikir isterseniz burada tahminlerim: http://izleryazar.com/oscar-2016-en-iyi-film-tahminleri/ (diğer kategorilere alttan gidilebilir)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Ex Machina'yı izlemiştim zaten safoz bir oğlan robotun entrikalarına maruz kalıyordu. :)

Boş vakit bulabilirsem bakmaya çalışırım diğerlerine..

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Bridge of Spies'a geçen hafta gidecektim, salonda teknik arıza var diye izleyemedim kaldı öyle, keşke sinemada izleyebilseydim. :D

Son günlerde ben de epey yoğunum ama boş vakit buldukça izleyebilirim ben de filmleri. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Beni çok heyecanlandırıyor bu sene.:D Merakla filmlerin düşmesini bekliyorum ama Marslı bu kadar iyi yorum aldı mı yaa yada Steve Jobs filmi bu kadar hayal kırıklığı mı ben fragmanı sevmemiştim pek ama bu kadar devre dışı bırakman ilginç olmuş.:D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Benim de aradığım böyle bir listeydi, liste olmayınca dağınık ve disiplinsiz oluyor ve haftalarca film izleyesim gelmiyor. Nedense illa liste üzerinden bir şeyleri bitirmek gibi huyum var heralde.

Hep söylüyorum, bu yıl geçen yılın çok gölgesinde kal(dı)acak. Umarım 2016 bu yılki gibi sönük geçmez, zaten çift yıl olduğu için güzel filmlerin çıkacak olması daha olası. :)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Bu yıl ki filmleri pek incelemedim ama geçen yıla göre daha güzel olacağı kesin gibi.

Başlayalım filmlere :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ex Machina'yı izlemiştim zaten safoz bir oğlan robotun entrikalarına maruz kalıyordu. :)

Boş vakit bulabilirsem bakmaya çalışırım diğerlerine..
Ex Machina'yı yorumlayarak başla o zaman. :):)

Boş vakit bulursun ya ne olacak. :):)

Bridge of Spies'a geçen hafta gidecektim, salonda teknik arıza var diye izleyemedim kaldı öyle, keşke sinemada izleyebilseydim. :D

Son günlerde ben de epey yoğunum ama boş vakit buldukça izleyebilirim ben de filmleri. :)
Hangimiz yoğun değiliz ki, hayat yorucu. :):)

Bridge of Spies hala vizyonda aslında, geç değil. Salonu onarmışlar diye duydum. :D

Beni çok heyecanlandırıyor bu sene.:D Merakla filmlerin düşmesini bekliyorum ama Marslı bu kadar iyi yorum aldı mı yaa yada Steve Jobs filmi bu kadar hayal kırıklığı mı ben fragmanı sevmemiştim pek ama bu kadar devre dışı bırakman ilginç olmuş.:D
Evet Marslı'ya tapan bir kitle oluştu Amerika'da. :D

Steve Jobs gişede çakıldı Amerika'da. Bakalım gelecek hafta bizde de vizyona giriyor, izlemeyi düşünüyorum eğer yakındaki salonlara uygun seanslarda gelirse. :)

Benim de aradığım böyle bir listeydi, liste olmayınca dağınık ve disiplinsiz oluyor ve haftalarca film izleyesim gelmiyor. Nedense illa liste üzerinden bir şeyleri bitirmek gibi huyum var heralde.

Hep söylüyorum, bu yıl geçen yılın çok gölgesinde kal(dı)acak. Umarım 2016 bu yılki gibi sönük geçmez, zaten çift yıl olduğu için güzel filmlerin çıkacak olması daha olası. :)
Bence bu yıldan umudunu kesme. Gelecek yıl çok fazla iddialı film yok gibi gözüküyor şimdilik. Scorsese'nin Silence'ı var birkaç tane daha iddialı film var ama bu yıl iddialı filmler çok daha fazla gibi gözüküyor şimdilik. : )

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ex Machina'yı yorumlayarak başla o zaman. :):)

Boş vakit bulursun ya ne olacak. :):)

Hangimiz yoğun değiliz ki, hayat yorucu. :):)

Bridge of Spies hala vizyonda aslında, geç değil. Salonu onarmışlar diye duydum. :D

Evet Marslı'ya tapan bir kitle oluştu Amerika'da. :D

Steve Jobs gişede çakıldı Amerika'da. Bakalım gelecek hafta bizde de vizyona giriyor, izlemeyi düşünüyorum eğer yakındaki salonlara uygun seanslarda gelirse. :)

Bence bu yıldan umudunu kesme. Gelecek yıl çok fazla iddialı film yok gibi gözüküyor şimdilik. Scorsese'nin Silence'ı var birkaç tane daha iddialı film var ama bu yıl iddialı filmler çok daha fazla gibi gözüküyor şimdilik. : )

O zaman Matt Damon'a da adaylık düşebilir belki.:Z Çok reis oynamıştı filmde.:D

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
Kingsman'ı listeye alan admin candır :bhr: @OzaN Bu sene daha sönük geçecek ama oyunculuk dallarında daha dişli adaylar olacak, o yüzden heyecanlıyım. Listeden 3 film izlemişim ne güzel, Kingsman, Mad Max, Inside Out hepsi de iyilerdi, müsait bir zamanımda yorumlarımı yaparım :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Bende olayım ya bu sefer zaten bu aralar film arşivi de yapmaya başladım filmlere sarmıştım iyi olur bu da. :) @OzaN Ama tam nasıl olacak neler yapacağız fazla bi bilgim yok.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bende olayım ya bu sefer zaten bu aralar film arşivi de yapmaya başladım filmlere sarmıştım iyi olur bu da. :) @OzaN Ama tam nasıl olacak neler yapacağız fazla bi bilgim yok.
Daha önce de katılıyordun sen sözde ama hiç göremedik. :D

Olay basit filmleri izliyorsun, yorumluyorsun ve puan veriyorsun. :):) (Filmlerin kendi konularında yapıyoruz tabii yorum işini)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Daha önce de katılıyordun sen sözde ama hiç göremedik. :D

Olay basit filmleri izliyorsun, yorumluyorsun ve puan veriyorsun. :):) (Filmlerin kendi konularında yapıyoruz tabii yorum işini)
Aynen aynen ama işte fırsat bulamadık. :D Bu sefer hazır film merakı başlamışken denk geldi o yüzden tam oldu. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Evet yeni sezonumuz başlıyor. Bol katılımlı, güzel filmler izlediğimiz bir yıl olur inşallah. Hepinizi bekliyorum Oscar takımına. :):)

@Tolstoyevski @sokak sanati @Danger UA! @Aserat @Titanium sizi en az birer filme katıldığınız için direkt ekledim zaten. Devamı da gelir herhalde? :)

@destere @sürgünüm @Tzira @-potterhead- @cevaa @gundix123 @berkann @Yiğitt @Harunnn60 @mrt-06 @BesaleT @xdragxx @Arslan Bey (unuttuğum varsa kusura bakmasın ezberden saydım)

Bu arada kendi reklamımı yapıyorum gibi olacak ama bu yıl forumda konuyu açmaya vakit bulamadığım için böyle yapalım. Oscar yarışının nasıl gittiği hakkında fikir isterseniz burada tahminlerim: http://izleryazar.com/oscar-2016-en-iyi-film-tahminleri/ (diğer kategorilere alttan gidilebilir)

hepsine tek tek bakacağım geniş bir zamanda bazıları benlik, bazıları benlik değil

@OzaN benim bir yıldır avatarımı süsleyen marion un filmini eklememişsin ya da sonra eklemeyi düşünüyorsun onun eksikliği hissediliyor listede :) hem fesbender de varmış filmde mutlaka izlemem lazım :)