Showtime Billions - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aynen bir süre sonra insan dayanamıyor. İlk error'u @OzaN ve ben verdik yazın şimdi sıra sende @sürgünüm sırada olacak gibi:F

@sürgünüm ün kaçacağı yok geçen sezondan beri bekliyorum bu tarz dizileri terkeder diyede kendisi kaçmadığı gibi kendisiyle birlikte bizide ateşe sürüklüyor :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
bu aralar kafa dinliyormuş arada bir spor yorumlarında görüyorum onun haricinde geceyarısı @sürgünüm ü yorum yaparken görmek mümkün başkada yakalamak imkansız :)
Valla forum yoruyor. Hak vermemek elde değil adama. Hele bi de o haber açmak için ugraşıyor:/ sanırım yine ara vericem. Vermeden iki çift laf da onlada yapsam.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Valla forum yoruyor. Hak vermemek elde değil adama. Hele bi de o haber açmak için ugraşıyor:/ sanırım yine ara vericem. Vermeden iki çift laf da onlada yapsam.

kaç gün kaldın ki yoruldun? hele bir dur şöyle bir iki ay kalda forumda yazın tatile çıkarsın :) iki günde yorulmak nedir ? :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
kendini her gün belli saatte foruma gireyim diye zorlarsan forum eğlence yeri olmaktan çıkıp bir işe dönüşür haliyle sıkılır insan ben öyle yapmıyorum canım ne zaman isterse o saatte giriyorum zaten keyifliysem daha uzun süre kalıyorum keyifsizsem başka işlerle uğraşıyorum olmadı dizilere dalıyorum foruma girişi her gün yapmak zorunda olduğun iş olarak görmemek lazım :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
kendini her gün belli saatte foruma gireyim diye zorlarsan forum eğlence yeri olmaktan çıkıp bir işe dönüşür haliyle sıkılır insan ben öyle yapmıyorum canım ne zaman isterse o saatte giriyorum zaten keyifliysem daha uzun süre kalıyorum keyifsizsem başka işlerle uğraşıyorum olmadı dizilere dalıyorum foruma girişi her gün yapmak zorunda olduğun iş olarak görmemek lazım :)
Enteresan böyle bakmamiştim okuyunca gerçekten iş gibi geldi. Alişkanlık olsa gerek 7-12 gibi geldiğim için yine hep o saatlerde giriyorum:/

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Sıkıcı olabilecek bir konudan harika bir iş ortaya çıkarıyorlar, yaratıcı ekibi ayakta alkışlamak istiyorum, son zamanlarda keyifle bu kadar güzel bir dizi izlememiştim.

Ayrıca bölümde Metallica da vardı, daha ne olsun? :)

Savcı ve Axe arasındaki horoz dövüşüne bayılıyorum. Savcı'nın yardımcılarından biri içerden bilgi sızdıran hatunu deşifre etti. Axe ise Decker'ın savcıya konuştuğunu öğrendi. En sonda Axe'in hisse senetlerini satıp işlerden elini eteğini çekecek olması gözünün korktuğu anlamını taşır mı? (çaktırmadan kirli işlere bulaştığı ortada, karşısındakide bir hukuk adamı), ya da gerçekten hayatın akışından yorulduğu için mi bu kararı aldığını önümüzdeki bölümlerde öğreneceğiz artık.
8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Nihayet izleyebildim.

Dizi her şeyden önce kaliteli bir dizi, kabul etmek lazım. Normalde bana çok sıkıcı gelen şeyler etrafında dönüyor ama bunu izlenebilir, ilgi çekici hale getirmişler. Bölümün ortasında bir ara "kesin bırakırım ben bunu, şu bölüm bir bitsin de" diye düşünmüştüm ama bölüm sonunda devamını izlemeye ikna etti. :)

Savcı ve milyarder arasındaki savaş epey ilgi çekici olacak.

Damien Lewis'in yine sevebileceğim rolde olması güzel. Paul Giamatti ise performansıyla döktürüyor. Nefret edilesi bir karakteri canlandırıyor ama Emmy vs ödüllerde yolu çok açık. :)

Dizinin senaryosu iyi yazılmış, diyaloglar zengin. Akşam izlediğimden aklımda kalmadı ama kenara yazılası birkaç çok iyi diyalog vardı, keşke yazsaydım da onları buraya yazabilseydim. :):)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Dizide epey potansiyel var. Savcının karısını çok sevdim. Dizi sırf o karakter için bile izlenebilir gibi gözüküyor şimdilik. Tabii olayların ilerleyip temponun biraz artması lazım, olacaktır da. :)

@destere sen de bir ara devam et istersen unutmuşsun diziyi. :):)

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2

Dizide epey potansiyel var. Savcının karısını çok sevdim. Dizi sırf o karakter için bile izlenebilir gibi gözüküyor şimdilik. Tabii olayların ilerleyip temponun biraz artması lazım, olacaktır da. :)

@destere sen de bir ara devam et istersen unutmuşsun diziyi. :):)

7/10

ilk bölümü izlemiştim yer yer sıkıcı gibiydi devamı o yüzden gelmemiştir büyük ihtimal :)
ama dizi yokluğunda tekrar bir deneyebilirim :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Bu bölüm yer yer sıkıcıydı ama yer yer iyiydi yine. Köpek sahnesi mesela. :):) Neyse ki bu bölüm imdbde en düşük alan bölümmüş, bundan sonrası daha tempolu olur diye umuyorum. :)

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

Diziyi sezon sonuna kadar izlerim diyordum ama vazgeçtim ve bu bölümde bırakıyorum. Bir önceki bölüme göre daha iyiydi ama yetersiz. Dizi kötü değil şüphesiz eskiden olsa en azından ilk sezonu bitirirdim ama artık 7'lik dizi izlemiyorum. 8 hatta 9'luk olması lazım. Zaten Showtime dizileri 55 dakika, Türk dizisinden hallice. :) Eğer bu seviyedeki dizileri izlemeye devam etseydim Masters of Sex'i bırakmazdım. :)

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7

Su gibi akıyor valla son zamanlarda bu kadar akıcı bir dizi izlememiştim.

@destere Kelepçe ve kırbaçlar tam bir mistress sex bölümüydü, kaçırmamalısın? :)

Axe, dayak olayından iyi yırttı. Üstelik kendisini kahraman gösterterek. :)

Axe'ın yakın çalışma arkadaşlarından muhbirin en son verdiği ses kaydında ne vardı merak ettim doğrusu. Bir de Savcı ve karısı mistress sexlerini her hafta farklı noktaya taşıyorlar. :)
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x8

Yine güzel bir bölümdü. Özellikle bölüm sonunda ben şok. :eek:

11 Eylül olaylarından voleyi vurmuş Axe, yani krizi fırsata çevirmiş. Buradan ceza alacak hali yok. Sadece olayın etikliği tartışılır. :X

Donnie başından beri Axe ile işbirliği içerisindeymiş, senaristler valla ters köşe yaptılar. Roheadeus'ı oyalarken bunlar kirli çıkı işlerinden kurtulmaya çalışacaklar. :)

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x10

Genel olarak güzel bir bölümdü. :)

Şimdiye kadar Chuck ve Axe arasında yaşanan ego savaşlarında taraf olmamıştım ama Donnie’nin ömrünü çaldığı için Axe benim gözümde zalim olmaya başladı. Gerçi Savcı da çıkarları için hukuku araç olarak kullanacak orası ayrı…
9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x11

Bölüm geneli itibariyle durgundu fakat sonu çok güzel bitti. :)

Axe ve Wendy arasında geçen diyaloglara bayılıyorum. Axe'ın Donnie hakkında tüm gerçekleri anlatması Wendy'e olan güveninin de bir ifadesiydi. Tabii Chuck bilgisayarını karıştırarak bundan malzeme çıkaracak orası ayrı...
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x12 (Sezon Finali)

Sezonun en süper en iyi dizisi tartışma kabul etmiyorum. :)

Güzel bir sezon finali oldu.

Axe ve Wendy’nin sahneleri güzel oluyordu şirketten ayrılmasını sevmedim. Ayrıca Axe’in Wendy’e bel altı vurması şık olmadı. :(

İki admın hesaplaşması da biraz klişe ama yine de iyiydi. Böyle böyle birbirlerini yemeye devam ederler artık. :)
9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1 pilot bölüm

ilk bölümü izledim biraz sıkıcı bir konuya sahip (savcı ile zengin adam kovalamacası), pek benlik bir konu değil ama özellikle bobby adlı zengin adamla ve wendy adlı psikoloğ kadın karakterlerini sevdim.. özellikle wendy ilginç bir karakter hanı derler ya mutfakta aşçı, yatakta ırıspı, sokakta hanfendi denen cinslerden :)
chuck adlı savcı karakteri pek sempatik değil, diziyi yarım bırakırsam eğer bu adam yüzünden bırakabilirim :)
bobby nin karısı lara güzel bir kadın ama soğuk bir karakter zalim bişeye benziyor sağı solu belli olmayacak cinslerden :)
ilk bölümde karakterleri biraz yakından tanımış olduk savcının karısı wendy aynı zamanda bobby nin şirketinde zenginlere psikolojik danışmanlık yapıyor kadın işinde oldukça başarılı hele evde savcı kocasını sigarayla yakıp üstünede işeyerek muhteşem işler başarıyor :)
bobby zeki ama lüksünden vazgeçecek tiplerden değil özellikle ilk bölümde deniz kenarındaki 63 milyon dolarlık malikaneyi alarak pekde soruşturmayı umursamadığını göstermiş oldu ama bu hırsıyla ilerde başına işler açacakmış gibi çok hızlı gidiyor atımız foku seyrek düşmeye başlayacaktır yakında :)

@sürgünüm sormuşsun ya wendy kocasından nasıl daha çok kazanır diye ? tabiki kazanır triliyoner bobby axelrod un şirketinde çalışıyor kadın :)

bu diziye @OzaN ı davet edeyim böyle sıkıcı konulara sahip dizileri kaçırmaz
@Forumdash sende başla tam senlik konu :)

ilk bölüm yorumum böyleymiş:))

Aynen fantazik diziler kafa yormuyor eskisi gibi böylesi dizilere ve bi kaç diziyi bıraktım:X sen de benim gibi buhranlara geliceksin demek:X
Savcı milyonlarla uğraşıyor, çalmıyor ve rüşvet almıyorsa dediğin doğru olabilir. Bu arada ikinci bölüm çok daha güzel, sıkılmadın mı fantazik dizilerden bırakma bunu.

bende diyorum bu diziyi nerden hatırlıyorum diye ? o zamanda sevmemişim sevmediğim bir konu o yüzden uzak durmuşum ilk bölümden sonra :)

malesef @sürgünüm bu diziyi yine erteleyeceğim:)
birde demiştin buda aynı goliat gibi? alakası yok :) goliat ın ilk bölümünden kaptım yeşil ışığı ilk bölümde ışığı kapmamışsam devamı gelmez :))