PuhuTV Dip - Dizi Yorumları

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
fb1bf410-b5ab-405f-a45f-5b3c20659642.jpg

PuhuTV'nin merakla beklenen yeni dizisi ''Dip'' bu akşam yayın hayatına başlıyor!

Yapımcılığını TMC Film'in, senaryosunu Başar Başaran ve Emre Özdür'ün, yönetmenliğini ise Uygar Kutlu'nun yaptığı ''Dip'' dizisinin kadrosunda İlker Kaleli, Neslihan Atagül Doğulu ve Berrak Tüzünataç'ın yanı sıra Bülent Emin Yarar, Lale Mansur, Olgun Toker, Defne Kaylar, Gün Koper, Tuğçe Altuğ, Feridun Düzağaç, Gözde Türkpençe, Ünal Silver ve Can Gox yer alıyor.

İstanbul emniyetine bağlı bir klinikte insanları intihardan vazgeçirmekle görevli Sahir'in (İlker Kaleli) unutmak istediği geçmişi, onu bir gün gelen gizemli mesajla yakalayacaktır. Sahir, gizemli bir bilim kadını olan Bilge'yle (Neslihan Atagül) tanışacaktır. Ekin'le (Berrak Tüzünataç) ilgili aklından hiç çıkmayan soruların cevaplarına dair ipuçları yakalayan Sahir, kendisini her bir sırrın yeni bir sırrı doğurduğu bir dünyanın kapısında bulacaktır.

''Dip'' ilk iki bölümüyle bu akşam 21.00'de PuhuTV'de!

Dizi ile ilgili yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler...
87825dd4-c448-4bcb-8bcb-2052d6e4cbf3.jpg

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,830
Puanı
1,060
Afiş çok güzelmiş bakalım nasıl bir dizi oalcak

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
Fragmanları orta şekerliydi, beğenilirse yazın şans verebilirim.

xxAlemdarxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,210
Puanı
280
Muhteşem bir bölüm olmuş....
1.bölüm gerek Uğur Polat'ın oyunculuğu gerek müziklerler efektler herşey muazzam

xxAlemdarxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,210
Puanı
280
2.Bölüm ise muazzam merakla yeni bölümü bekliyorum ... Entrika dolu sır dolu...Sıra geldi Şahsiyet dizisi !

Bu dizi ile haftalık yayın akışım şu şekilde

Salı : Edho
Çarşamba : Sen Anlat Karadeniz
Cuma : Dip - İstanbullu Gelin
Cumartesi : Şahsiyet - Tolgshow

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Oldukça iyi bir ilk bölümdü, yabancı dizi kalitesindeydi. İlker Kaleli çok büyük oynamış, abartıya kaçmadan ve çok doğal. Ülkedeki en iyi erkek oyunculardan birisi kesinlikle, ara ara Poyraz Karayel'i izliyormuş gibi hissettim. Sahir Kaan karakteri de Poyraz Karayel gibi çok orijinal zaten. Neslihan Atagül'ü fazla göremedik ancak oynadığı karakterin dizinin hikayesinde önemli bir yeri olacak belli ki.

Müziklerin gerektiği yerde ve hiç abartıya kaçmadan kullanılması da bir diğer hoşuma giden detay oldu, Türk dizilerinde bol bol ve gereksiz müzik kullanımına alışık olduğumuz için az müzik kullanılması garip hissettiriyor.

Yönetmenlik de gayet başarılıydı, çekimleri ve renk tonunu beğendim. Çok doğal ve gerçekçi bir havası vardı dizinin.

Senaryo da gizemli ve merak uyandırıcı, iyi işlenirse bambaşka bir seviyeye çıkar dizi. Bakalım nasıl ilerleyecek, önümüzdeki bölümü merak ediyorum, yarın izlerim muhtemelen.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Muazzam başladı dizi. Gizem gerilim hepsi var. Dizi devamlı ölüm ile burun buruna kişileri anlatacağı için yada karakterler hep ölüm ile burun buruna geleceği için çok fazla gerilim olacak o yüzden ben o soğuk terleme hissini beğendim ve aldım diziden. Bununla beraber Çok güzel bir atmosfer yaratılmış bayıldım.:bhr:
Neslihan Atagül çok gizemli bi karakteri oynuyor. İlker'in karakterini az çok anladık ama Neslihan hala gizemli. 2. Bölümde onuda anlayacağımızı düşünüyorum.:X

İlker ortalama oynamış. Gözüme batmadı. Ağlamaya çalışmadığı müddetçe sorun yok.:A

8/10

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
İlk bölümü izledim. Gayet iyiydi. Üst düzey.
Çok fazla türkçe duymaya başladım. 2-3 kelime ingilizce biliyorudum, onu da unutacağım bu gidişle.

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1. Bölüm

Güzel başladı dizi, İlker Kaleli'yi izlemeyi özlemişim. Uğur Polat ile karşılıklı sahneleri harikaydı, ikiliyi yeniden izlemek güzeldi. Kayıp Şehir'den üç isim var maşallah. :bhr:
jyO9vL.png

Medcezir'in Sedef'ini görmek de sevindirdi. Yan kadro harika. Neslihan Atagül'ü son 15 dakika gördük, baya gizemli işleri var. Babasıyla ilgili anladığım kadarıyla. Yönetmen harika iş çıkarmış, replikler güzel. İçim karardı biraz onu da ekleyeyim. :A

Son sahnede Sahir ve Bilge karşılaştı ve nehire düştüler. Neslihan Atagül, dizilerinin ilk bölümünde hep suya düşüyor. :A @sokak sanati

2. bölümü de izleyeceğim biraz sonra, emeklerine sağlık. Çok güzel bir iş çıkmış. :Z

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2. Bölüm

Sahir'in intihar etmek isteyenlerle yaptığı konuşmalar çok güzel, terapi gibi geliyor. İlker Kaleli döktürüyor vallahi, muhteşem seçim yapmışlar. Bilge ve Sahir son sahnede karşılaşır demiştim ama kötü karşılaşma oldu. :(
Burak Yamantürk ikinci bölümde ölerek gitti, ben uzun kalır diyordum. :(

1 bölüm daha olsaydı keşke ya, doyamadık. Bekliyoruz yeni bölümü. :Z

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
1. ve 2. Bölümler

Son zamanlardaki en kaliteli yerli işi seyrettiğimin gururunu yaşıyorum. Muazzam bir iş çıkmış ortaya. İzlerken inanılmaz keyif aldım. Tam istediğim tarzda bir yerli dizi çekilmesi ve bunun böyle özgün bir konuyla yapılması çok hoşuma gitti. Gizem, gerilim, psikoloji ve dram bir arada. Bunu böyle bir oyuncu kadrosuyla böyle müthiş çekim kalitesiyle ve böyle özgür bir ortamda yapmak işin tadını başka boyuta çıkarmış.

Dizinin senaryosu gerçekten gördüğüm en özgün senaryolardan. İlk 2 bölüm itibarıyla tabi. Diyaloglar, ikna sahneleri, o sahnelerdeki akıl okuma oyunları falan müthiş keyif veriyor izlerken. İlker Kaleli doruklarda ve harika oynuyor. Müzikler tam tadında. Gerilimi sağlam hissettiriyor. Hatta dramı da.

Dizi yerli standartları falan geçtim yabancı statüde bile baya üst düzey potansiyele sahip bir iş. Kasvetli yapısı, karanlık tonlaması müthiş verilmiş ekrana. 1. sınıf bir iş olduğuna ve böyle devam edeceğine kanaat getirdiğimi söyleyebilirim. Şahsiyet'ten önde olduğunu da söyleyebilirim şu aşamada.

Karakterlerin hepsinde bir şeyler var. Sahir'in psikolojisi zaten allak bullak. Tam ruh hastası ayarsız bir şey. Geçmişinde bir şeyler dönmüş. Bol gizeme sahip. Yaşlı adamın adını unuttum, onunla aralarındaki ilişki çok garip. Ve 2. bölümün son sahnesinden de gördük ki adam Bilge'yle bunu karşı karşıya getiren kişi. Araştırmasını istememesinden bir şeylerden kuşkulanmıştım. Tahminlerimde doğru çıktım. Mobilyacılık yapan amcanın olaya böyle dahil olması ilgi çekici ve güzel olmuş. Karşılıklı akıl oyunları dönecektir ikisi arasında ileride. Bunun çözülmesi ve sonrası da müthiş olacaktır.

Bilge'nin de geçmişi baya karışık. Kızı teyzesine vermişler. Eniştesine baba teyzesine anne dedirtmişler falan. Sonra babası ölmüş sonra ölmedi falan dendi. Hayli karışık ve değişik tepkileri var karakterin. Sorunlu olduğu açık. Sahir'le ilerideki olası karşılıklı sahnelerini gördüm, hissettim ve merakla beklemeye koyuldum. Uygar karakteri de baya sağlam yazılmış. O tipleme zor bir tipleme. Konuşma tarzı tam anlamıyla gerçekleri söyleyen ve bunu hiç durmadan yapan tarzda yazılmış. Bir hastalığı falan var sanırım ama çok da zeki. Ondan da ileride bir şeyler çıkması olası.

Büyük tatmin oldum ve çılgınca ileriki bölümleri beklemeye koyuldum. Gelmiş geçmiş en iyi yerli diziler arasında yerini alacaktır bu potansiyelle. İlk 2 bölüm bunu kanıtlar nitelikteydi ve ilerisi için umudum büyük.

8.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B01

Yorumları okuyunca ben ne izledim dedim :X

Dizi izlettirdi kendi tabi ama bu kadar tüylerim havalanmadı. Başrol karakter "d!presif" biri olarak gösterilmeye o kadar çok ugraşilmiş ki seyirci anlamazsa diye yan karakterlere bile o karakter hakkında yorum yaptırıyorlar. "Sanki bi yerleri kanıyor:/"

Neslihan'ın gelmesiyle diziye hareketlilik geldi en azından ama onun da gizemi üzerinde taşıyamıyor.
ilker'in binada atlamaya çaliştiği sahneyi beğendim. Müzik ve o gecenin yalnızlığında karakterin duygusu iyidi.

Neslihan ile köprüden atlama sahnesi hiç çekilmemiş. Dublörlerin atlamayıp bağlı oldukları halatın onların çektiği çok belliydi:X
Mekanlar ve çekimler güzeldi. Müzikler de iyiydi. Bana göre ortalama bi işti. 8.gün ile kapişir hackerlık olayları :F 2.bölümüde cuma izlerim heralde.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
2. Bölümde muazzamdi. Neslihan'cığım daha çok göründü ve harika sahneler izletti.
Favorim Neslihan ve Gün Köpek sahneleri. Gün Koper o kadar sahici oynuyor ki çok beğendim. Ölümle ilgili sahneleri efsoydu. Ablamda öldü deyince ben bi gittim geldim.:(

Sahir karakteri güzel analiz edilmiş. İyi analiz iyi diyaloglar ortaya çıkartmış. 2. Bölümde ki intihar mevzusunda bunu daha net anladım. Gerçekten kaliteli sahneler yazıyor senarist.
Garson ile karşılaşması bir anda hatırlaması garipti sadece.:)

Bilge'nin olay ve Sahir'in o telefonda ki yabancı sese karşı ona yardım edecek oluşu beni heyecanlandırıyor. Çok güzel olacak.:Z

8/10

En iyi internet dizisi bence.:X

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
2. Bölüm

Sahir'in intihar etmek isteyenlerle yaptığı konuşmalar çok güzel, terapi gibi geliyor. İlker Kaleli döktürüyor vallahi, muhteşem seçim yapmışlar. Bilge ve Sahir son sahnede karşılaşır demiştim ama kötü karşılaşma oldu. :(
Burak Yamantürk ikinci bölümde ölerek gitti, ben uzun kalır diyordum. :(

1 bölüm daha olsaydı keşke ya, doyamadık. Bekliyoruz yeni bölümü. :Z

Aynen Neslihan son 3 dizisinde ilk bölümü hep suda geçiriyor.:F Fatih Harbiye'de de olmuştuo.:F

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
2. bölümü izledim. İyi, güzel bölümdü. Kafamda bir şeyler oluşmaya başladı.
Biraz overrated'lik hissediyorum genel yorumlardan diziyle ilgili. Görüntü yönetmeninin muazzam iş çıkarması insanların gözlerini boyuyor galiba. Neslihan her zamanki gibi donuk kalıyor. Gözde Türkpençe gibi kızı role almışsın, ver işte baş rolü.

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
1.Bölüm yorumu
Dizi iyi başlangıç yaptı kadro iyi aslında oyuncularda başarılı..Ancak öbür bölümlerin nasıl olacağına bağlı birazda dizi.....

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
1x3

Dizi müthiş ilerlemeye devam ediyor. Bu kadar mükemmel diyaloglara sahip izlediğim bir yerli dizi çok zor hatırlıyorum, sınırlı sayıda olduğu kesin. Her karakter sağlam yazılmış, sağlam oynanmış. Mükemmel seviyede bir iş izliyoruz kıymetini bilmek lazım.

Hikaye puzzle gibi yavaş yavaş çözülecek. Sahir'in yardım istediği amca adı dizide söylenmedi sanırım gerçekten büyük bir güce sahip. Ama amacını çözmek şuan için çok zor. İkili oynuyor Bilge ile Sahir'i karşı karşıya getirtiyor falan. Büyük bir gizem söz konusu.

Bilge kısmında babasının ölmediği öğrenildi kodlardan. Ama orada da üvey anne ve diyaloglardan geçmişe dair bir şeyler ortaya çıktı yine. Hikayede her koldan geçmişte yaşanan şeyler mevcut. Ve bu merak unsurunu tepeye çıkarıyor. Adını unuttuğum amcanın köpeği yine Bilge'nin üvey annesinin evinin önündeydi. Yani olayın bağlantısı yine orayla kurulacak. Sahir'le Bilge'nin de bir araya getirilmesinin bir amacı olduğu ortaya çıkacak ve bu ortaya çıktığında aralarındaki bağlantı nasıl kurulacak çok merak ediyorum.

Son 15 dakika mükemmeldi. Bilge Sahir konuşması ve sonrasında yaşananlar. O nasıl bir son sahneydi öyle. Uygar'ın Sahir'in ölen karısı veya sevgilisi bahsedilmedi sanırım, Ekin'in kardeşi çıkması yine güzel bağlanmış. Karşılıklı sahneleri, oradaki konuşmalar, Uygar'ı oynayan oyuncunun müthiş oyunculuğu, keza İlker Kaleli'nin harika oyunculuğu. Ve şok bir son... Muazzam bir son sahne, şaştım kaldım. Karaktere baya da ısınmıştım oha dedim bölüm bitince. Uygar'ın bölüm içinde ablasından bahsetmesi gitti demesi falan neyse de Ekin çıkması beklenmedik bir olaydı. Bunu son sahneye bağlayıp Sahir'i görünce Uygar'ın da bu durumu kaldıramaması güzel kurgulanmış. Son 15 dakika kesinlikle bir kez daha izlenilmeyi hak edecek cinsten. Bundan sonra Bilge Sahir ilişkisi nereye gidecek o da ayrı bir merak konusu. Uygar ablamı sen öldürdün dedi ve onu gördükten sonra aşağı atladı. Baya iyiydi be, hala etkisindeyim.

9/10

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
3. Bölüm

Dizi güzel gidiyor, bu bölümden sonra Sahir ve Bilge sahneleri artacak anladığım kadarıyla. Taşlar yerine oturmaya başladı gibi ama daha gizem çok var dizide. Aylin de dikkatimi çekmeye başladı, Arka Sokaklar'daki Aylin'den esinlenmiş galiba. :A
Uygar'ın ölüşü çok şaşırttı, ben böyle ayrılacağını hiç düşünmüyordum. Baya renk katıyordu, komikti de. :(

Uygar'ın, Ekin'in kardeşi çıkması da şaşırtıcı oldu. Uygar atlamadan 'Ablamı sen öldürdün' dedi. Burada da bir şeyler var ya ileride anlayacağız. Baya karışık dizi cidden, her bölüm şaşırtacak bizi anlaşılan.

Sahir'e yardım eden adam da baya güçlü biri, birkaç bölüme onun da gizemi çözülmeye başlar. Ben en çok o adamı merak ediyorum. :D