2017 Darkest Hour / En Karanlık Saat - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4555426.jpg

En Karanlık Saat - Darkest Hour (2017)

Türü: Dram, Savaş
Yönetmen: Joe Wright
Senaryo:

Oyuncular:
Lily James
Gary Oldman
Ben Mendelsohn
Kristin Scott Thomas
Stephen Dillane

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
@OzaN senin siteye girip bakıyorum film izleyeceğim zaman yorumlara :) valla çok iyi geliyor bu sayede yoruma göre izliyorum :D

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Teşekkürler, böyle şeyler duymak çok güzel. Birilerine yardımcı oluyorsa ne mutlu bana. :D
Her film izlemeden bakarım önce sinemalar.com a vs sonra senin siteye , tabiki katkısı var sonuçta seninde emeğin büyük o konuda , izlemek başka ama herkes izleyip yorum yapmıyor işte :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Acılmıyor bende? yukleme modunda donuyor(b)
bendede açılıyor senin internet hatlarında problem vardır :) ama tabi iyi bir site bulursan ordanda izleyebiliriz :)
Bende açılıyor :A İzlerseniz bende izlerim gerçi filmde olan adam @Tolstoyevski modunda birisi gibi görünüyor sıkılabiliriz filmden ama başa gelen çekilir :A :A :A

@Tolstoyevski
en iyi film adayı olarak kalan iki filmde sıkıcı aslında aynı pahantom tarzı sanki :) umarım sürpriz olurda içeriği güzel çıkar :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
bendede açılıyor senin internet hatlarında problem vardır :) ama tabi iyi bir site bulursan ordanda izleyebiliriz :)

en iyi film adayı olarak kalan iki filmde sıkıcı aslında aynı pahantom tarzı sanki :) umarım sürpriz olurda içeriği güzel çıkar :)
Mucize ve Sihirbaz filmi vardı bu ikisini çok merak ediyordum ama alt yazıları yoktu bulabilirseniz onlarıda izleyelim :A @Forumdash

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Dunkirk filminde işin askeri kısmını gördüğümüz tahliyenin masabaşında kararların verildiği yönüne odaklanılmış. Bir Churchill biyografisinden ziyade o tahliyenin arka planında yaşananları gösteriyor film.

Savaşı kaybetme noktasında olan İngilizlerin, artık hemen hemen herkesin Almanya ile anlaşma sağlanması gerektiğini söylediği anlarda Churchill'in vazgeçmeyişi, tarihi bir karar ile 2. Dünya Savaşı'nın seyrini değiştirdiği ana giden yol güzel aktarılmış.

Ama filmin çok ilgi çekici bir yanı yok. Sonucu belli olan bir olayı bol bol diyalog eşliğinde izlemek pek cezbetmiyor insanı açıkçası.

Bir de birkaç tane abartılı bana pek gerçekçi gelmeyen sahne vardı. Metroda halktan onay alması ve sekreterini girilmesi yasak olan bölgeye sokması gibi.

En son herkesi ikna ettiği dış kabine konuşması ise baya iyiydi. Orada ben bile gaza geldim. Elimde kağıt olsa sallayıp "Yaşasın İngiltere!" diye bağıracaktım neredeyse :A

O sahnedeki şu replikte filmin en iyi repliği ve filmin özetiydi bana göre. Churchill'in karşısında yer alan, Almanya ile anlaşmayı savunan Halifax'a yanındaki sorar;

Ne oldu az önce?
Halifax: İngilizceyi silahlandırıp savaşa gönderdi.

Oyunculuklar konusunda da Gary Oldman muhteşem oynamış zaten çok yüksek ihtimal kazanacaktır Oscar'ı. Sonuna kadar da hak ediyor. Diğer oyuncular bu tek kişilik resitalin gölgesinde kalmış, sadece görevlerini yerlerine getirmişler.

6.5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Bana göre bu filmi izlemeden önce Dunkirk izlenmeli. Ondan sonra daha anlamlı oluyor bu film. Biyografik filmler benim en sevdiğim türlerden biridir. İzlerken hepsinden zevk almaya bakarım ve bu filmde de öyle oldu.

Gary Oldman çok büyük oynamış be filmde. Oscar'ı kesin almalı artık. Makyaj yönünü geçtim konuşma şekli aşırı benzemiş. Churchill'in içinde bulunduğu sıkıntıyı ve karamsar havayı çok iyi aktarabilmiş dışarıya.

Filmde bizden bahsedilmesi de ayrı bir güzeldi. Filmin parlamento sahneleri çok güzeldi. Zaten filmin komple görselliği güzeldi. Savaş zamanındaki Londra çok güzel yapılmış. Filmdeki kostümleri aşırı beğendim ben. Eski tarz çok güzel yansıtılmış.

Film 6 dalda adaylık almış. Bana göre En İyi Oyuncu ve Makyaj dalında favori konumunda. Diğer dallarda ödül kazanmaları sürpriz olur.

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
bu film dunkirk filmiyle aynı ortak bir konuyu paylaşıyor askerlerin tahliyesi ve churchill in karakteride filmin ekstrası diyelim ......dunkirkte işin askeri tarafını burda siyasi tarafını görüyoruz, gary oldman harika bir churchill karakteri çizmişti başkada bişey yoktu filmde ...
lilly james elizabeth layton rolünde sempatikti ben mendelsohn ( bloodline da takdir ederim bu vatandaşı ) burda kral rolüyle pek bir fazla efor sarfetmemişti ..
filmi izlemeyenler pek bişey kaçırmış sayılmaz ama yinede @Forumdash la @Çiğdem- in izlemesi şart ben eziyet çekiyorsam onlarda çekmeli arkadaşlık böyle günler içindir :)

5 puan

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
bu film dunkirk filmiyle aynı ortak bir konuyu paylaşıyor askerlerin tahliyesi ve churchill in karakteride filmin ekstrası diyelim ......dunkirkte işin askeri tarafını burda siyasi tarafını görüyoruz, gary oldman harika bir churchill karakteri çizmişti başkada bişey yoktu filmde ...
lilly james elizabeth layton rolünde sempatikti ben mendelsohn ( bloodline da takdir ederim bu vatandaşı ) burda kral rolüyle pek bir fazla efor sarfetmemişti ..
filmi izlemeyenler pek bişey kaçırmış sayılmaz ama yinede @Forumdash la @Çiğdem- in izlemesi şart ben eziyet çekiyorsam onlarda çekmeli arkadaşlık böyle günler içindir :)

5 puan
Aaa buna ara verdik diye seviniyordu @Forumdash :F

Post ile bu filme bakacam ama Gotham da dediğim gibi ortak diziye sen aktif olmadan başlamam filmi böyle idare ediyoruz ama ortak dizilerde birlitke güncel gitmeliyiz :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Dunkirk filminin arka planının anlatıldığı başarılı bir film. Konuyu ve konunun işlenişini başarılı buldum diyebilirim.

Onun dışında değinebileceğim en önemli şey Gary Oldman. Muhteşem oynamış, hatta oynamamış resmen rolünü yaşamış. Yüzünde o kadar makyaj olmasına rağmen muazzam bir oyunculuk sergilemiş, bu performansıyla Oscar'ı mutlaka almalı.

Ayrıca film görsel açıdan oldukça başarılıydı, yönetmen iyi bir iş çıkarmış.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben de söyleyeyim içimde kalmasın. Dunkirk'le eş zamanlı izleyin ardarda izleyin hatta. Bana göre Dunkirk nasıl ortalamaysa bu da öyleydi.

Madem 2 aynı konulu film çekilecek Dunkirk'le ortak çekilseymiş. Hatta ve hatta
Sekreterin kardeşi için Dunkirk'ten biroyuncu resmi koysalarmiş :F Nasılsa ölmüş:A
Gerçekten bu kadar sevimli bi karaktermiymiş Churchill?
Filmde tek kişilik bir performans sergilenmiş. Başka birşey yok. Makyaj aşiri iyiydi.

İleride karşisina ders olarak, araştırma konusu olarak filan çıkacak öğrenclere tavsiye 2 saatinizi buna vereceğinize 15dklık biyografi okuyun kafidir.

5/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Dunkirk filminde işin askeri kısmını gördüğümüz tahliyenin masabaşında kararların verildiği yönüne odaklanılmış. Bir Churchill biyografisinden ziyade o tahliyenin arka planında yaşananları gösteriyor film.

Savaşı kaybetme noktasında olan İngilizlerin, artık hemen hemen herkesin Almanya ile anlaşma sağlanması gerektiğini söylediği anlarda Churchill'in vazgeçmeyişi, tarihi bir karar ile 2. Dünya Savaşı'nın seyrini değiştirdiği ana giden yol güzel aktarılmış.

Ama filmin çok ilgi çekici bir yanı yok. Sonucu belli olan bir olayı bol bol diyalog eşliğinde izlemek pek cezbetmiyor insanı açıkçası.

Bir de birkaç tane abartılı bana pek gerçekçi gelmeyen sahne vardı. Metroda halktan onay alması ve sekreterini girilmesi yasak olan bölgeye sokması gibi.

En son herkesi ikna ettiği dış kabine konuşması ise baya iyiydi. Orada ben bile gaza geldim. Elimde kağıt olsa sallayıp "Yaşasın İngiltere!" diye bağıracaktım neredeyse :A

O sahnedeki şu replikte filmin en iyi repliği ve filmin özetiydi bana göre. Churchill'in karşısında yer alan, Almanya ile anlaşmayı savunan Halifax'a yanındaki sorar;

Ne oldu az önce?
Halifax: İngilizceyi silahlandırıp savaşa gönderdi.

Oyunculuklar konusunda da Gary Oldman muhteşem oynamış zaten çok yüksek ihtimal kazanacaktır Oscar'ı. Sonuna kadar da hak ediyor. Diğer oyuncular bu tek kişilik resitalin gölgesinde kalmış, sadece görevlerini yerlerine getirmişler.

6.5/10

5 puan

Ben de söyleyeyim içimde kalmasın. Dunkirk'le eş zamanlı izleyin ardarda izleyin hatta. Bana göre Dunkirk nasıl ortalamaysa bu da öyleydi.

Madem 2 aynı konulu film çekilecek Dunkirk'le ortak çekilseymiş. Hatta ve hatta
Sekreterin kardeşi için Dunkirk'ten biroyuncu resmi koysalarmiş :F Nasılsa ölmüş:A
Gerçekten bu kadar sevimli bi karaktermiymiş Churchill?
Filmde tek kişilik bir performans sergilenmiş. Başka birşey yok. Makyaj aşiri iyiydi.

İleride karşisina ders olarak, araştırma konusu olarak filan çıkacak öğrenclere tavsiye 2 saatinizi buna vereceğinize 15dklık biyografi okuyun kafidir.

5/10
Filmin tek iyi yanı karakterlerin eğlenceli olmasaydı :A Yani sıkıcı boş bir senaryo ama karakterler eğlenceliydi en azından insan oyüzden sıkıntıdan tam patlamıyor :F

Gemici filmine Ben Forumdash ve destere 5 vermişiz ve bakıyorum bu filmede 5 vermişler ozaman yine uyalım burada da 5 serimiz olsun :A

Puanım 5 :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Filmin tek iyi yanı karakterlerin eğlenceli olmasaydı :A Yani sıkıcı boş bir senaryo ama karakterler eğlenceliydi en azından insan oyüzden sıkıntıdan tam patlamıyor :F

Gemici filmine Ben Forumdash ve destere 5 vermişiz ve bakıyorum bu filmede 5 vermişler ozaman yine uyalım burada da 5 serimiz olsun :A

Puanım 5 :A :A :A
Yani bu film ile Dunkirk'ü bir tuttunuz ya, ne desem boş size :A @Forumdash @destere