EFE UYSAL

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
Diriliş ''Ertuğrul''a Ödül Yağmuru!

engin-altand-173918CK-150x150.jpg

TRT 1'in en çok izlenen dizisi reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'a Gebze Teknik Üniversitesi'nden ödül yağmuru geldi.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Didem Balçın, Hülya Darcan, Kaan Taşaner, Burcu Kıratlı, Evrim Solmaz, Barış Bağcı ve Uğur Güneş'in bulunduğu yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı diziye Gebze Teknik Üniversitesi'nden ödül yağmuru geldi.
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, üniversitelerince bu yıl ilk defa düzenlenen "Turkuaz Kelebek Ödülü" töreninde yaptığı konuşmada, Türk toplumunun köklü bir tarihi geçmişe sahip olduğunu ve bu geçmişe sahip çıkılması gerektiğini söyledi."Diriliş Ertuğrul" dizisinin, geçmişe sahip çıkılması adına önemli bir misyonu yerine getirdiğini ifade eden Görgün, "Ödüle layık görülen dizi örf, adet, gelenek ve tarihe uygun olması nedeniyle çok anlamlı. "Diriliş Ertuğrul" dizisi tarihimizi araştırma, merak uyandırma konusunda da önemli rol üstlenmektedir. Kendilerini burada ağırlamaktan mutluluk duyuyor ve tebrik ediyoruz" ifadesini kullandı.​

Rektör Görgün, dizinin yönetmeni Metin Günay'a, "Yılın Televizyon Dizisi" ödülünü , yine Metin Günay'a yılın yönetmeni, Mehmet Bozdağ'a "Yılın Yapımcısı ve Senaristi" ödülü ile Engin Altan Düzyatan, Didem Balçın, Ayberk Pekcan ve Uğur Güneş'e ise "Yılın Oyuncusu" ödüllerini takdim etti.
Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
hakettiler özellikle engin altan düzyatan ertuğrulu çok güzel canlandırıyor

EFE UYSAL

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Tebrikler, reytinglerdeki başarısını ödül anlamında da sürdürmesi dileğiyle. :)

HarzeM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,471
Puanı
250
bir üniden alınmış ödül çok abartma :A bir araştırsak akp arti bilmem nesiyle organik ilişkisi çıkar:A
abartan yok sokak totosunun tamda iğneleyici laflarının ustune geldi şaşırtıcı oldu. Ve pek çok odule ek oldu ilk odulu degil. AKP ile ilgisi olmaz ama Ünide muhafazakar kesim çoksa haliyle en beğendikleri dizi bu olup odule layık gormeleri normal bunun dışında her ödül yarışmasında zaten herkes kendi gorusune yada kanalına yakın projelere odul veriyor.bunları artık gorsen diyorum. Hep sanki akpliler taraf tutuyor,slogan üretiyor,torpil yapıyor gibi konusuyorsun da senin izlediğin kanallar,gazeteciler,üniversiteler vs de öyle. Herkes taraf tutuyor. Ornek:altın kelebek. Körler ve sağırlar birbirini ağırladı. Diriliş gibi yılın enniyi reytinglerini alan dizi "en iyi dizi" kategorisinde aday bile değildi.hani aday yaparsın ama secmezsin anladıktan aday bile yapmayip bu kadar bariz taraf tutulmaz. Hem ben sokak totosuna gönderme yaptım hemen ne damliyon:A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061
abartan yok sokak totosunun tamda iğneleyici laflarının ustune geldi şaşırtıcı oldu. Ve pek çok odule ek oldu ilk odulu degil. AKP ile ilgisi olmaz ama Ünide muhafazakar kesim çoksa haliyle en beğendikleri dizi bu olup odule layık gormeleri normal bunun dışında her ödül yarışmasında zaten herkes kendi gorusune yada kanalına yakın projelere odul veriyor.bunları artık gorsen diyorum. Hep sanki akpliler taraf tutuyor,slogan üretiyor,torpil yapıyor gibi konusuyorsun da senin izlediğin kanallar,gazeteciler,üniversiteler vs de öyle. Herkes taraf tutuyor. Ornek:altın kelebek. Körler ve sağırlar birbirini ağırladı. Diriliş gibi yılın enniyi reytinglerini alan dizi "en iyi dizi" kategorisinde aday bile değildi.hani aday yaparsın ama secmezsin anladıktan aday bile yapmayip bu kadar bariz taraf tutulmaz. Hem ben sokak totosuna gönderme yaptım hemen ne damliyon:A
of @Çiğdem- gibi UZUN UZUN yazıyonuz okuyamıyom bir yerden sonra kopyuyor konu.ss
ay neyse zaten pisler davulcusu kazulet iz geldi vadi ile diriliş dünyada 2 milyar izleyiciye ulaşmış emmy ödüllerini süpürmüş gibi hissediyorum .sss

bu arada altın kelebek laf atma panpa bu ülkede 40 küsür yılına giren hala ödül almaya gelen neredeyse herkesin geldiği tek ödül töreni :D diriliş aday olamaz zaten 120 dk aksiyon dizisi dünyanın hiçbir yerinde olamaz:D