Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Erdoğan'dan 'Tayyipler Alemi' Pankartı Açan Öğrencilere Çay Daveti!

Bu konu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Yiğitt tarafından 10 Ekim 2018 başlatılmıştır.

1. Yiğitt

Yiğitt Süper Moderatör
    Süper Mod. Co-Admin

2018 ODTÜ mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp 1 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan 4 öğrenciyi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çaya davet etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu davetine öğrenciler ise olumlu yanıt verdi. ​

Şunlar da ilginizi çekebilir:

• Güldürdün Güldürdün x 4
    • Beğendim Beğendim x 1
  2. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Öğrencilerin, daveti geri çevirmemesi daha büyük komedi. :A

3. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Ben olsam kabul etmezdim daveti. :X

• Harika Harika x 1
  4. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

Kabul etmeseler en az 2 seçim deburadan mağdur edebiyatı yapardı :A

• Güldürdün Güldürdün x 2
  5. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Burdan mağduriyet çıkmazdı be. :A

• Güldürdün Güldürdün x 1
  6. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

Hangi ülkede yaşıyorsun sen:A

7. papuleoo

papuleoo Well-Known Member

Hem hakaret ediyorlar hem de adam kalkıp davet ediyor. Daha ne yapsın bu adam? Malum pankartın düşünce özgürlüğüyle ilgisi olmadığını sizde biliyorsunuz.

Helal olsun böyle bir Başkana. Kendine hakaret edene bile iyi davranıyor.

• Olmamış Olmamış x 1
    • Aynen Aynen x 1
  8. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

10 yıl önce mahkeme kararıyla bu karikatürün hakaret olmadığına karar verilmişti buna rağmen içerde 1 ay yattılar. Mahkeme kararına rağmen 1 ay içerde yatıp sonra "hakaret edene bile iyi davranıyor" demek nasıl bir mantık anlamadım. :)

• Beğendim Beğendim x 3
  9. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

Boşver sen bildiğin işi yap :A

10. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Haha :A

11. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Muhalifliğini bil ve bir kere olsun Başkan'ı tebrik et! :A

12. papuleoo

10 yıl önce derken? Bu sene açılan pankartan bahsediyorum. Bununla ilgili başka bir şeyle mi karıştırdın veya ilerde böyle bir pankart açılacak ceza vermeyelim diye bir hazırlık mı yapılmış?

Bu pankart mı hakaret değil? Biraz objektif olalım lütfen!

13. BesaleT

BesaleT Emekli
    Emekli

Doğru olanı yapmış çünkü siyaseti iyice kavga, gürültüye çevirmişlerdi siyasiler. Zaten beklediğimiz de bunun olması böyle şeylerin olması, siyasilerin gerilimi azaltıp, yüzlerinin gülmesi...

14. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

İşte araştırmadan eleştirirsen böyle olur o afişteki resimler bir karikatüre ait, 2005 yılında yine Erdoğan tarafından mahkemeye verilmiş ve mahkeme ifade özgürlüğü olarak kabul etmişti. Mahkeme kararı ortadayken sen bu insanları içeri aldırırsan çaya davetin de hiçbir anlamı olmaz.. :)

Buradan detaylara bakabilirsin:
    https://www.sozcu.com.tr/hayatim/ku...-olan-karikatur-icin-ifade-ozgurlugu-demisti/

• Beğendim Beğendim x 2
  15. Gizmen

Gizmen Favori Üye
    Favori Üye

O olayı bende biliyorum haklısın. İlk bu olayın başı 2005 e dayanıyor. İşte önce suçsuz karar çıkıyor sonra tayip kendini birşey sanıp içeriye aldırıyor bu kişileri sonra da çıkartıp suçlulaı bağışladı oluyor. İşte bu koyunları böyle kandırıyorlar ztn. Takma

16. papuleoo

Zaten daha öncesini bilmediğimi mesajımda yazmıştım. '10 önce  derken' bunun soru olduğunu sende biliyorsun.

Mahkemenin verdiği bu kararın doğruluğuna inanacağımı mı bekliyorsun? Bu mu fikir özgürlüğü? Peki nasıl basit bir soru soracağım, senin çok sevdiğin bir lider, sanatçı veya tarihi bir kişiliğe aynısı yapılsa fikir özgürlüğü diyebilir misin? Diyemezsin. Ya da karikatürler fikir özgürlüğüyse kalkıp karikatürün içinde bütün değerlere (affedersin) küfür edelim, her türlü şeref... zliği sızdıralım ne olacak? Böyle bir karar olabilir mi?

Hakimin kararına baktığında seninde bunun yanlış olduğunu gördüğünü tahmin ediyorum. Karikatür suç olmuyorsa neden birkaç dergi kapatıldı? Bu hakimin verdiği karar emsal teşkil etmemiş demektir. Kaldı ki emsal teşkil edecek bir karar değil.

Bu karikatürü ilk çizen ve habire gündem de tutan kim olursa olsun ceza almalı. Ne demek ya Tayyipler Alemi? Bu resmen Erdoğan ve seçmenine hakarettir. İşin Erdoğan kısmı geçmiştir artık. Yani seçmenin hayvanlardan oluşuyor demektir. %50lik bir seçmenin kaç milyona tekabül ettiğini tahmin etmek zor değil. Gerçi zamanında koyun da dediler ama işte habire yenildiler.

Erdoğan'ın çay daveti her şeye rağmen nezakettir. Üstelik Erdoğan içeri almadı mahkemeler aldı. Suçsuz denince kararı mahkemeler veriyor ama içeri alınınca Erdoğan mı oluyor? Bu ne yaman çelişkidir :)

17. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Erdoğan aldı attı demiyorum zaten mahkeme kararı ortadayken avukatlarına talimat verip öğrenciler hakkında soruşturma açılması ve akabinde içeri alınması durup dururken olmadı. Biraz düşün yani herhalde hukukta bir işleyiş var. Daha evvelki mahkeme kararı ortada doğru ya da yanlış biz bunu tartışmıyoruz, madem burası hukuk devleti daha önceki karar ortadayken içeri atıldı ve üstüne böyle şirinliklerle ayyy ne anlayışlı adam mı diyeceğiz yani?

Sana göre yanlış bana göre doğru mahkeme kararı bu, herkesi memnun edecek diye bir kaide yok ama sonuç olarak bu yazılı bir karar. Bu karikatür ifade özgürlüğü olarak değerlendirdiğine göre bu karikatürü birinin pankarta basması neden suç oldu? Çizen kişiye suç olarak kabul edilmedi de basan kişiler mi hatta arabayla taşıyan kişi mi suçlu yani?

• Beğendim Beğendim x 1
  18. BesaleT

BesaleT Emekli
    Emekli

"Mahkemenin verdiği bu kararın doğruluğuna inanacağımı mı bekliyorsun?" bu ne demek ya. :F

• Beğendim Beğendim x 1
  19. papuleoo

İşte mahkemenin verdiği o karar yanlış ve bunu pankarta basmak daha büyük bir yanlış ve bu yanlışa rağmen Erdoğan'ın onları çaya davet etmesi tam bir incelik.
    Mahkemenin verdiği kararın yanlış olduğunu belirttim ama haklısın kelimeler biraz iç içe geçmiş. Sen söyleyince fark ettim.

20. kerem

kerem Favori Üye
    Favori Üye ♪♪ MusicSurvivor Şampiyonu ♪♪

Normal bir vatandaşa hakaret etselerdi yine böyle ceza alır mıydı? :X

Ben olsam daveti reddederdim, bir çay içmekle çözülecek bir şey değil bu.

Sayfayı Paylaş