2016 Dönerse Senindir - Film Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
2013307-868944439.jpg

Dönerse Senindir (2016)

Tür: Komedi, Romantik
Yönetmen: Erol Özlevi
Senaryo: Gizem Elçi & Oğuzhan Türe

Oyuncular:
Murat Boz
İrem Sak
Yasemin Allen
Uraz Kaygılaroğlu
Serhat Özcan

IMDb Sayfası

Konusu:
Ayrılık sonrası yaşanan depresyonu ve sonrasında sevgiliyi geri döndürme çabalarını eğlenceli bir dille anlatan Dönerse Senindir'de; Mehmet'in (Murat Boz), hayatının aşkı Selin'den (Yasemin Allen) ayrıldıktan sonra, onu geri kazanmak için, Defne'yle (İrem Sak) birlikte işbirliğini konu alıyor.

Fragman:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
İlk başlarının biraz temposuz olduğunu düşünmüştüm ve böyle devam etmesinden endişelendim ama neyse ki Defne'nin girişinden sonra asıl konuya geliniyor ve hareketlenmeye başlıyor. Gerçeği söylemek gerekirse beklentimin bir tık altındaydı ama sonuç olarak vaat ettiklerini de güzelce yerine getiriyor. Operasyon sahneleri komikti, Altın Balon töreni de kurgusal olmasına rağmen (gönderme yapılan) Altın Kelebek'e göre daha iyi organize edilmiş.

Murat Boz 3. filminde kendini geliştirmeye devam ediyor, en azından star gücünün fırsatlarını kullanmayıp didinmesi takdire şayan. İrem Sak da girdiği anda filmin temposunu yükseltmiş, keza Uraz Kaygılaroğlu da yine çok iyiydi. Yasemin Allen'ı da beğendim ama çok büyük bir katkısı olduğu söylenemez.

Mehmet'in kavuşmak için yanıp tutuştuğu Selin ile öpüştükten sonra Defne'ye dönmesinin altı tam doldurulamamış. Defne'nin asıl yüzünü öğrenmesine rağmen çok çabuk affetmesi ve o kadar peşinden koştuğu kadını bırakması nedeniyle finalin altı tam doldurulamamış. Sanırım erkenden sonuca ulaşmak istemişler ama eksik kalmış.
Yine de vizyondaki çoğu yerli film arasında güncel, eli yüzü düzgün ve eğlenceli bir film. Yani tavsiye ediyorum. :)

7/10 (3/5)

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Film @Aserat ında dediği gibi çok temposuz başladı bende korkmadım değil ama İrem Sak'ın girişi süperdi. Kadrolu trt oyuncusuda güzel performans göstermiş. Selin'i geri kazanma çabalarında yaşadıkları olaylar çok iyiydi,
Arda Aldan'ın kim olduğunu Defne'nin hareketlerinden anladım.:A

Uzun yorum yapamıycam ama dizi olsa izlenir yani :A

9/10

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Şimdi izledim, baya kısımlarda zap yapdım. Sıkıldığım kısımlar dışında güzeldi bence. :D
6,5 / 10