Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

En Son İzlediğiniz Film ?

Bu konu 'Film Yorumları' forumundadır ve şirin tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Emre Ozansoy

  Emre Ozansoy Active Member

  Katılım:
  26 Ağustos 2017
  Mesajlar:
  293
 2. Yiğitt

  Yiğitt Süper Moderatör
  Süper Mod. Co-Admin

  Katılım:
  9 Aralık 2013
  Mesajlar:
  67,999
  Harry Potter 2 - Sırlar Odası
  [​IMG]


  İlk filmi bana göre daha iyiydi ama bu da yine güzeldi, ilkine göre aksiyonu daha fazlaydı. Dursley ailesi beni güldürüyor ya, filmin başında 15-20 dk evlerine konuk olduk ama onların sahneleri komik aslında. Harry'nin yılanla kapışması baya iyiydi, o sahne etkileyiciydi. Dobby katıldı bu sezon, çirkin bir şey ama sevdim gibi kendisini. Süresi uzundu ama aktı geçti yine, Ron baya güldürdü...
   
 3. DarkLegenD

  DarkLegenD Favori Üye
  Favori Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  17,058
  A Quiet Place - Sessiz Bir Yer - 2018

  IMDB puanını -7.9- asla hak etmeyen, vasatı bile aşamayacak olan bir film. Filmi gömçürmeye geldim, evet. :)

  Spoiler
  1-) Böyle bir ortamda çoğalma içgüdüsünü devam ettirmek saçmalıktır. Bunu insan türünün yapması saçmalıktır. Çocuğu herhangi ufacık bir seste bile ölümle burun buruna bırakacak kadar tehlikeli bir dünyada doğurmak, -çocuğa- yapılabilecek en ama en büyük kötülüktür. Bunu herhangi bir insan düşünebilir. Sen basit tek hücreli canlı değilsin ki, şartsız koşulsuz çoğalasın. Bencilliğin bir sınırı var.

  2-) Yaratık görmüyor dendi ama babaya darbeyi vururken resmen oraya saklanıp arkasını dönmesini beklermiş gibi bir hâli vardı. Zaten döndüğü gibi vurdu. Bu büyük mantıksızlık. Üstelik bunlar yaşanırken 'çıt' sesi bile yok ortamda.

  3-) Madem silah ile kafadan vurulması sonucu ölüyorlar, o zaman neden dışarıya çıkıp cephane toplayıp hepsinin işini bitirmiyorsun? Zaten göremedikleri için çatır çatır öldürebilirsin. Ailenin yaşadığı yerde sadece 7 kişi kalacak kadar gerçekleşti? Hiç mi fırsat bulunamadı avlamak için?  5.5/10
   
  #4403 DarkLegenD, 8 Aralık 2018 20:31
  Last edited: 8 Aralık 2018 20:52
  • Okudum Okudum x 1
 4. MEnes

  MEnes Emekli
  Emekli

  Katılım:
  18 Ekim 2015
  Mesajlar:
  8,777
  Kanım dondu, bu ne sanatsızlık...
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 5. DarkLegenD

  DarkLegenD Favori Üye
  Favori Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  17,058
  Şu 3 soruya mantıklı cevap verebilirsen puanı 6.5'e çıkartabilirim.
   
 6. MEnes

  MEnes Emekli
  Emekli

  Katılım:
  18 Ekim 2015
  Mesajlar:
  8,777
  Akşam uygun vakitte uğrayacağım. Ben 8 puan vermişim filme. Bir de sinemada izlemiştim sağlam etki bırakmıştı ama benim de sorduğum ve cevabı verilmeyen sorular vardı filmde. Bir şeyler karalarım senin için. :D
   
 7. bazinga

  bazinga Admin
  Admin

  Katılım:
  1 Şubat 2007
  Mesajlar:
  94,583
  Yılın en iyi filmlerinden biri. :)
  Spoiler

  1- Sertab Erener'in de dediği gibi "bir çaresi bulunur elbet yarın yeniden yaşamanın". Öyle de oluyor zaten filmin sonunda çözüm buluyorlar. :) Kaldı ki diyelim böyle bir umut yok, tamamen imkansız. Öyle bile olsa insanlar hatalar yapan, genelde sağlıklı düşünemeyen varlıklardır. Bu kararı filmi eleştirmek için kullanmak mantıksız, anca karaktere kızabilirsin bireysel olarak. :)

  2-Yaratıklar sese karşı aşırı duyarlılardı. İnsan en sessiz halinde bile yaratıklar için sesli varlıklar olabilir. Ama evet bazen ses duyarlılıklarının değiştiği noktalar vardı. :)

  3- Canavarı silahla öldürebiliyorlar mıydı ki hatırlayamadım o kısmı. En son sesle alt etmeyi başarıyorlardı? Denemişler öldürememişler işte çok zorlamamak lazım. :):)

   
  • Beğendim Beğendim x 1
 8. DarkLegenD

  DarkLegenD Favori Üye
  Favori Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  17,058
  Spoiler
  1-) O şartlarda hamile kalmak için beyinsiz olmak gerekir. Aksiyon yaratmak için illa hamile senaryosuna gerek yoktu. Bazı sahnelerde de bebeğin saniyeler içinde ölüp gitmesi gerekirdi. Annenin de öyle. Bu ayrı bir mantıksızlık.

  2-)Görüyormuş gibi saklanmasını ve çok net bir vuruş yapmasını diyorum. Hassaslık konusu başka mantıksızlıklara yol açıyor, üst maddenin 3 cümlesi mesela.

  3-) Zorlanan bir şey yok, yığınla asker dolu gezegendeyiz, yaratıklar zaten kör olduğu için bazı planlarla çatır çatır avlarsın. Ha oldu da ailenin yaşadığı yerde bu olanaklar yoktu, neden bu olanağın olmadığını izleyiciye anlatmalısın. Yoksa ben bunu sorgular dururum.
   
  #4408 DarkLegenD, 9 Aralık 2018 13:07
  Last edited: 9 Aralık 2018 13:19
 9. DarkLegenD

  DarkLegenD Favori Üye
  Favori Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  17,058
  Once - Bir Zamanlar - 2008

  Spoiler
  Aşk-Romantik film bana göre değildir ama bu bir başka. Yapıtın içinde bulunan şarkılar muazzam. Oyunculuklar da güzel. Herhangi bir cinsellik içeren sahne olmaksızın verilen o aşk-sevgi-kavuşamama duyguları mükemmel.


  Favori filmlerimden biri oldu.

  8.5/10
   

Sayfayı Paylaş