Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Diyanet: "SMS ile Boşanma Gerçekleşebilir"

Bu konu 'Güncel Haberler' forumundadır ve mrt-06 tarafından 7 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. mrt-06

mrt-06 Admin
    Admin

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu telefon, faks, mektup, SMS ve internet ile eşlerin boşanabileceğine dair bir açıklama yayınladı!

"Telefon, mesaj ve internet yoluyla boşanma geçerli midir?" sorusuna şu yanıt verildi;
    “Bir kimse, yüzüne karşı ‘seni boşadım, benden boş ol' gibi boşamayı ifade eden sözleri şifahî olarak söylemek suretiyle, eşini boşayabileceği gibi, bu sözleri telefon, mektup, mesaj, internet ve faks yoluyla bildirerek de boşayabilir. Söz konusu iletişim vasıtalarıyla boşamak, sözlü olarak yüz yüze boşamak gibi geçerlidir. Ancak, bu durumda kocanın, boşamış olduğunu inkar etmemesi gerekir. Boşamanın yazılı olması halinde ise boşanan kimse, yazının veya mesajın eşinden geldiğinden emin olmalıdır. Bu durumda boşama hükümleri, kadının mektubu okuduğu andan itibaren başlar. Fakat koca eşini daha önce gıyaben boşamış da bunu mektupla haber veriyorsa, boşamanın hükümleri, kocanın boşadığı andan itibaren başlar.”​

Şunlar da ilginizi çekebilir:

• Güldürdün Güldürdün x 2
  2. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

2100 yılındaki soruları çok merak ediyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

Gerçek düşüncemi yazacaktim ama forumdaki bazı kişilerin (inanç/dini) düşüncelerine hakaret olur diye vazgeçtm:X Dini nikah sonuçta pek yükümlülüğü yok benim nezdimde.

Gelecekte resmi nikahlar avukatlar araciliğiyla SMS-İnternet üzerinden yapılabilir.Kimse de çıkıp millet neylerle ugraşir biz neyle diyip naralar atmasın.

• Aynen Aynen x 1
  4. yatutarsa

yatutarsa Esaslı hoyrat sevişmelerden anlar bendeki kalp
    Favori Üye

Gereksizce sert bir tepki verildiğini düşünüyorum bu konuda. Diyanet dini bir kurum olarak dini nikahın sözle veya yazıyla bitebileceğini söylemiş ama sanki resmi nikahtan bahsediliyormuş gibi ortalığı ayağa kaldırdılar. :D

5. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli ♪♪ MusicSurvivor 7.Sezon Şampiyonu ♪♪

Telefonlar yasaklansın:F

Sayfayı Paylaş