CBS'in Oscar Ödüllü Filmden Uyarlama Dizisi "Training Day"in Fragmanı Çıktı

Forumdash

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Forumdash yeni bir haber konusu açtı

CBS'in Oscar Ödüllü Filmden Uyarlama Dizisi "Training Day"in Fragmanı Çıktı

Screenshot_2016-05-20-18-09-18-1024x640.png

2001 yılında Denzel Washington'a en iyi erkek dalında Oscar kazandıran film Training Day geçtiğimiz aylarda CBS tarafından onay almişti. Dizinin fragmanı çıktı.

Dizinin başrolünü Big Love dizisinden tanıdığımız Bill Paxton üstleniyor. Konusu ise şöyle;Sıradışı yöntemleriyle nam salan sivil polisimiz (Frank Rourke) yanına atanan idealist genç polis (Kyle Craig ) ile olan maceralarını anlatacak olan dizi, filmin 15 yıl sonrasında geçecek ve aynı paralellikle ilerleyecek(-miş)
İşte O Dizinin Fragmanı

Orijinal formatta oku

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sinemadan uyarlayan uyarlayana, zaten Hollywood da son zamanlarda kendini tekrarlıyordu. Amerikan dizi sektörü tarihinin en kısır dönemini yaşıyor heralde, ortada adam akıllı dizi yok Lost, Breaking Bad, Fringe gibi. Tek Game Of Thrones ile nereye kadar? Ortalık Mr.Robot, The Walking Dead gibi üçüncül sınıf dizilere kalmış. En büyük rakipleri orijinalinin gölgesinde kalacak olan ve hiçbir özgünlüğü olmayan uyarlama diziler olunca doğal olarak bu kalite çöküşü engellenemez. Lost gibi epik dizi istiyoruz artık! Breaking Bad gibi sıradışı bir hayat hikayesi istiyoruz! Spin-off'lar yahut uyarlamalar kalsın, orijinal olmadığı sürece beklentileri karşılamayacaktır.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Çok sıkıldım bu olaydan ben ya. Bir bitmediniz demek istiyorum. Özgün senaryo denen şey bu kadar zor olmamalı bence. Hele şu sinema filmlerini diziye uyarlama fikrini kim ortaya attıysa Allah akıl fikir versin diyelim. Bırakın ya bir şey de olduğu gibi kalsın. Kaliteli dizi gerçekten çok az kaldı elimizde. Artık sağlam başyapıt düzeyine çıkabilecek diziler şart. Bakalım ne zaman gelecek o özlemini çektiğimiz epik dizi, merakla beklemedeyiz. Ama bu gidişle, bu kafayla zor. İyice Türk Tv'sine döndü Abd Tv'si de. Hep kendini tekrar eden, klişe senaryolar...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Her sene 3-4 tane film uyarlıyorlar tvye ama tutan neredeyse yok. :):)

Bu arada film etkinliğimizdeydi bu hafta, zamanlaması manidar. :A

Forumdash

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sanırım herkes özgün senaryodan şikayetçi? Neden süperkahramanlara sardığımı anladım:X ben de özgün senaryo arayanlardanım heralde?

Her sene 3-4 tane film uyarlıyorlar tvye ama tutan neredeyse yok. :):)

Bu arada film etkinliğimizdeydi bu hafta, zamanlaması manidar. :A
Ben de filmin konusuna araştirirken filmin afişi bi yerden tanıdık diyordum :F filmi izleriz artık:X

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sanırım herkes özgün senaryodan şikayetçi? Neden süperkahramanlara sardığımı anladım:X ben de özgün senaryo arayanlardanım heralde?

Ben de filmin konusuna araştirirken filmin afişi bi yerden tanıdık diyordum :F filmi izleriz artık:X
Süper kahramanlıklarla özgünlüğün ne alakası var. :A

Forumdash

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Süper kahramanlıklarla özgünlüğün ne alakası var. :A
Aslında arkadaşlar özgünlükten çok remake işlere isyan etmişler :X Süperkahramanlar remake değil sonuçta:X yapılan orjinal işler de artık tat vermiyor. Kablolu dizilere yöneliyoruz. O işlere de kafadan olmuştur diyoruz (bazılarına)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aslında arkadaşlar özgünlükten çok remake işlere isyan etmişler :X Süperkahramanlar remake değil sonuçta:X yapılan orjinal işler de artık tat vermiyor. Kablolu dizilere yöneliyoruz. O işlere de kafadan olmuştur diyoruz (bazılarına)
Remake sayılır çoğu bence. :D

Valla yapılan işlerin çoğu boş. Komedi dizisi + drama filmi formülüyle yaşamaya devam edeceğim çok çok iyi diziler çıkmadıkça. :):)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Filmini daha önce izlemiştim ama film kulübü dolayısıyla tekrar izleyeceğim. Hem dizi öncesi de bir hatırlatma olur. Bir şans veririm bu diziye.

Ben diziler illa özgün olmalı, filmlerden uyarlama olmamalı söylemine katılmıyorum. Sonuçta filmin kopyası olmuyor bu işler. Oradan güzel bir şekilde uyarlanılırsa gayet izlenebilir diziler ortaya çıkıyor. Hatta uyarlandığı filmin de üstüne çıkabiliyor. Mesela Fargo'yu buna örnek verebilirim. Filmini de severim ama dizisi çok daha iyidir bana göre. Hannibal da aynı şekilde gayet iyi bir dizidir. Hem filmden uyarlama diziler ilgi çeker. Filmlerini izleyen insanlar, diziye de bir şans verir genelde nasıl aktarılmış, başarılı olmuş mu diye bakmak için. Oradan sonrası da artık dizinin yaratıcılarına kalır, iyi bir iş çıkarmışlarsa dizi de yürür gider zaten.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Filmini daha önce izlemiştim ama film kulübü dolayısıyla tekrar izleyeceğim. Hem dizi öncesi de bir hatırlatma olur. Bir şans veririm bu diziye.

Ben diziler illa özgün olmalı, filmlerden uyarlama olmamalı söylemine katılmıyorum. Sonuçta filmin kopyası olmuyor bu işler. Oradan güzel bir şekilde uyarlanılırsa gayet izlenebilir diziler ortaya çıkıyor. Hatta uyarlandığı filmin de üstüne çıkabiliyor. Mesela Fargo'yu buna örnek verebilirim. Filmini de severim ama dizisi çok daha iyidir bana göre. Hannibal da aynı şekilde gayet iyi bir dizidir. Hem filmden uyarlama diziler ilgi çeker. Filmlerini izleyen insanlar, diziye de bir şans verir genelde nasıl aktarılmış, başarılı olmuş mu diye bakmak için. Oradan sonrası da artık dizinin yaratıcılarına kalır, iyi bir iş çıkarmışlarsa dizi de yürür gider zaten.
Fargo iyi örnek hakikaten onu unutmuşum. :)

Haklısın başarılı uyarlamalardan iyi işler çıkabilir ama çoğu zaman isimden nemalanmaya çalışan zayıf işler çıkması böyle bir algı oluşturuyor sanırım. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Bravo CBS. Person Of Interest'i bitirip orta düzey filmlerden bozma diziler yapmaya devam et. Fragmana bakarsak dizi berbat olmuş. Bir kere Training Day'in dizi olacak bir konusu yok. Filmin olayı zaten 1 günde geçmesi. Ayrıca filmdeki street gang tarzı hava da bu dizide yok.