Starz Black Sails - 4. Sezon Yorumları

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Starz kanalının fenomen dizisi 'Black Sails' dördüncü sezonuyla devam ediyor.

Jessica Parker Kennedy, Hannah New, Toby Stephens, Zach McGowan, Clara Paget gibi oyuncuların başrolünde yer aldığı dizi savaş ve macera unsurlarını bir arada bulunduruyor.

11mdbwk.jpg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x1. Bölüm

yer yer sıkıcı olmakla birlikte güzel bir bölümdü :)
benim eleanorla max aksiyonu bırakıp laf ebeliğine daldılar geçen sezon sonuna doğru hala öyle gidiyorlar oysa biz onlardan çok farklı şeyler bekliyoruz :) filozof kesilmeleri çok sinir bozuyor :)
@Çiğdem- bu bölümde zenci kraliçe favorilerim arasına girdi:) bil bakalım kalbimi fethetmek için ne yapmış olabilir zenci prenses :))
şıkları açıklayayım sen tahmin et :)
a) soyunmuş olabilir
b) soyunmuş olabilir
c) soyunmuş olabilir

billy nin topal silver dan taraf olması kaptan flint i zor durumda bıraktı son hamleyle altınların yerini biliyorum diyerek kendini önemli göstermeye çalışsada planını zenci prenses bozdu gibi :)
yinede flint kolay kolay liderliği bırakmayacaktır
stratejiler güzel olsada çok fazla uzun diyaloğlar sıktı gemideki kılıçlı mücadeleler falanda eskisi kadar hoş gelmedi bana

süre fazla uzun tutuluyor 45 dakika yeterlidir bence :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
4x1. Bölüm

yer yer sıkıcı olmakla birlikte güzel bir bölümdü :)
benim eleanorla max aksiyonu bırakıp laf ebeliğine daldılar geçen sezon sonuna doğru hala öyle gidiyorlar oysa biz onlardan çok farklı şeyler bekliyoruz :) filozof kesilmeleri çok sinir bozuyor :)
@Çiğdem- bu bölümde zenci kraliçe favorilerim arasına girdi:) bil bakalım kalbimi fethetmek için ne yapmış olabilir zenci prenses :))
şıkları açıklayayım sen tahmin et :)
a) soyunmuş olabilir
b) soyunmuş olabilir
c) soyunmuş olabilir

billy nin topal silver dan taraf olması kaptan flint i zor durumda bıraktı son hamleyle altınların yerini biliyorum diyerek kendini önemli göstermeye çalışsada planını zenci prenses bozdu gibi :)
yinede flint kolay kolay liderliği bırakmayacaktır
stratejiler güzel olsada çok fazla uzun diyaloğlar sıktı gemideki kılıçlı mücadeleler falanda eskisi kadar hoş gelmedi bana

süre fazla uzun tutuluyor 45 dakika yeterlidir bence :)
hahaha şıklar çok zormuş bilemedim cnm :A

vane olmayınca sıkıcı geldi demek sana :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hahaha şıklar çok zormuş bilemedim cnm :A

vane olmayınca sıkıcı geldi demek sana :A :A :A
vane renkli bir karakterdi ama asıl sorun çok fazla konuşmaları uzun uzun diyaloğlar insanı sinir ediyor :) bir saat bekleki lafın ötesi berisi belli olsun :) sıradan insanlardan filozof yaratmış senarist ya korsan işte bildiğimiz korsanların aslında daha çok yağma talan yapıp az konuşması lazım :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
vane renkli bir karakterdi ama asıl sorun çok fazla konuşmaları uzun uzun diyaloğlar insanı sinir ediyor :) bir saat bekleki lafın ötesi berisi belli olsun :) sıradan insanlardan filozof yaratmış senarist ya korsan işte bildiğimiz korsanların aslında daha çok yağma talan yapıp az konuşması lazım :)
Hhahaha bölüme bakayım önce ayoll ama yabancı diziye 60 dakıka bencede çok uzun 40 dakıka olm adıktan sonra önemi kalmıyor bence özeliği yanı :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hhahaha bölüme bakayım önce ayoll ama yabancı diziye 60 dakıka bencede çok uzun 40 dakıka olm adıktan sonra önemi kalmıyor bence özeliği yanı :F
zaten biraz daha bakmazsan herşeyi anlatacağım :)

@sürgünüm yine kayıp domuz avından dönüş yapamadı sanırım :) korsan avı daha ilginçtir oysa arada bir korsanda avlamak lazım :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
ilk bölüm hakkındaki yorumunu merak ettim şimdi olumlumuydu olumsuzmuydu? böyle gizli izlemeye devam edeceksen bişey anlayamayacağız :)
Flint gibi kurnaz adamın koskoca denizde yeme takılması basit kaçsa da, savaş kısımları ve Silver'in boğulmamak için verdiği mücadele güzeldi. İkinci bölümde de Flint'in geri çekilmeye ikna edemediği Billy ile olan kavgası iyiydi. Onun dışında Eleanor'un varlığını pek hissedemedim. Zeten final sezonu olduğu için Da Vinci gibi önceki sezonların altında bir sezon olacağını düşünüyorum. İlk iki bölümle de bunu hissettirdi.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Flint gibi kurnaz adamın koskoca denizde yeme takılması basit kaçsa da, savaş kısımları ve Silver'in boğulmamak için verdiği mücadele güzeldi. İkinci bölümde de Flint'in geri çekilmeye ikna edemediği Billy ile olan kavgası iyiydi. Onun dışında Eleanor'un varlığını pek hissedemedim. Zeten final sezonu olduğu için Da Vinci gibi önceki sezonların altında bir sezon olacağını düşünüyorum. İlk iki bölümle de bunu hissettirdi.
ben diyaloğların uzunluğundan ve sonuç alınmayan stratejilerden sıkıldım çok ağır ilerliyro dizi yoksa inandırıcılık sorunu şimdilik pek sorun gibi durmuyor :) birde süre çok uzun sanırım buda izlediğim bölümden sıkılmaktan kaynaklı :)
laf aramızda hogatha duymasın:) @Çiğdem- in vane i gerçekten renkli bir karakterdi onun olmamasıda eksiklik gibi:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x2. Bölüm

yarısından fazlası saçmasapan uzun diyaloğlarla geçen sıkıcı bir bölüm izledik
arada john silver ı yakalayan çamyarması israel karakterinin olduğu yerler biraz ilginçti birde kaptan flintle billy nin kapıştığı bölümüde saymazsak boş bir bölümdü diyebilirim
yakında john silver efsanesi başlayacakta bunların uzun ve anlamsız laf yapmaktan fırsat bulup bir fok yiyeceklerinide sanmıyorum :)

nerde kaldın ikinci bölüme geç çabuk dizi gittikçe heyecan kazanıyor :)

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x2. Bölüm

yarısından fazlası saçmasapan uzun diyaloğlarla geçen sıkıcı bir bölüm izledik
arada john silver ı yakalayan çamyarması israel karakterinin olduğu yerler biraz ilginçti birde kaptan flintle billy nin kapıştığı bölümüde saymazsak boş bir bölümdü diyebilirim
yakında john silver efsanesi başlayacakta bunların uzun ve anlamsız laf yapmaktan fırsat bulup bir fok yiyeceklerinide sanmıyorum :)

nerde kaldın ikinci bölüme geç çabuk dizi gittikçe heyecan kazanıyor :)
aaa sırasıyla gidiyorum bunada sıra gelecek cnm şimdide gölge avcılarını tamamladım yorum yapacam birazdan :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x3. Bölüm

Herşeyiyle muhteşem bir bölümdü ilk iki bölümdeki gereksiz diyaloğlar ve boş laf salatasından oluşan sahneler azalınca ve icraat başlayınca dizi kendine geldi umarım bundan sonraki bölümler bu şekilde devam eder :)
vali eleanor u atlatıp teach i tuzağa düşürmenin derdindeymiş , eleanor saftiriğimde valiyi avucuna aldığını sanıyordu ama işlerin öyle olmadığı açıkca belli oldu..
Teach in yakalanıp diğer korsanlara ders olsun diye işkenceyle öldürülmesi valinin umduğu gibi gitmedi? teach ölmememekte ısrar edince valide karizma sıfıra indi korsanlara korku salacaktı güya tam aksine o sahne korsanlar için moral motivasyon kaynağı oldu :) tabi bu arada jack de teach in direnişi sayesinde ölümden kurtulmuş oldu :)
goril yavrusu vali yardımcısnın sonuda muhteşemdi.... flint , silver ve billy üçlüsünü yanyana aynı düşmana karşı savaşırken görmek mutluluk vericiydi ..
eleanor sanırım kaçıp kaleye sığınacak? ilk defa bir dizide kadın karakterlere kıl oldum :) eleanor un gözden düşmesi sevindirdi beni :)

@Çiğdem- bir an önce üçüncü bölüme geç, ilk iki bölümdeki sıkıntı bu bölümde son buluyor gibi :) @sürgünüm ü artık etiketlemiyorum domuz avından döndüğü zaman izleyip yorumlasın :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x3. Bölüm

Herşeyiyle muhteşem bir bölümdü ilk iki bölümdeki gereksiz diyaloğlar ve boş laf salatasından oluşan sahneler azalınca ve icraat başlayınca dizi kendine geldi umarım bundan sonraki bölümler bu şekilde devam eder :)
vali eleanor u atlatıp teach i tuzağa düşürmenin derdindeymiş , eleanor saftiriğimde valiyi avucuna aldığını sanıyordu ama işlerin öyle olmadığı açıkca belli oldu..
Teach in yakalanıp diğer korsanlara ders olsun diye işkenceyle öldürülmesi valinin umduğu gibi gitmedi? teach ölmememekte ısrar edince valide karizma sıfıra indi korsanlara korku salacaktı güya tam aksine o sahne korsanlar için moral motivasyon kaynağı oldu :) tabi bu arada jack de teach in direnişi sayesinde ölümden kurtulmuş oldu :)
goril yavrusu vali yardımcısnın sonuda muhteşemdi.... flint , silver ve billy üçlüsünü yanyana aynı düşmana karşı savaşırken görmek mutluluk vericiydi ..
eleanor sanırım kaçıp kaleye sığınacak? ilk defa bir dizide kadın karakterlere kıl oldum :) eleanor un gözden düşmesi sevindirdi beni :)

@Çiğdem- bir an önce üçüncü bölüme geç, ilk iki bölümdeki sıkıntı bu bölümde son buluyor gibi :) @sürgünüm ü artık etiketlemiyorum domuz avından döndüğü zaman izleyip yorumlasın :)
Madem etiket gönderdin yorum yapalım. :)

4x3

Jake andavalına uyuz oldum. Kaptan Teach ele geçmiş, gemiyi batıracağı yerde, beyaz bayrak çekip teslim oldu zaar. Vali'nin Kaptan Teach'i 3 defa denize sokup çıkarmasına rağmen öldürememesi ve ardından kafasına sıkması gemideki tayfayı cesaretlendirdi. Flint ve Silver, soradan Billy'in yardımıyla şişko piçi geberttikleri kısım da ayrıca çok iyiydi. :)
8/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
4x3. Bölüm

aaa tamam bu gecede bu diziye yetişicem ayoll bunuda aradan çıkartalım :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Madem etiket gönderdin yorum yapalım. :)

4x3

Jake andavalına uyuz oldum. Kaptan Teach ele geçmiş, gemiyi batıracağı yerde, beyaz bayrak çekip teslim oldu zaar. Vali'nin Kaptan Teach'i 3 defa denize sokup çıkarmasına rağmen öldürememesi ve ardından kafasına sıkması gemideki tayfayı cesaretlendirdi. Flint ve Silver, soradan Billy'in yardımıyla şişko piçi geberttikleri kısım da ayrıca çok iyiydi. :)
8/10

eleanor le max i diziden atıp başrole idelle i getirseler daha mükemmel olcak eleanorla max laf kalabalığından başka bir halta yaramıyorlar :)
bu bölüm imdb den 9.7 gibi harika bir puan almış bence briaz abartılı bir puan olsada güzel bir bölümdü :)

aaa tamam bu gecede bu diziye yetişicem ayoll bunuda aradan çıkartalım :A :A :A
bu gidişle anca sezon sonuna yetişirsin :)