Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

En Son İzlediğiniz Film ?

Bu konu 'Film Yorumları' forumundadır ve şirin tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. BesaleT

BesaleT Emekli
    Emekli

Eee tavsiye eden ben olunca normal Hint filmlerine dalması. :F

• Güldürdün Güldürdün x 1
  2. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Vay Başımıza Gelenler + Köşe Kapmaca

VBG'yi 5. izleyişim falandı ama KK'den haberim yoktu.

Spoiler
    Her iki film de 90 dakika boyunca yüz kaslarınızı ağrıtıyor. Devamlı bir gülümseme, sırıtma ve gülme, yer yer de kahkaha atma hâlindesiniz. Yeşilçam klasiği olarak samimiyet ve oyunculuk üst düzey. Senaryo da bazı küçük hatalar olsa bile görmezden gelinir. Gelmeyen de Recep İvedik izleyip, tarla eksin.

İkisine de 9.0/10

3. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

images.jpeg

Konusu itibariyle ilgimi çekti. Düzene karşı çıkan filmleri seviyorum. Burada da düzene karşı çıkan bir adamı izledik. Yanında kızı olmasaymış adamı ben süper kahraman ilan edebilirdim ama kızı her fırsatta düzene karışmak isteyen bir karakterdi ve yaşadığı yorucu hayata pek adapte olamıyordu. Kısacası kızı  peşinden sürüklemesi Will karakterini eksiye düşürdü. Kızının olmadığını varsaysaydık ve buna film çekselerdi Will benim için bir süper kahraman olurdu.
    Bu benim hayalimdi filmde ise ben düzeni haklı buldum. Çünkü küçük bir kız çocuğu var ve onun sürüklenişi var işin içinde. Nasıl ki Düzen Will'e bir dayatmaysa Tom içinde Will'in hayatı bir dayatma. Will karşı çıktığı şeyi yapıyorken haklı bulamıyoruz Will'i. Zaten Yönetmen tüm yüzeysel ve derin mesajlarda düzene karışmak gerektiğini bize hissettirmiş. Öyle mutlu olunacağını anlatmaya çalışmış. Düzene karşı çıkıp ormana gidin mesajı vermemiş. Ormanı bir sihir yuvası olarakta göstermemiş.
    Ama yönetmen ayrıca düzenin baskısını da bize anlatmış onuda es geçmeyelim. Özellikle  ilk yakalandıklarında sosyal hizmetler ile olan sahnelerinde bunu çok hissettim. Bi rahat vermediniz be arkadaş dedim ama sosyal hizmetlerden kaçtıktan sonra Tom'un isteğinin orman değil insanlar ile iletişim olduğunu anladım ve kıza haksızlık yapan bir baba olduğunu düşündüm. :)

Kısaca baya derin düşündüren ikilemde bırakan bir film oldu benim için.:X

Oyunculuklar şahaneydi. Tom karakterini canlandıran kız iyiydi. Biraz daha kendini geliştirmesi lazım. Yolu uzun. Ben Foster iyi iş çıkartmış. Oyunculuk iyiydi kısaca.

Ama ormanda yaşamış bir adamın hiç saçının uzamaması yada saçını kestiğini görmememiz yada sakalının orantılı kesilmesi gibi ince detaylar bende filmin doğallığı kaçırdı biraz. Halbuki çok daha doğal bir yaşam hikayesi çekilebilirdi.

Görüntüler filmde benim aklımda yer edinecek en güzel detaylar. Yeşil rengini çok seven biri olarak yeşile doydum film sayesinde. Ne güzel ormanlar, ağaçlar, yoncalar, hayvanlar vardı.
    Son dönemde hayvanlara karşı korkusunu yenmeye çalışan biri olarak arıların bile sokmayacağını bu filmde görmek çok hoşuma gitti. Özellikle Tom'un devamlı hayvanlar ile sarılıp oynaması çok hoşuma gitti. Baya özendim.:X

8/10

4. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

images (1).jpeg

The Ballad Of Buster Scruggs

Kısa kısa hikayelerden oluşan bir film. Sıkıldıkça izlersin dediler ama ben hikaye bittikçe yenisine atlamak istedim. Çok hoşuma gitti kısa kısa filmler.
    Totalde ortak şeyler anlatmıyor hikayeler ama birebirde hepsinin çok güzel mesajları var. Zaten filmin ve hikayelerin öyle bir amacı yoktu bence. Genel bilindik mesajlar gibi bitmedi her bir hikayenin sonu.:D

İlk hikayede ki öldürme taktikleri çok hoşuma gitti. Adam güzel öldürüyor. Hafif değil baya mizahı bir katildi ve hoşuma gitti adam. 2. Filmde ki mesajda yine mizahi olmuş. Adamın eceli ipe asılmakmıs. Trajikomik hikayelerdi. 5. Hikayede aynı şekilde. Trajik komik olmuş. Genel olarak güldüm ben bu hikayelere. Zaten bence filmin vermek istediği bir mesaj yok. Mizah yapmışlar. Farklı bir filmdi. Aklımda yer edindi. :D
    Son hikaye çok bayıktı. Filmi niye öyle bitirdiler anlamadım. olmasaymış o hikaye keşke.s.s

Çok konuşulacak bi şey yok. Arada espri yapmak istediğimizde malzeme olarak kullanırız bu filmi.:D 7/10

5. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

images (2).jpeg

İlginç bir film deneyimiydi. İlk başlarda sıkıntıdan patladığım daha sonra yavaş yavaş beni içine çeken ve filmin sonunda beni ters köşeler ile dumur eden bir filmdi. Hiç beklemediğim olaylar gerçekleşti.
    Bunu normal bir filmde izlesek tahmin ederdik ama her şey o kadar gerçekmiş ve kendi leptobumda izliyormuş gibi aktarmışlar ki filmi hayatta tahmin edemedim filmin sonunu.:)

Spoiler
    Herşeyin detektifin oyunu olduğunu ve babanın bunu çözdüğü sahneleri izlemek çok zevkliydi. Kadına bak be. Ben evlenirler diyordum:F

Sosyal medyanın nasıl laneti yer olduğunu film alttan alttan vurmuş bu arada. Adam orada kızını arıyor bizim meraklılar izlemek tıklanmak için yalan haber yapıyor. Yok baba kaçırdı yok şu yok bu. Birde şu biyoloji çalışma arkadaşı kız ne iğrençti öyle. Öyle kızlar çok var. Gerçekten var yani. Babayı azarladı sonra kızın olayı meşhur olunca ağlamalı video çekmiş. Salaklar şey. Ağzına vurasım geldi.s.geldi.s.a

Neyse samimi bir film olmuş. Bugünlerde izlediğim her film çok iyi çıkıyor.

İlk sahneler 5 ama ortaları 7 son sahneler 8. O yüzden 7.5/10

6. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

Yükseltme-Upgrade-2018-Türkçe-Dublaj-izle.jpg

Arkadaşımın ısrarı üzerine izledim yoksa hiç tenezzül bile etmem böyle boş aksiyonlara. Beraber izledik ve ben genelde telefonla oynadım özellikle aksiyon sahnelerinde.:X

Gelecek ile ilgili kaygı hissettiren bir film olmuş. Robotların eline geçecek bir dünyadan bahsediliyor ve ben o günleri görmek istemezdim. Çok ürkütücü. Ellerine düşmeye gör robotların. Hiç bir duygularıda yok acımasız varlıklar. Çok tehlikeli olacak dünya insanlar için.

Spoiler
    Filmin sonunda her şeyi sistemin planlamış olması garipti.
    Eron'da sistemin elindeyse nasıl Grey'deki sistemi kapattı. Bana biraz saçma geldi. Ben direk her şeyi Eron planladı diye düşündüm.:)

O detektif olmasaydı iyiydi. Saçmaladı tüm film boyunca.
    Başrolde ki adamda pek garipti. Isınamadım. Role yakışmamış.:(

6/10

7. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

a-quiet-place-emily-blunt-millicent-simmonds.jpg

A Quiet Place

Değişik senaryosu ile ilgimi çeken bir film oldu. İlk başta biraz sıkılsamda son 45 dakika şahane açıldı. Zaten film 1.5 saat hızlıca geçti gitti.

Spoiler
    İlk yarım saatlik bölümde aklımda kalan küçük çocuğu canavarın hızlıca kapmasiydi. O sırada başrol erkek oyuncu coşturmuş. Harika bir baba sahnesi izletti bana. Bayıldım bu adamın oyunculuğuna film boyunca zaten şahane oynadı. Bu yıl oscarı falan bu adama versinler.:X

Film doğum sahnesinde ki gerilimden itibaren beni git gide strese soktu. Saçım falan kabardı stresten o kadar gerildim. Harika anlar yaşattılar. Elinize sağlık. Son dönemde izlediğim en iyi gerilimdi ve bunda oyuncuların çok büyük etkisi var.

E. Blunt muhteşem bir performans çıkarmış. Ağlaması, doğurması ve özellikle final sahnesinde ki bu iş bende tatlım hareketiyle efsaneydi. Filmi yöneten yazan vs adammış. Oyunculuk harika ona bi şey diyemem ama çekimler beni çok etkilemedi. Biraz karanlık çekmiş. Bazı sahneler ev kamerasıyla çekilmiş gibiydi. Çok profesyonel olmamış.

Gelelim final sahnesine.
    Spoiler
    Çok karizmatik bir final sahnesiydi. Bir o kadarda mantıksız.
    Bir sürü canavar ile baş edemezler. Hepsi öldü muhtemelen ama o canavarı öldürdüler yaa babalarının kanı yerde kalmadı. Çok mutlu oldum:X
    Mantıksız olan kısım bir tüfek ile ölebilir canavarı niye bunca zaman dünyanın teknolojisi öldürmemiş. Acaba sesi algılayan sisteme o kız zarar verdiği için mi çabucak öldü
    .ben tatmin olmadım o sahneden ama E. Blunt ve kız harika oynamış. Çok cooldu:X

İlginç bir deneyimdi. İzlenmesi gereken bir film.

8.5/10

• Beğendim Beğendim x 1
  8. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

• Harika Harika x 1
  9. Harunnn60

Harunnn60 Süper Moderatör
    Süper Mod.

Yenilmezler 1  (2012)

Ben marvel serisini beğenerek takip ediyorum, bu film beklentilerimdend e yüksek çıktı. Görsel anlamda mükemmel bir yapıt, aksiyon deseniz bir dakika duramassınız yerinizde oyunculuklar aynı şekilde her karakter sanki onun için doğmuş. O canavarların şehre saldırısı harikaydı o uzay araçları gibi şeylerin şehirde dolanması. savaş sahneleri beni benden aldı.

Gel geleli karakterlere.

Hulk iyi iş çıkarmış küçükken filmlerini izlemiştim burada da eğriti durmamış. Zaten baya güçlü özellike hooo hooo sesi çıkarınca gaze geliyorum :A

Kızıl kadın eh işte yani sesiini beğenmiyorum o kadının ama burada da normal.

Thor ve Kaptan America da oldukça iyilerdi. :A Kaptan Amerika sanki lider benim havalarında ama Iron Man öyle kolay kolay liderlik vermez :A

O okçu adamda TWD'den özenmişler sanırım .:A

Neyse Bayıldım filme. :D 6  karakterde iyi. :D aralarındaki çekişmeler  de cabası . :F bu tarz flimler oyuncuları da güçlü karakterler olunca tadından yenmez :Z

@Çiğdem-

• Harika Harika x 1
  10. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Ahh keşke Marvel Defenderside şöyle yapabilseydi ama oranın ekibi böyle uyumlu olamadı malesef Mat ve Jessica dısındakıler ilgi görmedi ki :F

Bu filmin gerçekten bilim kurgusu çok yüksek ve hep uzay dizileri filmleri ilgimi çekmiştir bu dizidede uzay filmi izliyor gibisin :A Yenilmezler gemideyken şu Lokinin asası yüzünden birbirleriyle laf dalaşı etmeye başladılarya o  sah ne çok komikti :F

Hulk Thor kavgasıda güzeldi :A Ironman ne diyor Lokiye bizde de Hulk var :F :F :F

Ve efsane sahne :F Ironman dönerciye gideriz lafını kendi uydurmuş yönetmende ayrıdan çekip filme eklemiş :A :A :A

• Harika Harika x 1
  11. Harunnn60

Süper Mod.

The Defenders maalesef olmadı ya. :A Jessica ve Matt evet iyilerdi ama zenci ile diğer desterinin sevdiği çocuk olmamış yani :A Ekip ruhu olmayınca olmuyor :A

Marvel gerçekten kendini aşmış o şehir savaşı sahnleri harikaydı. :D X-men'i bilirsin savaş sahnleri tek bir yerde olur genellikle :D Bu filmde her yerde vardı. :Z

Dönerciye bittim ya. :D Acaba bizimkiler reklam parası ödediler mi merak ettim. :F

• Harika Harika x 1
  12. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Aaa bilmem yabancılarda döner yiyormu diyenlere onlarda insan demişler yorumlarda biride türkmü acaba dönerci demiş :F :F :F

Thonese taa 2012 de gösteriyorlar yeni ortaya çıktı :F Şu film bittikten sonra müziklerin isimlerin arasına sonuna eklenen sahneleri bulmakta ayrı bir olay Marvelde var bu  sanırım tek :A :A :A

13. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Yenilmezler 2: Ultron Çağı
    Aaa evet efsane kaldığı yerden devam ediyor @Harunnn60 :Z:Z:Z Şu yeni katılan ikizlerden erkek olan X mende koşucu oğlana , kız ise X  mende senin mal kadına benziyorlardı :A :A :A

Aksiyonu yine ilk  film kadar  kuvvetli ama dramıda katarsak ilk filmden 1 tık iyi bile diyebiliriz şu sahnede ağladım :T
    Spoiler

Şu sahne çok komikti Thor , Amerika kaldırıcak diye yüz ifadesi çok komikti :F

Vision renk kattı :A

İlk filmde Thor ve Hulk dövüşü güzeldi şimdide Ironman ile :F

Ve son olarak yine bu serininde düşmanı iyiydi yine bol savaş :Z

Ayrıca yine bölüm sonunda  Thones göründü bunuda kaçırma @Harunnn60  :A

• Harika Harika x 1
  14. Harunnn60

Süper Mod.

Ben şöyle yarın uzun bir yorum yapacağım ama şimdiden çok beğendim onu söyleyeyim. :D @Çiğdem-  x-mene benziyor dediğin Quiksilver zaten aynı kişi. O zamanlar Fox ve Marvel bu karakteri farklı oyuncularla kullandılar.  O zamanlar anlaşma yapmışlardı her iki şirket bu karakteri kullandı. :F FOX'un ki daha popüler oldu zaten o daha çok sevildi. :A

• Harika Harika x 1
  15. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Ohaaa ordakı çocuk demek şuan öğrendim :eek::eek::eek:

16. Harunnn60

Süper Mod.

Tek bir karakteri 2 oyuncu canlandırmış işte anlaşma yapmışlar.
    X-Men'de ki çocuğun sahneleri daha güzeldi bence :A Sence :A

17. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Bende oyuncuları aynı diyorsun sandım  :F Karakterinin  benzer oldu belli cnm :A Bu  seriyi bende  yeni izledim şu kızıda senin kızıl saçlıya benzetmişler güçleri falan   :A :A :A

18. Harunnn60

Süper Mod.

Evet scarlet witch 'i diyorsun dimi :A Bazı sahnelerde yapmacık buldum ama gücü güzeldi :A

19. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Son sahneyide izledinmi yine Thonesle alakalı olanı :A :A :A

• Harika Harika x 1
  20. Harunnn60

Süper Mod.

İzledim tabi. :D Artık gelsin gerçekten de şöyle has bir kötü görelim. :Z

• Harika Harika x 1

Sayfayı Paylaş