Eskilerin Genellikle Overrated Olması

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Günümüzde olmadığı için yalan bir olaya, efsanelere inanmasak da saygı duymamızdan kaynaklı bir durumdur. Elimizde olmayan şeyler her zaman daha değerlidir.

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Kesinlikle katıldığım önerme. Mesela ben Yeşilçam'dan da starlarından da, Kemal Sunal vs., toplu halde hoşlanmıyorum. Ne zaman iki kelime etsem hemen başlıyorlar yok Hababam'ı 500 kere izlemişler yok turşu tartışması çok güzelmiş... Eski popçularda da durum buna benzer. Facebook'ta paraların üstüne Barış Manço'nun fotoğrafının basılması gerektiğini söyleyen biriyle tartışmıştım, en sonunda engelledi. :D

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Haklı bir önermedir. İnsanlar eskiyi güzel olduğu için değil, hatırlattığı duygulardan dolayı sever. Ve o güzel olan duygunun nostalji duygusu değil de eski duygu olduğu yanılgısına kapılıyor. Yani güzel olan eski olan değil eski olması.

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,410
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
90lı yıllarda yaşadığım çocukluğu çok özlüyorum ve 2000 li yıllarda orta okul lise dönemlerini ama 2010 da hayat bitti benim için son 8 yıldan birşey anlamadım
:A :A :A @MasacRE- @mrt-06
Ben televizyonda öyle bir dizi yazıcam yeni nesil onunla büyücek çocuklar iyiliği öğrenirse sıkıntı olmaz Tek iyiliği gösteren dizi var Arka sokaklar
Eskiden iki tane vardı Sihirli annem Arka sokaklar selena Arka sokaklar

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
90lı yıllarda yaşadığım çocukluğu çok özlüyorum ve 2000 li yıllarda orta okul lise dönemlerini ama 2010 da hayat bitti benim için son 8 yıldan birşey anlamadım
:A :A :A @MasacRE- @mrt-06
bu kisim ben icin de gecerli kesinlikle. 2010 sonrasi sarmadi.
Bence de tam olarak bu. Bkz: Friends. :A
Öncelikle Friends o kadar eski degil. :D
Yapilan espriler de orjinal. Ondan sonraki bir cok sitcom dizisi kendisinden esinlendi. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
"Eskiler"den kasıt ne tam olarak?

Kesinlikle katıldığım önerme. Mesela ben Yeşilçam'dan da starlarından da, Kemal Sunal vs., toplu halde hoşlanmıyorum. Ne zaman iki kelime etsem hemen başlıyorlar yok Hababam'ı 500 kere izlemişler yok turşu tartışması çok güzelmiş... Eski popçularda da durum buna benzer. Facebook'ta paraların üstüne Barış Manço'nun fotoğrafının basılması gerektiğini söyleyen biriyle tartışmıştım, en sonunda engelledi. :D
Gözümdeki karizman tamamen öldü. Tabiki de bu sana bir şey kaybettirmeyecek, sadece söylemek istedim. Olmamış atmaya da gerek görmüyorum.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
"Eskiler"den kasıt ne tam olarak?

Gözümdeki karizman tamamen öldü. Tabiki de bu sana bir şey kaybettirmeyecek, sadece söylemek istedim. Olmamış atmaya da gerek görmüyorum.
Olmamış bence samimiyetsiz bir ifade. Onu atmak yerine böyle belirtmene çok sevindim. :-)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,535
Puanı
1,061
overrop olan da var olmayan da var şimdi eskiden haftada 1film çeken oyuncular-yönetmenler varimiş zaten bu isimler az çok belli imdb-viki sayfalarına bakınca. ama gerçekten çok iyi olan isimler de mevcut

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Haklı bir önermedir. İnsanlar eskiyi güzel olduğu için değil, hatırlattığı duygulardan dolayı sever. Ve o güzel olan duygunun nostalji duygusu değil de eski duygu olduğu yanılgısına kapılıyor. Yani güzel olan eski olan değil eski olması.
Hala aynı düşünüyorum @mrt-06 :A Ama bu eskinin kötü olduğunu göstermez :D