2016 Doctor Strange - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1211837.jpg

Doktor Strange - Doctor Strange (2016)

Türü:
Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen: Scott Derrickson
Senaryo: Jon Spaihts, Scott Derrickson, C. Robert Cargill

Oyuncular:
Benedict Cumberbatch
Chiwetel Ejiofor
Rachel McAdams
Benedict Wong
Mads Mikkelsen

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Marvel yine muhteşem bir film yapmış. :love1: Özellikle görsel efektlere bayıldım birde IMAX ile izleyince daha da muhteşem oldu. :Z Başından sonuna kadar aksiyon bitmedi ve film git gide bambaşka bir "boyuta" geçti.

Filmde boyutsal efektler bana Dicaprio'nun rüyalarla ile ilgili bir filmini hatırlattı, @Maskeli Fedai ismi neydi o filmin? Bir türlü aklıma gelmedi.

Sonundan da anlaşılacağı üzere ikinci film de gelecek. :D @Polat Şaşmaz @Çiğdem- @cookies bu filmi siz de sevebilirsiniz. :D

Puanım; 9/10 - Görsel efektlere puanım 10/10

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

Marvel yine muhteşem bir film yapmış. :love1: Özellikle görsel efektlere bayıldım birde IMAX ile izleyince daha da muhteşem oldu. :Z Başından sonuna kadar aksiyon bitmedi ve film git gide bambaşka bir "boyuta" geçti.

Filmde boyutsal efektler bana Dicaprio'nun rüyalarla ile ilgili bir filmini hatırlattı, @Maskeli Fedai ismi neydi o filmin? Bir türlü aklıma gelmedi.

Sonundan da anlaşılacağı üzere ikinci film de gelecek. :D @Polat Şaşmaz @Çiğdem- @cookies bu filmi siz de sevebilirsiniz. :D

İnception :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

aaaa şuan görüyorum bu filmi marvel yaptıysa süperkahraman serilerinden olmalı sen beğendiysen bakarım bir an önce :F :F :F

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Filmi dün izledim yorum yapmak şimdiye kısmet oldu. Çok başarılı bir film olmuş. Marvel filmlerinde ilk 3'e net bir şekilde girdi benim açımdan. Hatta daha iyi bir yönetmeni olsaymış ilk sırayı bile alabilirmiş. Ama şu haliyle de gayet başarılı bir iş olmuş.

Film zaten konusu, kurgusu, temel aldığı hikayesi itibarıyla Matrix, İnception, Doctor Who karışımı bir şey olmuş ve büyük tat aldım izlerken bu durumdan. Marvel daha önce değinmediği bir konuya girmiş. Mistik güçler, büyüler, astral seyahat falan. Bunları da işlerken altından çok iyi kalkmışlar. Buradan sonra biraz detaya gireceğim.

Harika ötesi görsel efektleri izlerken büyüledi resmen. Şimdiden Oscar adaylığı kesin ben ayrıca favori olarak görüyorum bu dalda. Yönetmenin yanlışları vardı dedik ama bu kadar müthiş görsel kaliteyi bu kadar iyi yönetmesi doğrularındandı elbette. Beyin yakan ama izlerken müthiş bir şekilde akan sahnelerdi. Hem astral seyahat hem gerçeklik ve zamanı bükme sahneleri müthişti gerçekten.

Zaten oyunculuklardan bahsetmeye gerek yok. Benedict Cumberbatch izlerken muazzam keyif aldığım bir oyuncudur. Doctor Strange'i ondan başkası oynasa olmazmış. Bildiğin karakter o olmuş direk. Tilda Swinton'la aralarındaki usta çırak ilişikisi o kadar farklı ve derin işlenmiş ki müthişti izlemek. Zaten Ancient One karakterini gri yaparak olaya farklı bir boyut getirmişler. Mordo ile olan ilişkileri de çok iyiydi. Chiwetel Ejiofor da bazı yerlerde parlamış ve çok iyi performans sergilemiş. Düşman karakter de harikaydı. Mads Mikkelsen karizmasıyla ve gücüyle çok iyi bir karakter yansıtmış.

Filmde bir keskin viraj var ki o kısımdan sonra olayın gidişatını izlemek harikaydı. Ancien One'ın karanlık güçlerden destek aldıktan sonraki filmin gidişatı müthişti. Hem Mordo'nin hem Doctor Strange'in olaya bakış açısının değişimi çok iyi işlenmiş. Zaten Mordo'nun düşman olacağını da o değişimde ve filmin sonlarında anladık.

Son demişken film farklı ve özgün olduğu için finali de bir o kadar özgün olmuş. Kimsenin beklemediği şekilde çözüme bağlanmış olay. Film boyunca yer yer var olan komedi sekansları finalinde de çok güzel araya serpiştirilmiş. Şaşırtıcı bir şekilde çözülerek takdirimi bir kez daha kazandı film.

Film yılın ve Marvel'ın en iyi filmlerinden diyebilirim. Gerçi bu yıl pek film izlemedim ama yine de pek kaliteli filmlere rastlamamıştım Oscar döneminden önce. Neyse şu 2 ayda bol bol kaliteli filmlere rastlayacağımı umuyorum. Tabi kendimi tekrar sinemaya döndürebilirsem. Çok boşladık bu ara. :A

9/10

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Filmi 1 hafta önce IMAX'de izledim. İyi bir filmdi özellikle görsel açıdan tam bir başyapıt. IMAX izlenmesi gereken bir film kesinlikle.

Benedict Cumberbatch role çok iyi yakışmış, oldukça başarılıydı. Tilda Swinton'da Ancient One rolünde oldukça başarılı bir iş çıkarmış.

Aksiyon sahneleri de iyi çekilmişti. Filmin başındaki özellikle çok güzeldi.

Doctor Strange'in doktor halini izlemek de keyifliydi.

Eğitiminde çok büyük bir sıçrama yapıyor bi anda. Biraz daha oturaklı anlatılabilirdi eğitim aşaması.

Ancient One biraz basit ölüyor maalesef. Doctor Strange'in çok çabuk en iyi büyücülere karşı kafa tutabilecek seviyeye gelmesi de biraz saçma.

Dormammu I've come to bargain.

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/doctor-strange-2016/

Beni sinemaya götüren ilk Marvel filmi olmayı başardı her şeyden önce. :A İzleyeli 2 hafta oldu ama yorumu geciktirdim. (Aslında daha önceden yazdım yorumu ama yazdıktan sonra yayınlaması da 1 hafta gecikti. :A)

Neyse filme dönelim. Katılıyorum Marvel'ın en iyi filmlerinden ama bu çok bir şey ifade etmiyor. :) Beklediğimi buldum. Çok farklı konulara girmiş, diğer süper kahraman filmlerinden rahatlıkla ayrılıyor.

Inception'ın fazlaca etkisinde kalsa da efektler çok güzeldi.

Marvel filmlerini sevmeyenlerin de izleyebileceği, sevebileceği bir film:

6.5/10

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Tam yorum: http://izleryazar.com/doctor-strange-2016/

Beni sinemaya götüren ilk Marvel filmi olmayı başardı her şeyden önce. :A İzleyeli 2 hafta oldu ama yorumu geciktirdim. (Aslında daha önceden yazdım yorumu ama yazdıktan sonra yayınlaması da 1 hafta gecikti. :A)

Neyse filme dönelim. Katılıyorum Marvel'ın en iyi filmlerinden ama bu çok bir şey ifade etmiyor. :) Beklediğimi buldum. Çok farklı konulara girmiş, diğer süper kahraman filmlerinden rahatlıkla ayrılıyor.

Inception'ın fazlaca etkisinde kalsa da efektler çok güzeldi.

Marvel filmlerini sevmeyenlerin de izleyebileceği, sevebileceği bir film:

6.5/10
Her şey olumluysa neden 6.5? :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Filmi bu hafta içinde izledim. Yorum yapmak için şimdi fırsat bulabildim.

Genel olarak Marvel filmlerini seven birisi olarak gittim sinemaya ve bu filmi de çok beğendim. Özellikle herkesin bahsettiği gibi görsel efektler harika olmuş.

Senaryoya gelirsek, o noktada bazı sıkıntılar var. Buda süreyi çok uzun tutmak istememelerinden kaynaklanan sıkıntılar sanırım. Doctor Strange'in gelişim süreci biraz daha uzun tutulmalıydı bana kalırsa. Çok çabuk gelişti ve güçlerini kullanmaya başladı.

Oyunculuk performanslarına gelirsek; Benedict Cumberbatch harika oynamış. Doctor rolünün hakkını vermiş ve üstesinden rahatlıkla kalkmış. Tilda Swinton'da gayet iyiydi.

Kısaca görsel efektler açısından harika, senaryo açısından iyi ama çok iyi olmayan bir film olmuş.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Filmi bu hafta içinde izledim. Yorum yapmak için şimdi fırsat bulabildim.

Genel olarak Marvel filmlerini seven birisi olarak gittim sinemaya ve bu filmi de çok beğendim. Özellikle herkesin bahsettiği gibi görsel efektler harika olmuş.

Senaryoya gelirsek, o noktada bazı sıkıntılar var. Buda süreyi çok uzun tutmak istememelerinden kaynaklanan sıkıntılar sanırım. Doctor Strange'in gelişim süreci biraz daha uzun tutulmalıydı bana kalırsa. Çok çabuk gelişti ve güçlerini kullanmaya başladı.

Oyunculuk performanslarına gelirsek; Benedict Cumberbatch harika oynamış. Doctor rolünün hakkını vermiş ve üstesinden rahatlıkla kalkmış. Tilda Swinton'da gayet iyiydi.

Kısaca görsel efektler açısından harika, senaryo açısından iyi ama çok iyi olmayan bir film olmuş.

Doctor Strange'in gelişim sürecinin çok kısa tutulduğu çok doğru. Acemi olan adam bir anda ustabaşı kesildi. :):)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,589
Puanı
860
Film benim için MCU'da ki en iyi film. Çok efsane bir film çıkmış ortaya. Oyunculuklar üst düzey. Kurgu çok iyi. Görsel efektler bambaşka bir boyut. Kambırbeybi bu filmde de coşmuş. Bir bu herife bir de RDJ'e ego çok fena yakışıyor. Lütfen ikiniz bize her sene bir film izletin.

Abi o görsel efektler neydi öyle ya? Beynim döndü izlerken. Filmin bütçesinin yarısı sadece efektler gitmiş olmalı. Ama helali hoş olsun. Verilen paraya değmiş.

Oscar'da tek adaylık bence yeterli değil. Zaten o kategoride açık ara önde olmalı. Yani bu filmden başka hiç bir film alamaz o ödülü. Bence En İyi Erkek, Yönetme ve Uyarlama Senaryo kategorilerinde de adaylığı hak ediyordu.

Dormammu I've come to bargain.

10/10