Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

2017 Dunkirk - Film Yorumları

Bu konu 'Film Yorumları' forumundadır ve mesmeso61 tarafından 20 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

Nolan'ın ismini ile ticari kazanç elde etmek amaçlı kullanmışlar sanırım çünkü Nolan filmi değil bu.:F

Savaş psikolojisinin işlendiği filmleri severim bu filmde de öyle bir tat vardı. Biraz gerilim dozu katılmış oda güzeldi. Film konu olarak guzeldi ama senaryo çok boştu. Konu ne kadar muhteşem olursa oldun senaryo iyi olmayınca olmuyor. Karakterlerin hikayeleri yetersizdi ve bi amaç doğrultusunda değildi. Bi şeyler eksikti senaryo yada kurguda malesef. O yüzden sıkıldım biraz ve film bitince waow olmadım.

Görsel efektler muhteşemdi onun dışında pek muhteşem bi şey yoktu.:(

5.5/10

• Beğendim Beğendim x 3
  2. MasacRE-

MasacRE- Favori Üye
    Favori Üye

Nolan tarzına uzak ama yine onun filmi olduğunu belli eden tarzda bir film olmuş. 3 farklı zamandan kurgulanıp sonda birleştirilmesi iyi bir hava katmış filme. Aynı zamanda alışık olduğumuz savaş filmlerinden de çok farklıydı. Başrol diyebileceğimiz adamların bile doğru düzgün repliği yok, isimlerini bile bilmiyoruz bazılarının veya birkaç kere duyuluyor o kadar. Belgeselimsi tarzda o olay aktarılmış izleyenlere. Bunu yaparken de bir savaş filminden bekleyeceğin kol, bacak kopmaları, kanlar falan da yok, yalnızca askerlerin psikolojisi üzerinden gidilmiş ve bu da muhteşem yansıtılmış. Karşı taraf olan Almanları bile görmüyoruz filmde zaten, yalnızca İngilizlerin oradaki durumları. Her an onlarla birlikte o çaresizliği yaşadım resmen izlerken. Uçaklar devamlı bombalıyor ve senin yapabileceğin hiçbir şey yok beklemek dışında.

Müzikler yine enfesti zaten bir Hans Zimmer klasiği olarak, o gerilim dolu sahnelerde heyecanı bir kat daha yukarıya çıkarıyordu. Görsellik de yine aynı şekilde çekimlere falan diyecek bir söz yok. Keşke sinemada izleseymişim dedim izledikten sonra, orada o hava çok daha farklı hissedilirdi.

Dunkirk, bence Nolan'ın en iyi filmi olmasa da yine diğer filmlerinden aşağıda değil. Kötü film çıkmıyor adamdan her filmini izlemek ayrı bir zevk. Ayrıca bu tarz bir film, yönetmenin sıradaki işini daha bir merak ettirdi. Bakalım bir sonraki filmde nasıl bir şey çıkacak karşımıza :D

9/10

• Beğendim Beğendim x 5
  3. destere

destere Favori Üye
    Favori Üye

• Güldürdün Güldürdün x 1
  4. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Bu Oscar filmi değilki :F :F :F @Forumdash

5. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

Ben açtim bekliyorum şuan :X Nasıl Oscar fimi değil?

• Güldürdün Güldürdün x 2
  6. destere

destere Favori Üye
    Favori Üye

harbiden oscar adayı filmleri nasıl ayırdedeceğizki @OzaN  da bişey yazmamış biz tüm 2017 filmlerini tüketecekmiyiz bu şekilde :)

7. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Oscar etkinliğine dahil filmleri hafta sonu ozan açmıs konularını :A

Bu filmi taa yaz ayında Temmuzlarda @mesmeso61 açmış o arada öyle film açıyor onlardan biri Ozanın oscar etkinliğine faydası yok :A :A :A

• Güldürdün Güldürdün x 3
  8. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

@OzaN in sitesinde de tüm filmler var:X 23 Ocakta adaylar açıklancakmiş 25 mart oscar gecesiymiş. Bu haftadan sonra film izlemicem oscarın tarih uzatması da güzel olmuş :X Adaylar acıklanınca adaylardan izlerim.

9. destere

destere Favori Üye
    Favori Üye

o zaman bundan vazgeçelim sonra izleriz bunu oscarlık bir film bulsun @Forumdash  :)

10. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

@OzaN ın açtığı konular olucak ve filmleri cumartesi pazar açmış  hafta sonu ozanın açtığı filmlerden bakın :A :A :A

11. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

Sen bul ugraştırma beni :X @mesmeso61  izlemiş, @Aserat da izlemiş. Duvar yazılarında birbirlerine gönderme yapıyorlar:F Bizde izleyelim de çıksın aradan, film büyük mü küçük mü görelim:F

12. destere

destere Favori Üye
    Favori Üye

tamam izleyelim bu saatte başka film nerden bulacağız:) @Çiğdem-  bunu izleyelim, bu filmi  senin kütük benim sıvadaşım @MasacRE-  de önermiş bize aradan çıkaralım bunuda :)

• Beğendim Beğendim x 2
  13. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Tamam ama Oscar filmi değil öylesine izlemiş oluyoruz vakit geçsin diye :A :A :A @Forumdash

• Beğendim Beğendim x 1
  14. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

15. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Oscar filmi değil derken  şeyi diyorum @OzaN ın etkinliğini kapsamıyor :F Etkinliği kapsayan filmleri hafta sonu açmış :A :A :A

16. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

Açılan konuyu bi daha mı açsın adam:X Neyse hadi kurulun koltuklara izleyelim :A

17. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Bu kadar şeyi yazmak kaç dakikanı aldı bilmiyorum ama ben beğenmezsem ayıp olacağını düşündüm. Eline sağlık.

18. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Yarın bunu izler gelirim ozaman @destere :A

Maşllah @MasacRE- @sokak sanati Spoisiz Filmi bağıra çağıra anlatmışlar izlemeyede gerek kalmıyor gerçi ama :A :A :A

• Güldürdün Güldürdün x 3
    • Harika Harika x 1
  19. destere

destere Favori Üye
    Favori Üye

• Beğendim Beğendim x 1
    • Harika Harika x 1
  20. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

Sayfayı Paylaş