En İyi 10 Yabancı Dizi Listeniz

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok uzun ama üşenmeyip başlamak istiyorum. Bakalım başlayabilecek miyim. :A
Bir oturuşta 10 sezon izlemen şart değil ki birer sezonluk hedefler halinde izle. Araya başka diziler falan koyarsın öyle daha iyi gidiyor. Ben Friends'i o şekilde 2-3 yılda bitirmiştim ki en sevdiğim iki diziden biridir. :Z

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bir oturuşta 10 sezon izlemen şart değil ki birer sezonluk hedefler halinde izle. Araya başka diziler falan koyarsın öyle daha iyi gidiyor. Ben Friends'i o şekilde 2-3 yılda bitirmiştim ki en sevdiğim iki diziden biridir. :Z

Sit-com olduğu için yemek yerken, boş zamanlarımda falan izlerim artık. Bölüm süreleri de kısadır zaten? (b)

Bu arada En İyi 10'umu nasıl buldun? :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Sit-com olduğu için yemek yerken, boş zamanlarımda falan izlerim artık. Bölüm süreleri de kısadır zaten? (b)

Bu arada En İyi 10'umu nasıl buldun? :A
@bazinga'nın hayatıma kattığı üç armağandan biridir o dizi. Biri Big Bang Theory biri Friends biri de Fav10. :A Kesinlikle başla çok deme. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
20 dakika. :)

Peaky Blinders batırmış ama onun dışında iyi. :A İlk iki özellikle iyi. :Z

20 dakika olması güzel, seri şekilde indirip izlemeye başlarım o zaman. :A

Peaky Blinders muazzam kaliteli ya, gerek senaryosuyla gerek yönetmenliğiyle. Kusursuz iş, izlemediysen öneririm. :A İlk iki canlarım, GoT umarım finalinin ardından düşmez ve yerini korur. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
20 dakika olması güzel, seri şekilde indirip izlemeye başlarım o zaman. :A

Peaky Blinders muazzam kaliteli ya, gerek senaryosuyla gerek yönetmenliğiyle. Kusursuz iş, izlemediysen öneririm. :A İlk iki canlarım, GoT umarım finalinin ardından düşmez ve yerini korur. :A
İzledim çok sıkıcı geldi bana o. :A

Birde hayatımdan alıp götürdükleri var. :A Ben ihracatı söyledim ithalat daha fazla. :A @bazinga
Ne istediniz de vermedim bu nasıl hainlik. :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
1- Sherlock
2- Prison Break
3- Merlin
4- Orphan Black
5- True Detective (Sağlam giriş yaptı.)
6- Preacher
7- Arrow (İyi toparladı.)
8- The 100 (İyi toparladı.)
9- Fear The Walking Dead
10- Wayward Pines

Preacher, True Detective ve Fear The Walking Dead bittiğinde büyük çaplı bir değişiklik olacak listemde.
01- Prison Break (+9)
02- Merlin (+9)
03- Continuum (+9)
04- The 100 (+9
05- Preacher (+9)
06- Orphan Black (+9)
07- Fear The Walking Dead (+8.7)
08- True Detective (+8.5)
09- Sherlock (+8.5)
10- Arrow (+8)

Hepsi de kenarlarına yazdığım puanlardan da anlaşılacağı üzere mükemmel ilerleyen diziler. 8. sıradaki True Detective bile düşmesine rağmen kalite olarak çizgisini korudu ama diğer diziler de üstüne bir şeyler kattı.

FTWD bittiğinde mesajı sadece güncelleyeceğim. Preacher'ın yarın veya sonraki gün bölümü çıkacak. Zaten anında izlerim. Ama çok bir şey değişmez gibi.

Sherlock yere çakıldı. 4. sezondayım. Bir ara izlemeye çalışacağım.

D1: Preacher 2. sıraya çıktı. Orphan Black 4. sıraya, Continuum ise 5. sıraya geriledi.

D2: Orphan Black ile Continuum yer değiştirdi.

D3: Orphan Black 6'ya, Preacher 5'e, The 100 4'e geriledi. Merlin 2'ye, Continuum ise 3'e yükseldi. Preacher'ı abarttığımı fark ettim. Bundan sonra bu mesajımı güncellememeye çalışacağım.

D1 tarihi 29 Ağustos, D2 tarihi 7 Eylül, D3 tarihi 11 Eylül.

Son düzenleme:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Son yıllarda izlemeye başladım yabancı dizi, ona rağmen iyi sıçrama yaptığımı düşünüyorum.

• Dexter: 8 sezonu da ayrı heyecanla, ayrı güzellikle izledim. Yabancı dizi listemin zirvesindedir, o tadı başka işte alacak mıyım bilmiyorum. Biraz daha zaman geçse de tekrar izlesem...
  • Prison Break: Son sezonunu izlemedim, kimse de önermedi zaten. İzlediğim bölümler harikaydı, kesinlikle izlenmesi gereken başyapıtlardan biri.
  • Breaking Bad: 2-3 kere başladım diziye ama bir türlü tamamlayamamıştım, Mart 2018'de başlayıp Temmuz'da bitirmiştim. Gerçekten güzel yapıtlardan biri, terapi gibi gelecek işlerden biri. Yabancı diziye başlayanlar ilk bu işten başlasın.
  • Death Note: Forumdan arkadaşlar önermişti, ilk anime deneyimim oldu. Gerçekten değişik bir iş, ilk sezonu efsane. Diğer sezon pek sevilmedi izleyenler arasında ama ben o sezonu da sevmiştim.
  • The Walking Dead: Benim yabancı dizilere sarma sebebim, forum sayesinde keşfettim. İlk sezonları soluksuz izledim, ne diziydi arkadaş. Zorunlu arayı saymazsak ileride baştan başlayıp yetişmeyi düşünüyorum.
Friends dizisinin ilk sezonunu yarılamıştım ama devamı gelememişti, her izlediğimde ayrı keyif alıyordum. Yakında başlayacağım ve 1 yıl gibi sürede tamamlayacağım. Sanırım dizi zirveme konacak, o derece harika bir iş.

Lost dizisine de birkaç kere başladım ama yine devamı gelmedi, ileride bitirmek istediğim işlerden biri.

Siz Feet Under dizisinin de ilk sezonunu bitirmiştim galiba, mezarcı aileyi duyunca daha farklı iş beklemiştim. Tam istediğim tadı vermemişti, aslında olaylar yeni başlarken ben bıraktım galiba. İzlenebilecek iş. :)

Haziran 2018'de kadar Friends'i bitirmeyi planlıyorum, ek işler de çıkarabilirim. O zamana daha net liste yaparım. :D

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
  1. Shameless
  2. The walking dead
  3. Game of thrones
  4. American horror story
  5. Riverdale
  6. Scream
  7. Pretty little liars

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
01- Prison Break
02- Merlin
03- Continuum
04- The 100
05- Preacher
06- Orphan Black
07- Fear The Walking Dead
08- True Detective
09- Sherlock
10- Arrow
Bitirdiklerim/Tamamladıklarım/Her neyse: Big Mouth, Disenchantment, Knightfall, Rick and Morty, Sherlock, The Haunting of Hill House, The Hollow, The Last Man on Earth, Paradise PD, Westworld, The Walking Dead.

1- Prison Break
2- Merlin
3- Continuum
4- The 100
5- Rick and Morty
6- Sherlock
7- Orphan Black
8- Big Mouth
9- Fear The Walking Dead
10- Preacher

Son düzenleme:

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Sıralamasız olarak;

• Friends
  • Lost
  • Game of Thrones
  • FlashForward
  • Spartacus
  • The Big Bang Theory
  • How I Met Your Mother
  • The Walking Dead
  • Dexter
  • Da Vinci's Demons
diye sayabilirim şimdilik ayrıntılı sıralamayı yarın yaparım. :)
Listeyi bi güncellemek lazım. :D Da Vinci's Demons, The Big Bang Theory, The Walking Dead'in listeden çıkma zamanı gelmiş. :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
En İyi 10 Yabancı Dizi Listem

1-The Walking Dead
( Kesinlikle süper dizi , beni hayata bağlayan bir dizi, umarım birgün bu dizide oynarım )

2- Fear The Walking Dead ( Daha başmadı ama şimdiden 2.sırada )

3- Breaking Bad ( son sezonu halen aklımda , drama bu kadar iyi yansıtılmazddı 5.sezonun 14.bölümünü izlerken kalbim küt küt atmıştı harika bir dizi )

4-Prison Break ( İlk sezonu harika harika ! zekice kurgulanmış senaryo belkide 3.sırada olmasının neden her sezonun 22 bölüm olmasından dolayıdır adam gibi 13 bölüm olsa süper olurdu ayrıca ülkemizde en çok izlenen dizilerdendi )

5- Game Of Thrones ( Hiç izlemedim ama çok popüler dizi seneye başlayacağım )

6- Lost ( Efsane kesinlikle , ilk 3 sezon zekice kurgulanmış hiçbir maliyetten kaçınılmamış bir dizi , Türkiye'de yayınlandığı zaman herkes bu diziyi konuşuyordu , 5 ve 6 sezonları izleyeceğim :) )

7.The Killing ( Kesinlikle harika bir dizi , finalde ağlayacaktım nerdeyse :( forumda ilk başta hak ettiği değeri göremedi ama sonradan gördü , lütfen izleyin sizde :( )

8-Orphan Black ( Tatiana desem yeterli dimi ? :) )

9- Bates Motel ( 2013 yılın dizilerinden olmuştu çok iyi hatırlarım )

10-Revenge ( Emily ve Victoria için yoksa dizide bir halt yok :) )

Vikings , Better Caul Saul , Empire , Episodes bu dizilerde yakında takip ediyor belki ilerleyen zamanda girebilir. ( Girer bence :D )

@destere @OzaN @xemrexxx @Çiğdem- @cookies @yatutarsa @mrt-06 @cevaa @Forumdash @gundix123 @gizmo @kaan955
Bu listemi güncellemem lazım baya bir değişiklik olacak. :F

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
En İyi 10 Yabancı Dizi Listem

1-The Walking Dead
( Kesinlikle süper dizi , beni hayata bağlayan bir dizi, umarım birgün bu dizide oynarım )

2- Fear The Walking Dead ( Daha başmadı ama şimdiden 2.sırada )

3- Breaking Bad ( son sezonu halen aklımda , drama bu kadar iyi yansıtılmazddı 5.sezonun 14.bölümünü izlerken kalbim küt küt atmıştı harika bir dizi )

4-Prison Break ( İlk sezonu harika harika ! zekice kurgulanmış senaryo belkide 3.sırada olmasının neden her sezonun 22 bölüm olmasından dolayıdır adam gibi 13 bölüm olsa süper olurdu ayrıca ülkemizde en çok izlenen dizilerdendi )

5- Game Of Thrones ( Hiç izlemedim ama çok popüler dizi seneye başlayacağım )

6- Lost ( Efsane kesinlikle , ilk 3 sezon zekice kurgulanmış hiçbir maliyetten kaçınılmamış bir dizi , Türkiye'de yayınlandığı zaman herkes bu diziyi konuşuyordu , 5 ve 6 sezonları izleyeceğim :) )

7.The Killing ( Kesinlikle harika bir dizi , finalde ağlayacaktım nerdeyse :( forumda ilk başta hak ettiği değeri göremedi ama sonradan gördü , lütfen izleyin sizde :( )

8-Orphan Black ( Tatiana desem yeterli dimi ? :) )

9- Bates Motel ( 2013 yılın dizilerinden olmuştu çok iyi hatırlarım )

10-Revenge ( Emily ve Victoria için yoksa dizide bir halt yok :) )

Vikings , Better Caul Saul , Empire , Episodes bu dizilerde yakında takip ediyor belki ilerleyen zamanda girebilir. ( Girer bence :D )

@destere @OzaN @xemrexxx @Çiğdem- @cookies @yatutarsa @mrt-06 @cevaa @Forumdash @gundix123 @gizmo @kaan955

O sıralar önyargın yokmuş Game of Thrones'a. :A