2017 Blade Runner 2049 - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1856101.jpg

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı - Blade Runner 2049 (2017)

Türü: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular:
Ryan Gosling
Harrison Ford
Ana de Armas

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk filmi hiç sevmeyen biri olarak çok sevdim.

Yaratılan atmosfer şahane, Roger Deakings'in görüntü yönetimi mükemmel. Artık bu sefer Oscar'ı verin bi zahmet bu adama. Villeneuve büyük yönetmen olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Pek çok orijinal bilim kurgu fikri vardı. Ana de Armas'ın hologram karakterine bayıldım.

Tam yorum: http://izleryazar.com/blade-runner-2049/

7.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yaaa şimdi biraz bozuldum. Filmin ilk serisi varmiş.

Filmin süresi çok uzundu. Ara ara ne kadar kaldı bitmesine diye bakmadım değil. Ama görselliği bol oldugu için yine de izletti. Şimdi oydu buydu demicem ama bi hologram yapmişlar offf diyorsun:X Resmen aşık oldum. İnsan düşünmüyor değil ilerde olur mu diye.

Sevişme sahnesi acayip güzel çekilmişti. Teknik anlamda bir sürü ödül alsa yeridir. Haa ilk fimdeki Rechal'ı da koymuşlar:X (Diyorum neden 80'lerden fırlama gibi giyinmiş :F)

Joe (K) aslında robotmuş değil mi? Sadece her klişe bilim-kurguda oldugu gibi burada da duygusal, kendini insan sanan "biorobot" dimi?

İlk filmi izlemesem bile yeni filmmiş gibi izlettirdi kendi. O yuzden 8/10 helal olsun

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@Forumdash ında belirttiği gibi ilki varmış bu filmin ondan haberim yoktu :) o yüzden ilk yarım saat konuyu anlamaya çalışarak geçti zamanım, diğer bir saat ilk yarım saati tam anlasaydım bu kısımları daha iyi çözerdim diye düşünüyordum... son bir saat ise keşke ilk bir buçuk saatten bişey anlasamda buralara nasıl geldiğimi çözsem diye hayıflanarak geçirdim :)

güzel tarafı konuyu tam anlayamamakla birlikte merak ederek sonuna kadar izlemiş olmamdı o bile büyük bir artı film için, bazı anladığım filmleri bile yarıda bırakasım geliyor oysa.. :)
konuya gelirsek robotlarla insanların çiftleşmesinden ortaya çıkmış bir velet aranıyordu baştan sona kadar, meğer velet dediğimiz
fanusta yaşayan joe un gidip hayalle gerçeği nasıl ayırdederiz diye sorduğu kızmış ?:) oysa joe kendini o ürün zannediyordu? ,
sevişme sahnesinde matruşkalar gibi iki kız içiçe girmişti joe bir taşla iki kuş vurdu... ne şanslı adammış iki kızda mükemmeldi :) görüntüler harikaydı ..
deckard (harrison amca bayağı moruklamıştı :) ) zamanında kendisi için üretilen kadınla çiftleşmiş tekrar ihtiyarı yakaladıklarında yine benzer bir kadın karşısına çıkardılar ama amcamız yemedi bu kez zokayı, gözleri yeşil değil diye bıraktı gül gibi ürünü :)
joe ile luv un dövüş sahneleride güzeldi ..

son olarak filmde luv karakterine hayat veren kadını (sylvia hoeks) ı çok sevdim , birde joe a girip çıkan kız harikaydı :) aha birde ihtiyar şapşal köpek mükemmeldi :)

konuda anlamadığım yeride sorayım
madem bir kez insanla robotun çiftleşmesinden yeni bir velet ortaya çıkıyor neden o çocuğun peşine düştülerki? aynı teknolojiyle habire çiftleşip çoğalmaya devam etselerdi ?

@Çiğdem- bu filme gel :) filmden bişey anlamasanda sonuçta izlemesi keyifli hem çok konuşmuyorlar tam kafa dinlemelik birde luv var, joe a girip çıkan kız var bundan iyisini mi bulacaksın :)

7 Puan

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@Forumdash ında belirttiği gibi ilki varmış bu filmin ondan haberim yoktu :) o yüzden ilk yarım saat konuyu anlamaya çalışarak geçti zamanım diğer bir saat ilk yarım saati tam anlasaydım bu kısımları daha iyi çözerdim diye düşünüyordum son bir saat ise keşke ilk bir buçuk saatten bişey anlasamda buralara nasıl geldiğimi çözsem diye hayıflanarak geçirdim :)

güzel tarafı konuyu tam anlayamamakla birlikte merak ederek sonuna kadare izlemiş olmamdı o bile büyük bir artı film için bazı anladığım filmleri bile yarıda bırakasım geliyor oysa :)
konuya gelirsek robotlarla insanların çiftleşmesinden ortaya çıkmış bir velet aranıyordu baştan sona kadar meğer velet dediğimiz
fanusta yaşayan joe un gidip hayalle gerçeği nasıl ayırdederiz diye sorduğu kızmış :) oysa joe kendini o ürün zannediyordu? ,
sevişme sahnesinde matruşkalar gibi iki kız içiçe girmişti joe bir taşla iki kuş vurdu orda ne şanslı adammış iki kızda mükemmeldi :) görüntüler harikaydı ..
deckard (harrison amca bayağı moruklamıştı :) ) zamanında kendisi için üretilen kadınla çiftleşmiş tekrar ihtiyarı yakaladıklarında yine benzer bir kadın karşısına çıkardılar ama amcamız yemedi bu kez zokayı gözleri yeşil değil diye bıraktı gül gibi ürünü :)

son olarak filmde luv karakterine hayat veren kadını (sylvia hoeks) ı çok sevdim , birde joe a girip çıkan kız harikaydı :) aha birde ihtiyar şapşal köpek mükemmeldi :)

madem bir kez insanla robotun çiftleşmesinden yeni bir velet ortaya çıkıyor neden o çocuğun peşine düştülerki? aynı teknolojiyle habire çiftleşip çoğalmaya devam etselerdi ?

@Çiğdem- bu filme gel :) filmden bişey anlamasanda sonuçta izlemesi keyifli hem çok konuşmuyorlar tam kafa dinlemelik birde luv var joe a girip çıkan kız var bundan iyisinimi bulacaksın :)

7 Puan
Yaaa şimdi biraz bozuldum. Filmin ilk serisi varmiş.

Filmin süresi çok uzundu. Ara ara ne kadar kaldı bitmesine diye bakmadım değil. Ama görselliği bol oldugu için yine de izletti. Şimdi oydu buydu demicem ama bi hologram yapmişlar offf diyorsun:X Resmen aşık oldum. İnsan düşünmüyor değil ilerde olur mu diye.

Sevişme sahnesi acayip güzel çekilmişti. Teknik anlamda bir sürü ödül alsa yeridir. Haa ilk fimdeki Rechal'ı da koymuşlar:X (Diyorum neden 80'lerden fırlama gibi giyinmiş :F)

Joe (K) aslında robotmuş değil mi? Sadece her klişe bilim-kurguda oldugu gibi burada da duygusal, kendini insan sanan "biorobot" dimi?

İlk filmi izlemesem bile yeni filmmiş gibi izlettirdi kendi. O yuzden 8/10 helal olsun
Oooo bende size yetiştim sanıyordum siz yeni filmi bitirmişsiniz bile :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@Forumdash ında belirttiği gibi ilki varmış bu filmin ondan haberim yoktu :) o yüzden ilk yarım saat konuyu anlamaya çalışarak geçti zamanım, diğer bir saat ilk yarım saati tam anlasaydım bu kısımları daha iyi çözerdim diye düşünüyordum... son bir saat ise keşke ilk bir buçuk saatten bişey anlasamda buralara nasıl geldiğimi çözsem diye hayıflanarak geçirdim :)

güzel tarafı konuyu tam anlayamamakla birlikte merak ederek sonuna kadar izlemiş olmamdı o bile büyük bir artı film için bazı anladığım filmleri bile yarıda bırakasım geliyor oysa :)
konuya gelirsek robotlarla insanların çiftleşmesinden ortaya çıkmış bir velet aranıyordu baştan sona kadar meğer velet dediğimiz
fanusta yaşayan joe un gidip hayalle gerçeği nasıl ayırdederiz diye sorduğu kızmış :) oysa joe kendini o ürün zannediyordu? ,
sevişme sahnesinde matruşkalar gibi iki kız içiçe girmişti joe bir taşla iki kuş vurdu orda ne şanslı adammış iki kızda mükemmeldi :) görüntüler harikaydı ..
deckard (harrison amca bayağı moruklamıştı :) ) zamanında kendisi için üretilen kadınla çiftleşmiş tekrar ihtiyarı yakaladıklarında yine benzer bir kadın karşısına çıkardılar ama amcamız yemedi bu kez zokayı gözleri yeşil değil diye bıraktı gül gibi ürünü :)

@Çiğdem- bu filme gel :) filmden bişey anlamasanda sonuçta izlemesi keyifli hem çok konuşmuyorlar tam kafa dinlemelik birde luv var, joe a girip çıkan kız var bundan iyisini mi bulacaksın :)

7 Puan
Şu anlamadiğin yerdeki sorunu okuyunca aklıma şey geldi. Meleklerle insanlar çiftleşemez :X SPN'de böyle konular işliyoruz @Çiğdem- filmi bu yönden izlerse bayılır :A

Yarın izleyip gelirim bu aksion filmi sanırım şu ecünnüden sonra iyi gidecektir :A @Forumdash
buradaki ecünnüler keşke izlediğim diziye gelse :bhr: Özellikle hologram olan :X

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Şu anlamadiğin yerdeki sorunu okuyunca aklıma şey geldi. Meleklerle insanlar çiftleşemez :X SPN'de böyle konular işliyoruz @Çiğdem- filmi bu yönden izlerse bayılır :A

buradaki ecünnüler keşke izlediğim diziye gelse :bhr: Özellikle hologram olan :X
Seveceğim türden gibi bakalım ilkini izlemeye egrek yok galiba :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

yine @Çiğdem- lik bişey buldun filmde :) ama hogatha mükemmel gidiyor şimdilik :) oysa dün ben ümidi kesmiştim bize ayak uyduramayacak oscar da diye düşünmeye başlamıştımki son anda iki film birden devirerek geldi :)

ilkini izlemeden buna dalabilirsin biz öyle yaptık bayağıda güzel gitti yani :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İlkini biz izlemedik ama zar zor anladık :X Yorumları okuyunca sen de pekiştirirsin :X
yine @Çiğdem- lik bişey buldun filmde :) ama hogatha mükemmel gidiyor şimdilik :) oysa dün ben ümidi kesmiştim bize ayak uyduramayacak oscar da diye düşünmeye başlamıştımki son anda iki film birden devirerek geldi :)

Aynen dün dizi yarimasında çok çene çaldık bu kız yine film izlemez diye aklımdan geçti :X Gündüz aradan cıkarmiş. Ben de tebrik ediyorum :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İlkini biz izlemedik ama zar zor anladık :X Yorumları okuyunca sen de pekiştirirsin :X

Aynen dün dizi yarimasında çok çene çaldık bu kız yine film izlemez diye aklımdan geçti :X Gündüz aradan cıkarmiş. Ben de tebrik ediyorum :A

Ben eski filmler olan bir oscara katılmıştım sadece ama siz yoktunuz sanırım Forumdashı çok hatırlamıyorumda destere yoktu :F sürgünüm ile ikimiz en çok izlemiştik :F

@Harunnn60 da katılsa bize keşke izleyecem diyordu oda en son :A

@Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061