Netflix Black Mirror 3. Sezon Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3x5

Sezonun en iyi, en etkileyici bölümlerinden biriydi. Üçüncü sezon kesinlikle dizinin en iyi sezonu, böyle bir bölümü beğenmeyen modunda değilken izlemiştir net.

Sanal gerçeklik mevzusunun belki de gelecekte bu boyutlara gelmesine sebep verecek konuyu ele almışlar, aynı zamanda şu ana kadarki gelecekte en "olması muhtemel" bölümdü diyebiliriz. Teknolojik gelişmeler savaşlar sayesinde mümkün olmuştur, ancak bu tür bir olay sayesinde çağ atlamaya devam edecektir ve şüphesiz 3.Dünya Savaşı gibi olası savaşlarda bu veya buna benzer teknolojilerin kullanılacak olması kaçınılmazdır. Bilindiği gibi Vietnam Savaşında da bu olayın hap halinin denemesi yapıldı, askerlere verilen kimyasallar onları Terminator duygusuzluğuna dönüştürdü, tabi hepsinde uygulanmadı ve uygulananlarda da tam verim alınamadı fakat bu fikrin tohumu ilk orada atıldı diyebiliriz.

Ayrıca bölümde üstün ırkı yaşatma, alt ırkı yok etme gibi insanlık tarihinin en barbar en alçak düşünce sistemine bir gönderme de bulunulmuş. Umarım gelecekte bu tür olaylar görmeyiz artık.

8.7,5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S03B01

Gerçekten guzel 1 saatlik seyirdi. Sosyal medyanın insanı ne hallere getirdiğini gördük. Zaten şuan ilk safhalarını görüyoruz. Dizide insanların sosyal hayatları her ne kadar sahte olsa da duzenli bir hayatları vardı. Ama şuan günümüzde beğeni için, kendinden söz ettirmek için yozlaşmiş paylaşimlar yapılıyor.

Dizideki biolensi beğendim. Aslında bu lenslerle kimlik belgesi oluşturulabilir insanlar üstünde.

Şarjlı arabalar da günümüzde çoğalıyor :X

8.5/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
3x3

Bu bölüm birkaç gün önce izlemiştim ama yorumu yapmak bügüne kısmet oldu. Bölümü diğer 2 bölüme göre çok sevdim ama sanki biraz abartılı geldi bazı yerler.

Şimdi diğer adamların hayatını yıkacak video görüntüler var tamam okey onlar yapabilir. Ama coçuk sanki çok büyük bir şey yapmış gibi her dediklerinin yapması banka hırsızlığı, adam öldürme filan. Tamam çocukta asasyol bir tip. böyle tiplerde bastırılmış iş güdüler olur yinede çok şaşırmıyorum ama sırf mastürbasyon yaptı diye de bu kadar büyütülmez ki. öğrenilse ne olacak ki yani? Amerika sonuçta orası? İslam ülkesi mi?
Ailen affeder, arkadaşlarda gelip geçicidir zaten. hmm bilemedim bölüm sonunda da küçük çocuklar var diyordu yani. pedofili olayı.
bölümü beğendim ama keşke çocuğun başka bir şeyini yakalasalardı.
8.6

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
3x6

Efsane, müthiş, olağanüstü... Nefeslerin kesildiği harika bir bölüm. Belki de Black Mirror tarihinin en iyi bölümü, en azından ilk 3'e kesinlikle girer.

Diğer bölümlerin aksine bu bölümde bilim kurgu kısmı geri planda, suç ve polisiye teması ön plandaydı. Bölümü izlerken True Detective tadı da aldım... En uzun bölümlerden biri olmasına rağmen özellikle ortalarından itibaren aktı gitti bölüm.

Sosyal meydadaki linçci tayfa bildiğin bizim Ak Gezen tayfası. Tıpatıp aynılar hatta, demek her ülkenin böyle tipleri varmış.

O tarz bir arı teknolojisinin hükümetlerce kötüye kullanılacağı zaten kaçınılmazdı fakat sadece bunu gösterirler sıkıcı kaçar. Bölümün asıl zevkini fantezisini intikamcı üstat vermiş, o tür bir manyaklık yapılır mı, imkansız diyemez kimse. İşte bunun üzerinden feci bir giydiriş. Ak tayfaya sert bir tokat. Gerçekten müthiş bir intikamdı.

Fakat keşke 360 bin kişi madem o şekilde öldü, keşke onların birkaçının olsun ölümlerini görseydik böyle ortalığın dehşet görüldüğü.. Sadece ceset kısmını gösterdiler, ama olsun.

En çok da katilin ismini yazan polise üzüldüm, pisi pisine gitti.

9.6/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S03B02

Of diyorum offff... Gece gece...

Normalde bir dizide gerilmem ama bilim-kurgu olması ve farazi yönden baktiğimizda ilerde gerçekleşecek oldugunu düşündüğümde korkmam doğaldır diyip teselli ediyorum kendimi...

VR teknolojisi... Günümüzün populer teknolojisi. Başta tatliş tatliş sincaplarla bizi bölüme ısıttılar sonra verdiler gazı...

İnsanlara çip takma artık günümüzde var. Beyinlere girmek ne kadar mümkün bilinmez ama teknoloji bu hızla ilerlerse artık anılarımızı bile Google Drive'da saklarız.

VR teknolojisini gerçeklik teknolojisini neden korku-gerilim üzerinden işlemişler ki? Hani p*rno sektörü bile şuan VR videolar çekerken, Netflix neden buna yanaşmamiş :F

@sürgünüm 'ün bahsettiği olay bence şöyle @Tolstoyevski @Harunnn60
adamın anılarına giriyordu çip, korkularını da algılıyordu. Okuldaki korktugu cocugu mesela örumcek olarak bile gördü. Anne olayı da çocugun kokrtugu olay kendi kendine uydurdugu olayö sanırım.
İlk bölümden daha güzeldi. @OzaN 'a aslında katılıyorum. İlk 20dk'sında cocuk cok iticiydi. Heyöcanlı bir karakteri oynamaya çalişmiş. Normalde en sinir oldugum karakter tipleri çok konuşan heycanlı tipler :X
8.5/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
S03B02

Of diyorum offff... Gece gece...

Normalde bir dizide gerilmem ama bilim-kurgu olması ve farazi yönden baktiğimizda ilerde gerçekleşecek oldugunu düşündüğümde korkmam doğaldır diyip teselli ediyorum kendimi...

VR teknolojisi... Günümüzün populer teknolojisi. Başta tatliş tatliş sincaplarla bizi bölüme ısıttılar sonra verdiler gazı...

İnsanlara çip takma artık günümüzde var. Beyinlere girmek ne kadar mümkün bilinmez ama teknoloji bu hızla ilerlerse artık anılarımızı bile Google Drive'da saklarız.

VR teknolojisini gerçeklik teknolojisini neden korku-gerilim üzerinden işlemişler ki? Hani p*rno sektörü bile şuan VR videolar çekerken, Netflix neden buna yanaşmamiş :F

@sürgünüm 'ün bahsettiği olay bence şöyle @Tolstoyevski @Harunnn60
adamın anılarına giriyordu çip, korkularını da algılıyordu. Okuldaki korktugu cocugu mesela örumcek olarak bile gördü. Anne olayı da çocugun kokrtugu olay kendi kendine uydurdugu olayö sanırım.
İlk bölümden daha güzeldi. @OzaN 'a aslında katılıyorum. İlk 20dk'sında cocuk cok iticiydi. Heyöcanlı bir karakteri oynamaya çalişmiş. Normalde en sinir oldugum karakter tipleri çok konuşan heycanlı tipler :X
8.5/10
anne olayı da dediğin gibi çoccuğun kendi kafasında kurduğu bir şey.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sezon sıralamam burada da kalsın, umarım gelecek sezon da bu sezonki formatta ilerler. :)

jXQjQW.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S03B03

Günümüz gerçekleğine en yakın olay... Hatta vardır böyle vakalar kim bilir?

Çocugun pedofili oldugunu nerden biliyoruz? Çocugun sadece videosu üzerinden şantaj yaptılar. Kaldı ki çocuk 16 yaşlarında bişey. 13 yaşındaki birinin fotosuna baksa? Amerikan filmlerinde/dizilerinde öpüştürülüyor bile. Sonu bence çocuk için dramatik bitti. GoT'daki adam 20 yaşındaki kızla iş pişirmek istemiş nesi pedofili? Ben sondaki adamın pedofoli oldugunu anladım diyebilirim. Neyse işte ortalara doğru sıktı son 5 dk'sı iyiydi.

7/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S03B04

Değişik bir bölümdü.Başlarda geçen "bir hafta" ile gösterilen zamanı anlayamamıştım.

Ölmek yerine sanal gerçekliğe hapsolmak? Enteresan bir fikir. Gidip gelemeler filan(b)Yaşayan insan bile gidebiliyor. Acaba normal ölümde ruhların gittiği yer nere?
80'lerin müzikleri yine hoştu ama daha populer olanlarından seçselermiş? En populer olanı sanırım sonda çalan "Haeven is a place on earth"tü heralde? Bana en aşina gelen şarkı oydu :X Neyse oyunculuklar izletti. Senaryo da iyiydi ama işleyiş bence de biraz sıkıntılıydı.

7/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
4.bölümü sonra izleyeceğim 5 ve 6 bölüm için yorum yapayım.

3x5

Güzeldi bence. Biraz askeri olması sıkmış olabilir.

Başlarda zenci filan başrol de olunca nedense bende sıkıldım.
Neyse ben klasik zombi salgını diyordum ortaya başka bir şey çıktı. Başta bende dedim bu yaratıklar pek saldırmıyor her halde akıllı filan ama meğerse maskeleme tekniği ile yüzleri canavar gibi gözüküyor. Askelerde bu sayede daha çabul öldürüyorlar.

Hükümet sindirme politakası uyguluyor insanlara. İşte başlarda sıkılsam da iyiydi.

Şu sarı kızda Orange İs New Black'ta oynayan kız bence. :D

8.2

3x6 ( Sezon Finali)

Harika bir bölümdü ya. 1 saat 30 dakika olunca kesin sıkılırım dedim ama sıkılmadan izlettirdi.:F

Başta sosyal medya da ki öfkenin gerçekliğine değinildi. Sırasıyla ölenler olunca bu işin yapay teknolojik arılar ile bağlantısı olunca yok artık dedim. bir kişi kontrolü ele geçirince 387 bin kişiyi öldürdü.:eek:
Biraz hükümet yetersiz kaldı bence çünkü onlarında arıları desteklediği bir şeydi.

Birde en sevdiğim kızı kurtarmak için bir ev bulup arıların oraya saldırmasıydı. Orada eskiden izlediğim bir film aklıma geldi. Orada da arılar bi eve saldırıyordu. :D

Son sahnede sarı kız adamı yakaladı orada bitti sinir oldum. Okuduğum yorumda bu konuya birisi değinmiş. :)

Son sahnede adamın öldürüldüğünü göremedik sadece kızın takip ettiğini gördük. Ölüdürecğini bilsek de, cezasını çektiğini izleyesimiz geldi. Tıpkı nefret ettiği için öldürülen insanlar gibiyiz, nefret doluyuz Buna gizlice değinerek dizi derinliğini tekar göstermiş.
9.0

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Netflix'den arada açıp izliyorum da gerçekten muazzam bir dizi, ilk bölümünden başlıyacağım ama bölümler bağlantılı olmadığı için yine karışık da gidebilirim. :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
5 ve 6.bölümleri izlemiştim. Yukarıda yorumlarım var.

3x4

Bence hazır güzel bir konu bulduk bunun da arasına LGBT teması eşliğinde sıkıştıralım demişler. :(
En zayıf bölüm genelde bu bölüme diyorlardı iyi ki sona bırakmışım. Başrol de ki kızıl saçlı kız çok güzeldi ama. :D

7.0

Sezona Genel Yorumum;
Genel olarak beğendiğim sezon oldu. 1 ve 6 bölümler efsaneydi resmen.
1.bölüme 8.5 vermiştim ama aradan zaman geçtikçe ve diğer bölümleri görünce ilk bölümün temasını daha çok beğendim. Oynayan oyuncunun da sempatik olması iyi olmuştu. :D
6.bölümün de konusu harikaydı. Sezon finaline yakışır olmuştu.
4.bölüm ise sezona yakışmadı pek..

Benim sıralamam böyle. :A

landscape-1476528059-black-mirro-season-3.jpg

@sürgünüm @OzaN @Forumdash @Tolstoyevski