Diğer Castle Rock 1.Sezon Yorumları

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
seveceğini tahmin etmiştim işte benimde sevdiğim dizilerde hızımı alamamak gibi bir sorunum var ikinci bölümüde izledim üçe nerdeyse geçecektim :) sonra dedim bunlar yine kaplumbağa gibi arkadan gelirler biraz frene basalım :) istemedende olsa üçüncü bölüme geçemedim bir türlü :)
İyi sen yaz 2. bölüm yorumunu, ben de izleyeceğim birazdan :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1.sezon 2. Bölüm

harikaydı yine :) her bölüm sonuna doğru erken bitti diye üzülmeye başladım bir sonraki bölüme geçme isteği uyandırıyor? çünkü merak ettiğim konu var, bazı dizilerde bölüm değiştirmek işkenceye dönerken bunda ise diğer bölüme geçmemek için bayağı bir frene basmak gerekiyor :)
mahzendeki oğlan intihar eden cezaevi müdürünün anlattığı kadarıyla şeytanın taa kendisiymiş zamanında çocuğu mahzene kapatanmda kendisi ama sonra neden pişman olup intihar ediyor neden mahzendeki oğlana avukat henry deaver dan yardım iste diyor oralar açıklığa kavuşmadı :)
moruk şerif emeklisi alan' ın da herşeyden haberi var yeni müdüreye gidip mahzendeki çocuğu sakın bırakmayın dediğine göre eski müdürle ortak çalıştığı anlaşılıyor zaten..
yeni cezaevi müdüresi kadın oğlandan kurtulmak için tehlikeli suçlular arasına attı oğlanı ,ama olan yanındaki mahkuma oldu :) yarmagül mahkumun tüm vucudu kanserden morarmıştı çocukta bir şeytanlık olduğu kesin gibi :)
molly karakteride ilginç bir karakter psikolojisi bozuk gibi ayrıca çocukluğunda zenci avukatı dikizliyormuş kadın bir nevi ergen oğlan avcısıymış :) onunda yolları olaylarla kesişecek gibi..
avukat sonunda uzaktanda olsa kilise ziyareti bahanesiyle mahzendeği oğlanla iletişime geçebildi ama mahzendeki parlağın iletişim kapasitesi zayıf üç kelimeyi zor tekrarlıyor :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x2

Hapishane müdürü tanrının yol göstermesiyle şeytanı hapsettiğini söylüyor. Nasıl bir iletişime geçtiler, o çocuk şeytansa nasıl zindana kapatabildi onu öylece acaba. Mahkum ona dokunmaya kalkınca kanser edip öldürdü çünkü herifi :A

Geçen bölümdeki uyuşturucu alan kadın da Henry'e küçüklükten aşıkmış. Pek de normal değil ayrıca, küçükken Henry'nin babası için ölümü araştırırken gelen polise karşı da tuhaftı.

Bu bölümün sonunda uzaktan görmeyi başardı şeytan çocuğu Henry, ona yakından ulaşabildiğinde ne olacak nasıl iletişime geçecek bakalım?

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1. Bölüm
ilk bölüm ilgi çekici ve güzeldi konu benlik gibi duruyor ilerleyen bölümlerde bozmazlarsa ilk sezonu bir çırpıda bitirebilirim :)
dizinin ilgi çekici kısmı fantastik olan yerleri? tür olarak korkuda denmiş ama fantastik unsurlar daha baskın, daha doğrusu benim daha çok ilgi alanıma giriyor :)
ilk bölümde hapishane müdürünün kelleye ipi taktıktan sonra arabayı son surat uçuruma sürüklediği sahne güzeldi :)
zenci avukat henry deaverın çocukken 11 günlük meçhul kaybı ve o arada babasının nasıl öldüğü kendisinin nasıl soğukta sağ kurtulduğu ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacak gibi ..
asıl hikayenin en merak ettiğim yeri shawshank hapishanesinde ortaya çıkan kimliksiz oğlan :) zenci avukat onu nasıl kurtaracak? oğlanın hapishane mahzeninde onca yıl ne halt karıştırdığını ilerleyen bölümlerde anlayacağız artık :)
birde gardiyanın gördüğü katliam neyin nesiydi? oralarda bayağı ilginç sahnelerdi :)

@Çiğdem- diziyi sen çok seveceksindir mahzendeki oğlan senin yumoş parlaklarına benziyor birde dizi fantastik yani tamda aradığın şey :)
@MasacRE- ile @MEnes diziyi nasıl bulur o konuda tam bir yorum yapamıyorum:)

@destere izledim ilk bölümü, yarın da devam edeceğim. Sen de uçma da beraber izleyelim :A

1x1

İlgi çekici gizemli bir dizi. Stephen King'in kitaplarından derlemeler yapılarak hazırlanmış zaten, tam da onun tarzında gerilimli gizemli bir konusu var.

Kendini öldüren hapishane müdürü intihardan önce ayarlamış gibi görünüyor bir şeyler, son sahneden anlaşılan. O adam da dizide aktif rol alacaktır ama geçmişte mi gösterirler yoksa ölmemiş mi bilinmez :A

Henry'e gizemli mahkumu göstermediler, görse tanır mıydı yoksa müdürün bir oyunu mu o da meçhul. Bir tane de uyuşturucu alan kadın var, o da tanıyor Henry'i. İzleyip göreceğiz bağlantıları artık :A
İzledim 1.bölümü bir şey henüz anlayamadım :A :A :A

Fantastik bir eşy de fazla göremedim dedektif konularına alışkınız ama izlenebilir sizin Zenci herif 1991 de başladı benim doğum yılımla başladı dizi :A :A :A

Sonra Zenci herifiniz bişiler yaptı dizi boyunca ama pompy dizileri okur gibi baktım :F Şuan pek bir şey anlamadım inş 2.bölüme anlarız :A @Afet Güçverir Atacanıda çağıralım oda bizimle birlikte anlamasın :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Fantastik bir eşy de fazla göremedim dedektif konularına alışkınız ama izlenebilir sizin Zenci herif 1991 de başladı benim doğum yılımla başladı dizi :A :A :A

Sonra Zenci herifiniz bişiler yaptı dizi boyunca ama pompy dizileri okur gibi baktım :F Şuan pek bir şey anlamadım inş 2.bölüme anlarız :A @Afet Güçverir Atacanıda çağıralım oda bizimle birlikte anlamasın :A :A :A
Dizinin tarzı bu zaten, ilk başta ne olduğu anlaşılmıyor, zamanla çözülecek her şey izlemeye devam et :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2

Hapishane müdürü tanrının yol göstermesiyle şeytanı hapsettiğini söylüyor. Nasıl bir iletişime geçtiler, o çocuk şeytansa nasıl zindana kapatabildi onu öylece acaba. Mahkum ona dokunmaya kalkınca kanser edip öldürdü çünkü herifi :A

Geçen bölümdeki uyuşturucu alan kadın da Henry'e küçüklükten aşıkmış. Pek de normal değil ayrıca, küçükken Henry'nin babası için ölümü araştırırken gelen polise karşı da tuhaftı.

Bu bölümün sonunda uzaktan görmeyi başardı şeytan çocuğu Henry, ona yakından ulaşabildiğinde ne olacak nasıl iletişime geçecek bakalım?

bahsettiğin kadın molly bu molly isimli kaç karakter izlediysem hepsi klinik vaka :)
üçüncü bölümü izle bir an önce :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

bu nasıl bir yorum berbat :) bari izlediğin bir iki sahne paylaşsaydın böyle hiç inandırıcı değilsin hogatha :) ikinci bölümdede aynı böyle yüzeysel yorum yaparsan seni diziden diskalifiye edeceğiz @MasacRE- ile ortak karar aldık ayrıntı anlatmayan diskalifiye oluyor :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
bahsettiğin kadın molly bu molly isimli kaç karakter izlediysem hepsi klinik vaka :)
üçüncü bölümü izle bir an önce :)
İsimleri tutamadım daha aklımda bir tek Henry kaldı, o da çok kolay ismi zaten :A Açacağım birazdan 3. bölümü, sen de en son üçü mü izledin :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

güzel bir bölümdü molly nin kişilik analizine dalış yaptık bölümde :)
henry nin babasının nasıl öldüğünüde anlamış olduk babayı molly halletmiş :) kadının psişikmi büzüşükmü ne olduğu belli olmayan güçleri var ilgilendiği vatandaşların iç sesini duyuyor henry ile de bayağı yakınmış zamanında babayı henry e iyilik olsun diye öldürmüş :)
molly nin tv proğramındaki patlama anı en çok avukata yaradı artık resmi olarak mahzendeki oğlanın avukatı sayılır? yalnız ilk görüşmede oğlan henry e telefonda ne anlatmaya çalıştı bahsettiği şey neydi o kısmı ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacak :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Dizinin tarzı bu zaten, ilk başta ne olduğu anlaşılmıyor, zamanla çözülecek her şey izlemeye devam et :A

bu nasıl bir yorum berbat :) bari izlediğin bir iki sahne paylaşsaydın böyle hiç inandırıcı değilsin hogatha :) ikinci bölümdede aynı böyle yüzeysel yorum yaparsan seni diziden diskalifiye edeceğiz @MasacRE- ile ortak karar aldık ayrıntı anlatmayan diskalifiye oluyor :)

yorumdan bişey anladınmıki :)

Hogathanın her zamanki gibi hiçbir şey anlamadığını anladım sadece :A

diskalifiye ederiz dedimde @Çiğdem- öyle bir bahane arıyor zaten diskalifiye olsunda diziden kurtulsun istiyordur şimdi:) şu ceza şeklini değiştirelim :)

Evet o olmadı başka ceza bulmak lazım :A
Aaa ayıp ayıp ben sırf sizin için okadar işim arasında izledim hemde 50 dakıka dizi :F

İlk bölüm diye öyle bodozlama değerlendirdim zaten anlatacak bişide yok donmuş geyik vardı bir yaşlı moruk arabada iple bişiler yapıyordu onun harici zenci herif bişiler yapıyor demek zaten detay işte :F Moruk kadınla görüştü kendince bişiler yapıyordu bu dizi tahmin ettim gibi Kütük beyin içi boş dizilerinden çıktı :A Ama genelde 5.bölümlerde anlamaya baslıyorum bunada şans verelim bakalım :A

Legionuda öyle bıraktık bu arada onada devam edebiliriz :A :A :A