Fav10 Film Kulübü 7. Sezon Başlıyor - Film Önerileri

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bir Fav10 klasiği olan Fav10 Film Kulübü 7. sezonuna merhaba demeye hazırlanıyor!

Birlikte film izleyip, yorumladığımız ve en iyileri seçtiğimiz etkinliğin bu sezonunda 10 film yer alacak.

7. sezonu diğer sezonlardan ayıran nokta bu sezon 6 filmin doğrudan üyeler tarafından seçilecek olması. Eskiden tüm filmler oylamayla ve filmler izlenmeden seçiliyordu fakat bu sezon değişikliğe gidildi ve Fav10 Başyapıt Film Festivali'nde en çok film izleyen 6 kişi doğrudan bu etkinliğe birer film seçme hakkı kazandı. Kalan 4 film ise yine eski usül oylamayla belirlenecek.

Doğrudan film seçme hakkı kazanan 6 kişi: @sürgünüm @OzaN @MEnes @Çiğdem- @Danger UA! ve @gundix123

Tabii film seçiminde bazı kriterler var:
  • Seçtiğiniz filmin imdb puanı en az 7.0 olmalı
  • Seçtiğiniz film daha önceki film etkinliklerimizde yer almamalı
  • Seçtiğiniz film bir seri filmi olmalı, illa olacaksa diğer filmlerle bağlantılı olmayan bir ilk film olmalı
Bu 6 arkadaşın seçecekleri filmi merakla bekliyoruz ve tüm herkesten etkinlik oylamasında yer alması için genel öneriler de bekliyoruz. Bol katılımlı, kaliteli filmli keyifli bir etkinlik olması dileğiyle. :)

@Tolstoyevski @Maskeli Fedai @Forumdash @Yiğitt @HeisenBerg @MasacRE- @Tzira @destere @sokak sanati @orxan954 @sariterlik

Etkinliğin önceki sezonlarını hatırlamak isterseniz:
Fav10 Film Kulübü - Etkinlik Geçmişi (6 Sezon)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Film seçicek arkadaşlar biraz da populerliğe ve biraz daha günümüzde çekilen bir film seçin ki izlemek daha zevkli olsun:(

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ben 2004 yapımı Collateral'i seçiyorum. Daha başka filmler de seçebilirdim ama herkesin seveceğini düşündüğümden bunu seçtim.

Önerdiğim filmler:

1. The Devil's Advocate
2. Eyes Wide Shut
3. The Last Samurai
4. Chaplin
5. I Am Sam
6. A Bronx Tale
7. Submarino
8. The Damned United
9. Escape From Alcatraz
10. Dancer In The Dark
11. El Cuerpo
12. The King Of Comedy
13. Adam's Apples
14. The Count Of Monte Cristo
15. We Need To Talk About Kevin

Neyse bu kadar yeter. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Ben de 1996 yapımı "Primal Fear" filmini seçiyorum. İzlemek istediğim filmlerden birisiydi. Beraber izleriz artık. İnşallah beklediğim gibi iyi bir film çıkar da beni mahcup etmez. :D Edward Norton'u yeniden izlemek de güzel olacak. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aa benim filmim belli daha önceden @destere ye önermiştim bu etkinlikte izlettiricem inş
:A:A:A

Yüz Yüze / Face/Off imd puanı 7.3 'dü sanırım :-):-):-)
1997 yılı bir film gerçekten harikadır yapılmış en iyi 10 filmimden birisi olarak açıklamıştım bir konuda en iyi 10 filminizi yazın konusu vardı :F
Nicoles Cage ve John Travolta'dan harika bir aksiyon macera filmidir:Z
images

@OzaN @gundix123 @Danger UA! @sürgünüm @MEnes

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ben de 1996 yapımı "Primal Fear" filmini seçiyorum. İzlemek istediğim filmlerden birisiydi. Beraber izleriz artık. İnşallah beklediğim gibi iyi bir film çıkar da beni mahcup etmez. :D Edward Norton'u yeniden izlemek de güzel olacak. :)
Ben izlemiştim, güzel filmdi. :)

@Çiğdem- Ben o filmi 10 dakikada kapatmıştım. Nicolas Cage berbat oynuyordu dayanamadım. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Size güveniyoruz, hazır artık buralardayken izleyebilirim. :D İnşallah eskiden izlediğiniz o güzel filmlerden olur, güveniyoruz fikirlerinize. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bu arada öneriler alınıyormuş da öyle pek aklımda bir şey yok ama ''EXAM (SINAV)'' filmi vardı, güzel bir filmi. Tekrar etkinlikle izleyebilirim, izlememiş arkadaşlar da bu filmi izlemiş olabilir. Onun haricinde ''KIYAMET GÜNÜ'' vardı ama çoğu kişi izlemiştir diye düşünüyorum onu da, pek aklıma da bir şey gelmiyor şu an. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@gundix123 Allah razı olsun yıllardır izlemek isteyip de izleyemediğim filmlerdendi manayla izlemiş olacağım bana kalsa 3 yılı daha vardı. :A

@Danger UA! pek karşıma çıkan bir film değildi aslında, umarım beğeniriz dediğin gibi. :):)

@Çiğdem- başrolleri pek sevdiğim isimler sayılmaz ama karşıma çok çıkan bir filmdi onu da aradan çıkarmış oluruz. :D

Vee sıra geldi merakla beklenen ana yani benim filmimi açıklamama. :):)

Oscar ödüllü ünlü İspanyol yönetmen Pedro Almodavar'ın en ünlü filmlerinden biri The Skin I Live In. Orijinal ve çarpıcı bir hikayesi var ben epey beğendim, forumda da çoğunluğun beğeneceğine inanıyorum. Umarım yanılmam. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@gundix123 Allah razı olsun yıllardır izlemek isteyip de izleyemediğim filmlerdendi manayla izlemiş olacağım bana kalsa 3 yılı daha vardı. :A

@Danger UA! pek karşıma çıkan bir film değildi aslında, umarım beğeniriz dediğin gibi. :):)

@Çiğdem- başrolleri pek sevdiğim isimler sayılmaz ama karşıma çok çıkan bir filmdi onu da aradan çıkarmış oluruz. :D

Vee sıra geldi merakla beklenen ana yani benim filmimi açıklamama. :):)

Oscar ödüllü ünlü İspanyol yönetmen Pedro Almodavar'ın en ünlü filmlerinden biri The Skin I Live In. Orijinal ve çarpıcı bir hikayesi var ben epey beğendim, forumda da çoğunluğun beğeneceğine inanıyorum. Umarım yanılmam. :)

güzel filmdir ben genelinizin memnun kalacağını düşünüyorum en azından izlenmesi gereken bir film bence çok değişik bir senaryosu var öyle düz aksiyon filmi değil:F

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Brad Pitt’in çok önceden izlediğim ve en sevdiğim filmi Dövüş Kulübü'nü seçiyorum. Sadece sonu aklımda kalmış birkez daha başından itibaren izlemek istiyorum. Yalnız şurada konusu açılmış ama yorum yapan olmamış bilmem ne dersin? Forumca birkez daha izleyip yorumlaşsak fena olmaz derim ben. Yok hayır diyorsan, ikinci filmim yine Brad Pitt’ten Se7en. :) @OzaN

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Brad Pitt’in çok önceden izlediğim ve en sevdiğim filmi Dövüş Kulübü'nü seçiyorum. Sadece sonu aklımda kalmış birkez daha başından itibaren izlemek istiyorum. Yalnız şurada konusu açılmış ama yorum yapan olmamış bilmem ne dersin? Forumca birkez daha izleyip yorumlaşsak fena olmaz derim ben. Yok hayır diyorsan, ikinci filmim yine Brad Pitt’ten Se7en. :) @OzaN
İkisi de başyapıt festivali kapsamında olduğundan seçilemezler. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
İkisi de başyapıt festivali kapsamında olduğundan seçilemezler. :):)
İyi de 3 Idiots'ta vardı o listede 1. sezonda seçmiştim. :) Neyse festival kapsamında olmayan bir film seçeceğiz artık. İzlediğim filmlerden en güzelini seçmek istiyorum. Ki filme rağbet çok olsun. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İyi de 3 Idiots'ta vardı o listede 1. sezonda seçmiştim. :) Neyse festival kapsamında olmayan bir film seçeceğiz artık. İzlediğim filmlerden en güzelini seçmek istiyorum. Ki filme rağbet çok olsun. :)
1. sezonda listeden seçiyorduk bu farklı etkinlik. Başyapıt festivalinin ikinci sezonu bu etkinliğin ardından olacak. Burası biraz daha yeni filmler keşfetmeye yönelik etkinlik. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İçinde Yaşadığım Deri beğenilmez bence. :D @OzaN Ben 7-8 civari bir şey vermiştim diye hatırlıyorum ama daha kötülerini alacak bence sizlerden. :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Hala düşünme aşamasındayım ne seçsem diye. :) Bu gece bitiririm umarım seçme işlemini. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İçinde Yaşadığım Deri beğenilmez bence. :D @OzaN Ben 7-8 civari bir şey vermiştim diye hatırlıyorum ama daha kötülerini alacak bence sizlerden. :D
Deme öyle. :D Sen beğenmişsin işte ben de beğendim diğerleri de beğenir bence büyük ölçüde. Zaten 9-10 ortalama alan çıkmıyor 8 iyidir. :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
The Elephant Man (1980)
İzlemeye fırsat bulamayıp izlemek istediğim bir filmi önermek istedim. Buraya bir David Lynch filmi gider sanırım. Herkes farklı bir tarzda film izlemeli diye düşündüm. :)