Diriliş Ertuğrul - Genel Sohbet Konusu

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Dizinin dombirayla çalınan müziği bayağı iyi

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Biraz baktım ve hayal kırıklığına uğradım. Adam gibi tarih dizisi değil de sıradan bir drama aşk dizisi gibiydi. O ağır ve iç bayan müzikler ve bakışmalarla dolu vasat bir dizi. Bu tarih dizisiyse Vikings ne? Spartacus ne? Konular farklı olsa da her şeyi titizlikle çektikleri için kaliteden ödün vermiyorlar.

3/10
Sen de hiçbir şeyi beğenmiyorsun. :A

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
Şimdi birileri #Diriliş imize de direnecekler ama yapacak bişey yok:))))))))))

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,464
Puanı
1,061
Biraz baktım ve hayal kırıklığına uğradım. Adam gibi tarih dizisi değil de sıradan bir drama aşk dizisi gibiydi. O ağır ve iç bayan müzikler ve bakışmalarla dolu vasat bir dizi. Bu tarih dizisiyse Vikings ne? Spartacus ne? Konular farklı olsa da her şeyi titizlikle çektikleri için kaliteden ödün vermiyorlar.

3/10
biraz daha iyi örnekler verseydin panpa insanların idine hitap ederek izlenen spartacus yerine (edit: bu diziyi ben de beğenmedim)

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
Töre bilmeyen adamdan Sultan olmaz,Bey de olmaz adam da olmaz.Bizim de adam olmayanla işimiz olmaz .Ne güzel demiş Şah

Padişahlığın aslı ve esası İslamiyettir.Bizim yolumuz Allah yoludur ve maksadımız Allahın dinini yaymaktır. Osman Gazi

Ateş vardır hamuru yakar kül eder
Ateş vardır ekmeği pişirir aş eder:)

Son düzenleme:

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
Tarihimizi haremden ibaret sayanlara cevaben çok güzel bir çalışma #Diriliş

Haydan gelip HUYA gideriz

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
Öncelikle Engin Altan beni iyi anlamda şaşırttı.Oyunculuklar müthişti.Müzikler gerçekten çok güzeldi.Bölüm sonu gerçekten çok heyecanlıydı.Ben bu diziyi izlerim ya.Konuşmalar da gayet güzeldi ama bazı konuşmalar sıktı.

8/10

Son düzenleme:

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,464
Puanı
1,061
bölüm bitti genel yoruma geçelim:

fatihten daha iyi bir ilk bölüm yapmışlar en azından senaryo o ka saçmalamamış
dizinin en büyük eksiği hüloğizm akımının eseri olması senaryoda direkt anlaşılıyor zati :))) bu tarz diziler tutmuyor artık. trt vatandaşın vergisini boşa harcamasın artık
dizi osmanlı kıyamla çok benziyor senaryo bakımından orada da melek gibi bir padişahımız varidi burada da ertuğrul gazi suçsuz osmanlı kıyamdaki gibi etrafındakiler hep entrika hem kötülük yapıyor basit olmuş bu kısım
aksiyon sahneleri iyiydi ama klaisk şekilde orada da bir sürü kılıca kan bulaşmadı o ka adam ölmesine rağmen sadece sonalrına doğru gördük
kurtlar vadisi pusu ya da şefkat tepe yi seven bu diziyi de sever izler aynı senaryo mantığında dizi :)

ilk bölüme point: 5

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Dizi beğenildi forumda bakalım yarın reytingleri nasıl olacak çok merak ediyorum. :)

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
2. Bölüm Fragmanı diyor ki :Ecdadınızı hatırlamaya hazır olun:)

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Fragman da ertigrulun ve halime kizin ölmediği ortaya çıktı)) klasik fragmana ozenilmeme durumu . açıkçası bu kadar aşk yoğunluğu beni de rahatsız etti. Set super hazirlanilmis hic tiyatro sahnesi gibi gözükmüyordu dövüş sahneleri başarılıydı Hollywood ayarindaydi. Senaryoda çatışmalar bence sağlam kurulmamış biraz eski türk filmi ayarında kötülerle savaş duruyor. Ertuğrul savasacaksa daha ulvi değerler üzerinden savasmaliydi. Senaryo daha iyi olabilirdi
Ama bir dizi kendini ikinci bölümde belli eder. İkici bölümü işlemeden net konuşmak olmaz