Fav10 Başyapıt Festivali - 3. Sezon

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fav10'un gelenekselleşen film kulübü etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Daha önce Fav10 üyelerinin oylarıyla belirlenen 72 filmlik, 6 sezonluk Fav10 Başyapıt Festivali etkinliğinin üçüncü sezonu başlıyor!

Fav10 Başyapıt Festivalinde sinema tarihine damgasını vurmuş önemli filmleri tekrar izliyoruz ve birlikte yeniden yorumluyoruz. Etkinlik sonunda da en iyileri belirliyoruz...

Üçüncü sezonda önceki etkinliklerden farklı olarak filmler haftalık değil de aylık olarak görücüye çıkacak. Böylece film izleme süreleri daha esnek olacak, bu şekilde daha fazla katılıma ulaşmayı hedefliyoruz.

Herkesi etkinliğe katılmaya davet ediyoruz. :)

@OzaN @MEnes @sürgünüm @Aserat @destere @BesaleT @sokak sanati @HeisenBerg @Sherlock @MasacRE- @FaJi @Tolstoyevski @mesmeso61 @berkann ve @Danger UA!

Başyapıtlara göz atalım:

Mart Ayı Başyapıtları

The Godfather

Pek çok otoriteye göre sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri. IMDb Top 250 listesinin 2 numarası. En iyi film dahil 3 Oscar sahibi. Francis Ford Coppola yönetti, Marlon Brando başrol performansıyla sinema tarihine geçti. Al Pacino üne kavuştu.

The Departed
Martin Scorsese'ye ilk ve tek Oscar'ını kazandıran, tarihin en önemli ajan filmlerinden biri. En iyi film dahil 4 Oscar sahibi. IMDb Top 250'de #43

Memento
Christopher Nolan'ı ünlü yapan ve senaryo dalında Oscar adaylığı kazandıran film. Top 250'de #48

Vertigo
Alfred Hitchcock'un en önemli klasiklerinden. Pek çok otoriteye göre sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri. Başrolde James Stewart. Top 250'de #74

Braveheart
Mel Gibson'ın en önemli filmi. En iyi film dahil 5 dalda Oscar sahibi. Top 250'de #78

Reservoir Dogs
Ünlü yönetmen Quentin Tarantino'yu üne kavuşturan ilk büyük filmi. Top 250'de #76

Nisan Ayı Başyapıtları

Fargo
Coen kardeşlerin en ünlü yapıtlarından. Şu sıralar dizi versiyonuyla da gündemde olan bir başyapıt. En iyi film dahil 7 dalda Oscar adayı ve en iyi senaryo dahil 2 Oscar ödülü sahibi. Top 250'de #165

Saving Private Ryan
Pek çok otoriteye göre gelmiş geçmiş en iyi savaş filmi. 11 dalda Oscar adayı, en iyi yönetmen dahil 5 dalda Oscar adayı. Steven Spielberg yönetti, Tom Hanks başrolde. Top 250'de #29

WALL-E
Sinema tarihinin en prestijli animasyonlarından biri. Animasyon olmasına rağmen tam 6 dalda Oscar adayı. Top 250'de #62

Once Upon a Time in America
Western ustası Sergio Leone'un tarzı dışındaki en büyük eseri. Başrolde Robert De Niro.Top 250'de #69

The Matrix
Sinema tarihinin en prestijli bilim-kurgu filmlerinden. 4 dalda Oscar ödülü sahibi. Top 250'de #18

Se7en
Polisiye denince akla ilk gelen filmlerden, David Fincher'ın ilk başyapıtı. Başrolde Brad Pitt ve Morgan Freeman.Top 250'de #22

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
America'yı izlemedim. Sevmediğim bir tür western. Duruma göre izlerim. Onlar dışında Godfather üçlemesini bu vesileyle bitiririm umarım. Evet Godfather'ın ikinci filmini yarıda bıraktım. .s

Normal film izleme etkinliği ne zaman? -en son ne zaman katıldı hatırlamıyor. :(- Ve ne ara 3 sezon geçmiş bunda? Maşallah. :D @OzaN

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
America'yı izlemedim. Sevmediğim bir tür western. Duruma göre izlerim. Onlar dışında Godfather üçlemesini bu vesileyle bitiririm umarım. Evet Godfather'ın ikinci filmini yarıda bıraktım. .s

Normal film izleme etkinliği ne zaman? -en son ne zaman katıldı hatırlamıyor. :(- Ve ne ara 3 sezon geçmiş bunda? Maşallah. :D @OzaN
İyi akşamlar, America western değil. :D

Sezonlar çabuk geçiyor. :D

Film Kulübü etkinliği Mayıs'ta olacak gibi gözüküyor. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İyi akşamlar, America western değil. :D

Sezonlar çabuk geçiyor. :D

Film Kulübü etkinliği Mayıs'ta olacak gibi gözüküyor. :)

İyi geceler, tüh bahanem gitti. :/ Yönetmenin adını duyunca atladım hemen. :D

Ona filmleri hala biz mi seçiyoruz? Yoksa başkanlık etkisini mi gösteriyor? :D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Memento ve The Departedi'ı daha geçen ay 2.kez izledim. :D Diğerlerini izlemeyeli çok oldu izlerim. Fargo'yu hiç izlemedim. Dizisini izliyorum.
Ekleme: Vertigo da var. Onu da izlemedim

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İyi geceler, tüh bahanem gitti. :/ Yönetmenin adını duyunca atladım hemen. :D

Ona filmleri hala biz mi seçiyoruz? Yoksa başkanlık etkisini mi gösteriyor? :D
Ne demek ona hala biz mi seçiyoruz buna da siz seçtiniz işte. :A

Beraber seçeceğiz işte, hatta önce konsept belirleyeceğiz. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Fav10'un gelenekselleşen film kulübü etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Daha önce Fav10 üyelerinin oylarıyla belirlenen 72 filmlik, 6 sezonluk Fav10 Başyapıt Festivali etkinliğinin üçüncü sezonu başlıyor!

Fav10 Başyapıt Festivalinde sinema tarihine damgasını vurmuş önemli filmleri tekrar izliyoruz ve birlikte yeniden yorumluyoruz. Etkinlik sonunda da en iyileri belirliyoruz...

Üçüncü sezonda önceki etkinliklerden farklı olarak filmler haftalık değil de aylık olarak görücüye çıkacak. Böylece film izleme süreleri daha esnek olacak, bu şekilde daha fazla katılıma ulaşmayı hedefliyoruz.

Herkesi etkinliğe katılmaya davet ediyoruz. :)

@OzaN @MEnes @sürgünüm @Aserat @destere @BesaleT @sokak sanati @HeisenBerg @Sherlock @MasacRE- @FaJi @Tolstoyevski @mesmeso61 @berkann ve @Danger UA!

Başyapıtlara göz atalım:

Mart Ayı Başyapıtları

The Godfather

Pek çok otoriteye göre sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri. IMDb Top 250 listesinin 2 numarası. En iyi film dahil 3 Oscar sahibi. Francis Ford Coppola yönetti, Marlon Brando başrol performansıyla sinema tarihine geçti. Al Pacino üne kavuştu.

The Departed
Martin Scorsese'ye ilk ve tek Oscar'ını kazandıran, tarihin en önemli ajan filmlerinden biri. En iyi film dahil 4 Oscar sahibi. IMDb Top 250'de #43

Memento
Christopher Nolan'ı ünlü yapan ve senaryo dalında Oscar adaylığı kazandıran film. Top 250'de #48

Vertigo
Alfred Hitchcock'un en önemli klasiklerinden. Pek çok otoriteye göre sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri. Başrolde James Stewart. Top 250'de #74

Braveheart
Mel Gibson'ın en önemli filmi. En iyi film dahil 5 dalda Oscar sahibi. Top 250'de #78

Reservoir Dogs
Ünlü yönetmen Quentin Tarantino'yu üne kavuşturan ilk büyük filmi. Top 250'de #76

Nisan Ayı Başyapıtları

Fargo
Coen kardeşlerin en ünlü yapıtlarından. Şu sıralar dizi versiyonuyla da gündemde olan bir başyapıt. En iyi film dahil 7 dalda Oscar adayı ve en iyi senaryo dahil 2 Oscar ödülü sahibi. Top 250'de #165

Saving Private Ryan
Pek çok otoriteye göre gelmiş geçmiş en iyi savaş filmi. 11 dalda Oscar adayı, en iyi yönetmen dahil 5 dalda Oscar adayı. Steven Spielberg yönetti, Tom Hanks başrolde. Top 250'de #29

WALL-E
Sinema tarihinin en prestijli animasyonlarından biri. Animasyon olmasına rağmen tam 6 dalda Oscar adayı. Top 250'de #62

Once Upon a Time in America
Western ustası Sergio Leone'un tarzı dışındaki en büyük eseri. Başrolde Robert De Niro.Top 250'de #69

The Matrix
Sinema tarihinin en prestijli bilim-kurgu filmlerinden. 4 dalda Oscar ödülü sahibi. Top 250'de #18

Se7en
Polisiye denince akla ilk gelen filmlerden, David Fincher'ın ilk başyapıtı. Başrolde Brad Pitt ve Morgan Freeman.Top 250'de #22

bir kaç tanesini izlemişim çoğunluğu muhteşem filmlerden oluşuyor etkinlik çok güzel geçecek :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Braveheart ve WALL-E hariç diğerlerini izledim. Hatta bazılarını birçok defa izledim.

Hiç izlemediğim ve daha önce 1 kere izlediğim filmleri tekrar izleyebilirim tabi ki. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Fargo, Vertigo, Wall E ve Once Upon a Time izlememişim. Yakın zamanda izlediğim Seven var bir de. Ama tekrar izlemekten keyif alacaklarım da var elbette. İki ay da çok efsane duruyor. Seven hariç hepsini izlerim heralde. :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Departed, Vertigo ve Once Upon izlemediğim filmler. Özellikle Departed uzun süredir merak ettiğim ama bir türlü nedense izleyemediğim bir filmdi bu vesileyle onu da izlemiş olurum artık :D Diğer izlediklerimde çok uzun zaman oldu zaten bir kez daha izlemek güzel olacaktır :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Liste tam benlik olmuş ya. Departed ve Memento'yu zaten izlemiştim. Diğerleri de izleyeceklerim arasındaydı. İyi seçimler olmuş @OzaN :ok:

Abi filmlerin sürelerine baktım da çok uzunmuş be. Sıkılmam inşallah izlerken.

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2 tane hard başyapıtı direkt izlerim zaten, The Godfather ve Kim Olduğunu Bilirsin Sen'i. :)

Geriye kalanlardan Vol-i, Vertigo ve ilk izlediğimde anlamamış olduğum Momento da aradan çıkar, böylelikle 5 filmle FFFK film seçme barajını aşmış oluruz yanlışım yoksa? :A @OzaN
6'dan aşağıya bir şey yok. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ben Godfather'ı izlemeyi planlamıştım ama olmayacak gibi bu etkinlikte. Gelecek sefer kesin dönüş olacak inş. :D @OzaN

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben Godfather'ı izlemeyi planlamıştım ama olmayacak gibi bu etkinlikte. Gelecek sefer kesin dönüş olacak inş. :D @OzaN
İnşallah

giphy.gif