Klasik Breaking Bad - Dizi Yorumları

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.sezon 7.bölüm

Güzel bölümdü yine beğendim. Bölüme damga vuran sahne kesinlikle köstebek sahnesiydi ki orada bir bit yeniği vardır diye düşünmedim değil ama Hank'in arabaya ilerlemesiyle böyle bir şey bekliyordum Zaten.

Jesse artık lider gibi olmaya başladı şehirde artık adı parladı bakalım nasıl ilerleyecekler. Ben biraz şu uyuşturucu olaylarının çoğalmasından yanayım sokaktaki hayatları göstermeleri güzel olur.

Jesse ile ev sahibi Hatun Yeni bölümde sevişecekler belli oldu :F

Walter bu bölümde de çok ön planda değildi gibi.

Skyler işe başladı kesin onun da başına o taciz olayı gelecek yine ya da başka bir şey bilemiyorum.

9/10

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.sezon 8.bölüm

Fena olmayan bir bölümdü. Güzel yanları da vardı tabi. Özellikle Hank'in operasyonu sırasında Walter'ın uyguladığı arabanın önüne geçme planı iyiydi ancak Walter'ın başına bela olabilecek bir hamleye dönüşebilir mi bilemedim.

Jesse, ev sahibi kızı iyice kafaladı sürekli yatağa girerler artık :A

Onun dışında kayda değer bir de şu Avukat var ki o da başlarına bela olacak Walter ve Jesse'nin büyük ihtimal öldürürler onu da :A

8/10

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
2.sezon 8.bölüm

Fena olmayan bir bölümdü. Güzel yanları da vardı tabi. Özellikle Hank'in operasyonu sırasında Walter'ın uyguladığı arabanın önüne geçme planı iyiydi ancak Walter'ın başına bela olabilecek bir hamleye dönüşebilir mi bilemedim.

Jesse, ev sahibi kızı iyice kafaladı sürekli yatağa girerler artık :A

Onun dışında kayda değer bir de şu Avukat var ki o da başlarına bela olacak Walter ve Jesse'nin büyük ihtimal öldürürler onu da :A

8/10
Jane çok hoş bir ablamız dimi? :A

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
5x9'daki garaj sahnesi efsaneydi :A Sona doğru geldim bugün yarın bitiririm. Çok hızlı gittim bitince boşluğa düşeceğim gibi :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.sezon 9.bölüm

Güzel bölümlerden biri oldu bu da. Walt ve Jesse metilamin bozulmadan bitirelim dediler ama az daha kendileri bozulacaktı :F

Yalnız o kadar zorlu sahneden sonra yeni ürettikleri akü Ve sonrasında araba çalıştırdıkları sahnede farklı bir sevinç görmek istedim ben çok havada kalmış o sahne. Ne bileyim gaza basıp gittikleri o sahneyi yaşamak isterdim onlarla. Ama o sahnelerde onlarla aynı duyguları yaşadım hatta bir an kendi idrarlarını içebileceklerini de düşünmedim değil. Hele akü yanarken Jesse nin içme suyunu döktüğünde Walter'ın yangın tüpünü getirme sahnesi güldürdü :D

Bir diğer gelişme ise Walter'ın kanserinin gerilediği oldu ki oradaki sevinç gösterisi çok dozundaydı bence. Bende sanki kendim olmuş kadar sevindim :D

Ama Walter'ın sorunu öksürüğünden kan gelmesi bakalım neler olacak?

9,5/10

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.sezon 10.bölüm

Şu ana kadar ki en vasat bölümdü üzgünüm. Sıkılmadım yine izlerken ancak bu bölümde ne anlatmaya çalıştılar anlayan beri gelsin. Sürekli tamir işiyle uğraşan bir Walt Ve yataktan çıkmayan Jesse. Bu bölümde hiçbir olay göremedim ta ki son sahnede Walter'ın burası benim bölgem dediği sahne dışında çok etkili değildi bölüm.

Jane'nin babası geldi bakalım Jesse ile anlaşabilecekler mi?

Başka da yorum yapacak kayda değer bir şey Yok üzgünüm.

4,5/10

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
5x14 hayatımda izlediğim en muhteşem dizi bölümlerinden biriydi. Kelimeler kifayetsiz kalıyor dehşet verici bir senaryo. Muazzam oyunculuk. Dört dörtlük her şey. Son 2 bölüm, bitmesin be :T:

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Ve bitti..
Baştan sonra muazzam kurgulanmış, yer yer ağır olsa da dozunda aksiyona ve sürükleyiciliğe sahip harika bir başyapıt. İzlemeden ölmeyin derim. :)

Tek tek her bölüme yorum yapmadım ama yüzeysel olarak yorumlayıp geçeyim. Ayrı ayrı yorumlayacak kadar vaktim yoktu çünkü çok hızlı bitirdim. (yaklaşık 12-13 gün gibi bir sürede)

Öncelikle hızlı izlememin hem avantajları hem dezavantajları oldu. Dezavantajı çabuk bitmesi :) Bitirdikten sonra boşluğa düşeceğim kesin. Avantajı ise Walter White'ın gözümün önünde nasıl bir adama dönüştüğünü gün gün görmek diziyi daha bi anlamlı kıldı. Başlarda pısırık bir kimya öğretmeni olan adam finalde adeta bir ölüm makinesine dönüştü. Temelde ''ailesi için'' bunca melanetin içine girişti denilebilir ama finalde de kendisinin söylediği gibi ''kendim için yaptım'' demesi bu işten vahşi bir zevk aldığını gösterir. Tabi para tatlı geldi adama :)

Finalde bagaja kurduğu sistem ve Todd'un sülalesini bir bir harcadığı sahne muazzamdı. Hayatımda izlediğim en marjinal sahneler arasındaydı. Biliyordum orda Walt'ın son bir güzellik yapacağını adamları kevgire çevirdi. :) Jesse ile sarılacaklar diye bekledim ama olmadı :T:

Dizide ölümüne en çok üzüldüğüm adam Hank reisti. Adam 1 yıl peşinde koştu Heisenberg'in sonra tuvalette hacet giderirken bir baktı ki meğerse W.W bacanağının ta kendisiymiş. :A B*k yoluna gitti diye bir tabir var ya işte o söz aynı Hank Schrader'ın durumunu özetliyor :A

Jesse Pinkman karakteri başlı başına efsane olmuş. Duygusal bir çocuk -bu duygusallığı zaman zaman başlarına bela açsa da onu farklı kılan ve en sevdiğim yönü- ve ailesi tarafından dışlanması onu bataklığın içine sürüklüyor. Ah Jesse ne vardı Jane'i de alıp topuklasaydın hiç ölmeseydi güzelim kızcağız :A

Gus Fring de çok cool bir karakterdi. Fazla mimik kullanmadan zihnimde iz bırakan nadir karakterlerdendi. Ölümü de dehşetti. Can verirken kravatını düzeltmesi güldürdü :A

Dizinin tek eleştireceğim noktası müzikleri oldu.(Telifli müzikler hariç. Mesela finaldeki şarkı harikaydı ''Badfinger - Baby Blue '') Daha güzel ve uzun bir jenerik olabilirdi. Fakat o efsane girişini bile özleyeceğim, o sarı dumanları :T:

Kısacası çok keyif alarak izlediğim bir diziydi. Yabancı dizilere olan bakış açım bütünüyle değişti tabii hepsi bu kalitede değildir :A Jesse'nin ''yo!'' diyişini, Walter'ın arabasının sürekli kırılan ön camını, Soul'ün saçma sapan giyim tarzını, Mike'ın soğukkanlılığını, Skyler'ın isyankar hallerini ve Hank'in hafızalardan silinmeyecek ölümünü asla unutmayacağım. Good bye Albuquerque :T

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ve bitti..
Baştan sonra muazzam kurgulanmış, yer yer ağır olsa da dozunda aksiyona ve sürükleyiciliğe sahip harika bir başyapıt. İzlemeden ölmeyin derim. :)

Tek tek her bölüme yorum yapmadım ama yüzeysel olarak yorumlayıp geçeyim. Ayrı ayrı yorumlayacak kadar vaktim yoktu çünkü çok hızlı bitirdim. (yaklaşık 12-13 gün gibi bir sürede)

Öncelikle hızlı izlememin hem avantajları hem dezavantajları oldu. Dezavantajı çabuk bitmesi :) Bitirdikten sonra boşluğa düşeceğim kesin. Avantajı ise Walter White'ın gözümün önünde nasıl bir adama dönüştüğünü gün gün görmek diziyi daha bi anlamlı kıldı. Başlarda pısırık bir kimya öğretmeni olan adam finalde adeta bir ölüm makinesine dönüştü. Temelde ''ailesi için'' bunca melanetin içine girişti denilebilir ama finalde de kendisinin söylediği gibi ''kendim için yaptım'' demesi bu işten vahşi bir zevk aldığını gösterir. Tabi para tatlı geldi adama :)

Finalde bagaja kurduğu sistem ve Todd'un sülalesini bir bir harcadığı sahne muazzamdı. Hayatımda izlediğim en marjinal sahneler arasındaydı. Biliyordum orda Walt'ın son bir güzellik yapacağını adamları kevgire çevirdi. :) Jesse ile sarılacaklar diye bekledim ama olmadı :T:

Dizide ölümüne en çok üzüldüğüm adam Hank reisti. Adam 1 yıl peşinde koştu Heisenberg'in sonra tuvalette hacet giderirken bir baktı ki meğerse W.W bacanağının ta kendisiymiş. :A B*k yoluna gitti diye bir tabir var ya işte o söz aynı Hank Schrader'ın durumunu özetliyor :A

Jesse Pinkman karakteri başlı başına efsane olmuş. Duygusal bir çocuk -bu duygusallığı zaman zaman başlarına bela açsa da onu farklı kılan ve en sevdiğim yönü- ve ailesi tarafından dışlanması onu bataklığın içine sürüklüyor. Ah Jesse ne vardı Jane'i de alıp topuklasaydın hiç ölmeseydi güzelim kızcağız :A

Gus Fring de çok cool bir karakterdi. Fazla mimik kullanmadan zihnimde iz bırakan nadir karakterlerdendi. Ölümü de dehşetti. Can verirken kravatını düzeltmesi güldürdü :A

Dizinin tek eleştireceğim noktası müzikleri oldu.(Telifli müzikler hariç. Mesela finaldeki şarkı harikaydı ''Badfinger - Baby Blue '') Daha güzel ve uzun bir jenerik olabilirdi. Fakat o efsane girişini bile özleyeceğim, o sarı dumanları :T:

Kısacası çok keyif alarak izlediğim bir diziydi. Yabancı dizilere olan bakış açım bütünüyle değişti tabii hepsi bu kalitede değildir :A Jesse'nin ''yo!'' diyişini, Walter'ın arabasının sürekli kırılan ön camını, Soul'ün saçma sapan giyim tarzını, Mike'ın soğukkanlılığını, Skyler'ın isyankar hallerini ve Hank'in hafızalardan silinmeyecek ölümünü asla unutmayacağım. Good bye Albuquerque :T
Ne diziydi be, özlemle anıyoruz. :( Breaking Bad yerini hiçbir şey tutmaz ama Better Call Saul'a da bekleriz. :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Ne diziydi be, özlemle anıyoruz. :( Breaking Bad yerini hiçbir şey tutmaz ama Better Call Saul'a da bekleriz. :)
Olabilir neden olmasın :) Spin-off'tu galiba. Saul'ün hikayesini anlatıyor herhalde.
Öncesini mi sonrasını mı anlatıyor çünkü finale doğru kayboldu adam ortadan ?
@OzaN @MasacRE- @legolas9900 eleştirilere açık olun azıcık hemen okudum yapmalar falan kötüyse kötü iyiyse iyi :A
Bu dizi zannımca herkese hitap etmiyor. Mesela çok uzun sahneler var. Jesse ile Mike arabada bir torbacıyı bekliyor, -bilmiyorum orayı izledin mi ama spoiler sayılmaz bu- 20 saniye boş boş bakıyorlar. İnsanın bazen içi bayılıyor ama ben sevdim benim ruh halimi yansıtan bir havası var dizinin. Pata küte aksiyon arayan için çok da doyurucu olmayabilir. Yani yer yer sıkılmanı normal karşılıyorum.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Olabilir neden olmasın :) Spin-off'tu galiba. Saul'ün hikayesini anlatıyor herhalde.

Bu dizi zannımca herkese hitap etmiyor. Mesela çok uzun sahneler var. Jesse ile Mike arabada bir torbacıyı bekliyor, -bilmiyorum orayı izledin mi ama spoiler sayılmaz bu- 20 saniye boş boş bakıyorlar. İnsanın bazen içi bayılıyor ama ben sevdim benim ruh halimi yansıtan bir havası var dizinin. Pata küte aksiyon arayan için çok da doyurucu olmayabilir. Yani yer yer sıkılmanı normal karşılıyorum.
İzlemedim bence çünkü 2.sezonun bitmesine 3 bölüm kaldı :D Ben sıkılmadan izliyorum ya aslında sürekli aksiyon arayışım da yok yani :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Spin offu ve öncesini anlatıyor. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Biz yine insaflıyız @Tolstoyevski basmış olmamışı hiç acımamış :A BB'nin en kötü bölümü bile 6-7'nin altına düşmez 4.5 puanı kabul etmiyorum o yüzden :A
Ben bölümün güzel ya da kötü olduğuna bakmıyorum ki ne derece verimli bir bölüm olduğuna bakıyorum. Yani senaryo o anda yerinde mi saymış yoksa ilerlemiş mi diye :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.sezon 12.bölüm

Çok güzel bir bölümdü. 11.bölümde yorum yazmadım ama 12.bölüm gerçekten iyiydi. Nihayet Holly bebeğimiz dünyaya geldi. Jesse ve Jane bayağı uçmaya başladılar kendilerini apayrı alemlere götürmeye başladılar o vücutlarına enjekte ettikleri şeyle.

Bölümün özellikle sonu çok iyiydi. Jane boğazında kusmuklarla boğuldu gibi gösterildi ama ölmeyecek sanırım yani öyle düşünüyorum. Walt'un o sahnede ağlaması da ayrıca iyiydi.

10/10

Al İşte olmamışları atmaya devam edin siz bırakacağım onu istiyorsunuz .ss