Diziler Hakkında Konuşuyoruz! - 2. Bölüm - Konuk: AteşBöceği

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,372
Puanı
1,060

Diziler Hakkında Konuşuyoruz! - 2. Bölüm - Konuk: AteşBöceği

1- Öncelikle programımın 2. Bölüm'üne hoş geldin. Geçmişten bugüne en sevdiğin 5 dizi? 5 tane söyle hatırlamıyorum deme ama. :D
Demem demem merak etme ama 5'ten fazladır. Hiçbirini ayıramam ki aslında sorular karşılıklı sohbet şeklinde olsa daha güzel olurdu bence bu fikrimi değerlendir derim. ;) 90'lı yıllar ve sonrası diye ayıracak olursak Süper Baba, Ruhsar, Çılgın Bediş, Sıdıka, Baba Evi derim. 2000'li yıllar Yol Arkadaşım benim için çok önemlidir. Ayrıca Yeşil Deniz, Tövbeler Tövbesi, Aramızda Kalsın, Gönül Dağı diyorum.
2- Neden o 5 diziyi çok sevdin?
Kendimden bir şeyler bulduğum için olabilir.
3- En sevdiğin 3 yabancı dizi?
Hiç yabancı dizi izlemedim desem. ;)
4- Yabancı dizi mi Türk dizisi mi?
Bana göre Türk dizileri ama yabancı yapımları çeviriyorlar ya onlar da güzel oluyor.
5- En sevdiğin dizi türü?
Romantik komedi.
6- Dizilerde klişeyi sever misin?
Hiç sevmem sıkılırım ama diziler klişelerden ibaret kendini tekrarlayıp duruyor.
7- Dizilerde en gıcık olduğun durum?
Olumsuz giden durumlar, kötüye giden sonlar millet heyecan arıyor ama ben dizi kötüye gittikçe izleyemiyorum.
8- Sence bir dizide senaryo mu önemli kanal mı?
Bence senaryo daha önemli, senaryo beni çeksin hangi kanalda olursa açıp izlerim. ;)
9- Yapımcıya göre dizi izler misin?
Hiç öyle bir düşüncem olmadı dediğim gibi senaryo önemli, dizi beni kendine çeksin yeterli.
10- Ülkemizde en iyi dizileri yapan kanal sence?
Bana göre TRT 1. Ben TRT 1 dizilerini daha çok seviyorum, zaten son bir kaç yıldır izlediğim dizi sayısı epey düştü, Gönül Dağı'na bakıyorum Yeşil Deniz geri döndü onu izliyorum daha önce de Hercai ve Kuzey Yıldızı İlk Aşk izledim arada izlediğim yaz dizileri de oldu tabii ama sonra bıraktım.
11- Bir dizi tutmayınca bu aralar yönetmen yüzünden deniyor. Sence bu doğru mu?
Bence daha çok senarist yüzünden, senaryolar birbirini tekrar ediyor güzel başlayan severek izlediğim yaz dizileri bile oldu ama çoğu final yaptı sezona kalanlarda senaryoyu bozdu bence ilk baştaki gibi devam ettiremiyorlar senaryoyu ondan oluyor yönetmen ne alaka anlamadım senaryo kötüyse. ;)
12- 1 yıl dizi izlemeden yaşayabilir misin?
Yani başka meşguliyetlerim olsa yaşardım belki. ;)
13- En saçma bulduğun 3 dizi?
Kesin vardır ama şu an aklıma gelmedi.
14- 3 erken biten dizi söyle desem?
Ah Nerede'yi seviyordum ama bir anda bitti. Sevdaluk ve Gülbeyaz'da öyle.
15- Bittiğine üzüldüğün 3 dizi?
Biri Yeşil Deniz'di bir final lümü olmalı diyordum sonunda ekranlara geri döndü umarım finalini görürüm. Sonra Yol Arkadaşım ve Darısı Başımıza.
16- Bir diziyi geri döndürecek olsan hangi dizi olurdu o?
Bu soruyu daha önce sorsaydın Yeşil Deniz derdim yıllar önce sorsan Ruhsar derdim hiç olmazsa finalini görmeliydik nasıl bağlarlardı nette yazdığı gibi hepsi bir rüyadan mi ibaretti yani o son görülme miydi, böyle yarım kalmamalıydı. :)
17- Yapımcısın hangi kanalla anlaşırsın?
TRT 1 ile.
18- Yapımcısın bir erkek bir kadın oyuncuyla anlaşman gerek. Kimi seçerdin?
Çok düşündüm bulamadım.
19- Ülkemizde diziler yabancı ülkelerdeki gibi 40-59 dakika aralığına düşmeli mi sence artık? Düşmeliyse neden?
Oyuncular adına düşmeli çünkü çok zamanlarını alıyor bizim için de öyle. Saatlerce TV başında kalıyoruz sinema izler gibi bölüm izliyoruz resmen senaryolar kendini tekrar ediyor.
20- Çevrende bu aralar en çok hangi dizi konuşuluyor?
Kursta en çok Camdaki Kız konuşuluyordu hep bir gündem konusuydu bir de Gönül Dağı.

Konuk olmak isteyenler yorumlara yazabilir. :bhr:

Son düzenleme:

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Merhaba.. Keyifli bir sohbet yapılmış.yanıtlar da iyi. dizilerin Çoğunlukla klişe de kaldığını düşünüyorum,keşke tekrarlara düşmeseler.. Emeğimize sağlık @AteşBöceği @cokiyitvci keyifle okudum konuyu başarılı ☺️🤗🎉
Teşekkür ederim ;) haklisin keşke düşmeseler ya
------

Bu listeye tek Doksanlar dizisini eklemeyi unutmusum nasıl unuttum onu bilmiyorum ama bence yarım kalmayı hak etmeyen bir diziydi

• Harika
Reactions: Turkuazz

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,372
Puanı
1,060
Merhaba.. Keyifli bir sohbet yapılmış.yanıtlar da iyi. dizilerin Çoğunlukla klişe de kaldığını düşünüyorum,keşke tekrarlara düşmeseler.. Emeğimize sağlık @AteşBöceği @cokiyitvci keyifle okudum konuyu başarılı ☺️🤗🎉
Üc hata Hakki var özellikle din konusunda
Bende konuk olmak istiyorum
Çok teşekkürler herkese. :D @Angelica