Klasik Breaking Bad - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ne diziydi be, özlemle anıyoruz. :( Breaking Bad yerini hiçbir şey tutmaz ama Better Call Saul'a da bekleriz. :)

evet better call saul a da bekleriz @Doğu yu ama asla bir breaking bad kalitesi beklemesin diziden? hayal kırıklığına uğrar :))
uyaralımda, ben yandım o yanmasın bari :))

2.sezon 12.bölüm

Çok güzel bir bölümdü. 11.bölümde yorum yazmadım ama 12.bölüm gerçekten iyiydi. Nihayet Holly bebeğimiz dünyaya geldi. Jesse ve Jane bayağı uçmaya başladılar kendilerini apayrı alemlere götürmeye başladılar o vücutlarına enjekte ettikleri şeyle.

Bölümün özellikle sonu çok iyiydi. Jane boğazında kusmuklarla boğuldu gibi gösterildi ama ölmeyecek sanırım yani öyle düşünüyorum. Walt'un o sahnede ağlaması da ayrıca iyiydi.

10/10

Al İşte olmamışları atmaya devam edin siz bırakacağım onu istiyorsunuz .ss

bu saatten sonra bırak desekte bırakmazsın bağlasak yine durmazsın izlersin diziyi :)) bir kere metamfematine alıştırdık seni bırakman imkansız :))

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
evet better call saul a da bekleriz @Doğu yu ama asla bir breaking bad kalitesi beklemesin diziden? hayal kırıklığına uğrar :))
uyaralımda, ben yandım o yanmasın bari :))

bu saatten sonra bırak desekte bırakmazsın bağlasak yine durmazsın izlersin diziyi :)) bir kere metamfematine alıştırdık seni bırakman imkansız :))
Bu kaliteyi anca GoT yakalayabilir çıta çok yükseklerde :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.sezon 13.bölüm (Sezon Finali)

Çok iyi bir bölümdü yine sezon finaline yaraşır bir bölüm olmuş. Öncelikle daha önceki bir iki bölümde de görmüş olduğumuz o havuzdaki ayıcık muhabbetinin ne olduğunu çok merak etmiştim neyse ki bu sezon finalinde aydınlanmış oldum. O kısımla ilgili eleştirim de olacak birazdan.

Bölüme bence az görünse de Jesse damga vurdu. Özellikle Walter'ın o harabe yere gidip Jesse'yi bulduğu sahnede Jesse'nin ağlaması tüylerimi diken diken etti o hissi fazlasıyla aldım yani. Ben Jane ölmez diyordum aslında ama öldü. Aslında Walter kurtarabilirdi ama bilerek kurtarmadı daha çok. Ayrıca kızın babasının hiç üzgün olmaması da yavan kalmış gibi geldi bana.

Skyler, Walter'ın tüm yalanlarını açığa çıkardı bakalım Yeni sezonda Walter nasıl olayların içinde bulacak kendini?

Ve son olarak bahsettiğim eleştirim ise şu. Şimdi Jane'nin babası uçağa talimat veriyor şurdan şuraya bu derecede git vs. Orada tam olarak ne oldu ne bitti de o uçak patladı ben ya kaçırdım ya anlamadım. Yani anladığım şu ki o verdiği kodlardan birini yanlış verdi hadi öyle diyelim bir uçak havada niye patlar ki? @sürgünüm @Doğu @OzaN @MasacRE- biriniz açıklar mı orayı?

10/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
2.sezon 13.bölüm (Sezon Finali)

Çok iyi bir bölümdü yine sezon finaline yaraşır bir bölüm olmuş. Öncelikle daha önceki bir iki bölümde de görmüş olduğumuz o havuzdaki ayıcık muhabbetinin ne olduğunu çok merak etmiştim neyse ki bu sezon finalinde aydınlanmış oldum. O kısımla ilgili eleştirim de olacak birazdan.

Bölüme bence az görünse de Jesse damga vurdu. Özellikle Walter'ın o harabe yere gidip Jesse'yi bulduğu sahnede Jesse'nin ağlaması tüylerimi diken diken etti o hissi fazlasıyla aldım yani. Ben Jane ölmez diyordum aslında ama öldü. Aslında Walter kurtarabilirdi ama bilerek kurtarmadı daha çok. Ayrıca kızın babasının hiç üzgün olmaması da yavan kalmış gibi geldi bana.

Skyler, Walter'ın tüm yalanlarını açığa çıkardı bakalım Yeni sezonda Walter nasıl olayların içinde bulacak kendini?

Ve son olarak bahsettiğim eleştirim ise şu. Şimdi Jane'nin babası uçağa talimat veriyor şurdan şuraya bu derecede git vs. Orada tam olarak ne oldu ne bitti de o uçak patladı ben ya kaçırdım ya anlamadım. Yani anladığım şu ki o verdiği kodlardan birini yanlış verdi hadi öyle diyelim bir uçak havada niye patlar ki? @sürgünüm @Doğu @OzaN @MasacRE- biriniz açıklar mı orayı?

10/10

Jane'in babasının mesleği; hava kontrolörü. Mesleği gereği uçaklara çeşitli koordinatlar vererek hangi güzergahta uçmaları gerektiğine dair bilgiler veriyor. Verdikleri koordinatlar yanlış olunca da iki uçağı birbirinin güzergahına soktu. Dolayısıyla birbirlerine çarptılar ve uçak kazası meydana geldi. Yani durup dururken değil. Birbirlerine çarpan iki uçağın parçalanmasıydı orada ki olay. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Jane'in babasının mesleği; hava kontrolörü. Mesleği gereği uçaklara çeşitli koordinatlar vererek hangi güzergahta uçmaları gerektiğine dair bilgiler veriyor. Verdikleri koordinatlar yanlış olunca da iki uçağı birbirinin güzergahına soktu. Dolayısıyla birbirlerine çarptılar ve uçak kazası meydana geldi. Yani durup dururken değil. Birbirlerine çarpan iki uçağın parçalanmasıydı orada ki olay. :)
Hmm bak o yönden düşünmedim pek. Ama bir tek bir koordinat yanlış verilince o zaman tüm uçaklar böyle parçalanır gerçekte de bu durum böyle mi acaba :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Konuyu görünce aklıma bu sahne ve Walter White'ın efsaneleşmiş repliği aklıma geldi.

"I am not in danger, Skyler. I am the danger!"

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Konuyu görünce aklıma bu sahne ve Walter White'ın efsaneleşmiş repliği aklıma geldi.

"I am not in danger, Skyler. I am the danger!"

IMG_1310.JPG

Bu da Sneijder'in geçtiğimiz günlerdeki paylaşımı :) O zamanlar bu sahneyi izlememiştim ama şimdi daha bi anlamlı oldu :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3.sezon 1 - 2 ve 3.bölüm

Uçak kazası sonrası yaşanan durumlarla başladık. Bu 3 bölümü de anlatmayacağım sırasıyla elbette ama ilk önemli detay kuzenlerin gelmesi oldu ki olayların seyri bu esnadan sonra iyiden iyiye değişecek bayağı tehlikeli tipler çünkü.

Skyler, Walter'ın uyuşturucu üreticisi olduğunu öğrendi ve onu evden kovdu Ve o kadar olaydan sonra bir de gidip TED ile yatması olmamalıydı diye düşünüyorum.

Jesse birkaç bölümdür çok geri planda biraz depresif hallerde gerçi normal bir durum diyebiliriz. Sürekli Jane'nin telefonunu arayıp sinyal mesajını dinlemesi üzücüydü tabi.

Hank iyice kafayı sıyırmaya başladı bakalım neler yapacak daha?

Kuzenler ve o zenci adam şuan ismi aklıma gelmedi onlar iş birliği yapma gibi bir şeye girişebilirler ama ben zencinin Walter'ın koruyacağını düşünüyorum nedense.

Şu an İçin en iyi sezonlardan birini izliyorum gibi. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3.sezon 4.bölüm...

Fena bir bölüm değildi. Şu Skyler'ın inatla Ted ile sevişmesi akıl alır gibi değil. Yani bence hiç mantıklı bir karar değil.

Walter ne güzel ağzını burnunu kıracaktı o şerefsizin niye açmadı kapıyı :A

Hank iyiden iyiye HeisenBerg'in peşine düştü. Ben en çok onun Walter olduğunu öğrenince ki tepkisini merak ediyorum. :D

Walter'da inadına gitti o okuldaki kadını öpmeye çalıştı ama kadın tersledi. Okuldan eşyalarını aldı sanırım kovulmuş olma ihtimali yüksek :D

8,5/10

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3.sezon 7.bölüm

Şahane bir bölümdü. Hele son sahnelerde gerildim resmen o neydi öyle ya.

Hank'in kuzenler tarafından öldürüleceği haberi geldiği dakikadan itibaren kusursuz sahneler izledik gerçekten. Ama Hank'in o son ki çaresiz hali kesin ölür dediğim kısımdı ama sonradan kuzenlerin daha işe yaramayacağını düşündüğümden dolayı Hank'in ölmeyeceğini anladım. Hank iyi hakladı ikisini de hele o en sonkinin kafasını iyi uçurdu :)

Jesse ve Walter yine beraber meth pişirecekler hadi hayırlısı diyelim.

10/10

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3.sezon finali

Aslında dün izledim ama yorumu bugün yapıyorum. Şahane bir bölümdü her şeyden evvel. Hem kurgu hem sahne geçişleri çok iyiydi. Walter ve Jesse cephesinde sular durulmuyor Ve arkasını çok topluyor Jesse'nin. Meth pişirmek için Gale'ın bir an önce eğitilmesi gerekiyordu ki Walter'ın öldürülmesi gereksin. Ama Walter son bir hamleyle Jesse ye haber verdi ve Gale'ın evine gidip onu öldürme sahnesine kadar her şey şahaneydi. :D Ama Gale bunun kurbanı olmamalıydı bence ben sevmiştim karakter olarak :) Ama bir ihtimal öldürmemiş olma ihtimali de var belki öyle göstermeye çalışmıştır Senaristler bilemiyorum.

Bu gece 4.sezona başlıyorum. :)

10/10

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
4.sezon 9.bölüm...

En beğendiğim sezonlardan biri olarak gidiyor 4.sezon. Olaylar bayağı can alıcı şekilde ilerliyor. Bayağıdır yazamadım çok olay birikti ama özellikle Gus ve Walter arasındaki mücadele kendini fazlasıyla izlettiriyor. Mike çok cool değil mi ya ama nedense bizim ikiliye bir şekilde yardımı dokunacak gibi bence ama bilemiyorum tabi.

Skyler da bu oyunun göbek taşlarından biri oldu aslında. Türlü oyunlar dönerken kendisi de kara para aklamak İçin türlü yolları denedi ve deniyor. O paraları elbise askılıklarına yerleştirmek akıllıca. Bakalım bulunacak mı o paralar?

Hank iyiden iyiye iyileşiyor ama bir yandan da rahat durmuyor Gus'ın peşine çok düşmeye başladı yine başına bir şey gelmez inşallah. Ve son olarak bölüm sonunda Walter ve Jesse'nin dövüş sahnesi şahaneydi. Yine de kıyamıyor yürüyebilecek durumda mısın diye soruyordu :F

10/10

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
4.sezon 10.bölüm...

Oha bölüme bak abi o neydi öyle ya :D Gus, Kartel'e sağlam oyun çaktı. Kendi de o içkiden içti ama kusma numarasıyla kurtardı kendini. Jesse de tam içecekken onu da kurtardı ama kıyamadı :A

Walter'ın oğluyla konuşması ve ağlama sahnesi oldukça iyiydi. Ted sonunda Skyler'a tekmeyi attı ama yaş tahtaya bastı Skyler gerçeği açıkladı. Bakalım buradan ne çıkacak :D

Hank bu bölüm yoktu hiç gelecek bölüm kesin yine ortaya çıkar.

Ve son olarak bölümün kurgusallığı şahaneydi 10/10

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
4.sezon finali...

Oha Oha Oha diyorum o neydi öyle be. :D Çok sağlam bir sezon finali olmuş. Aslında şu an düşünüyorum da final olabilirdi bu bölüm. Acaba 5.sezonda ne işlenecek o kısım daha çok düşündürüyor.

Walt'un Hector ile yaptığı anlaşma takdir-e şayan olmuş. Başta Hector'un narkotiğe gidipte küfür etmesini anlayamadım ne alaka dedim ama sonra planın bir parçası olduğunu görmüş olduk. Özellikle o patlama anında Gus'ın suratı görülmeye değerdi. Suratının yarısı gitmiş haldeyken enteresandı ama şahaneydi.

Walt'un Skyler'a ben kazandım demesi de çok güzeldi. :)

Harika bir sezon finali ve hatta final tadında bir bölüm olmuş. Son 13 bölüm içine girdik bakalım :)

15/15

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
5.sezon 1.bölüm...

Güzel bir sezon açılışı oldu. Bu sezon sanırım sırların tamamıyla çözülmeye başlayacağı bir sezon olacak. Mike, Gus'ın öldüğünü duyunca bir hışımla geldi ama sonunda Walter ve Jesse ile anlaşma yoluna girdi beklenildiği üzere. Uygulanan plan şahaneydi ama er ya da geç Walt bence fire verecek gibi bir yerden narkotiğe.

Ben özellikle Hank bu durumu öğrendiğinde ki öğrenecektir mantığıyla söylüyorum bunu merak ediyorum tepkisini. TED ne hale gelmiş öyle ya resmen yeni bir insan olmuş gibiydi.

Saul bayağı ceremesini çekti bu durumun bakalım o nasıl bir sonla veda edecek.

10/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
5.sezon 1.bölüm...

Güzel bir sezon açılışı oldu. Bu sezon sanırım sırların tamamıyla çözülmeye başlayacağı bir sezon olacak. Mike, Gus'ın öldüğünü duyunca bir hışımla geldi ama sonunda Walter ve Jesse ile anlaşma yoluna girdi beklenildiği üzere. Uygulanan plan şahaneydi ama er ya da geç Walt bence fire verecek gibi bir yerden narkotiğe.

Ben özellikle Hank bu durumu öğrendiğinde ki öğrenecektir mantığıyla söylüyorum bunu merak ediyorum tepkisini. TED ne hale gelmiş öyle ya resmen yeni bir insan olmuş gibiydi.

Saul bayağı ceremesini çekti bu durumun bakalım o nasıl bir sonla veda edecek.

10/10

5. sezonu yavaş yavaş ve tadını çıkararak izlemeni öneririm. Dizinin en iyi sezonu kesinlikle. Hatta gelmiş geçmiş en iyi dizi sezonu bile olabilir.

Özellikle son 6-7 bölümün her biri, ayrı ayrı film tadında. Zaten 5. sezon 14. bölümün IMDb puanı: 10/10. O bölüm için yapacağın yorumu merakla bekliyorum. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
5. sezonu yavaş yavaş ve tadını çıkararak izlemeni öneririm. Dizinin en iyi sezonu kesinlikle. Hatta gelmiş geçmiş en iyi dizi sezonu bile olabilir.

Özellikle son 6-7 bölümün her biri, ayrı ayrı film tadında. Zaten 5. sezon 14. bölümün IMDb puanı: 10/10. O bölüm için yapacağın yorumu merakla bekliyorum. :)
Dediğim gibi zaten günlük 1 bölüm izliyorum onu da gece izliyorum daha iyi oluyor öyle. :D Tamam aklımda kalsın o bölüm :)