Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Deniz Çakır Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Bu konu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Yiğitt tarafından 5 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. papuleoo

papuleoo Well-Known Member

Yetmediyse yeni bir ayet daha atalım ki görüşlerde bulanıklık yaşanmasın. Lakin link çalışmayabilir bahanesi kabul etmiyorum bu sefer @sokak sanati ve goygoycu çocuk

“Resulüm! Mümin kadınlara da söyle ki; bakışlarını kıssınlar ve edep yerlerini günahtan korusunlar, -mecburen görünen yerler hariç- zinetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler.”(Nur, 24/31).

2. papuleoo

Yani bunun Türkçesi ben değiştirme veya alıntılama yapmadığını kabul ediyorum mu oluyor? ayrıca başka yerlerden de örnekler verdim. Umarım bundan sonra insanlara iftira atmak yerine oturup biraz düşünürsün.

Sünnet ve farzı yanlış anladın sen. Peygamberimizin yaptığı bütün hareketler sünnettir ben onu kast etmedim. Lakin farz olanların uygulamasını da peygamberimiz anlatmıştır. Misal Kuranda namaz farz kılınmış ama nasıl kılınacağını peygamberimiz anlatmıştır. Ya da sağ elle su içmek. Dediğin gibi uymasanda günahı yoktur. O konuda yanlış anladın herhalde. Zaten mesajımda da sünnet demiştim. Kafir olayı ise Kitaba inanıp peygambere inanmamak için söyledim. Sende iyi bilirsin ki İmanın 6 şartından biride Peygambere imandır. Peygambere inanmayan da kafirdir.

Bak kendin diyorsun Kuran Hz. Ebubekir döneminde kitap haline getirildi diyorsun. Yani daha önce yazılmıştı sadece kitap haline getirildi. Hadislerde tıpkı böyle. Önce yazıldı daha sonra bunların hangilerinin doğru hangilerinin yanlış olduğuna dair heyet kuruldu ve bu heyetin araştırmaları sonucunda Hadisler çeşitlerine ayrıldı. Kesin olan, olmayan gibi birçok bölüme ayrıldı. Bizim bahsettiğimiz diğer alimler ise kitap haline getirdi. Nette vardır bunun detaylı açıklamaları bakabilirsin. Bulamazsan yardımcı da olabilirim.

Kanalı beğenmiyordum. Ne bir haberini izlemişim ne de başka bir programını sadece birkaç dizisini izledim. Aynı şekilde Kanal D'den de dizi izliyorum, Atv'den de, zamanında Fox'da da izlemiştim. Yani bunları izledim diye ben ne Kanal Dci oldum ne Atvci ne de Foxcu oldum. Şuan Erdoğan'ın karşısında olup da Atv izleyen yok mu, Fox'a karşı olup da Fox izleyen yok mu? Geç bu basit ve sığ düşünceleri. Kendine buradan pay çıkarma! Mümkünse konu ile ilgili konuş.

3. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

Hayır o olmuyor. Senin bir soytarı olduğun açığa çıkıyor. O kadar din alimi ülema varken, para kazanmak için kitap basan bir yayın evinin kaynaksız tefsirini kullanman senin sırf haklı çıkmak için her şeyi yapabileceğin gerçeğini ortaya çıkartıyor.:)
    Attığın linklerde bu yoktu bu arada.

Ee yani. Benim söylediğimi tekrar ettin. Peygamber dedi diye yada yaptı diye hiç bir şey farz olmaz. Peygamber kızına üstünü ört dedi diye farz olmaz. Sen hala başı kapamanın farz olduğunu ispat edememiş oldun.:)

Kitap haline 200 yıl sonra getirildi ve sahabenin çoğu ölmüştü. Sahih olmayanları elemek için çok kuvvetli bir heyet vardı anlaşılan.:)

Konuyla ilgili sen konuş bence yada biraz araştırma yap çünkü baya geride kaldın. Hadisleri örnek verip farz olduğunu iddia ettin. En dikkate alınmayacak tefsiri kanıt olarak sundun. Daha kuvvetli araştırmalar yap. pensilvanyaya mail çek yada.:kiki:

4. papuleoo

İşte durup dururken hakaret etmeye başladığına göre sende yanlış yolda olduğunun farkına varmışsın. Neden durup dururken soytarı, dansöz gibi hakaret içeren kelimeler kullanıyorsun? Küfürsüz, hakaretsiz kendini ifade etmekten bile aciz misin?

Birincisi ayettin kaynağıyla birlikte verdim mi? Verdim. Başka bir ayette de başörtüsü ile ilgili Süre paylaştım mı? Paylaştım. Eh daha neyin derdindesin?

İkincisi sana fetöcü demedim diyorsun ama son cümlende halen bunu ima ediyorsun. Yani daha kendi içinde bir bütünlük sağlayamayacak kadar aciz ve çaresizsin.

Üçüncüsü eğer fetöyü övdüğümü iddia ediyorsan kalkıp bir delil gösterirsin. Onun dışında laf kalabalığı yapmış oluyorsun. Ki bunu meslek edecek kadar düştüğünü düşünmek bile istemiyorum.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsun. Zaten diyorum Hadisler sonradan kitap haline getirildi. Önceden yazılmıştı. Tıpkı Kuran ayetleri gibi. Ayetler önce not edildi sonra kitap haline getirilip daha sonra çevre yerlere dağıtıldı.

5. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

Sende her şeyi yanlış anlıyorsun. Soytarı sözleri ile halkı güldüren kişi anlamında. Niye yanlış anlayıp hakaret algıladın anlayamadım doğrusu. Alıngansın bu günlerde. @DarkLegenD sana çikolata falan tatlı şeyler alsın.:F

Ayetin kaynağında kimin tefsiri olduğu yazmıyor. 46 tefsir çar o kadar ulema var sen gidip yayın evinin tefsirini sunuyorsun. Komik oldu birde bilgiliyim diye geçin. Tüm ulemadan daha iyi bıkıyor o yayın evi. O yüzden çok sahih bir bilgi. O zaman buharinin kitabında yazdığı için tün hadisleri kabul edelim. Sahih olmayanlarda yazıyor netice de.
    Neyse sen başı açık olanın dinsiz olduğunu kabul etmeye devam et.;)

Bildiklerim ile seni kalkansız bıraktım sen hala bilgi sahibi değilsin diyorsun. Haklısın. Ayeti istediğin yöne çekebilen insan bilgiliyse biz bilgisiz kalalım.:D

Fetöcü olduğunu mu söyledim. Dediğim gibi alıngansın.:bhr:

6. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Metin Akpınar konusunda bana -herhangi bir- tartışma sırasında kafamı kuma gömen biri olduğumu söylemişti, olaylar gelişince kimin neyi nereye gömdüğü anlaşılmıştı. :( Galiba yine aynı şey başına geliyor, yazık. :(

• Güldürdün Güldürdün x 1
  7. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Kabataş olayına döndü. :F Bütün şahitler olayda Deniz Çakır suçsuz diyor hala gündem yaratma derdinde bazıları. :X

• Güldürdün Güldürdün x 2
  8. Harunnn60

Harunnn60 Süper Moderatör
    Süper Mod.

:F @Çiğdem-

• Güldürdün Güldürdün x 3
  9. papuleoo

DarkLegenDe neden soytarı diyeyim ki? Mesajımda bundan sonra sana soytarı diyeceğim demiştim o kadar açık bir cümleyi bile anlamaman son derece ilginç. Malum beni güldürüyorsun.

Ben sana kaynak ile ilgili bir şey söylemeden sen kalkıp değiştirmiş diye iftira attın. Bunu ispat ettiğimde de bir centilmen gibi özür dinlemedin. Başörtüsü ile ilgili ayetleri de attım.

Bana fetöcü dedin hatta pensilvanyaya yaz demen ne demek? Konunun dizilerle alakası yok. İnsanlara çamur atıp sonrada sıkışınca dizilerini izliyorsun dedim demek ancak senin gibi soytarının yapacağı bir dansöz kıvırması olur. Bak soytarıyı ve dansözü hakaret için kullanmıyorum. Beni güldürdüğün için sana SOYTARI, habire muhteşem dönüşler yaptığın için de DANSÖZ diyorum. Bak sana diyorum DarkLegenDe değil. Sonra yanlış okuyup çocuğu olaya karıştırma.

Lan sen değil miydin pkk haklıdır, Fetö iyidir diyen? Bir anda neden geri vites yapıyorsun? Ayıp be, yakışıyor mu deli kanlı adama?

10. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli

2. Cümlende onu da dahil etmen onada dediğin anlamına geliyor ama dediğim gibi o sıfat sana daha çok yakışıyor. Zorlama bebeğim olmuyor.:F

Kaynak mevzusundan cidden sıkıldım. Senin attığın değil büyük alimlerin attığı kaynak doğru. İnternete her yazılan kaynak doğru değil. Ayetleri çarpıtıp insanları kandırmaya devam et. Hatta şey yaz bir dahakine baş örtüsü takmayanın kellesi vurala falan yaz. Osmanlıcılık oyna sende türevlerin gibi:kiki:

Dediğin gibi sıkışınca hakaretvari cümleler ile saldırmakta senin tarzın. Alışığız ama biz senin bu durumlarına. Nasıl fesli maymunu devlet deli raporu verip konuşturuyor seninde bu sallamalarinı aynı görüyoruz biz. İstediğini diyebilirsin yani.:bhr:

PKK haklıdır ve Fetö iyidir mi demişim. Tüm tarikatlardan nefret eden ben. Ayet değiştirenlerin teşkilatından olan, mesajları da değiştirir. Şaşırtmıyorsun:D

11. papuleoo

Mesajım ortada olmasına rağmen DarkLegenDi konunun içine çekmen senin DarkLegenD hakkında düşünmek istediğin şeyi gösterir. Ben çocuğa neden diyeyim ki sen varken

Senin sıkılman senin sorunun. Ben sana kaynak ile ilgili bir şey demedim. Doğru veya tanış demedim. Sen kalkıp değiştirmiş, eklemiş dedin. Bunu ispat etmemi haz edemiyorsun. Olay bundan ibaret.

Başörtüsü ile ilgili ayetler ortada ben sen miyim ki ayetlerde olmayan şeyleri yazayım. Allah'ın kitabı neyse ben dilim dündükçe bunu vurgulayacağım. Öyle sözde hareket edenlerden değilim.

Osmanlı gibi bir devlete dahi laf söyleyecek kadar çaresiz kaldığını da beklemezdim. Senin sorunun ne biliyor musun? Sıkışınca eski konuları açman. Osmanlı ile konumuzun ne alakası var?

Mesajlarımız ortada ilk hakareti yapan kişi sensin. Buna rağmen çamur atmaya kalkıyorsun. Beni bilen bilir ben hiçbir zaman karşıdaki bana hakaret etmediği sürece hakaret etmem. Karşıdaki dansözü, Soytarıyı basit cümleler görürüp söylüyorsa üstüne bunlara bahane bulup mantığa börünüyorsa ben o adama gül uzatmam. Dansöz olduğunu zaten biliyorum. Malum oy zamanlarında görüyoruz bunu insanları güldürüp de soytarılık yapıyorsun.

PKK iyidir, tabi ki iyidir dedin, fetöye çalışıyorum demedin mi bana? Nedir bu alınganlık! Çıkıp adam gibi itiraf etsene. ( Demek neymiş insana olmayan bir şey üzerinden yüklenince insan ister istemez tepki veriyor ve sen buna alınganlık diyorsun o zaman en büyük alıngan sensin daha düne kadar Selahattin Demirtaş'a özgürlük dediğin için nasıl ppklı olmuyorsan, hapistekilerin yargılanması gerektiğini söylediğin içinde fetöcü olmuyorsun. Tıpkı stv dizilerini izlediğim içinde bende fetöcü olmuyorum. umarım bu dersi aklının en derin yerine not edersin. İftira atarken biraz dikkat edersin!) Bu burada sana iyi bir ders verdiğimi düşünüyorum. Umarım bu ders sana bu konuda yeterdir. Başka bir  konuda görüşmek üzere.

Son olarak @DarklegenD sana Soytarı falan demedim belki onun mesajlarını okuyarak yanlış anlamış olabilirsin. Mesajım ortada direk sokak sanatina dedim. Bilerek seni konuya dahil etmek istiyor.

Sayfayı Paylaş