Doğan Medya'dan 'Satış' Açıklaması! Satış Neleri Kapsıyor?

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Doğan Medya Grubu ve Demirören Medya Grubu arasında satış ve devir konusunda görüşmelere başlandığı açıklandı!

Yapılan açıklamaya göre Kanal D, CNNTürk, Hürriyet, Posta, Fanatik, D-Smart, DHA ve YaySat'ın satışı kararlaştırıldı ve görüşmeler başladı.

İşte Doğan Holding'in KAP'a yaptığı açıklama:
"Şirketimiz'in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. ("Kanal D" TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. ("CNN Türk" TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. ("D Smart")'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Kanal D'yi ben alayım bari fazla pahalı değilmiş :A :A

Şaka bir yana Aydın Doğan Kanal D'yi zarar ettiği için paketin içine eklemiş. O fiyatı oluşturan platformlar D-Smart, Hürriyet ve CNN Türk deniliyor.

DemirAdam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45
Puanı
40
Pek uzulmuyorum kanal d buyuk televizyon markasi yonetimi de ozenle secilib daha dogru projelerle yolunaa devam edeceginden eminim kanalda transferler baslar bakalim kim nereye gidecek

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Pek uzulmuyorum kanal d buyuk televizyon markasi yonetimi de ozenle secilib daha dogru projelerle yolunaa devam edeceginden eminim kanalda transferler baslar bakalim kim nereye gidecek
Üzüldüm ben Kanal d nin satılışına Arka sokaklar var Tutku konusu hoşuma gitti çocuklar Duymasında

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Çok yazık, Kanal D'nin artık atv'den farkı kalmamıştır benim için.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Yani hükümet yandaşı olacaksa, tek çıkış yolunu söylüyorum. :A
Arka sokaklar suriyeye girdilerle Sadece tek bir örgütle uğraşmadılar üçüylede uğraştılar Irakta Suriyede Kurtuluş savaşındaki Aşiret Paşahan Aşireti Yusuf Paşahan ölebilir
Ekibin o Aşiretle başetmesi zor olabilir Adamlar Fransızlarla mücadele etmişler. her halde buna müdahalede bulunmazlar gibi geliyor Kurtuluş savaşı Aşiretine @kerem

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bir devrin sonu resmen. En çok Hürriyet ve CNN Türk için üzüldüm. İkisi de son dönemde kalitesinden ödün verse de alanlarında ülkenin en iyilerindendiler.

Umarım tarafsız olma çabasında olurlar. Tamamen mümkün olmadığını biliyoruz ama A Haber gibi olmaları kabus olur.